معرفی پرسودترین اقلام صادراتی به عمان + صوتی

🔸 می خواهیم در رابطه با صادرات به عمان صحبت کنیم و ببینیم که پرسودترین کالاهای صادراتی به عمان چه کالاهایی هستند. کشور عمان مقصد خیلی مناسبی برای صادرات محصولات ایران است اما برای این که بتوانیم به عمان صادرات داشته باشیم اول باید بدانیم که این کشور چه نیاز دارد بزرگترین کشورهای صادر کننده به عنوان چه کسانی هستند و چه کالاهایی را به این کشور صادر می کنند و سهم ایران از این بازار صادرات چقدر می تواند باشد.

مهندس قاسمی
پرسودترین اقلام صادراتی به عمان
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔴 نیازهای وارداتی عمان چیست؟
🔸 شما باید بفهمید که محصولات مورد نیاز عمان که دارد در ایران تولید می شود چی هست و عمان بابت چه محصولی حاضر است به ما دلار یا ریال عمان بدهد پس باید بدانیم که عمان چه محصولاتی را می خواهد که ما هم روی همان محصولات مانور بدهیم. عمان الان دارد محصولات تکنولوژی را از کشورهای قوی تهیه می کند. محصولات ضعیف را از کشورهای رده پایین تر و با قیمت های مناسب تر تهیه می کند. بزرگترین صادر کننده به کشور عمان امارات و به ترتیب بعدش چین و هند و عربستان و در نهایت آمریکا است.

🔸 محصولاتی مثل ماشین آلات تجهیزات الکترونیک مثلا از امارات سنگ های قیمتی و فلزهای گران بها و محصولات آهن و فولاد و از هند پلاستیک و نمک و گوگرد و سنگ و سیمان و مس و از عربستان گوشت و لبنیات و تخم مرغ و عسل از چین موبایل و لپ تاپ و ضبط صوت و چوب و از آمریکا هواپیما و فضاپیما و تجهیزات پزشکی و دارو؛ این می شود محصولاتی که از کشورهای به عمان صادر می شود. یک شناسایی روی بازار هدف صادراتی خودمان داشته باشیم و ببینیم که چه کالاهایی واقعا نیاز عمان است که می توانیم روی آن کالاها فکر کنیم و مانور بدهیم. یک سری از کالاهایی که در همه کشورها نام بردیم کشورهایی که تامین کننده کالا به عمان هستند مشترک است مثل ماشین آلات و تجهیزات الکترونیک و سنگ و سیمان و سوخت های معدنی و مس این به این معنی است که عمان به شدت به این محصولات نیاز دارد.

🔸 پس اگر عمان هدف صادرات شما است باید به این مسئله توجه کنید که عمان چه محصولات و چه کالاهایی را نیاز دارد و بدون توجه به این مسئله سراغ هر محصولی برای صادرات به عمان نباید برویم. واردات عمان از ایران چه می تواند باشد؟ خود عمان اعلام کرده است که متقاضی یک سری محصولات ناب ایران است مثل فلزات و هر محصول آهنی که در ایران تولید می شود فرآورده های لبنی محصولات سرامیکی محصولات غذایی یا حیوانات زنده که از جمله محصولات صادراتی انتخابی ما و شما برای صادرات به عمان باشد.

🔸 عمان با پنج میلیون نفر جمعیت به انواع مواد غذایی نیاز دارد و اگر ما و شما بخواهید گوسفند زنده بفروشید قطعاً مشتری ما کشور عمان می تواند باشد. عمان کشور تولید کننده ای نیست ولی به شدت کشور مصرف کننده است مخصوصا مواد غذایی دام زنده یا مواد صنعتی و آهن و فولاد که گفتیم.

یک سری محصولات مثل مواد پتروشیمی و میوه ها و پلاستیک و لاستیک و سبزی ها، محصولات فلزی و مواد معدنی فرش و خشکبار و ادویه گوشت دستگاههای صنعتی و ماشین ها و فرآورده های دامی محصولات شیشه ای مثل لیوان های بلوری و غیره، این ها می تواند اجناسی باشد که عمان به شدت به این ها نیاز دارد واردات این ها را می تواند از ایران داشته باشد.


🔸
پس بازار هدف ما تقریبا شناسایی شده است که عمان به شدت چه کالاهایی نیاز دارد و ما می توانیم روی چه کالاهایی برای صادرات به عمان مانور بدهیم. امیدوارم که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد تا پادکست دیگر فعلا خدا یار و نگهدارتان باشد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ