آشنایی با وزارت بازرگانی در ایران + فایل صوتی

شما به عنوان شخصی که بخواهید در تجارت های بین المللی شرکت داشته باشید و صادرات محصول را استارت بزنید باید حتما اطلاعات بیشتری راجب محصول هایتان داشته باشید.

اینکه در حال حاضر محصول هایتان چه آمار و اطلاعاتی دارد و چه کشورهایی این محصولات را به صورت عمده خرید و فروش می کنند و به عنوان فردی که ایرانی است و می خواهد تجارت انجام دهد، باید اطلاعات کافی داشته باشید و می توانیداز یک وزارتخانه ی مطمئن مثل وزارت بازرگانی این اطلاعات را کسب کنید .

همچنین ممکن است که یکسری از قانون ها در وزارت صادرات و واردات تصویب شود اما نسبت به آن مطلع نباشید و زمانی که شما به این سایت مراجعه می کنید به راحتی می توانید این اطلاعات را کسب کنید.

وزارت بازرگانی در ایران

سایتی که می توانید به آن مراجعه کنید  و اطلاعات را به دست بیاورید، سایت tccim.ir است که تمام آمار و اطلاعات نسبت به صادرات و واردات محصول را به ما می دهد و این اطلاعات را به ما می دهد که چه کشورهایی این محصول را به صورت عمده به کشور خود وارد می کنند.

شما می توانید بازار هدف محصول خود را به راحتی بشناسید. شما فرض کنید به عنوان فردی که می خواهید تازه وارد حوزه ی صادرات شده است، محصول سیر را به عنوان محصول تجاریتان انتخاب کنید، حال یکی از دغدغه هایتان این می شود که این محصول را به چه کشورهایی می توانید صادر کنید.

آیا کشورهای اطراف محصول سیر را به صورت عمده از شما خریداری می کنند یا نه و یا اینکه سیر را باید با چه قیمتی وارد بازار جهانی کنید. همگی این موارد مباحثی است که می توانید با استفاده از وزارت بازرگانی به آن جواب بدهید.

اتاق بازرگانی ایران

اتاق بازرگانی ایران اولین حامی از تاجران ایران است که در سال ۱۳۰۵ اسم آن وکلای تجار بوده است و در ۱۶ مهرماه همین سال این نهاد تغییر اسم داد به نام اتاق تجارت تهران که بعد از گذر سال ها در سال ۱۳۱۱ مجددا تغییر نام داد به نام اتاق بازرگانی که تا الان نیز به این نام معروف است.

این وزارت در واقع شامل افراد زیادی می شود که این افراد شامل ۳۰ نفر هستند که از کارخانه دارها، معدن دارها و افراد کلانی که در عرصه ی تجارت فعال هستند و عمده ی فعالیت های این سازمان شامل برگزاری دوره های آموزشی در خصوص بازرگانی های خارجی و امور بازرگانی است و همچنین ارائه ی خدمات مشاور ای حقوقی در زمینه ی مرتبط با امور بازرگانی و بازاریابی کالاهای صادراتی و همچنین صدور و تمدید کارت بازرگانی و تایید اسناد تجاری و انجام امور ویزای تجاری و ارائه ی خدمات مشاوره که تمام این ها شامل ۳ وظیفه ی عمده از طریق وزارت می شود:

  1. ساسیت گذاری
  2. برنامه ریزی
  3. هدایت و هماهنگی

تمام این موارد را این سازمان برای تجار انجام می دهد.

تحلیل اطلاعات سازمان بازرگانی

ما می توانیم با استفاده از سایت شرکت بازرگانی به راحتی شناسه کد محصولاتمان را بدست بیاوریم و این اطلاعات می تواند به ما بگوید درصد تراکنش صادرات و واردات محصول ما چقدر است و اگر ما میخواهیم یک تاجر حرفه ای باشیم و به درآمد های بالایی برسیم باید راجب این موارد اطلاعات جامع تر و دقیق تری داشته باشیم و باید راجب به محصول خود تحلیل دقیق داشته باشیم.

این سازمان می تواند به ما اطلاعات مفیدی بدهد اما این که چطور بخواهیم تحلیل کنیم که محصول ما در بازار های جهانی چگونه است یک مقوله ی جداگانه است.

بعضی از افراد هستند که تحلیل را خودشان انجام می دهند یعنی اطلاعات سازمان را از این سایت می گیرند و تحلیل می کنند که این اسناد اصلا کاربردی و درست نیست و شما باید این تحلیل ها را از افرادی که در حال حاضر فعالیت می کنند و تجارت و صادرات انجام می دهند، بگیرید که می تواند حداقل برد شما را بیشتر کند.

تحلیل اطلاعات

شما محصول سیب زمینی را در نظر بگیرید، طبق آمار و اطلاعات در سال ۹۷ بخش عمده ای از سیب زمینی ما را عراق خریداری کرده است. این یک فرصت خوب برای صادرات است و حالا اینکه بیاییم بازاریابی کنیم و تجارت این محصول را به دست بگیریم این یک بخش بحث تحلیل است که با استفاده از این آمار و اطلاعات ما می توانیم تجارت پر سودی را داشته باشیم.

یک تاجر همیشه منتظر یک فرصت است که بتواند رشد پیدا کند و به سود های بهتری برسد و بتواند محصولات خود را به سراسر جهان صادر کند. شما افرادی هستید که در حال حاضر صادرات انجام می دهید و تجربه اش را دارید و یا افرادی هستید که هنوز تجارت را شروع نکرده اید و در حال تحقیق هستید و تحلیل می کنید که چه کاری انجام بدهید که صادرات کنید.

شما برای صادرات نیاز نیست که حتما عضو سازمان بازرگانی و یکی از اعضای آن باشید و یا کارت بازرگانی داشته باشید. شما به راحتی می توانید با استفاده از مجموعه ی ما و تجاربی که اساتید و مشاورین ما دارند به راحتی بتوانید صادرات را شروع کنید. امیدوارم شما هایی که یکی از دغدغه هایتان تجارت است به راحتی بتوانید این کار را استارت بزنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 پاسخ
  1. راسخی
    راسخی گفته:

    قوانین پیچیده و بعضا بیهوده ای که قط دست و پاگیر است و مسیر تجارت را طولانی میکند

    پاسخ