بازار صادراتی عراق + فیلم

انتخاب محصول مناسب یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در صادرات به شمار می‌رود. اما پیش از انتخاب محصول لازم است بازار هدف خود را بشناسید، نیازهای آن را درک کنید و بهترین راه‌های عرضه محصول در این بازار را  بدانید.
اگر می‌خواهید بدانید در انتخاب کالا برای صادرات به عراق باید چه عواملی توجه کرد و صادرات چه محصولی سود بیشتری دارد، در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل موثر در بازاریابی کالاهای صادراتی

وقتی کشور مقصد صادرات، چند ده میلیون نفر جمعیت داشته باشد، هر محصولی که در نظر بگیرید، می‌تواند در این کشور بازار خودش را پیدا کند. به‌خصوص که قیمت تمام‌شده محصولات ما نسبت به بازار عراق بسیار پایین است.
البته باید توجه کنید که در مواردی فرهنگ‌ها متفاوت است و عامل‌های فرهنگی باعث می‌شود مردم یک کشور محصول به‌خصوصی را نخرند و هیچ تمایلی به آن نداشته باشند.
در مناطق مختلف یک کشور نوع تقاضاها متفاوت است، کما اینکه در کشور خودمان هم همین‌طور است.
برای نمونه مردم تبریز به شیرینی و غذاهای شیرین تمایل دارند و مردم بندرعباس و بوشهر به غذاهای تند علاقه‌مند هستند. همچنین در شهرهای شمالی کشور غذاهای تند مصرف نمی‌شود، اما در جنوب کشور غذاهای بسیار تند طرفدار دارد.
مردم در جنوب کشور به برخی محصولات تمایل دارند و مردم مرکز و شرق کشور خواهان محصولات دیگری هستند.

چه محصولاتی فروش خوبی دارند؟

این اصل کلی را در نظر بگیرید که در بازارهای چند ده میلیونی می‌شود هر محصولی را فروخت و حتی می‌توانید چیزی را به مردم بفروشید که دوست ندارند.
باید توجه داشته باشید بر اساس اینکه بازار پذیرش کالای مدنظر شما را داشته باشد یا نه و شرایط فرهنگ‌سازی و تبلیغات برای این کالا وجود داشته باشد یا نه، زحمت شما کمتر یا بیشتر می‌شود.

برای صادرات یک محصول به بازارهای جهانی، باید تمام عوامل تاثیرگذار را در کنار هم بررسی کنید.

مثلا امکان صادرات محصولی مثل میوه خشک به عراق وجود دارد و این محصول هم می‌تواند بازار خودش را در این کشور پیدا کند، اما باید بازارسنجی دقیق‌تری برای آن انجام شود؛ یعنی باید با مراجعه حضوری بازارهای این کشور را بررسی کنید.

بهترین روش بررسی بازار عراق

اگر می‌خواهید در بازار عراق سرمایه‌گذاری کنید، در این بازار حضور داشته باشید، کالای خود را انبار کنید و بفروشید، باید پیش از شروع کار درباره بازار محصول‌تان تحقیق و مطالعه کنید و ظرفیت‌های آن را بررسی کنید، بعد برای صادرات آن تصمیم بگیرید.


اگر می‌خواهید به روش‌های مدرن‌تری کار کنید، محل عرضه کالا را نشان می‌دهید و پس از آنکه مخاطب‌ها به سراغ شما آمدند، از طریق آن‌ها اطلاعات کسب می‌کنید.
به این طریق می‌توانید با کمترین هزینه، استعدادها و پتانسیل‌های آن بازار را بشناسید و برای محصول خود مشتری پیدا کنید.

صادرات ماشین آلات صنعتی به عراق

عراق کشوری است که بسیاری از زیرساخت‌های آن از بین رفته و اکنون در حال بنای زیرساخت‌های جدید است.

پیش از این در عراق کارخانه‌ای وجود نداشت، اما الان کارخانه‌های بسیاری در عراق ایجاد شده و عراق فرصت‌های تجاری بسیار خوبی پیدا کرده است. این مسئله به تنهایی فرصتی بسیار عالی برای کار کردن در بازار عراق است.
عراقی‌ها علاقه دارند در زمینه دستگاه‌ها و ماشین‌آلات پرتابل و همچنین ماشین‌آلاتی که ریسک سرمایه‌گذاری پایینی دارد، سرمایه‌گذاری کنند.
مشکلاتی مثل عملیات تروریستی و ناامنی باعث می‌شود هزینه نگهداری کارخانه‌ها بالا برود و یا از رده خارج شوند و سرمایه خود را از دست بدهند. بنابراین یکی از گزینه‌های مناسب برای صادرات به عراق، ماشین‌آلات صنعتی و کارخانه‌های پرتابل هستند.
کارخانه‌های پرتابل از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زمینه ماشین‌آلات و دستگاه‌ها در بازار عراق به شمار می‌روند؛ به این دلیل که پس از راه‌اندازی، بازگشت سرمایه آن‌ها در دوره کوتاهی اتفاق می‌افتد.

پرسودترین کالا برای صادرات به عراق

دستگاهی ساخته شده که می‌تواند آب آلوده را تصفیه و به یخ تبدیل کند، این دستگاه که داخل یک کانیتنر قرار می‌گیرد، نوعی کارخانه پرتابل است.
تامین یخ در کشوری مثل عراق بسیار مشکل است، به این دلیل که بسیاری از شهرهای این کشور برق ندارند، اما این دستگاه از برق شهری یا صنعتی استفاده نمی‌کند، بلکه با ژنراتوری که در آن تعبیه شده، یخ تولید می‌کند.
از سوی دیگر دسترسی به آب تصفیه‌شده هم چندان راحت نیست؛ به همین دلیل دستگاهی که بتواند با استفاده از آب آلوده یخ تولید کند، بسیار سودآور است و ارزش افزوده بالایی ایجاد می‌‌کند.
خود این کانیتنر در واقع یک کارخانه پرتابل تولید یخ است و با استفاده از آن می‌توان در هر شهر و منطقه دورافتاده‌ای یخ تولید و عرضه کرد. زمانی هم که این شهر دچار ناامنی می‌شود، تریلی حامل دستگاه می‌تواند به شهر دیگری منتقل شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ