🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

کسب درآمد دلاری در ایران + فیلم

کار در محیط امن و در یک سمت دیگر این عینک هم، کار در محیط غیرامن. محیط غیرامن را شبیه یک جنگل تصور کنید که همه چیز آن ناشناخته است. امکان دارد هر اتفاقی بیفتد. اما محیط امن شهرها هستند که امنیت دارند و راحت می توان به کسب وکار پرداخت.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

اما بدون تجربه کدام یکی از این محیط ها می شوند؟ آیا فضای یک فعالیت در محیط امن است یا غیرامن؟ محیط غیرامن است. یعنی یک نفر به عنوان تازه کار در محیط غیرامن تجارت را شروع می کند. نکته بسیار مهم امن یا غیرامن بودن محیطی است که در آن کار انجام می شود.

ما قصد تجارت کردن داریم. تجارت یعنی؛ بهترین شغل ممکن، بالاترین سود ممکن را میخواهیم دریافت کنیم. اگر بخواهیم بدون تجربه کار کنیم، شرایط کمی سخت می شود. کسانی که فکر می کنند که بدون تجربه می شود باید ببینیم به چه درآمدی می رسند؟ درآمد ۱۰ میلیون تومان؟ ۲۰ میلیون تومان؟ ۱۰۰ میلیون تومان؟ باید بررسی کنیم تا بفهمیم.

روند گردش پول

در ابتدا باید روند گردش پول را بررسی کنیم. پول در دنیا چطور می چرخد؟ مردم چگونه پولدار می شوند؟ پول هایشان از کجا به دست می آید؟ سپس می توانیم موضوع را بهتر درک کنیم.

با مشاغل مختلف شروع می کنیم. مثلا یک کارمند می خواهد پولدار باشد. زندگی راحتی داشته باشد. پول او از کجا می آید؟ از جایی که در آن کار می کند. شرکت خصوصی یا دولتی است. شرکت دولتی یعنی از دولت پول می گیرد. اگر این دولت پول او را ندهد چه اتفاقی می افتد؟ درآمدی ندارد.

اما مسئله مهم تر این است که خود دولت از کجا پول دریافت می کند که بتواند به نیروها و پرسنل خود بدهد؟ از روش های مختلف مانند مالیات، جریمه و … به دست می آورد. این یعنی پول هایی هستند که از خود مردم ایران دریافت می کند. بین یک گروهی تقسیم می کند و کارهایی نظیر راه سازی برای جکومت و پایداری دولت خود انجام می دهد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

عملکرد شرکت های خصوصی

شرکت های خصوصی چطور عمل می کنند؟ آنها نیز شبیه دولتی هستند. شرکتی کاملا خصوصی که کسب و کاری انجام می دهند. از محصولات یا خدماتی که ارائه می دهند پول هایی به دست می آورند و به نیروهایشان می دهند. اگر متوجه استعداد و توان نیروی خود شوند که پول های بیشتری برای مجموعه می آورد، حقوق آن نیرو را افزایش می دهند. اما برای فهمیدن بهتر این موضوع نیاز به بررسی بیشتر است.

تمام این پول ها از ایرانی گرفته می شود و دوباره به ایرانی داده می شود. به نظر شما وضع ایرانیان تا پنج سال آینده بهتر می شود یا بدتر؟ این مسئله را به راحتی می توان فهمید. وقتی به این موضوع فکر می کنیم، مشخص است که وضع اقتصادی به طور صعودی رو به بدتر شدن است.

در این بین بسیاری از افراد منتظر هستند که شاید وضع بهتر شود. شاید مسئولین کاری کنند. اگر من و شما فقط بنشینیم که دیگران کاری کنند که در نهایت حقوق من از ۲ میلیون تومان به ۲۵۰۰ میلیون تومان افزایش یابد، در آخر ما شکست می خوریم.

موقعیت امروز، مدیون تلاش های دیروز

کسی که موفق یا ناموفق بوده است، موقعیتی که امروز دارد به دلیل کارهایی است که در گذشته انجام داده است. باید دید که در پنج سال پیش، ده سال پیش چه کاری انجام داده بود که موقعیت امروز نصیبش شده است؟ اگر از موقعیت امروز خود راضی و خوشحال به نظر می آید یا ناراضی و ناراحت است به دلیل کارهایی است که در گذشته انجام داده است.

مطمئنا پنج سال آینده نیز همین سوال را خواهند پرسید که آیا از وضع زندگی خود و اطرافیان راضی هستید یا خیر؟ اگر جواب مثبت یا منفی باشد باز هم به دلیل کارهایی است که در گذشته انجام داده اید.

اگر میخواهید پولدار شوید، باید زودتر به فکر افتاد. تجربه نشان داده است که اگر بخواهید از مردم پول دریافت کنید وضع مردم به تدریج ضعیف و ضعیف تر می شود. پس چه کسانی پول دارند؟ چه کاری باید انجام داد که از اینان پول را بگیریم؟ باید روی این موضوع فکر کنیم زیرا از همین روش می توانیم وضع زندگی خود را بهتر کنیم.

پول در دستان گروهی از کشورها است. برای دریافت این پول باید خدمات ایجاد کنید. باید کالایی داشته باشید که آنها متقاضی آن محصول باشند. از این مسیر می توانید به پول برسید.

فرآیند صادرات

محصولی در ایران تولید می شود. ما میخواهیم این محصول را به کشور های دیگر عرضه کنیم و بفروشیم. این فرآیند را صادرات می گویند.

در نگاه اول صادرات برای کسی که تجربه ندارد خیلی سخت به نظر می آید. اما برای کسی که تجربه دارد کار نسبتا راحت تری است.

ما، وقتی به کلاس اول ابتدائی رفتیم. بسیاری از بچه ها روز اول در کلاس گریه می کردند. چرا؟ زیرا محیط ناشناخته بود. محیط ناشناخته یعنی جهل، نادانی، ترس. در دنیای صادرات نیز همین است. اگر تا به حال صادرات نکرده باشید، تجربه نداشته باشید، ترسناک است. اما کسی که این کار را انجام داده است برای او ترس بی معناست.

به یاد داشته باشید، ترس از جهل سرچشمه می گیرد. برای افزایش اعتماد به نفس، قوی تر شدن، رشد باورهایتان در گام اول نیاز است که یاد بگیرید. بعد از این که یاد گرفتید، ترس هایتان از بین می روند.

وقتی اعتماد به نفس زیاد می شود، به مرحله “منم میدانم” می رسید. در این لحظه یعنی وارد آن کار شده اید. نکته مهم؛ تا زمانی که از موضوعی اطلاع نداشته باشید، هرگز وارد آن کار نشوید.

 گام اول؛ یادگیری

باید کاری کنید تا سطح اطلاعاتتان نسبت به آن کاری که قصد راه اندازی کردن آن را دارید، افزایش یابد.

بعضی از افراد به دلیل داشتن ترس از شروع کار جدید، می گویند آیا باید وارد دنیای صادرات شوم و محصولی را صادر کنم یا در بازارهای داخل باید کار کنم؟

از سویی، چون اکثر مردم بازار داخل را می فهمند، می دانند که این محصول چطور تولید می شود. این محصول باید به چه گروه هایی فروخته شود. در چه فضاهایی باید بازاریابی شود.

از سمت دیگر، پیش تر بررسی کردیم که در آینده ی ایران چه اتفاقی می افتد. متوجه شدیم که وضع مالی مردم در حال پایین آمدن است. مردم شروع به تولید کردن می کنند. چه اتفاقی می افتد؟

به طور مثال، تا دیروز تولیدکنندگان یک لیوان ۱۰ هزار نفر بودند. مطمئنا پنج سال دیگر بیشتر خواهند شد. اما مردم ایران، به چه تعداد لیوان نیاز دارند؟

رونق تولید چیست؟

بسیاری از مردم متوجه نشدند که رونق تولید به چه معناست؟ آیا رونق تولید به این معناست که من هم همان محصول تکراری را تولید کنم؟ کارخانه ای که پیش تر تولید را شروع کرده و دستگاه های میلیاردی تهیه کرده تا محصولی را روانه بازار کند. آیا لازم است که برای چرخاندن چرخ اقتصاد خود و کشورم، رقیب این کارخانه شوم؟ آیا با این اتفاق قوی تر می شویم؟

رونق تولید، یعنی اگر می توانید کاری کنید که این کارخانه، تا امروز ۳ خط تولید با ۱۰۰۰ کارگر داشت از این پس ۲۰۰۰ کارگر داشته باشد. بیشتر تولید کند.

گام دوم؛ داشتن ساختار

کسی که ساختار فروش و بازاریابی ندارد، پیشنهاد نمی شود که برای شروع کار وارد بازار تولید شود. با شکست مواجه می شود.

سوال: اگر کسی نمی خواهد ثروتمند شود. می خواهد تجربه کسب کند. می خواهد در ماه حقوق ۱۰ میلیون، ۲۰ میلیون داشته باشد. آیا بازار داخل این توان را دارد؟ بله. تا ۱۰۰ میلیون، ۲۰۰ میلیون نیز می توانیم از این فضا به عنوان یک تازه وارد درآمد کسب کنیم. اما اگر طالب عدد بالاتری هستید، تنها راهکارش صادرات است و لاغیر!!!

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ