آراد برندینگ به شما کمک می کند درآمدهایتان را چندین برابر افزایش دهید.

با ارسال عدد ۲ به سامانه ۳۰۰۰۲۱۱۹
آراد برندینگ
آموزش نصب گوگل آنالیتیکس

آموزش نصب گوگل آنالیتیکس Search Analytics بر روی سایت

آموزش نصب گوگل آنالیتیکس Search Analytics بر روی سایت موضوع این قسمت از آموزش وبمستر آراد برندینگ می باشد که با یادگیری آن می توانید مشتریان خود را زیر نظر قرار دهید و آنها را به سادگی به خرید منجر نمایید.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

گوگل آنالیتیکس (به انگلیسی: Google Analytics) یک سرویس رایگان پیش آوری شده گوگل است که آمار بازدید کنندگان یک وب سایت را نشان می‌دهد. این دستاورد برای بازاریابان و وب مسترها برای واکاوی وب بکار گرفته می‌شود.

این سیستم امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران وارد شده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. به این ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.

چرا باید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم؟

با نصب و راه اندازی سرچ آنالیتیکس گوگل می توانید به بسیاری از سوالات پاسخ دهید که برخی از آنها را برایتان در زیر لیست نموده ایم.

 • چند نفر از وب‌سایت من بازدید می‌کنند؟
 • افراد به طور متوسط چه مقدار زمانی در وب‌سایت من وقت می‌گذرانند؟
 • آیا محتویات صفحات من به اندازۀ کافی واضح و جذاب هستند؟
 • خوانندگان وبلاگ من به چه مطالب و موضوعاتی علاقه‌مند هستند؟
 • بازدیدکنندگان من در چه شهرها و کشورهایی زندگی می‌کنند؟
 • آیا داشتن یک وب‌سایت واکنش‌گرا و مناسب گوشی برای من لازم است؟
 • بازدیدکنندگان از طریق چه وب‌سایتی به ‌سایت من رهنمون می‌شوند؟
 • کدام تکنیک‌های بازاریابی بیشترین تاثیر را بروی ترافیک وب‌سایت من دارند؟
 • کدام صفحات وب‌سایت من دارای بیشترین میزان محبوبیت هستند؟
 • چه تعداد از بازدیدکنندگان من تبدیل به مشتری می‌شوند؟
 • بازدیدکنندگانی که به مشتری تبدیل می‌شوند چه ویژگی‌هایی دارند؟
 • چطور می‌توانم سرعت وب‌سایت خود را افزایش دهم؟

گوگل آنالیز می‌تواند آمار مربوط به وب‌سایت شما را تبدیل به یک منبع ارزشمند برای شناخت کاربران و بهینه‌سازی وب‌سایت برای آنها کند. پس یک لحظه هم در استفاده از آن شک نکنید. البته تا یادمان نرفته باید به شما بگوییم که گوگل آنالیز را می‌توان بروی برنامه‌های گوشی (اندروید و iOS) هم نصب کرد. حال که دلیل ارزشمندی گوگل آنالیز می‌دانید، بیایید در مورد طریقۀ نصب و استفاده از آن بیشتر صحبت کنیم.

نصب گوگل آنالیتیکس برای آنالیز سایت

آموزش تصویری نصب گوگل آنالیتیکس برای آنالیز سایت

ابتدا شما به یک حساب گوگل نیاز دارید. اگر که شما از قبل یک حساب (برای سایر سرویس‌های این شرکت از قبیل Gmail) دارید می‌توانید از آن برای راه‌اندازی حساب گوگل آنالیز خود استفاده کنید، یا آنکه باید یک حساب جدید ایجاد کنید.

هم اکنون به صفحه گوگل آنالیتیکس بروید و گزینه ورود (Sign in) به گوگل آنالیتیکس را انتخاب کنید. در صورتی که از قبل حساب گوگل خود را ساخته باشید، در این صفحه سه مرحلۀ راه‌اندازی گوگل آنالیز برای شما نمایش داده خواهد شد.

همچنین بخوانید:  آموزش رفع خطاهای HTML Improvements در وبمستر سایت

آموزش نصب گوگل آنالیتیکس

بر روی گزینۀ Sign Up کلیک کنید و اطلاعات مربوط به وب‌سایت خود را وارد کنید. در اینجا لازم است نام حساب آنالیز خود را انتخاب کنید، نام و دامنۀ وب‌سایت خود را بنویسید، زمینۀ فعالیت خود را مشخص کنید و کشور و محدودۀ زمانی مورد نظرتان (که احتمالاً ایران و +۳:۳۰ Tehran می‌باشد) را انتخاب نمائید.

آموزش تصویری نصب گوگل آنالیتیکس

نصب گوگل آنالیتیکس در قالب ویترینی انفولد

چنانچه شما هم از قالب انفولد استفاده می کنید و قصد دارید که افزونه گوگل آنالیتیکس را بر روی سایت خود نصب کنید، ابتدا گزینه Enfold را از منوی سمت راست انتخاب کرده و سپس از منو های سمت چپ مطابق تصویر زیر می توانید کد خودتان را در سایت قرار دهید:

آموزش گوگل آنالیتیکس

اگر سایت ما محلی برای کد هدر نداشته باشد باید چه کنیم؟

اغلب سایت های وردپرسی این محل را دارند و با کمی جستجو در بخش تنظیمات قالب خود می توانید این بخش را پیدا کنید. چنانچه به هر دلیلی موفق نشدید که این بخش را پیدا کنید می توانید افزونه Insert Headers and Footers در مخزن وردپرس جستجو کنید و سپس نسبت به نصب آن اقدام کنید. این افزونه این قابلیت را به شما می دهد که بتوانید کد هدر و فوتر خود را به سایت بیافزائید.

آموزش ویدیویی نصب گوگل آنالیتیکس برای آنالیز سایت

جهت دانلود فیلم آموزشی نصب گوگل آنالیتیکس به زبان فارسی بر روی پخش زیر کلیک کنید و آن را به صورت رایگان مشاهده کنید. همین حالا دست به کار بشید.


آراد برندینگ


در همایش هایمان به شما می آموزیم به آسانی وارد دنیای پرسود صادرات شوید.

برای تکمیل فرم ثبت نام کلیک نمایید.


آموزش صادرات