معرفی تولیدکنندگان محصول در کمپانی پروفایل + فیلم

داشتن کمپانی پروفایل برای تاجران حرفه‌ای و صادرکنندگان امری ضروری است و یکی از ابزارهای بسیار مهم برای معرفی فعالیت‌های تجاری، محصولات و خدمات در هر کسب و کار به شمار می‌رود.
اگر بتوانید به مشتریان خود ثابت کنید که محصول باکیفیتی را عرضه می‌کنید و خود را معتبر جلوه دهید، گام بزرگی در جلب اعتماد مشتری‌ها و افزایش فروش برداشته‌اید.

در این بخش به شما یاد می‌دهیم که چگونه در کمپانی پروفایل خود، با معرفی تولیدکنندگان محصول نزد مشتری اعتبار کسب کنید، با ارائه استانداردها و گواهی‌نامه‌های معتبر اعتماد مشتری را جلب کنید و با معرفی روش‌های کنترل کیفیت محصولات خود، به مشتری در مورد کیفیت آن اطمینان دهید.
بخش سوم مقاله در لینک زیر:
معرفی خدمات حمل و نقل در کمپانی پروفایل

نحوه معرفی تولیدکنندگان محصول

About Factory or manufactory یکی از بخش‌‌های کمپانی پروفایل است که در آن کارخانه‌ها یا کارگاه‌های تولیدکننده محصولات خود را معرفی می‌کنید.
با این کار به مشتری اعلام می‌کنید که محصول مورد نیازش را می‌توانید از کدام کارخانه‌ها تامین کنید. اگرچه ممکن است بسیاری از شما کارخانه‌دار یا تولیدکننده محصول نباشید، اما لازم است درباره کارخانه‌ها و محصولی که تولید می‌کنند توضیح دهید.
مثلا می‌توانید بگویید ما می‌توانیم محصولی با این مشخصات را از فلان کارخانه در مشهد در اختیار شما بگذاریم، این کارخانه هم این مقدار ظرفیت و امکانات را دارد و در سال فلان تاسیس شده است.

چگونه اعتبار کسب کنیم؟

ارائه توضیح کاملی از اطلاعات مربوط به تولیدکنندگان محصول، به اعتبار شما کمک می‌کند.
توجه کنید که نباید اسم کارخانه‌ها را در کمپانی پروفایل خود بیاورید، بلکه باید بگویید ما محصول را از کارخانه‌ای در رشت، اصفهان یا یزد تامین می‌کنیم.
اما مشخصات کاملی از این کارخانه‌ها را ارائه کنید؛ مثل تعداد پرسنل، سال تاسیس، میزان سرمایه، حداقل و حداکثر ظرفیت تولید و هر نوع اطلاعاتی که راجع به این کارخانه در اختیار دارید. حتی گواهی‌نامه‌های بین‌المللی آن کارخانه مثل گواهی‌نامه‌های ایزو را ذکر کنید.
ارائه چنین اطلاعاتی، توانمندی شما را نشان می‌دهد؛ چون مشتری می‌فهمد شما با این کارخانه‌ها ارتباط دارید و بنابراین می‌توانید کالای مورد نیاز او را تامین کنید.

ارائه استانداردهای تولید محصول

با استفاده از بخش استانداردها در کمپانی پروفایل می‌توانید سطح کارتان را مشخص کنید.
هدف شما این است که به مشتری اعلام کنید با چه شرایط و استانداردهایی محصول را به او تحویل خواهید داد. به عبارت دیگر، در این بخش بیان می‌کنید که می‌توانید محصول را در کدام رده‌های استانداردی در اختیار مشتری بگذارید.
مثلا برخی کشورهای اروپایی از استاندارد PG استفاده می‌کنند و برخی از کشورهای دنیا از استانداردهای ASTM استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که این نوع استانداردها با گواهی‌نامه‌هایی مثل یورو و ایزو فرق می‌کند.
استاندارد به این معناست که محصول شما در کدام رده کیفی قرار دارد؛ مثلا اگر محصول شما رب گوجه است و در کمپانی پروفایل خود مطرح کنید که ما می‌توانیم این محصول را از نظر درجه بریکس با فلان استاندارد ASTM عرضه کنیم، در اینجا شما مرجع استاندارد کالای خود را مطرح کرده‌اید.

ارائه گواهینامه های معتبر

ارائه گواهی‌نامه‌های معتبر در کمپانی پروفایل در جلب اعتماد مشتری بسیار تاثیرگذار است، اما مسئله این است که فقط کارخانه‌ها چنین گواهی‌نامه‌هایی را در اختیار دارند. بنابراین باید گواهی‌نامه‌های کارخانه تولیدکننده محصولتان را ارائه کنید.
ممکن است مخاطب ایراد بگیرد که چرا این گواهی‌نامه‌ها به اسم شما نیست. در این صورت می‌توانید این توجیه را به کار ببرید که کارخانه‌های مختلف با برندهای مختلفی فعالیت می‌کنند و ما تمام این برندها را عرضه می‌کنیم، محصولات ما هم با این گواهی‌نامه‌ها تولید شده است.
این مسئله برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ چون مشتری فقط گواهی‌نامه‌ها را می‌بیند و صاحب آن‌ها برای او ملاک نیست. علاوه بر این، در تمام دنیا منطقی و پذیرفته‌شده است که یک شرکت با چندین اسم فعالیت کند، این مسئله در ایران هم بسیار معمول است.

اهمیت کنترل کیفیت در اعتمادسازی

مشتری باید اطمینان حاصل کند که عرضه‌کننده محصول، جریانی برای کنترل کیفی آن دارد. اما چگونه می‌توان این مسئله را به مخاطب ثابت کرد؟
کنترل کیفی محصول یا Quality control یکی از بخش‌های مهم در هر کمپانی پروفایل است.
در این بخش باید بیان کنید محصول شما توسط فلان آزمایشگاه‌ها در مراحل تولید کنترل می‌شود یا کنترل کیفی محصول به نسبت یک در هزار یا یک در صدهزار انجام می‌شود. فلان آزمایش‌ها توسط فلان آزمایشگاه‌ مستقر در مجموعه یا خارج از مجموعه انجام می‌شود یا در مراحل بارگیری، امکان بازرسی و کنترل کیفی توسط شرکت بازرسی SGS یا شرکت‌های دیگر وجود دارد.
با بیان کردن چنین جملاتی می‌توانید فرایند کنترل کیفیت محصولات خود را برای مشتری شرح دهید و اطمینان و اعتماد او را جلب کنید.

معرفی روش های کنترل کیفیت

یک تولیدکننده پوشاک چگونه باید فرایند کنترل کیفی محصولات خود را بیان کند؟
مثلا می‌توان با استفاده از چنین عباراتی در مورد کیفیت پارچه و دوخت صحبت کرد: «کیفیت پارچه‌ای که در تولید پوشاک ما به کار رفته، توسط فلان تست کنترل می‌شود»، «میزان مقاومت این پارچه در برابر سوختگی با استفاده از فلان آزمایش بررسی می‌شود»، «نمونه کار دوزندگان این محصول با نسبت یک در صد، از نظر کیفیت و اندازه کنترل شده است» و یا «محصول بعد از هر دوره تولید توسط ناظرهای انسانی از نظر ظاهری بررسی کیفی می‌شود».
باید بتوانید تمام این موارد را در کمپانی پروفایل خود بیان کنید. اگر به‌عنوان تاجر چشم‌اندازی برای Quality control نداشته باشید، هیچ‌وقت رشد نمی‌کنید و بزرگ نمی‌شوید، بلکه در حد کوچکی ثابت می‌مانید.
اگر Quality control نداشته باشید، مخاطب به این نتیجه می‌رسد که محصول بی‌کیفیتی را عرضه می‌کنید و جلب رضایت او برای شما هیچ اهمیتی ندارد.

هزینه از دست دادن مشتری ها

Quality control نشان‌‌دهنده این است که شما به‌عنوان عرضه‌کننده محصول، برای کیفیت آن هم ارزش قائل هستید. بنابراین باید فکر کنید و سیستم مناسبی برای کنترل کیفی محصول خود داشته باشید.
بخش Quality control را از همین الان پیش‌بینی کنید تا زمانی که کار واقعا شروع می‌شود، بتوانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.
اگر با تمام مشقت‌ها و هزینه‌هایی که متحمل شده‌اید، مشتری‌های خود را به خاطر ضعف‌تان در Quality control از دست بدهید، ضرر آن جبران‌ناپذیر خواهد بود.
در اینجا متحمل دو ضرر می‌شوید: یکی اینکه مشتری خود را از دست می‌دهید، دوم اینکه به حسن شهرت برند شما لطمه می‌خورد.
چون همان مشتری ناراضی می‌تواند راجع به کیفیت پایین محصول‌تان با دیگران هم صحبت کند و با افزایش مشتریان ناراضی، دیگر اعتباری برای شما باقی نمی‌ماند.

ادامه ی مقاله در لینک زیر:
لزوم معرفی ساختار تجاری در کمپانی پروفایل

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ