📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مدیریت قالب وردپرس سایت + فیلم

حتی اگر خود شما مدیریت قالب و سایت خود را انجام نمی دهید بهتر است نحوه مدیریت آن را یاد بگیرید، سیستم وردپرس به طوری نیست که به سختی بیفتید بلکه خیلی آسان از طریق همین آموزش می توانید کامل آن را به خاطر بسپارید.

در این مقاله در مورد آپشن های جدید قالب سایت ها صحبت می کنیم که دوستان آرادی با کمک آن بتوانند زیباسازی سایت خویش را انجام دهند.
در صورتی که از قالب جدید استفاده نمی کنید به محض باز کردن سایت اعلامی با رنگ هشدار قرمز برای شما به جهت قدیمی بودن قالب فعلی و آپدیت برای استفاده از قالب جدید داده می شود که می توانید با کلیک روی لینک از قالب جدید بهره مند شوید.

آپشن های جدید قالب آرادبرندینگ

1) ایجاد شکل جدید منوها
در قالب های قدیمی منوها به صورت افقی در نوار بالای صفحه قرار داشتند ولی در قالب جدید به صورت همبرگر روی هم به صورت عمودی ایجاد شده است.
در صورتی که شکل و فرمت منوها برای شما اهمیت دارد باید از شکل منو سایت آرادبرندینگ یعنی به صورت افقی و آبشاری استفاده کنید.
اما در صورتی که فقط دریافت درخواست از مشتری برای شما اهمیت دارد استفاده از منو همبرگری کفایت می کند.
ولی اگر در پی جذب مشتریان بیشتر و ایجاد نمایندگی از برند خویش، در کشورهای مختلف هستید باید منوهای سایت شما جذب کننده مشتری باشد و از منو آبشاری استفاده کنید.
2) ایجاد جدول در صفحه سایت
در صفحه اصلی سایت جدولی از کالاها و محصولات تجاری شما قرار داده می شود. در این جدول ها لیستی از محصولات، توضیحات، نوع بسته بندی، وضعیت و قیمت قرار داده می شود تا مشتری با توجه به نیاز خویش بهترین و راحت ترین نوع ثبت سفارش را تجربه کند.
در بخش وضعیت در لیست محصولات، موجود بودن یا نبودن محصولات مطرح می شود.
برای ایجاد جدول در سایت می توانید در پیشخوان سایت روی گزینه table press کلیک کرده و گزینه all table را انتخاب کنید.

 در صفحه باز شده می توانید تمامی جدول های خویش را مشاهده کنید، جدول خانه، در اصل همان جدول یا لیست کالا و محصولات در صفحه اصلی است.
با استفاده از امکانات متفاوتی که در بخش جدول ها قرار داده شده، می توانید به جای قرار دادن تمام کالاها و محصولات سه مورد از آنها را قرار دهید و برای مشاهده بیشتر محصولات دکمه ای قرار دهیم که مشتری با کلیک روی آن موارد بیشتر را ببیند.
همچنین در لیست محصولات در بخش قیمت می توانید قیمت مصرف کننده را وارد کنید، چرا که قرار دادن لیست محصولات بدون قیمت، برای مشتری جذاب نخواهد بود و بهتر است قیمت محصولات را وارد کنید تا نیاز نباشد مشتری فقط برای اطلاع از قیمت تماس بگیرد.
بسیاری از دوستان اظهار دارند که جداول محصولات در موبایل به خوبی به نمایش در نمی آید، حتی می توانید با امکانات مربوط به تنظیمات لیست ها کاری انجام دهید که در صورت باز شدن صفحه سایت با موبایل، لیست ها نمایش داده نشود، ولی اگر با کامپیوتر باز می کنند لیست محصولات برای آنها نمایش داده شود.
3) محتوا شامل عکس و اطلاعاتی از تاجر
در این بخش علاوه بر اطلاعات خودتان شامل عکس و شماره تماس و … ناحیه ای برای قرار دادن تیزر یا لوگو می باشد.
تنظیمات قالب آراد در پیشخوان سایت

در بخش پیشخوان سایت، با کلیک روی« تنظیمات قالب آراد»، تمامی تنظیمات قالب شما دیده می شود.
سعی کنید در تنظیمات آن دستکاری انجام ندهید، چرا که اگر از ابتدای سایت تا انتها را دقت کنید تمامی رنگ ها با حساسیت و روانشناسی رنگ ها انتخاب و طراحی شده است.
در انتها بخش footer هم با همین رنگ ها دیزاین شده است که همگی با توجه به محصولات شما و رنگ آنها انتخاب شده اند.
اما در صورت نیاز می توانید با استفاده از تنظیمات رنگ ها، رنگ مورد نظر خویش را انتخاب کرده و سپس دکمه اعمال تغییرات را بزنید.
در این بخش، بردر تبلیغات، رنگ پس زمینه تبلیغات، رنگ سربرگ، رنگ متن سربرگ، رنگ پابرگ و …. همگی دارای تنظیمات رنگ است و شما می توانید به راحتی رنگ های آنها را تغییر دهید.

پیش فرض همان رنگ هایی است که واحد فنی برای شما اعمال می کنند، گاهی دوستان رنگ ها را با توجه به سلیقه خویش تغییر داده و از رنگ های شاد و متضاد بهره می گیرند، که از نظر ما قابل تایید نیست.

بعد از تغییر رنگ ها متوجه کم شدن مشتریان می شوید، چرا که از روانشناسی رنگ ها مطلع نیستید و با چنین کاری چشم مخاطب خسته شده و از سایت شما خارج می شوند.

پیشنهاد می کنیم که تنظیمات پیش فرض واحد فنی را تغییر ندهید، اما موارد فوق به جهت مطلع کردن شما بیان می شود تا با امکانات وردپرس آشنا شوید.

برای رنگ مربوط به جدول ها و لیست ها می توانید در بخش « رنگ ردیف های زوج و فرد جدول ها» تغییر ایجاد کنید، اما برای بازگردانی به حالت بی رنگ روی دکمه پاکسازی کلیک کنید.
برای ویرایش یک صفحه از سایت از نرم افزار المنتور استفاده می کنیم.
در گوشه پایین سمت راست سایت یک دکمه قرمز رنگ با نام « بازگشت به تنظیمات اولیه » وجود دارد، که خواهشا از آن استفاده نکنید چرا که بسیاری از تنظیمات سایت شما را به هم می زند.
در صورتی که اشتباها تنظیماتی را تغییر داده اید با زدن دکمه « تنظیمات قالب آراد » در لیست پیشخوان، می توانید از ذخیره تغییرات جلوگیری کنید.
همچنین برای قرار دادن لوگو در سایت می توانید از بخش «بارگذاری لوگو» استفاده کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.2 پاسخ
 1. Avatar
  حسین صابری گفته:

  با مراجعه به آدرس ورود به وردپرس میشه به مدیریت سایت در پیشخوان وردپرس وارد شد و هر تغییری که قصد داریم رو روی سایت ایجاد کنیم

  پاسخ
 2. Avatar
  عطاسلمانیان گفته:

  برخی کاربران به دلیل افزایش امنیت سایت نسبت به تغییر صفحه ورود در وردپرس اقدام می کنن
  همین مسئله باعث می شه تا بعد از مدتی که وارد پیشخوان وردپرس نشدن آدرس صفحه ورود تعیین شده رو فراموش کنن

  پاسخ