آشنایی با بخش گرافیک آرادبرندینگ + فیلم

در این مقاله سعی شده تا تمامی خدماتی که بخش گرافیک آراد برندینگ می تواند به مشتریان مجموعه ارائه نماید مطرح شده و توضیح داده شود تا عزیزان با این قسمت از شرکت آشنایی کامل پیدا کنند.

به صورت کلی تمامی خدمات آراد برندینگ به دو بخش تقسیم بندی می شود:

1) جلب اعتماد مشتری

2) پیدا کردن مشتری جدید

در صورتی که مهارت کافی نداشته باشید تا مشتریان خود را افزایش دهید و نحوه مذاکره کردن را یاد نگیرید، هر تعداد مشتری جدیدی که پیدا کنید از دستتان می رود و نمی توانید با آنها وارد مراحل جدی تر یعنی بستن قرار داد شوید.

پس به صورت موازی هر دو پارامتر را در کارتان تقویت کنید، یعنی به صورت همزمان هم کاری انجام دهید تا افرادی که به تازگی با مجموعه شما آشنا می شوند به خوبی از شما یاد کنند و هم در جستجوی راه های جذب مشتریان جدیدتر باشید تا کسب و کارتان رشد بیشتری پیدا کند.

ما در مجموعه آراد برندینگ چندین دپارتمان برای خدمات برندسازی داریم، یکی از این دپارتمان ها که بسیار دپارتمان شلوغی در مجموعه آراد است، دپارتمان گرافیک می باشد.

خدمات دپارتمان گرافیک در شرکت آراد برندینگ :

در ادامه راجع به هر کدام از خدمات دپارتمان گرافیک صحبت کرده و توضیحاتی داده می شود.

 در قواعد تجارت، آداب پوشش و مذاکره و تمامی زیرساخت های لازم از اهمیت بالایی برخوردار است، از نوع لباس و ماشین شما گرفته تا رنگ لاک خانم ها، همگی در موفقیت شما برای جلب اعتماد مشتری اهمیت دارد.

در گذر زمان و مسیر آموزش، یاد می گیرید که چطور تاجری موفق تر باشید و نسبت به هر فردی وابسته به اینکه با چه شرایطی وارد کار تجارت می شود خدمات و آپشن ها، متفاوت می باشد.

به عنوان مثال فردی با پنجاه میلیون تومان و فرد دیگری با پانصد میلیون تومان وارد بازار تجارت می شود، که هر کدام بسترها و ساختارهای متفاوتی نیاز دارد و ممکن است فردی آرزو داشته باشد که شرکت و برندش مانند برندی معروف باشد.

برای تبدیل شدن به رقیبی برای شرکت ها و برندهای معروف به دو پارامتر مهم نیاز دارید:

1) به اندازه همان شرکت تجربه داشته باشید

2) سرمایه کافی داشته باشید

پس برای تبدیل شدن به همتای هر برند معروفی باید زیرساخت ها را داشته باشید، فردی که هیچ مهارت خاصی ندارد و تنها پول دارد، اتفاق خاصی برایش نمی افتد و نیاز است که مهارت های لازم را نیز کسب کنید تا پول و سرمایه اش بیهوده مصرف نشود.

ما در تجارت دو نوع مشتری داریم:

1) مشتریان داخلی: مشتریانی که در ایران هستند و به نوعی تجارتشان داخلی خواهد بود.

2) مشتریان صادراتی: مشتریانی که در خارج از ایران هستند و نوع تجارت، صادراتی خواهد بود.

به ازای مشتریان مختلف، باید زیرساخت های متفاوتی داشته باشید و برای شروع کار تجارت باید  زیرساخت های اعتمادسازی خویش را آماده کرده باشید، چرا که در غیر این صورت مشتریان به شما اعتماد نمی کنند و پولی نمی دهند.

CI در دپارتمان گرافیک: اولین خدمت در برندسازی، CI است.

CI به معنی فاکتور تجاری می باشد، یعنی برای هر کالایی که به مشتری فروخته اید باید فاکتوری بدهید.

به عنوان مثال برای افرادی که تازه وارد بحث تجارت شده اند و آشنایی زیادی در مورد مباحث تجاری ندارند این است که وقتی شما کالایی را از فروشگاهی در ایران خرید می کنید، فاکتور فروشی به جهت خریدتان، با نام کالا، قیمت و تاریخ، به شما داده می شود.

به این فاکتور در مذاکرات تجاری، CI  گفته می شود، که بعد از فروش کالا برای مشتری فاکتور صادر می کنید که این فاکتور به همراه محصول از کشور خارج می شود و یک نسخه از آن به گمرک می رسد.

گمرک با دیدن فاکتور متوجه می شود که چه مقدار کالا و با چه قیمتی فروخته شده است و یک نسخه از آن به دست مشتری می رسد و نسخه دیگری از آن، به کشتی که کالا را تا کشور مقصد حمل می کند داده می شود.

در بعضی از کشورها، به ازای وارد کردن کالاها هزینه های گمرکی دریافت می کنند، به عنوان مثال در ایران برای خودرو صد و ده  درصد گمرک می گیرند.

اگر شما قصد وارد کردن خودرویی از کشورهای خارجی را داشته باشید، با توجه به قیمت خرید ماشین که در فاکتور ثبت شده، گمرک درصدی را به آن افزوده و حق گمرک را دریافت می کند.

این موضوع سبب می شود که آن خودرو در ایران با قیمت بسیار بالاتری به فروش برسد، چرا که هزینه های گمرکی زیادی در برداشته است.

به عنوان مثال اگر خودرویی در ایران قیمتی بیشتر از یک میلیارد تومان دارد، در خارج از ایران همان مدل خودرو را با قیمت کمتر از 500 میلیون تومان می توانید خریداری کنید.

FCO در دپارتمان گرافیک:

FCO به معنی یک پیشنهاد رسمی است که مجموعه شما باید به مشتری خارجی خویش ارائه کند که طبق چه شرایطی با مشتری صادراتی کار می کنید.

در فایل FCO  به طور کامل در مورد شرایط حقوقی و مباحث مهم توضیح می دهید، اغلب دوستان آشنایی زیادی با این مسائل ندارند و آماده کردن فایلی به زبان خارجی برایشان دشوار است که ما در مجموعه آراد برندینگ هم فایل انگلیسی و هم فارسی در اختیارتان قرار می دهیم.

در FCO قیمت کالا اعلام نمی شود، چرا که هر لحظه قیمت کالا و دلار در ایران تغییر می کند.

سامانه نیما برای حل مشکل نوسانات دلار در ایران

بسیاری از دوستان سوال می پرسند که با توجه به نوسانات دلار در ایران، با چه قیمتی باید هزینه ها را به مشتریان اعلام کنند؟

برای حل این مشکل سامانه ای به نام سامانه نیما داریم، در صورتی که قیمتی به مشتری اعلام می کنید باید با توجه به قیمت دلار در سامانه نیما محاسبه شده باشد.

ممکن است در سامانه نیما قیمت دلار 22 هزار تومان اعلام شود که در بازار آزاد قیمت دلار 25 هزار تومان باشد، ولی شما باید به همان قیمت دلار در سامانه نیما محاسبه کنید.

در سامانه نیما قیمت دلار ثابت می ماند و مانند بازار آزاد به شکلی نیست که در لحظه و هر ساعت قیمت دلار تغییر پیدا کند.

قبلا در مورد سامانه نیما صحبت کرده ایم که فیلم های آن در دسترس گذاشته شده و شما می توانید با نحوه ثبت نام و نحوه استفاده از این سامانه آشنایی کامل را کسب کنید.

Packing list در دپارتمان گرافیک:

Packing list به معنای این است که شما به چه صورتی می توانید کالا و محصولات را به دست مشتریان برسانید، که در این فرم نحوه ارسال، بسته بندی، تعداد هر محصول در بسته بندی، تعداد، وزن و هر چیزی که مربوط به بسته بندی کالا است، مطرح می شود.

در صورتی که خدمات Packing list را از مجموعه آراد دریافت کنید، به محض اینکه در مذاکرات، مشتری در مورد بسته بندی یا پکینگ لیست صحبت می کند، شما یک فایل برای مشتری ارسال می کنید که شامل تمامی نکات کوچک و بزرگ در مورد نحوه بسته بندی و ارسال می باشد.که مشتری با دیدن چنین مسائلی قطعا به حرفه ای بودن شما در تجارت اطمینان می کند.

ولی در صورتی که تاجری تازه کار بوده یا در مورد مسائل تجارت اطلاعات کافی نداشته و آموزش ندیده باشد، مجبور است برای هر سوال مشتری، مدت زمان زیادی را صرف تایپ کردن کند و در نهایت به آن چیزی که مجموعه آراد در اختیارتان قرار می دهد هم نمی رسید.

در این صورت مشتری به پیام های شما توجهی نشان نمی دهد و از معامله کردن با شما منصرف می شود، ولی اگر فایل کاملی در اختیارشان قرار دهید که در کنار آن متنی ادغام شده، مشتری با دیدن آن به شما اعتماد می کند.

حتی ممکن است که مشتریان به صورت کامل فایل ارسالی را مطالعه نکنند ولی قطعا با نگاه اول به فایلتان، نظرش به مجموعه شما جلب و متوجه می شود که چنین مجموعه ای برای مشتریان خویش ارزش قائل است و در مورد نیاز مشتریان خود فکر کرده است.

PI در دپارتمان گرافیک:

PI به معنی پیش فاکتور می باشد، تفاوت PI با CI  در این است، زمانی که شما در مورد کالایی با مشتری مذاکره می کنید و در نهایت قرارداد بسته شد و مشتری پول را کامل به حساب شما واریز کرد، به مشتری CI ارسال می کنید و این فایل به معنی این است که کالایی با چنین مشخصات و قیمتی فروخته شد.

اما در ابتدای معامله و مذاکرات وقتی مشتری از شما کالایی را درخواست می کند شما باید یک پیش فاکتور برای مشخص کردن کالا و خدمات ارائه کنید، که به آن PI می گویند.

در پیش فاکتور نوع کالا، وزن کالا و قیمت کالا مطرح می شود و در انتهای پیش فاکتور ذکر می کنید که این قیمت و نرخ کالا و محصولات، از تاریخ مشخص صدور به مدت سه روز دارای اعتبار است.

یکی از راه های مشخص کردن اعتبار برای PI، این است که سه الی پنج یا نهایتا یک هفته زمان مشخص کنید، که اغلب به دوستان پیشنهاد می کنیم که از این روش استفاده نکنید چرا که روزهای  مشخص شده معلوم نیست که روزهای تعطیل در تقویم را هم در برمی گیرد یا خیر.

به عنوان مثال فرض کنید در ایران هستید و ایامی از سال مانند محرم یا … تعطیل است و مشتری در کشور مقابل نگران می شود که شما تاریخی برای تحویل مشخص کردید و کالا و محصولات را ارسال نکرده اید که سبب می شود با مشکل مواجه شوید و دیگر به شما اعتماد نداشته باشند.

لطفا در PI دقیق تاریخ مشخص کنید که در این صورت می توانید روزهای تعطیل در تقویم کشور خودتان را نیز لحاظ کنید.

به دلیل شرایط اقتصادی در ایران و تغییر قیمت کالا و محصولات، باید حتما تاریخ مشخص کنید و در صورت به پایان رسیدن تاریخ PI مجددا PI  دیگری با قیمتی به روزتر برای مشتری صادر کنید.

تمامی موارد PI، CI، FCO، Packing list، Price list و… برای صادرات خارجی کاربرد دارد و کسانی که تجارت داخلی کار می کنند، این موارد را نیاز ندارند.

البته از PI، CI در مذاکرات و تجارت داخلی هم استفاده می شود ولی شکل ظاهری آن با فایل هایی که برای صادرات تهیه می شود فرق دارد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

30 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  بعد از انجام عواملی که باعث جذب مشتری میشوند باید به مدیریت کردن جهت حفط مشتری هم تلاش کرد

  پاسخ
 2. حسین برارجانی
  حسین برارجانی گفته:

  بعد از جذب رضایت مشتری جهت خرید کارهایی باید انجام بشه تا آن مشتری یکی از مشتری های همیشگی ما بماند

  پاسخ
 3. سجاد حضرتی
  سجاد حضرتی گفته:

  جدا از تبلیغات و بازاریابی کردن جهت جذب مشتری و خریدار شرط دیگر موفقیت در بالا رفتن افزایش فروش فن بیان قوی در مذاکره است

  پاسخ
 4. علی شعبانی
  علی شعبانی گفته:

  داشتن برنامه ریزی اصولی جهت فروش بهتر
  تبلیغات کردن مشتری جذب کن
  فن بیان قوی و اعتماد ساز در مذاکرات از راه های رسیدن به فروش بالا و سودده است

  پاسخ
 5. بشیر مردانی
  بشیر مردانی گفته:

  قطعا بابت جذب مشتری کارهایی باید صورت بگیره
  یکی از این راه ها که راه مفیدی هم هست قدرت سخن وری و مذاکره کردن با مشتری است

  پاسخ
 6. سید مصطفی سعیدی
  سید مصطفی سعیدی گفته:

  مذاکره کردن با قدرت و جسارت با توانمندی بالا جهت تبلیغ کردن از محصول فکر میکنم از همه چی بیشتر ارزش داشته باشه..

  پاسخ
 7. محمد حسام جمشیدی
  محمد حسام جمشیدی گفته:

  نداشتن تجربه در هیچ کاری نمیتونه موفقیتی در بر داشته باشه
  باید در دراز مدت تجربه و مهارت لازمه را کسب کرد

  پاسخ
 8. عادل صادقی
  عادل صادقی گفته:

  به نظر من هر برندی که در حال حاضر به یک برند معروف و شناخته شده ای تبدیل شده هم روزی مراحلی رو برای رسیدن به این جایگاه طی کرده

  پاسخ
 9. مهدی مشهدبان
  مهدی مشهدبان گفته:

  میشه برای بالا بردن سطح تجربمون از مشورت گرفتن از افراد با تجربه در این زمینه هم کمک گرفت و استفاده کرد

  پاسخ
 10. رادین بخشیان
  رادین بخشیان گفته:

  ic یا همان فاکتور تجاری فقط در معاملات خارجی استفاده میشود یا در داخل هم کاربرد دارد؟

  پاسخ
 11. سحر نورانی
  سحر نورانی گفته:

  منظورتون اینه اون فاکتوری که تو فروشگاه ها و مراکز خرید به ما جهت رسید تحویل میدن همون ic هست یا خیر؟

  پاسخ
 12. محمد باقریان
  محمد باقریان گفته:

  خودمون هم میتونیم خدمات Packing list را طراحی و ارائه بدیم یا باید حتما تیمی مثل تیم شما اینکاررو انجام داد؟

  پاسخ
 13. بهرام نصرتی
  بهرام نصرتی گفته:

  سلام
  صبحتون بخیر و سلامتی
  پیشنهاد شما برای تاجری که تازه کاره و بی تجربست در خصوص Packing list چیه؟

  پاسخ
 14. مهیار کاظمی
  مهیار کاظمی گفته:

  منظورتون اینه pi قبل تحویل کالا و ci بعد از تحویل کالا به خریدار داده میشه؟
  تفاوتشون در اینه؟

  پاسخ
 15. امید رضا توابی
  امید رضا توابی گفته:

  خدمات دپارتمان گرافیک در شرکت آرادبرندینگ به چه صورت و بر چه اساسی انجام می گیره؟

  پاسخ
 16. امیر علی
  امیر علی گفته:

  به عقیده من جدا از کارهایی که جهت جذب کردن مشتری انجام میشه باید کارهایی هم انجام بشه تا مشتری هر دفعه مجاب به خرید کردن از ما باشه

  پاسخ
 17. سبحان بائو
  سبحان بائو گفته:

  داشتن فن بیان قوی و قدرت بالا در مذاکره کردن در هر کاری بخصوص در تجارت کردن برای جذب خریدار بسیار ضروری و لازم است…

  پاسخ
 18. محسن مادانلو
  محسن مادانلو گفته:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما آرادی های عزیز
  مشاوره گرفتن از شما در رابطه با خدمات دپارتمان گرافیک از چه طریق امکان پذیره؟

  پاسخ
 19. رضا خازنه
  رضا خازنه گفته:

  خدمات دپارتمان گرافیک در تجارت بازار داخلی هم اجرا میشه یا فقط در صادرات کردن این مراحل طی میشه؟

  پاسخ
 20. علی عزیزی
  علی عزیزی گفته:

  بر چه اساس در بعضی از کشورها به ازای وارد کردن کالاها هزینه های گمرکی دریافت می کنن و در بعضی از کشورها اینطور نیست؟

  پاسخ
 21. احسان کریمی
  احسان کریمی گفته:

  در تجارت بهره بردن از تجربیات مشاوران واساتید تیمی به بزرگی تیم شما قطعا موفقیت 100درصده
  دمتون گرم

  پاسخ
 22. محمد مهدی بداعی
  محمد مهدی بداعی گفته:

  باز هم یه مقاله خوب و کامل دیگه از مشاوران آراد
  با کمال میل مطالبتونو دنبال میکنم همیشه

  پاسخ
 23. عادل سلطانی
  عادل سلطانی گفته:

  یعنی در پیش فاکتور کالا از صدور پیش فاکتور تا ارسال و تحویل کالا فقط3 روز اعتبار داره؟

  پاسخ