📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

آشنایی با قوانین صادرات قطعات پلاستیکی

ارزش صادرات قطعات پلاستیکی بسیار بالا می باشد و به همین دلیل بسیاری از کسانی که در زمینه تولید پلاستیک فعالیت می کنند سعی دارند قطعات پلاستیکی را صادر کنند.

بدون شک بسیاری از کشورهایی که صادرات قطعات پلاستیکی را انجام می دهند  در این زمینه رشد بسیاری نموده اند و سرمایه گذاری های زیادی را در این عرصه جمع آوری نموده اند.

در واقع باید بدانید بخش بسیار مهمی از صادرات غیر نفتی و صنعتی بسیاری از کشورهای دنیا به صنعت پلاستیک تا حد زیادی بستگی دارد. از آنجایی که در این سال های اخیر به صادرات قطعات پلاستیکی اهمیت زیادی داده شده است، باید بدانید که جایگاه آن روز به روز بالاتر می شود.

نکات بسیار مهمی در صادرات پلاستیک وجود دارد که صادرکنندگان باید از این نکات اطلاعات لازم را داشته باشند، به همین دلیل در ادامه این نکات را بیان می کنیم.

نکاتی برای توسعه صادرات قطعات پلاستیکی

همانطوری که بیان نمودیم برای توسعه و افزایش صادرات قطعات پلاستیکی باید به برخی از نکات بسیار مهم توجه داشت که آنها عبارت می باشد از :

 1. بازار داخلی محصولاتی که پلاستیکی هستند باید به خوبی رشد کرده باشد و پس از آن صادرات آن را انجام دهند. در صورتی که بازار داخلی عملکرد خوبی نداشته باشد، به هیچ عنوان نمی تواند در صادرات جهانی موفق شود.
 2. تمامی استانداردهایی که در صنعت پلاستیک وجود دارد باید برای صادرات رعایت شود. در صورتی که استانداردهای مشخص شده در پلاستیک های صادر شده رعایت نگردد، بدون شک مشتریان روز به روز کاهش پیدا می کنند و تولید کنندگان مشتریان خود را به طور کلی از دست می دهند.
 3. روش های علمی در صادرات قطعات پلاستیکی بسیار عالی و بی نظیر می باشد، به همین دلیل بهتر است تولیدکنندگان برای صادرات پلاستیک های خود به این نکته هم اهمیت بسیار زیادی دهید. بازاریابی هم در واقع یکی از روش های علمی می باشد که شما باید با به روزترین روش های آن آشنایی داشته باشید و آنها را به کار بگیرید.
 4. قوانین و مقرراتی که در صادرات قطعات پلاستیکی وجود دارد باید مشخص شده باشد و طبق آن قوانین عمل شود تا به بهترین نحو ممکن صنعت پلاستیک آنها رشد کند. تاثیری که قوانین و مقررات در رشد و توسعه صنعت پلاستیک دارند بسیار زیاد می باشد و بر همین اساس بهتر است به خوبی به این قوانین عمل کنید و با آنها آشنا شوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.3 پاسخ
 1. Avatar
  اکرم فغانی گفته:

  متوجه نشدم که چرا اگر بازار داخلی رشد خوبی نداشته باشه در صادرات نمیتونیم موفق باشیم؟

  پاسخ
 2. Avatar
  محمدی گفته:

  یکی از مشکلات صنعت پلاستیک ایران این است که پلاستیک ها استاندارد نیستند و سرطان زا هستند و از نظر زیست محیطی مضرات بسیار زیادی دارند

  پاسخ
 3. Avatar
  ثمین گفته:

  اعتمادسازی! با آموزش تشخیص پلاستیک خوب از بد فروشندگان باید اعتمادسازی کنند تا محصولشان به خوبی فروش روند

  پاسخ