🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تجارت اینترنتی و تاثیر آن بر اقتصاد + فیلم

اگرچه در دنیای امروز، تجارت الکترونیک یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد به شمار می‌رود، اما بسیاری از تاجران نمی‌توانند از این طریق به موفقیت برسند و سرمایه‌های خود را از دست می‌دهند. این مسئله باعث می‌شود کسانی که به دنبال بهترین راه برای شروع تجارت می‌گردند، دچار شک و تردید شوند.
از آنجایی که مهم‌ترین دغدغه برای تاجران نوپا پول گرفتن از مشتری است، قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که چگونه می‌توان در کسب و کارهای اینترنتی، مانند شرکت‌های بزرگ و معتبر از مشتری پول گرفت و درآمد هنگفتی کسب کرد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

آیا می توان با تجارت پولدار شد؟

برای پاسخ به این پرسش که آیا شما هم می‌توانید از مشتریان خود پول بگیرید و از طریق تجارت پول دربیاورید، ابتدا این موضوع را بررسی می‌کنیم که آیا اصلا در شرایط کنونی پولی در کار هست؟
برای اثبات این مسئله کافی است به برندها و سایت‌هایی نگاه کنید که می‌توانند از مشتری‌های خود پول بگیرند. وقتی برندهایی مثل ایران خودرو محصولاتشان را می‌فروشند و از مردم پول می‌گیرند یا سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا، علی‌بابا و آمازون از مردم پول می‌گیرند، بنابراین پول در اقتصاد جهان در جریان است و اگر شما هم وارد تجارت بشوید، می‌توانید از مردم پول بگیرید.
پول در بازار جریان دارد، همه بزرگان اقتصاد جهان مشغول کارند، هیچ اقتصادی نخوابیده و هیچ کاری هم تعطیل نشده است.
اگر باز هم باور ندارید، آمارها را بررسی کنید، تراکنش‌های مالی و جابه‌جا شدن شاخص بورس را ببینید تا مطمئن شوید پول هست، خرید و فروش‌ها انجام می‌شوند و تجارت جهان پویاست.

آیا تجارت اینترنتی امکان پذیر است؟

بر اساس آمارهای گوگل، ۸۶ درصد افرادی که جستجو می‌کنند، برای پیدا کردن محصولات و خدمات به گوگل رجوع کرده‌اند. از سوی دیگر، محل درآمد اصلی گوگل از طریق ads یا تبلیغات است که ۵۴ درصد از آن را Business serviceها و فعالان اقتصادی می‌پردازند.
بنابراین در بستر اینترنت هم مشتری هست و هم پول جریان دارد. شرکت‌های بسیاری مثل دیجی‌کالا، آمازون و علی‌بابا در اینترنت فعالیت دارند و از این طریق درآمد کسب می‌کنند.

راز موفقیت شرکت های بزرگ

ممکن است بگویید شرکت‌های بزرگی مثل علی‌بابا می‌توانند به‌راحتی از مشتریان خود پول دریافت کنند، ولی ما که علی‌بابا نیستیم، پس نمی‌توانیم از مشتری‌های خود پول بگیریم. چنین حرفی اشتباه است، چون اگر شما هم مثل علی‌بابا رفتار کنید، می‌توانید از مشتریان خود پول بگیرید.
شما هم می‌توانید سایتی مثل Digikala.com داشته باشید و محصولا‌ت‌تان را بفروشید، دیجی‌کالا چیزی نیست به جز یک سایت و یک دامنه. چرا سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا می‌توانند بفروشند، ولی شما نمی‌توانید؟
به این دلیل که خودتان را در سطحی نمی‌دانید که کسی بخواهد به شما پول بدهد. ولی قطعا صاحب دیجی‌کالا نسبت به خودش چنین عقیده‌ای را ندارد و این تنها تفاوت بین او و شماست.

اینترنت بستری ایجاد کرده که هر کدام از شما می‌توانید اپل، دیجی‌کالا یا آمازون باشید. پس برای پول گرفتن از مشتری، اول باید به این باور برسید که شما هیچ فرقی با کمپانی‌های بزرگ ندارید.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

تاثیر اینترنت بر اقتصاد

اینترنت از بدو پیدایش آن، کمک بزرگی به اقتصاد بوده است. تا پیش از آن بزرگان اقتصاد و تجارت کسانی بودند که کارخانه‌ها یا دفاتر بزرگتر و پرسنل بیشتری داشتند.

برای داشتن دفتری چهل طبقه به میلیاردها تومان پول نیاز دارید و اگر دویست نفر پرسنل داشته باشید، باید ماهیانه میلیون‌ها تومان حقوق بدهید، ولی یک سایت هیچ کدام از این هزینه‌ها را ندارد.
یک سایت حداقل دو میلیون و حداکثر پنجاه میلیون تومان هزینه دارد و ممکن است در عمل هیچ فرقی بین سایت شما با سایت شرکت بنز وجود نداشته باشد.
شما هم می‌توانید تمام امکانات و ساختارهای سایت بنز را با سه میلیون تومان برای سایت خودتان ایجاد کنید، با این تفاوت که شما مثل کمپانی بنز به پرسنل بی‌شمار و کارخانه بزرگی نیاز ندارید.

راه های جلب اعتماد مشتری

اگر شما هم سایتی با امکانات و ویژگی‌های سایت دیجی‌کالا یا علی‌بابا داشته باشید، می‌توانید خود را برند بزرگی نشان بدهید و از مشتری پول بگیرید.
این سایت‌ها ویژگی‌ها و امکانات خاصی دارند که به واسطه‌ آن‌ها می‌توان از مشتری‌ها پول گرفت. به واسطه‌ همین ویژگی‌هاست که دیجی‌کالا یا آمازون مهم‌ترین عامل در تجارت یعنی اعتماد را به وجود می‌آورند و از مشتری پول می‌گیرند.

بنابراین ما هم باید این ویژگی‌ها و پارامترها را در خودمان ایجاد کنیم تا بتوانیم از مشتری پول بگیریم. ایجاد این پارامترها، برعکسِ پارامترهای اعتمادسازی در دنیای واقعی، مثل داشتن دفتر و پرسنل زیاد، به سرمایه چندانی نیاز ندارد و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را ایجاد کرد.
با ایجاد پارامترهای اعتمادسازی در سایت می‌توانید به‌راحتی از مشتری پول بگیرید، ولی پیش از آن باید ذهنیت خود را تغییر دهید.

اهمیت جایگاه سایت در نتایج گوگل

این مسئله که ما علی‌بابا یا دیجی‌کالا نیستیم و نمی‌توانیم از مشتری پول بگیریم، فقط زاییده ذهن شماست. مشتری با این مسائل کاری ندارد، او در اینترنت جستجو می‌کند و به سراغ یکی از سایت‌هایی می‌رود که در نتایج گوگل بالا آمده است.

مشتری چه زمانی که برای خرید مواد غذایی جستجو می‌کند و چه هنگامی که به دنبال دستگاه‌های پیشرفته صنعتی می‌گردد، به پنج سایت اول در صفحه گوگل، به یک اندازه اعتماد دارد و به یک دید نگاه می‌کند.
اگرچه تاجران آماتور که تا به حال معاملات میلیونی نداشته‌اند، می‌دانند از کارخانه‌ای با بیست سال سابقه ضعیف‌ترند، اما مشتری این را نمی‌داند و در نگاه اول هیچ تفاوتی بین آن‌ها قائل نیست. در واقع بی‌اعتمادی شما به خودتان باعث می‌شود مشتری هم بفهمد تجربه‌ای ندارید و به سراغ رقیبتان برود.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.



7 پاسخ
  • Avatar
   گودرزی گفته:

   شما فروش در اینستاگرام رو با فروش از سرچ گوگل مقایسه میکنید!!!!!
   این دو اصلا قابل مقایسه نیستند

   پاسخ
 1. Avatar
  سبزعلی گفته:

  اون کسی فقیره که فکرش فقیر باشه. ما در عصر ارتباطات زندگی میکنیم آدمها باید بخوان تا شرایط شون تغییر کنه تا شرایط شون بهتر بشه
  تا وقتی نخوای هر روز فقیر تر و ضعیف تر میشی و به هیچ جا هم نمیرسی

  پاسخ
 2. Avatar
  فرقانی گفته:

  الان اوضاع فقط به ضرر کسانیه که پول کمی داشتند و الان دیگه حتی پول ندارند یک کیلو گوشت بخرن

  پاسخ
  • Avatar
   سرخدره گفته:

   اوضاع به ضرر کسانیه که میخوان کار نکنن ولی تو حساب شون پول باشه و راحت زندگی کنن!!! مگر چنین چیزی هم امکان داره

   پاسخ