آشنایی با مهارت های تجارت بین الملل + فایل صوتی

با توجه به مشکلات و شرایطی که امروزه پیش آمده است؛ همه به این نتیجه رسیده اند که تجارت بهترین شغل است و باید دست به تجارت بزنند. تجارت به معنای خرید و فروش یک کالا است. هر کسی بنابر سطح و توانایی که دارد، مشخص می کند که در چه سطحی از تجارت فعالیت و کار کند.

تجارت بین الملل

آشنایی با تجارت

آیتم هایی که مشخص می کند فرد در چه سطحی از سطوح تجارت است شامل نوع محصول، حوزه ی کاری، توانایی های مدیریتی و شخصیتی فرد، سطح و توان مالی او، سطح ارتباط با دنیای بیرون، تعداد و تنوع مشتری های او، همگی این موارد هستند که مشخص می کند یک فرد در چه سطحی از تجارت می تواند فعالیت کند.

نوع محصول و حوزه ی کاری که شما فعالیت می کنید در واقع بیانگر سطح تجارت شماست. یک مثال خیلی ساده که بخواهیم برای شما بزنیم یک سوپر مارکت اول دکه است بعد سوپر مارکت  و بعد هایپر مارکت و فروشگاه زنجیره ای نمونه ای از این است که فرد دارد در سطوح مختلفی فعالیت می کند.

سیستم مدیریتی که یک فرد در سیستم کسب و کارش دارد در واقع مشخص می کند آیا این فرد امکان این را دارد که به سطح بالاتری رشد کند یا نه یا می خواهد در همان سطحی که است باقی بماند. هر چه قدر که شما توانایی مالی بیشتری بداشته باشید در نتیجه شما می توانید در سطح بالاتری از تجارت قرار بگیرید.

از قدیم نیز گفته اند که هرکه بامش بیش برفش بیشتر. شاید مواردی که گفته شد به اندازه ی سطح ارتباطی که یک فرد با اجتماع و مشتری هایش دارد مشخص می کند که سطح تجارت او در چه سطحی قرار دارد.

هر کس که شروع به کار تجارت می کند به دنبال این است که بتواند تجارت بیشتری انجام بدهد و در نتیجه پول بیشتری به دست بیاورد.

البته منظور از تجارت، تجارت سالم است. تجارتی که در حین صداقت دو طرفه کار کنید. محصول خودتان را سالم تحویل مشتری بدهید و پولتان را به درستی تحویل بگیرید.

اصول تجارت و بازرگانی

همانطور که می دانید این اصول و نکته هایی که در رابطه با تجارت و سطح تجارت گفتیم در واقع خیلی کلی بود و اصول تجارت و انتخاب سطح تجارت خیلی فراتر از این موارد است.

اما شما می توانید در انتخاب یک همراه خوب و مشاور مطمئن، مراحل تجارت را به راحتی طی کنید البته افرادی که با مجموعه ی آراد همراه هستند، اطلاع دارند که آراد با سیستم و پلنی که محصول هر کس تعیین می کند، کاری می کند که یک فرد با حداقل بضاعت مالی و سطح مدیریتی و ارتباطی شروع به تجارت در هر سطحی که خود فرد دوست دارد بکند و کاری کند که یک فرد در سطح بین الملل مشتری های متعدد و زیادی داشته باشد و اگر یک مغازه دار افتخارش این است که در طول سال ۴۰ تا ۵۰ مشتری جدید کسب کرده است، ما روزی ۲۰ تا ۳۰ مشتری جدید جذب می کنیم.

اصول تجارت و بازرگانی

اگر بخواهیم در مورد سطوح تجارت صحبت کنیم که در قسمت بالا در مورد آن صحبت کردیم باید بگوییم که تجارت در سه نوع انجام می شود:

 1. تجارت و کار در داخل کشور
 2. تجارت و کار از داخل کشور به خارج از کشور (صادرات)
 3. تجارت از خارج از کشور به خارج ار کشور دیگر

این شما هستید که مشخص می کنید در چه سطحی از تجارت قرار بگیرید ولی در هر یک از سطوح که قرار می گیرید محکوم هستید که بهترین باشید و اگر بهترین نباشید قطعا شکست می خورید.

نظریه های تجارت بین الملل

تاجر بین الملل شدن یعنی یک فرد بتواند در حالی که خودش در یک کشور مثل ایران است از کشورهای دیگر مثل چین، ازبکستان و یا حتی اروپا خرید کند و به یک کشور ثالث دیگر مثل افغانستان، افریقا و هر کشور دیگری که فکرش را می کند، جنس بفروشد که این برای فرد بسیار سودآور است و عاری از هرگونه محدودیت زمان، مکانی و تحریم است، می تواند شروع به کار و تجارت بکند و پول در بیاورد، هنگامی که شروع به تجارت بین الملل می کنید، باید قوانین و مقررات مربوطه را بدانید و طبق قوانین و مقررات صحبت کنید.

یکی از آن ها عقد قرارداد طرفین است که باید در آن، در مورد نوع محصول، نحوه ی بسته بندی، زمان تحویل بار، مکان تحویل بار، قیمت، ضرر و زیان ناشی از کنسل شدن بعد از عقد قرارداد و از همه مهم تر در مورد نحوه ی تسویه، صحبت و نوشته بشود که این قرارداد طبق یک فرمت خاصی است که حتما توجه داشته باشد که در نوشتن قرارداد حتما از یک مشاور مطمئن کمک بگیرید.

یکی از نکات مهم در تجارت بین الملل بحث بیمه و حمل و نقل است که باید با مشتری خود در قرارداد طی بکنید و صحبت کنید که چه مواقعی، کجا و با چه وسیله ای ارسال کنیم که همگی این ها، مواردی است که باید بررسی شود و در جای خود ارزیابی شود که با توجه به نوع محصول، مبدأ و مقصد فرستنده و گیرنده، بهترین بیمه و بهترین سرویس حمل و نقل انتخاب شود.

تجارت بین الملل

 

استراتژی بازاریابی بین الملل

یک راهکار و استراتژی مهم جهت افزایش فروش بین الملل که به شما ارئه می دهیم که البته نیاز به یک ساختار منظم و شرکتی است و همه ی این کارها را شما می توانید از یک مشاوره ی مجموعه ی آراد برندینگ کمک بگیرید.

راهکار افزایش فروش ما، اهدای نمایندگی است که وقتی یک کار صورت بگیرد، ما شناخت خوبی نسبت به محصول که دارید، داریم و همچنین شناخت خوبی نسبت به بازار مبدأ و مقصد و از این طریق می توانید محصول خودتان را به خوبی به فروش برسانید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
 1. انواری
  انواری گفته:

  سلام من به تازگی با سایت شما آشنا شدم و مقالات تون و ویدیوهای آموزشی تون رو خیلی دوست دارم و خیلی چیزهای جدید یاد گرفتم موفق باشید

  پاسخ
 2. م ق
  م ق گفته:

  برای داشتن یک مدیریت درست و کارآمد باید آموزش دید بدون آموزش انسان شبیه بی سوادی می مونه که میخواد بره معلم بشه و به دانش آموزان درس بده بدون توانایی و بدون دانش و مهارت.
  تجارتی هم که بدون دانش آغاز بشه محکوم به شکسته

  پاسخ