🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آشنایی با قوانین صادراتی کشور

کشورها عموما برای جلوگیری از تخلفات تجار و بازرگانان در زمینه ی صادرات، موظفند که قوانینی تحت عنوان قوانین صادراتی وضع کنند تا تجار مطابق با آیین نامه های این قوانین به صادرات کالاها بپردازند. همچنین این قوانین سالانه باید مطابق با استانداردهای صادرات جهانی به روزرسانی شوند و در نتیجه تجار و بازرگانان موظفند دانش خود را به طور مداوم در زمینه ی قوانین صادراتی ارتقاء دهند، بنابراین بهترین راه برای شناسی قوانین صادراتی راهنمایی گرفتن از متخصصین حوزه ی حقوق اقتصادی می باشد

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

امر ضروری صادرات

صادرات برخلاف واردات امری ضروری و حیاتی در گسترش اقتصاد کشورها به شمار می رود؛ زیرا کشور ها با صادرات کالا ها علاوه بر آنکه می توانند به سوددهی اقتصادی برسند، همانطور هم می توانند به قدرت های بزرگ اقتصادی دست یابند. در خصوص صادرات کالاها هر کشور مطابق با قوانین اجرایی خود، یک سری قوانین با عنوان قوانین صادراتی وضع می کند تا تخلفی در زمینه صادرات کالاها صورت نگیرد.

با توجه به آنکه صادرات کالاها در خارج از مرزهای جغرافیایی کشورها انجام می شود؛ لذا هر گونه تخلف در این زمینه، در حوزه ی تخلفات بین المللی ثبت شده و اعتبار و نام کشور ها را خدشه دار می سازد .درنتیجه کشور ها مستلزم آن هستند که بر اساس قوانین اجرایی و اقتصادی کشور خود و همچنین مطابق با قوانین صادراتی سازمان های جهان، قوانینی به عنوان قوانین صادراتی وضع و به تجار و بازرگانان خود ابلاغ کنند تا از هر گونه تخلف و اشتباه جلوگیری به عمل آید.

مشخص کردن قوانین صادراتی

هر کشوری از جمله کشور ما برای پیشگیری از هرگونه تخلف و قاچاق کالاها مستلزم آن است که قوانین صادراتی برای کشور خود مشخص کند. همچنین قوانین صادراتی با داشتن آیین نامه ها و بند های مختلف در زمینه صادرات برخی از کالاها می توانند از آلودگی های زیست محیطی که می تواند بر اثر صادرات بی رویه ی محصولات کشاورزی ایجاد شود، جلوگیری نماید.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

 

قوانین صادراتی همچون سایر قوانین اجرایی در کشور ها ، باید ها و نباید هایی را اجرا می کند که مخاطب این باید ها و نباید ها در درجه اول تجار و بازرگانان داخل و خارج از کشور می باشند .

قوانین صادراتی شامل پارامتر های مختلفی از جمله نحوه ی ارسال کالاها، ظرفیت کالا ها، مالیات کالاها،  عوارض گمرک و… می باشند که تجار و بازرگانان موظف هستند که صادرات کالاها و محصولات خود را مطابق با قوانین صادراتی موجود در کشور خود یا کشوری که در آن حضور دارند، به انجام رسانند.

قوانین صادرات و واردات

در کشور ما نیز برای جلوگیری از تخلفات مرزی و بین المللی همچون قاچاق کالاها، قوانین صادراتی وضع شده است که این قوانین مطابق با استاندارد های جهانی پارامتر های گوناگونی را در بر می گیرند. قاچاق کالا علاوه بر آنکه جرایم سنگینی را برای فرد دارد، از نظر اقتصادی نیز صدمات جبران ناپذیری به کشور وارد می کند و اغلب منجر به بحران های اقتصادی بزرگ در داخل کشورها می شود.

بنابراین برای پیشگیری از صدمات تخلفات مختلفی همچون قاچاق کالاها در حوزه ی صادرات، برای وضع قوانین صادراتی پارامترهای مختلفی در نظر گرفته می شود که از جمله این پارامتر ها می توان به مالیات کالاهای مختلف صادراتی، عوارض گمرک، نحوه خروج کالاها از مرز های کشور و … اشاره کرد که بهترین گزینه برای آشنایی با قوانین صادراتی کشور مراجعه به مشاورین و متخصصین در حوزه ی حقوق اقتصادی می باشد.

قاچاق کالا

همچنین لازم است قوانین صادراتی کشور سالانه مطابق با استانداردها و قوانین جدیدی که سازمان های قوانین صادرات جهانی معرفی می کنند، مجددا بازنویسی و تدوین شوند تا از معیارها و استانداردهای جهانی عقب نمانند.

بر این اساس تجار و بازرگان موظف هستند که به طور مداوم اطلاعات و دانش خود را در زمینه ی قوانین صادراتی افزایش دهند تا دچار تخلفات سنگین و پر هزینه نشوند.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ