معرفی فرصت های صادرات – انتخاب کالا

انتخاب کالا یکی از مراحل بسیار مهم در تجارت و صادرات است. ما در مباحث مختلف به موضوع انتخاب کالا میپردازیم و کالاهایی با ظرفیتها، استعدادها و شرایط مختلف به شما معرفی میکنیم. این معرفی کردن کمک میکند که ذهن شما خلاق شود و بتوانید متوجه استعدادهای جدید در محیط خود بشوید. اما برای شروع کارو انتخاب کالا جهت صادرات چه مراحلی اهمیت دارد؟

بررسی سرمایههای اجتماعی

برای انتخاب کالا، ابتدا باید سرمایههای اجتماعی شما را بررسی کنیم؛ اعم از محل زندگی شما و شرایطی مختلفی که دارید.

استاد نظام پرور
معرفی فرصت های صادرات
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

پرهیز از فرصت سوزی و اتلاف زمان

در استراتژی انتخاب محصول برای صادرات، نباید زمان را فراموش کنید؛ چون زمان برای شما بسیار هزینهبر است. بسیاری از افراد هنوز درک درستی از این موضوع ندارند و گمان میکنند عمر و زمان هزینه نیست؛ با اینکه زمان هزینهبر است و شما در هر لحظه فرصتهایی را از دست میدهید. در فاصلهای که شما کارتان را عقب میاندازید و شروع نمیکنید، مطمئن باشید که دیگران شروع میکنید. منظور من از دیگران فقط ایرانیها نیستند، ممکن است رقبای شما در تمام دنیا کار را شروع کرده باشند؛ ممکن است در هر کشور یا جای دیگری، فردی کار را زودتر از شما آغاز کند.

گاهی یک روز، یک ساعت و حتی یک ثانیه جلوتر بودن، عامل برنده شدن شما در این مسیر می‌شود.

 بنابراین باید شتاب داشته باشید و زمان را برای خودتان ذخیره کنید. یک محدوده زمانی تعیین کنید و با خودتان بگویید: من ظرف یک هفته، ده روز یا یک ماه برای انتخاب محصول تصمیمگیری میکنم. اما برای تصمیمگیری به چیزهای دیگری هم نیاز دارید.

کسب اطلاعات از طریق رسانههای آرادبرندینگ

بعد از اینکه محدوده زمانی را مشخص کردید، ویدئوها و فایلهای آموزشی ما را ببینید که بهصورت کامل و جامع به موضوعات مختلف میپردازند. تمام این ویدئوها در کانال آپارات، یوتیوب و تلگرام ما وجود دارد. با دیدن این ویدئوها، ذهن شما باز میشود و نسبت به موضوعات مختلف اطلاعات بیشتری به دست میآورید. بعد از اینکه ذهنتان باز شد، میتوانید بهتر تصمیمگیری کنید.

مشاوره، تحلیل و ترسیم چشمانداز تجارت و صادرات

در مرحله بعدی باید با مشاورها صحبت کنید. آنها به شما کمک میکنند تا آنچهدیدهاید و آنچه مورد نیاز شماست، در کنار یکدیگر تحلیل کنید و به جمعبندی و نتیجهگیری برسید. این جمعبندی و تحلیل برای تصمیمگیریهای بعدی به شما کمک میکند تا بتوانید چشماندازی برای آینده خود ترسیم کنید. این چشمانداز نیز برای انتخاب و تصمیمگیری شما آمادگی ذهنی کاملی را ایجاد میکند. بعد از اینکه به چشمانداز مدنظرتان رسیدید، کار شروع میشود و اولین مرحله از کار و استراتژی ما برای کسی که میخواهد تجارت و صادرات را شروع کند، انتخاب محصول است.

تعیین بازه زمانی برای شروع کار

همه مواردی که ذکر کردیم، اعم از دیدن ویدئوها، تحلیل کالاها، صحبت کردن با مشاوران و ترسیم چشماندازی برای آینده، باید در یک بازه زمانی مشخص انجام شود. هر کسی با توجه به شناختی که از خود دارد، این بازه زمانی را تعیین میکند. مثلا شخصی که عجول است، بازه زمانی دو یا سه روزه برای خودش تعیین میکند و فردی که صبور است، باید در نهایت بازه زمانی یک ماهه مشخص کند. اما نمیتوان این کار را بیش از حد طولانی کرد. اگر میخواهید همزمان با ما کار را شروع کنید و عمرتان هم هدر نرود، نباید بیشتر از یک ماه معطل باشید. اگر مرحله تصمیمگیری شما بیش از یک ماه طول بکشد، نمیتوانید همزمان با ما پیش بروید؛ چون تغییرات سیستم ما بسیار سریع رخ میدهد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ