وایسیم ببینیم انتخابات چی میشه؟ + صوتی

کسانی که چندسال است با ما درارتباط هستند می دانند دوره ای حدود دوسال یا دوسال و نیم پیش من یک فایلی داشتم تحت عنوان فایل روزانه هر روز ساعت ۱۰ صبح در کانال قرار می گرفت. و یکسری نکات را در مورد آن روز و حال و هوای آنروز در اقتصاد به دوستان گوشزد می کردم.دوباره می خواهم اینها را استارت بزنم. دوتا استدلال و دوتا منطق باعث شده است که این کار را انجام بدم و این فایلها را استارت بزنم. بحث اول ما این است که آراد تصمیم گرفته است از تجربیات و ظرفیت های تمام مدیران اش برای ارتقاء مشتریان و مخاطبان خود استفاده کند.

🔻 یعنی چه؟ مثلاً ما مهندس قربانی را همیشه داشتیم. مهندس آقاجانی را همیشه داشتیم. ولی این دوستان فقط پرسنل خودمان را آموزش می دادند. و زیاد با مخاطبین و مشتریان ما در ارتباط نبودند. با آرادی های عزیز در ارتباط نبودند ولی الان بنا را براین گذاشتیم که این دوستان هم تشریف بیاورند. و تجربیات و آگاهی های خود را و اطلاعات خود را به شما انتقال دهند.یک تیم آموزشی خیلی خوب با تعداد زیادی فایل آموزشی با ارتباطات بسیار زیاد تا دوستان با استفاده از این فایلها همه نیازهای خود را رفع کنند.
دلیل دوم ما وضعیت اقتصاد است. شرایط اقتصاد نمی گویم خوب شده. ولی شرایط کسب و کار شده یعنی چه؟ اگر به دوسال قبل برگردیم شرایط اقتصاد شرایط کسب و کار نبود. شرایط سرمایه گذاری بود.
🔻 من چند روز پیش اینستاگرامم را پاک کردم و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کردم. ولی آخرین فایلی که در اینستاگرام گذاشته بودم. پنجم یا ششم اردیبهشت پارسال بود. که نقدی کرده بودم بر بورس. و بورس را زیر سؤال برده بودم.
ولی چه اتفاقی افتاده بود دوستان در بورس حضور فعالی داشتند کسی به فکر کار نبود و ان روحیه یک شبه پولدار شدن و پول مفت در آوردن بر روحیه کار غلبه کرده بود و همه در آن فضا سیر می کردند.ولی امثال فعلاً که از این فضاها خبری نیست خیلی هم بعید می دانم تا اخر سال دلار رشد کند. طلا رشد کند. مسکن رشد کند. بورس رشد کند. همه اینها خیلی بعید است. و اقتصاد به نحوی است که باید در آن کار کرد و سیستمی یک بیزنسی یک فعل و فاعلی رخ بدهد وگرنه پول مفت دیگر خبری نیست.
🔻 شرایط اقتصادی بهتر نشده است اما شرایط اقتصاد جامعه را مجبور می کند که به سمت کار بیایند و این باعث خواهد شد شرایط ما که همیشه بر سیستم های کار طراحی انجام دادیم پیش رفتیم شرایط بهتری باشد. هیچ موقع در تمام این سالها در هیچ سیستم سرمایه گذاری نه من و نه آراد وارد نشده است.یعنی ما هیچ وقت نرفتیم سهام بخریم هیچ وقت نرفتیم ارز دیجیتال بخریم. هیچ موقع نرفتیم دوستان می گفتند ایلان ماسک گفته بروید ارز دیجیتال بخرید. من واکنشم این بود خوب بگوید؟ بزرگترین وعده فروش تاریخ فکر می کنم ایلان ماسک باشد.
یک آدمی که فقط وعده می فروشد هوا فروش است. و از این مسیر پولدار شده است و الان هم که زیر همه وعدهای خودش زده است. پس خیلی چیز مهمی نیست. الان شرایط اقتصاد شرایط کار است.
🔻 هرچند امروز شرایط شرایط بزار ببینیم چی میشه است. یک اصطلاحی در ایران از زمان قدیم بوده است ولی باب ترین و اوج این گفتمان از زمان اوج مذاکرات هسته ای شروع شد. یک اصطلاحی درون اقتصاد آمد «بذار ببینیم چی میشه؟» مثلاً بذار ببینیم مذاکرات هسته ای چی میشود.فکر می کنم مذاکرات هسته ای از دوران آقای خاتمی یا اقای احمدی نژاد شروع شد از ان زمان گزاره بزار ببینیم چی میشه وارد شد. بذار ببینیم برجام چی میشه. بذار ببینیم انتخابات چی میشه. بذار بینیم این انتخابات مجلس چی میشه.
بذار ببینیم وارد اقتصاد و ادبیات شد. اگر مثلاً بروید ۱۰ سال گذشته را نگاه کنید. مردم می گفتند بذارببینیم برجام چی میشه؟ برجام شد! برجام لغو شد! پسا برجام آمد! برجام ۲ آمد ولی هیچ اتفاقی برای زندگی ما نیافتاد.
🔻 الان منتظریم ببینیم مثلاً چه کسانی تایید صلاحیت انتخابات می شوند. چه کسانی رأی می آورند اما واقعاً اگر نگاه کنید. این شمایید که زندگی خودتان را می سازید واقعاً آنهایی که منتظر هستند ببینند چی میشه فکر کنند.ببینند بین دولت آقای احمدی نژاد و آقای روحانی فرقی برای آنها بود؟ دو طیف مختلف جامعه بودند. اصولگرا و اصلاح طلب من از نظر سیاسی به شدت بی سواد هستم.
ولی از نظر اقتصادی دیگر این را می فهمم که هیچ فرقی بین این دوتا دوست نبود. و اگر کسی پولدار شد خودش خودش را پول دار کرد و اگر کسی فقیر شد خودش خودش را فقیر کرد.
🔻 یکی از آشنایان ما در سال گذشته کلی صادرات داشت کلی پول در آورد در آن اقتصادی که همه می گفتند آقا این چه اقتصادی است این چه شرایطی است؟ این چه تحریمی است؟ خودش باعث شد پولدار شود.و این دوست ما سال قبل از آن که دولت تفاوتی نمی کرد. خودش باعث شده بود ضرر بدهد. پس ما خودمان تعیین کننده هستیم که چه اتفاقی برای ما بیافتد. الان ما تصمیم گرفتیم در آراد کاری کنیم. فعالان ما، همکاران ما، مشتریان ما، مخاطبان ما، پولدار بشوند.
به آنها آموزش می دهیم. آیا ما ایستادیم ببینیم چه کسی رای می آورد؟ رای تاثیری نداشت این ما هستیم که تاثیر گذاریم پس ما کار مان را پیش می بریم و کاری هم به انتخابات نخواهیم داشت.
🔻 هرکسی رای بیاورد ما بعد آموزش خواهیم داد هرکسی رای بیاورد ما مسیر خودمان را ادامه خواهیم داد چون ما می دانیم از این مسیر می توان رشد کرد.هیچ ارتباطی هم به اصلاح طلب و اصول گرا و مستقلش ندارد. منتظر نباشید ببینید چی میشه! از همین اول خرداد شروع به کار کنید. معمولاً فروردین و اردیبهشت خیلی اتفاقی در اقتصاد نخواهد افتاد، شروع به کار از خردادماه است.
🔻 از همین اول خرداد شروع به کار کنید تا تابستان که شرایط کشور ثابت شده شما شرایط پولسازی شما ایجاد شده باشد و بتوانید موفق باشید. ما سعی خود را می کنیم که به شما کمک کنیم. و آموزش بدهیم ولی شما باید همه آموزش های ما را بشنوید، بفهمید، باور کنید و به کار ببندید. اگر قرار است رستگار شوید. ما تلاش خودمان را می کنیم منتظر واکنش های شما می مانیم.
اگر احساس کردیم شما دنبال شرایط تغییر خودتان هستید. و می خواهید پولدار شوید با شما پیش می آییم. و اگر احساس کردیم نمی خواهید چون شما نمی خواهید. و ما نمی توانیم برای کسی که نمی خواهد کاری انجام دهیم هیچ کاری نخواهیم کرد.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ