📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

روش های حمل و نقل کالا + فیلم

چهار روش حمل و نقل کالا وجود دارد : هوایی، زمینی، ریلی و دریایی که خوشبختانه تجار ایران با توجه به شرایط جغرافیایی می تواند از تمامی این روش ها به خوبی با توجه به شرایط معاملات بین المللی استفاده نمایند.

اهمیت حمل و نقل در تجارت

مهمترین موضوع پس از خرید و فروش کالا بحث حمل و نقل است؛ یعنی زمانی که شما کالایی را خریداری کردید و پول آن را به فروشنده پرداخت کردید، بلا فاصله بحث شیوه حمل و نقل آن کالا پیش می آید و اینکه کالای خریداری شده چگونه و چه زمانی به دست شما می رسد؟
یکی از پارامترهای مهم در تجارت بحث حمل و نقل است و تجار باید در این زمینه تبحر داشته باشند تا بتوانند مشتری را متقاعد کنند که کالای او را بخرد تا بدون دغدغه و استرس کالا به او تحویل داده شود.

انواع روش های حمل و نقل

روش حمل و نقل هر کالایی با کالای دیگر متفاوت است؛ اما به طور کلی ما چهار روش حمل و نقل داریم
۱- حمل و نقل زمینی.
۲- حمل و نقل دریایی.
۳- حمل و نقل هوایی.
۴- حمل و نقل ریلی.

روش حمل و نقل سمپل در ایران

معمولا در ایران برای ارسال نمونه محصول یا سمپل از پست یا حمل و نقل هوایی استفاده می شود؛ یعنی مثلا یک تاجر تهرانی زمانی که قصد دارد برای مشتری مشهدی اش نمونه محصولش را ارسال کند از پست هوایی استفاده می کند.مزیت پست هوایی سرعت آن است؛ یعنی با پست هوایی نمونه محصول سریعتر به دست مشتری می رسد هر چند هزینه آن نسبت به سایر روش های حمل و نقل بیشتر است.
برای ارسال سمپل در صادرات هم مجموعه آراد برندینگ توصیه می کند از حمل و نقل هوایی استفاده کنید؛ چون مشتری دوست دارد سریعتر نمونه محصول شما را ببیند و اگر از کیفیت و بسته بندی سمپل خوشش آمد، به شما ثبت سفارش دهد.
ارسال سمپل از طریق حمل و نقل هوایی بیشتر در محصولات مثل سنگ فیروزه و زعفران که کم حجم هستند و حاشیه سود بالایی دارند توصیه می شود.

روش حمل و نقل بار اصلی

مجموعه آراد برندینگ به تجار توصیه می کند برای ارسال بار اصلی در بازار داخلی از باربری ها استفاده کنید.
استفاده از باربری ها روش مرسوم تجارت داخلی است که مهمترین مزیت آن کاهش هزینه است؛ یعنی با استفاده از باربری تجار کمترین هزینه را برای حمل و نقل متحمل می شوند.

حمل کالا با اتوبوس

یکی از روش های حمل و نقل کالا در ایران استفاده از اتوبوس مسافربری است.
حمل و نقل کالا با اتوبوس گرانتر از باربری است اما کالا سریعتر به دست مشتری می رسد.
حمل و نقل کالا با اتوبوس شامل کالاهای کوچک و جزئی می شود نه همه کالاها؛ شما از طریق اتوبوس می توانید چند کارتن یا چند کیسه برنج جا به جا کنید اما نمی توانید چندین یخچال فریزر یا دستگاه های صنعتی بزرگ جا به جا کنید.

حمل کالا با نیسان و کامیونت

یکی از روش های حمل و نقل در ایران حمل و نقل کالا از طریق نیسان و کامیونت است.معمولا از نیسان و کامیونت برای حمل و نقل درون شهری یا مسافت های کم استفاده می کنند.
از طریق نیسان و کامیونت می توان حجم بیشتری بار در مقایسه با اتوبوس جا به جا کرد.

حمل کالا با کامیون کمپرسی

برای حمل محصولات فله مثل گندم می توانید از کامیون های کمپرسی استفاده کنید؛ چون تخلیه بار توسط کامیون های کمپرسی به راحتی انجام می شود و به کارگر جهت تخلیه نیاز ندارد.

حمل کالا با کامیون یخچالدار

برای حمل صیفی جات و مرکبات و سبزیجات و کلیه محصولات فاسد شدنی می توان از کامیون های یخچالدار استفاده کرد.

حمل کالا با تریلی کفی

تریلی های کفی چون امکان بازرسی ندارند بیشتر برای حمل و نقل داخلی از این مدل تریلی استفاده می شود.

حمل کالا با تریلی لبه دار

برای حمل و نقل بشکه ها از تریلی لبه دار استفاده می شود.

حمل کالا با تریلی ترانزیتی

برای صادرات باید از تریلی ترانزیتی استفاده کرد چون امکان پلمپ شدن دارند و ارسال کالا با این تریلی ها بدون مشکل انجام می شود.

حمل و نقل ریلی

حمل و نقل ریلی یکی از رایج ترین شیوه های حمل و نقل چه در بازار داخلی و چه در صادرات است.مزیت این شیوه از حمل و نقل ارزان بودن قیمت حمل است؛ ضمن اینکه در اکثر شهرهای مهم ایران و جهان راه آهن و ریل قطار وجود دارد و استفاده می شود.

حمل و نقل دریایی

از گذشته تا الان یکی از شیوه های مرسوم حمل و نقل روش حمل و نقل دریایی بوده است.
خوشبختانه ایران از طریق خلیج فارس و دریای عمان و دریای خزر می تواند حمل و نقل دریایی به سایر کشورها مثل چین و روسیه داشته باشد.
یکی از مزیت های کشور ما در حمل و نقل دریایی این است که ایران به آبهای آزاد دنیا دسترسی دارد و می تواند به همه کشورها از طریق دریا بار ارسال کند.
هزینه حمل و نقل دریایی به مراتب خیلی کمتر از هزینه حمل و نقل هوایی است.

رعایت چند پارامتر

برای اینکه شما بتوانید از بهترین شیوه حمل و نقل استفاده کنید باید چند پارامتر را رعایت کنید
۱- مدت و زمان ارسال کالا.
گاهی تنها موضوعی که برای ارسال کننده کالا مهم است زمان است؛ تاجر دوست دارد در کمترین زمان ممکن محصولش به دست مشتری برسد تا مشتری را از دست ندهد یا محصولش از محصولات فاسد شدنی است که اگر دیر اقدام کند محصولش فاسد می شود و ضرر می کند.
۲- قیمت حمل کالا.
گاهی مشتری هیچ عجله ای برای تحویل کالا ندارد و فقط دنبال ارزان ترین روش حمل و نقل است.

۳- حجم کالا.
توجه به حجم کالا یکی از پارامترهای انتخاب بهترین روش حمل و نقل است.
می دانید که در حمل و نقل هوایی حجم محدود و مشخصی را می توانید از این طریق ارسال کنید، و اگر حجم کالا شما بیش از آن باشد با توجه به موقعیت جغرافیای مقصد کالا باید از روش های زمینی یا دریایی یا ریلی استفاده کنید.

سخن آخر

توصیه می شود اطلاعات خود را در زمینه تجارت و حمل و نقل افزایش دهید؛ چون افزایش اطلاعات باعث اعتماد بیشتر مشتری به شما می شود.
اگر در زمینه تجارت و حمل و نقل اطلاعات کافی ندارید سعی کنید با مجموعه آراد برندینگ ارتباط بگیرید و از آموزش های رایگان این مجموعه استفاده کنید.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ