آموزش ساخت لوگو و واترمارک

آموزش ساخت لوگو و واترمارک کردن تصاویر در فتوشاپ

آموزش ساخت لوگو و واترمارک کردن تصاویر در فتوشاپ به صورت کاملا حرفه ای و با زبانی ساده و قابل فهم به شکلی که هر کس با دیدن آن بتواند خودش انجام دهد را در این قسمت از برنامه آموزشی آماده کرده ایم که به صورت رایگان می توانید استفاده کنید.

لوگو چیست؟

لوگو یک طرح، آرم یا نماد است که برای شناسایی سایت یا برند از آن استفاده می شود. هر برند یا مجموعه قدرتمندی برای معرفی خود از یک طرح یا نماد استفاده می کند که به آن LOGO گفته می شود.
در ایران لوگو های زیر برایتان آشنا هستند:

آموزش ساخت لوگو

این آرم ها خاطراتی را در ذهنتان تداعی می کنند که می توانند خوب یا بد باشند. ما به عنوان یک برند بایستی لوگویی طراحی کنیم که هم زیبا و شیب باشد و هم به سادگی در ذهن ها و خاطره ها باقی بماند.

واترمارک چیست؟

واترمارک به انگلیسی watermark به معنی نقش آب است که برای اولین بار بر روی کاغذ فابریانو ایتالیا ساخته شده است. معمولا در اکثر اسکناس ها و چک پول ها از واترمارک استفاده شده است. واترمارک ها نقش نوعی چسب های امنیتی را ایفا می کنند به گونه ای که خود را بر روی طرح یا عکسی می چسبانند و همانند هولوگرام مانع از سرقت تصویر اولیه می شوند و به نوعی نشان دهنده اصل بودن آن طرح یا ویژگی را نشان می دهند.
نمونه ای از واترمارک را در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

آموزش ساخت واترمارک

آموزش ساخت لوگو و واترمارک کردن تصاویر در فتوشاپ

همانطور که در دوره مقدماتی فتوشاپ آموختید، لوگو ها تاثیر بسیار زیادی در طراحی عکس ها و گرافیک سایت ها دارند و فتوشاپ به عنوان یک ابزار طراحی قدرتمند می تواند یک لوگو شرکتی برای شما خلق نماید. به عنوان مثال به لوگو زیر با دقت نگاه کنید:

آموزش ساخت لوگو با فتوشاپ

این لوگو مربوط به شرکت سنجش دقیق کسری با نام تجاری کسری باسکول است و تصویر زیر نمونه ای از واترمارک این مجموعه تجاری قدرتمند می باشد:

آموزش ساخت واترمارک با فتوشاپ

چنانچه قصد دارید یک لوگو حرفه ای برای خود بسازید و یاد بگیرید که چگونه واترمارک باکیفیت و باکلاس خلق کنید پیشنهاد می کنیم فیلم آموزشی زیر را با دقت مشاهده کنید.

طراحی لوگو logo