روش های تبلیغات اینترنتی + فیلم

روش های تبلیغات اینترنتی در این مقاله کامل تشریح شده و برای عزیزان انواع آن را نام برده و سعی کرده ایم با مزایا و معایب این روش ها آشنایشان کنیم.

چگونه می توان تجارت کرد

متاسفانه خیلی از افراد نسبت به تجارت و تاجر شدن باور اشتباهی دارند و فکر می کنند برای ورود به عرصه حتما باید سرمایه بسیار کلانی در دست داشته باشند که این باور کاملا اشتباه است. همین ذهنیت غلط باعث می شود که این افراد سدی برای خود بسازند و همین سد مانع پیشرفت و رشد آن ها می شود.

پس در ابتدا باید باور خود را تغییر دهید. امروز قرن اینترنت است و تکنیک های بسیار زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها با سرمایه ای اندک وارد عرصه تجارت شده و یک کسب و کار خوب با درآمد بالا هم برای خود و هم اطرافیانتان داشته باشید.

چند نکته مهم در بحث ورود به تجارت وجود دارد که بسیار حائز اهمیت هستند. در گام نخست بحث تعیین حوزه تجاری است. اینکه بخواهید در چه زمینه ای و روی چه محصولی تجارت کنید. گام دوم میزان سرمایه مورد نیاز است. برای ورود به این تجارت به چه مقدار سرمایه نیاز دارید؟!

 گام بعدی تامین سرمایه اولیه است. اگر سرمایه و پول شما کم است، در این صورت کار کردن روی چه محصولی نسبت به میزان سرمایه ای که در دست دارید برای شما مناسب است؟! در ادامه به طور دقیق در رابطه با تمامی این موارد توضیحات لازم داده خواهد شد.
ایجاد ساختار برندینگ

وقتی برای ورود به تجارت با یک مشاور صحبت می کنید، اگر مشاور شما فردی غیر از مشاوران مجموعه آراد برندینگ باشد، راهکاری که به شما پیشنهاد می دهد این است که در ابتدا باید یک محصولی را انتخاب کنید و سپس شروع کنید به تبلیغات در رابطه با محصولی که انتخاب کرده اید!

شرکت در نمایشگاه ها

شیوه هایی از تبلیغات را به شما پیشنهاد می دهند که هزینه های بسیار بالایی دارند و در انتها ممکن است شما با شکست مواجه شوید. به عنوان مثال یکی از روش های مرسوم در ایران این است که اگر قصد صادرات محصولی را دارید باید در نمایشگاه های کشور های مختلف شرکت کنید.مبلغ ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنید و به مدت ۱۰ روز یا بیشتر در کشور مورد نظر مانده و در نمایشگاه شرکت کنید.

اگر قصد تولید و صادرات محصول را دارید، باید کارخانه و خط تولیدی راه اندازی کرده و محصول را تولید کنید و در نمایشگاه محصول خودتان را معرفی کنید و یا اینکه با یک کارخانه و یا شرکت صحبت کرده و محصول آن ها را با برند و نام خودتان در نمایشگاه برای فروش و معرفی قرار دهید.

در این شرایط می بینید که سرمایه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان نیاز دارید تا در این نمایشگاه ها شرکت کنید. طبیعتا تامین این مقدار سرمایه برای افرادی که وضعیت مالی متوسط رو به پایین دارند، غیر ممکن است.

تبلیغ محصول از طریق بیلبورد ها

یکی دیگر از راه هایی که برای تبلیغ محصول این شخص مشاور به شما پیشنهاد می دهد، اجاره کردن بیلبورد های تبلیغاتی است. بیلبورد های بسیار بزرگی که در سطح شهر ها دیده می شوند و حداقل اجاره ای که به طور ماهیانه باید بابت آن پرداخت کنید ۲۰ میلیون تومان است.

برای بیلبورد هایی که در خیابان ها و نقطه های کم رفت و آمد شهر قرار دارند، حداقل ۲۰ میلیون تومان باید اجاره پرداخت کنید و میانگین اجاره ماهیانه این بیلبورد ها ۵۰ میلیون تومان است. البته لازم به ذکر است که هیچ مشتری از طریق این بیلبورد ها با تاجران ارتباط برقرار نمی کند و به همین دلیل است که افراد فقط یک بار از طریق این بیلبورد ها تبلیغ می کنند و مجددا تکرار نمی کنند.

تبلیغات تلوزیونی

در تبلیغات تلوزیونی هزینه ها به صورت میلیاردی هستند و فقط یک سری از برند ها و شرکت ها مانند چی توز، کاله، میهن و عالیس و … به طور مداوم از طریق تلویزیون محصولات خود را تبلیغ می کنند. اما برند های ضعیفی مانند وین تک و شرکت های تولید کننده ظروف آشپزخانه و … بعد از مدتی نابود شده و دیگر تبلیغ نمی کنند.

چرا که این شرکت ها یک میزان بودجه و سرمایه ای داشتند و تمامی آن را صرف تبلیغات تلویزیونی کردند و پس از آن سرمایه ای نه برای تبلیغ تلویزیونی و نه از طریق دیگری در دست نداشته اند. به همین جهت مجددا تبلیغات آن ها در تلویزیون دیده نمی شود.

ایجاد ساختار فروش

این که شما ساختار فروش محصول را داشته باشید مسئله بسیار مهمی است. اگر دقت کرده باشید افرادی که در تلویزیون تبلیغ فروش کفش میکنند، سامانه ای را اعلام می کنند که اگر قصد خرید محصول را دارید، عدد ۱ را به این سامانه ارسال کنید.

داشتن ساختار فروش برای هر مجموعه ای مهم است. اگر قرار بر این باشد که این شرکت ها نیز مانند شرکت دیجی کالا و یا سایر شرکت ها پاسخگویی آنلاین داشته باشند، شرایط برای آن ها بسیار سخت خواهد بود. اشخاصی که از طریق تلویزیون محصول خود را تبلیغ می کنند، طبیعتا مشتری های زیادی خواهند داشت.

در این صورت باید نیروهایی را برای پاسخ گویی آنلاین برای این حجم مشتری و تقاضا استخدام کنند. که نه تنها بحث حقوق این نیروها مهم است، بلکه بحث فضا و محیطی مطرح است که پرسنل و نیرو ها در آن محیط قرار گرفته و کار کنند و همچنین هزینه رفت و آمد و تغذیه آنها نیز حائز اهمیت است.

در این صورت سامانه ای را اعلام می کنند و حداقل ۵ نفر نیرو استخدام می کنند و با شماره هایی که پیامک ارسال کرده اند تماس گرفته و ثبت سفارش می کنند. در این شرایط لیستی از شماره تماس های فعال مشتریان خود را نیز در دست دارند.

تکنیک های مختلف تجارت

برای افرادی که با صرف هزینه های میلیاردی از طریق تبلیغات تلویزیونی محصول خود را تبلیغ می کنند، یک سری تکنیک ها وجود دارد و طبیعتا با شخصی که با هزینه ۱۰ میلیون تومانی از طریق فضای مجازی محصول خود را معرفی و تبلیغ می کند متفاوت است. هر کدام از این افراد تکنیک ها و ساختار های فروش متفاوتی دارند.

شخصی که با سرمایه ۱۰ میلیون تومانی تبلیغ محصول خود را شروع کرده نیاز به استخدام نیروهای زیادی ندارد و خودش به تنهایی از پس کارها بر می آید. اما فردی که هر ماه ۵۰۰ میلیون تومان هزینه تبلیغات می کند، طبیعتا حجم مشتری هایش زیاد خواهد بود و نیاز به دفتر کار و شرکت و استخدام نیرو هایی برای پاسخگویی و ثبت سفارش مشتری ها دارد.

مجموعه آراد برندینگ می تواند در رابطه با این تکنیک ها و مسائل مهم مشاوره و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 پاسخ
 1. فرزاد
  فرزاد گفته:

  راه اندازی شغل بدون سرمایه اولیه کلان و با هزینه های کم امکان پذیره
  اراده میخواد
  سرمایه کم+اراده قوی و شکست ناپذیر+روحیه ریسک پذیری بالا+توانمندی بالا=موفقیت

  پاسخ
 2. عباس بقالیان
  عباس بقالیان گفته:

  مطالباتون عالیه فقط اگه واستون مقدوره یکم بیشتر در مورد مبحث تکنیک های مختلف تجارت توضیح بدین

  پاسخ
 3. سامی
  سامی گفته:

  دیگه خیلیا غیر حضوری فروش انجام میدن و آنلاین فعالیت میکنن
  زیاد بحث مکان و یا ایاب ذهاب خیلی مطرح نیست از نظر من

  پاسخ
 4. ربابه
  ربابه گفته:

  در اصل باید تحقیق کرد که محصولات اون منطقه که قرار اشتغال توش انجام بشه چیه و طرفدارا و خریداراش در چه حد و اندازه توان مالینن
  چون بیگدار به آب زدن برابر است با شکست صددرصد

  پاسخ
 5. رضانامدار
  رضانامدار گفته:

  تبلیغ محصول از طریق بیلبورد ها هزینه بالای میخواد
  البته بعضی از مشاغل هستند که با تبلیغ کردن در فضایی به کوچکی تلگرام و اینستاگرام و از این قبیل برنامه ها کارشان راه میوفتد و خیلی دنبال تجارت های بزرگ نیستند

  پاسخ
 6. خدیجه
  خدیجه گفته:

  کافیه یه مشاور خوب مثه شما آرادی ها داشت و تبلیغ و به شما سپرد و نگران هیچ چی نبود چون شماانقد حرفه ای و کار بلدید که موفقیت حتمیه

  پاسخ
 7. ناشناسم
  ناشناسم گفته:

  خب وقتی بودجشون کمه و تبلیغات میلیاردی میکنن و به قول شما نابود میشنچرا ریسک میکنن و تبلیغات گرون میکنن چون امکان داره اون تبلیغات مشتری پسند نباشه و مشتری نداشته باشن چه فایده ای داره تبلیغات گرون کردن

  پاسخ
 8. قاسم زاده
  قاسم زاده گفته:

  بعضیا براین باورند که هر کالایی که زیاد تبلیغشو میکنن ضعف داره و میخوان ازاین راه دیده شن که واقعا باور غلطیه و کاملا اشتباست

  پاسخ
 9. شاهرخ
  شاهرخ گفته:

  تجارت کردن با همکاری و مشاوره افرادی با تجربه و کسانی که در این رشته تحصیل کرده اند و مهارت دارند خیلی موفقتر از افرادی است که فقط به عقل خود اکتفا میکنند

  پاسخ
 10. بیات
  بیات گفته:

  تبلیغات از طریق فضای مجازی خیلی بیشتر جواب میده
  تازه کم هزینه ترم هست و بازتاب بیشتریم داره
  چون امروزه پیر و جون و مرد و زن با اینترنت و فضای مجازی سرو کار دارن

  پاسخ
 11. گلچهره
  گلچهره گفته:

  من خانمی هستم که بصورت آنلاین در زمینه وسایل بهداشتی آرایشی بازاریابی میکنم و تبلیغاتمم بدلیل نداشتم بودجه محدود شده
  البته شکر خدا راضیم و مشتری های ثابتی دارم

  پاسخ