تجارت اینترنتی انواع کشک و قره قروت

نجمه آل‌ابراهیم دهکردی، متولد ۱۳۶۲ در استان چهارمحال و بختیاری. حدود یک سال و ده ماه است که با آراد برندینگ در حوزه مواد غذایی، کشک و قره قروت همکاری می‌کنم و خدا را شاکرم که آراد برندینگ به من معرفی شد و توانستم به آرزوهایم برسم.

شغل ایده آل من

چرا معتقدم آراد برندینگ من را به آرزوهایم رساند؟ هر آدمی در زندگی خود خواسته‌هایی دارد و من هم مثل سایر افراد خواسته‌هایی داشتم.
من از هجده سالگی دوست داشتم شغلی داشته باشم که سه روز در خانه بمانم، سه روز کار کنم و در روزهای کاری هم بیشتر از روزی پنج، شش ساعت کار نکنم.

من برای پیدا کردن شغل مناسب چنین ذهنیت‌هایی داشتم، اما در دوره‌ای که تحصیلات دانشگاهی را تمام کردم، کارمندی را بهترین شغل می‌دانستند. بنابراین به ما گفته می‌شد به محض اینکه دانشگاه را تمام کنید، می‌توانید شاغل شوید.
البته این اتفاق افتاد و من کارمند بانک شدم، شغلی با موقعیت خوب و عالی که حتی خانواده‌ام با وجود شرایط سخت‌شان، به خاطر من از شهرکرد به اصفهان نقل مکان کردند.

معایب شغل کارمندی

من حدود چهار سال کارمند بانک بودم، اما همیشه چیزی در وجودم بود که به من می‌گفت: لیاقت تو بیشتر از این است که کارمند باشی و هر روز کاری تکراری را انجام بدهی، هر روز در ساعت مشخصی سر کار بروی و برگردی.
به خاطر اینکه یک روز بازدهی کارت پایین بوده، عذاب وجدان داشته باشی یا به خاطر اینکه به فلان کارمند پنجاه هزار تومان بیشتر حقوق می‌دهند، به او حسادت کنی.
مافوقت برخورد بدی با تو داشته باشد و نتوانی جوابش را بدهی یا به تو دستور بدهد کاری را بکنی که واقعا دوست نداری.
این از سر اعتماد به نفس کاذب نبود و من می‌دانم که در وجود همه ما چنین صدایی وجود دارد.

ورود به بازاریابی شبکه ای

در همان دوره کارمندی با بازاریابی شبکه‌ای آشنا شدم و همزمان با اشتغال در بانک، در این حوزه هم کار می‌کردم. اما می‌دانستم که بازاریابی شبکه‌ای هم جوابگوی نیازهای من نخواهد بود.
در آن زمان یعنی در سال ۹۳، بازاریابی شبکه‌ای در اوج خودش بود و به دلیل اینکه تمرکز من در بازاریابی شبکه‌ای بیشتر بود، در این کار آزادی عمل بیشتری داشتم و می‌توانستم وقت بیشتری برای خودم بگذارم، از بانک استعفا دادم. هر چند این کار از نظر دیگران حماقت بود.

اگر چه به‌راحتی می‌توانستم بفروشم یا چندین بار از افراد بخواهم که از من محصول بخرند، اما بعد از یک سال و نیم بازاریابی شبکه‌ای متوجه شدم من کسی نیستم که زیرمجموعه بسازم؛ چون باید دیگران را متقاعد می‌‌کردم  که می‌توانم آن‌ها را خوشبخت کنم و شاید آن‌ها نمی‌خواستند من مسیر خوشبختی‌شان را انتخاب کنم.
بنابراین با وجود موفقیت‌هایی که داشتم، بعد از یک سال و نیم بازاریابی شبکه‌ای را هم کنار گذاشتم.

پیدا کردن مسیر زندگی

خانواده‌ام فقط به خاطر من نقل مکان کرده بودند، بنابراین بعد از استعفا دادن از بانک و کنار گذاشتن بازاریابی شبکه‌ای، به شدت از من عصبانی بودند. آنجا بود که از خدا خواستم مسیر زندگی‌ام را دقیق به من نشان بدهد.
من می‌دانستم که در این مسیر باید سختی بکشم، اما در نهایت به جایی می‌رسم که باید برسم، جایی که خداوند برای من خواسته و هدف او از خلقت من این بوده؛ چون خداوند هر کسی را برای مسیری ساخته است.

آشنایی با آراد برندینگ

در کنار کلاس‌هایی که شرکت می‌کردم، در اینترنت هم به دنبال افراد موفق می‌گشتم.
سرانجام با یکی از همکاران آراد برندینگ آشنا شدم که در حوزه عسل کار می‌کرد، از طریق سایت ایشان وارد کانال آراد برندینگ شدم و توانستم اطلاعاتی درباره این مجموعه کسب کنم، اما همه چیز هنوز برای من گنگ بود.

اولین حضور من در مجموعه آراد برندینگ مربوط به همایشی بود که اواخر سال ۹۶ در ساری برگزار شد.
من را هم به آن همایش دعوت کردند تا اطلاعات کامل‌تری به دست بیاورم.
خانواده‌ام دیگر به من اعتماد نداشتند، بنابراین شرایط سختی داشتم. با این وجود به ساری رفتم و با کار بیشتر آشنا شدم.
جو مثبت و خوبی در بین آرادی‌ها برقرار بود و همه به یکدیگر کمک می‌کردند.

شروع تجارت از صفر

با ذهنیتی که درباره اینترنت داشتم و می‌دانستم اینترنت به سرعت در حال رشد است، به این نتیجه رسیدم که مسیر آراد برندینگ معقول است و من می‌توانم آنچه از زندگی می‌خواهم، در این مسیر پیدا کنم.
بنابراین با تمام ترس‌ها، دلهره‌ها، نگرانی‌ها و امواج منفی که از طرف اجتماع و خانواده به من وارد می‌شد، کار را شروع کردم و در ادامه توانستم به ترس‌هایم غلبه کنم.

من هم وقتی با ترس‌هایم رو‌به‌رو شدم، متوجه شدم که این کار چقدر لذت‌بخش است، چقدر به من قدرت می‌دهد و وقتی موفق می‌شوم، چه اعتماد به نفس خوبی پیدا می‌کنم.
بنابراین کار را جدی‌‌تر گرفتم و تنبلی را هم کنار گذاشتم، تمرکز بیشتری پیدا کردم و شرکت در دوره‌های آموزشی اساتید آراد برندینگ را شروع کردم.

الگوی موفقیت در کسب و کار

یکی از چیزهایی که من همیشه از اساتید آراد برندینگ دیدم و آن را الگو قرار دادم، این بود که آن‌ها عاشق کارشان هستند.

من می‌دیدم که اساتید آراد بی‌وقفه و با احترام و اشتیاق جوابگوی سوالات من هستند و همیشه در کنارم حضور دارند و حتی اگر خودشان فرصت نداشتند، من را به کسانی ارجاع می‌دادند که در این مسیر گام برداشته بودند و موفق شده بودند.

آن‌ها هم با رغبت تمام به رشد من در این مسیر کمک می‌کردند و من چنین چیزی را در دوره کارمندی ندیده بودم.
اینجا بود که متوجه شدم آراد برندینگ چقدر می‌تواند به رشد من کمک کند، بنابراین با جدیت بیشتر این مسیر را ادامه دادم.

ورود به عرصه صادرات

به مرور مشتری‌هایی از آمریکا پیدا کردم که در واقع ایرانی بودند و در واتساپ به من سفارش کشک و قره قروت می‌دادند و این برای من بسیار جالب بود.

مشتری‌ها با من تماس می‌گرفتند و می‌گفتند: ما هر چه در اینترنت درباره کشک جستجو می‌کنیم، به نجمه دهکردی برمی‌خوریم.

در ادامه قوی‌تر شدم و توانستم مشتری‌های خارجی داشته باشم و یا حتی مشتریانی که به‌صورت تناژ خرید می‌کردند. حتی رقیبانم هم از من خرید کردند و من را به‌عنوان تولیدکننده‌ای برای تامین مواد اولیه انتخاب کردند.
اگرچه این کار سختی‌های خاص خودش را هم دارد، اما این سختی‌ها برای من لذت‌بخش است و هر روز کاری، برای من چالش‌های زیبایی دارد که دوست دارم این مسیر را ادامه بدهم.

این دلایل باعث شد من در آراد بردینگ بمانم و آن را به‌عنوان راهی برای رشد بی‌نهایت انتخاب کنم، کما اینکه نشان آراد هم بر اساس علامت بی‌نهایت طراحی شده است.

پولدار شدن به شیوه ای متفاوت

مسیر تجارت با آراد برندینگ تکراری و روتین نیست، اگرچه شاید برخی کارها تکراری باشد، اما همین تکرارها هم پستی‌ها و بلندی‌هایی دارد که آن را جذاب می‌کند.

توصیه من به کسانی که می‌خواهند وارد آراد برندینگ بشوند این است که اگر گمان می‌کنید با پرداخت پول، مسیر را برای شما باز می‌کنند، به سراغ آراد برندینگ نروید.
شما در ابتدای مسیر تجارت مانند کودکی هستید که می‌خواهد راه رفتن را یاد بگیرد و آراد برندینگ دستان شما را می‌گیرد، شما را راهنمایی می‌کند و بعد در کنارتان می‌ایستد تا قدم بعدی را بردارید.

خداوند در این مسیر بر اساس تلاشتان به شما روزی می‌دهد، اما اینگونه هم نیست که شما پولی بدهید و آراد برندینگ همه کارها را بکند. اینجا برای پولدار شدن باید تلاش کنید، باید در کلاس‌ها شرکت کنید، بپرسید و با سایر آرادی‌ها حرف بزنید.

بهترین راه یادگیری تجارت

در آراد برندینگ اول شخصیت شما را بزرگ می‌کنند و بعد، پله به پله به شما کمک می‌کنند، صفر تا صد کار را به شما یاد می‌دهند و به شما می‌گویند چگونه باید قدم بعدی را بردارید.

من چنین چیزی را در کارمندی ندیدم، اما همیشه آراد برندینگ را برای خودم مثل یک نردبان می‌بینم و این من هستم که باید قدم بعدی را بردارم.

بنابراین اگر می‌خواهید با این ذهنیت به آراد برندینگ بیایید که پولی بدهید و کارها برای شما انجام شود، کاملا در اشتباه هستید.
زمانی وارد آراد برندینگ بشوید که فهمیده باشید خود شما باید حرکت کنید، خودتان باید محتوا بنویسید تا یاد بگیرید و متخصص شوید، خود شما باید با مشتری و تولیدکننده روبه‌رو شوید تا رشد کنید، اعتبار به دست بیاورید و در بازار شناخته شوید.
آنجاست که طمع قدرت و اعتبار را می‌چشید و از لحظه لحظه‌های زندگی خود لذت می‌برید و اثرات این موفقیت را نه فقط در کار، بلکه در زندگی خود هم می‌بینید.

توصیه هایی برای تاجران

توصیه مهم من به شما این است که اگر به آراد برندینگ پیوستید، کار را جدی بگیرید و بدانید برای هر سوالی که در ذهن‌تان پیش می‌آید، حتما جوابی وجود دارد.

جواب پرسش‌های خود را پیدا کنید و بعد وارد بشوید، چون اگر سوال و ابهامی در ذهن‌تان بی‌پاسخ بماند، این ابهام در ذهن شما بزرگ و بزرگتر می‌شود و بعد به این نتیجه می‌رسید که در آراد برندینگ برای شما کاری انجام نشده است. اما در واقع به همان اندازه که حرکت کنید، آراد برندینگ هم به شما کمک می‌کند و در کنارتان خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
  1. اقبال شبرو
    اقبال شبرو گفته:

    سلام اتفاقا بخاطره همین من نمیخوام فعلا دوره بخرم چون از نظر ذهنی اماده نیستم

    پاسخ