📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

وضعیت بازار صادرات روده + فیلم

دام های سبک و دام های کوچک در ایران تولید بسیار بالایی دارند روده به عنوان یکی از محصولاتی که از این دام ها به دست می آید در بازار صادرات بسیار پرطرفدار است.

کشورهای موفق در صادرات روده

ایران از جمله کشورهایی است که در صادرات روده گوسفند بسیار فعال بوده و هم پای کشورهایی همچون استرالیا، چین، ترکیه، ازبکستان محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کند.

تجارت روده با توجه به این که در ایران با استقبال مردم قرار نمی گیرد اما افرادی هستند که به صنعت وارد شده اند و توانسته اند در این صنعت سودهای بسیار خوبی ببرند.

 شرکت های فعال در زمینه روده

امروزه نزدیک به 53 شرکت مختلف در ایران وجود دارد که در زمینه فرآوری روده فعالیت می کنند. از روده حیواناتی همچون بز، گوسفند و یا گاو سود به دست می آورند.

ارز آوری صادرات روده

یکی از محصولاتی که از ایران به سایر نقاط دنیا صادر می شود روده حیوانات اهلی است. سالانه بیش از 100 میلیون دلار ارز آوری فقط از همین محصول به ایران صورت می گیرد.

ایران در زمینه تولید و پرورش دام های سبک از قبیل گوسفند و بز بسیار قوی عمل کرده است و قادر بوده که انواع و اقسام اهما و احشای این حیوانات را به سایر کشورها صادر کند که یکی از آنها روده است.

بهره گیری کشور آلمان از روده

روده حیوانات اهلی کاربردهای بسیار مختلفی دارد که از آنها می توان در صنایع مختلف استفاده کرد. بهره گیری از روده گوسفند درصنایع غذایی یکی از مواردی است که در کشور آلمان به بهترین شکل ممکن استفاده می شود.

موارد کاربرد روده:

روده حیوانات اهلی کاربرد بسیار مختلفی دارد از جمله صنایعی که می توان به آنها اشاره کرد که روده حیوانات اهلی  به بهترین شکل ممکن استفاده می شود روکش انواع سوسیس و کالباس ها در کشورهای اروپایی از روده گوسفند است.

و حتی زه راکت های تنیس از مواردی است که روده گوسفند در آن کارایی بسیاری دارد. به  غیر از این موارد در ساخت و تولید لاستیک های ضد پنچری هم از روده گوسفند یا بز استفاده می شود.

این موارد باعث شده تا صنعت تولید روده گوسفند و یا سایر حیوانات اهلی از قبیل گاو و خوک از رونق بسیار خوبی در اقسا نقاط دنیا داشته باشد.

به جز خوک که پرورش آن در ایران با اشکال شرعی مواجه است در تولید و پرورش سایر حیوانات اهلی مشکلی وجود ندارد.

بیشترین حجم تولید در کدام استان ها صورت می گیرد؟

ایران در پرورش دام های کوچک توانسته است موفقیت بیشتری داشته باشد و این گونه دام ها در کشور حجم تولید بسیار بالایی دارند. بیشترین حجم تولید روده در استانهای تهران و خراسان رضوی صورت می گیرد.

فقط یک شرکت در خراسان رضوی و سایر شرکت ها که در کار تولید و فرآوری روده گوسفند هستند در ورامین مستقرند.

درصد تولید روده در ورامین

تقریبا در حدود 95 درصد از فرآوری تولید روده در کشور در شهر ورامین صورت می گیرد و این شهر به عنوان شهر صنعتی در تولید روده در کشور شناخته می شود.

جایگاه صادرات روده در ایران:

صادرات روده به عنوان سومین صنعت ارز آور غیر نقدی در کشور به شمار می رود و این نکته بیانگر این است که ایران صادرات بسیار خوبی از این محصول داشته است و توانسته تا حدودی موفق باشد.

واحد تولید روده و قیمت آن

واحد تولید روده هنگ است و هر هنگ معادل 14 دلار معامله می شود. وزن هر هنگ روده 250 گرم است که حدوداً 280 هزار تومان می شود.

میانگین سود صادرات روده

این مبلغ بیانگر این است که میانگین سود صادرات روده در کشور در حدود 100 درصد است. یعنی افراد می توانند 100 درصد ارز آوری از این محصول به کشور داشته باشند.

تجارت ضد تورمی

x

تجارت روده تنها کالایی است که به هیچ عنوان تورم زا نیست و حتی می توان گفت خاصیت ضد تورمی دارد.

شرکت های خوب تولیدی در کشور فعال هستند که هنوز به آن بازدهی و توان نرسیده اند که بتوانند محصولات خود را به سایر کشورها صادر کنند.

به عنوان یک تاجر موفق می توان در این زمینه وارد شد و محصولات تولیدی این شرکت ها را به سایر نقاط صادر کرد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


2 پاسخ