مشوق ها و معافیت های گمرکی برای صادرات کالا + فیلم

🔷 در خدمت شما هستم با پادکست دیگری در حوزه زبان تخصصی تجارت بین المللی همانطور که می دانید ما بایستی قادر باشیم به برقراری ارتباط درست و مؤثر با طرف تجاری مقابل مان که خارجی هست و این برای ما اهمیت بسیار زیادی بعنوان یک بازرگان موفق دارد و باید این زبان را یاد بگیریم. حداقل با اصطلاحات زبان انگلیسی آشنا شویم ما انسان ها برای اینکه بتوانیم ارتباط درست و مؤثری را داشته باشیم ذهنیات مان را تبدیل به پیام هایی می کنیم که آنها را کد گذاری کرده که برای طرف مقابل قابل درک باشد.

🔷 برای کد گذاری این ذهنیات مان و ارسال پیام ها از سه مؤلفه استفاده می کنیم که واژگان و اصطلاحات و کلمات، و لحن صدای ما می باشد و سومی زبان بدن ما هست که در مکاتبات و مذاکرات تجارت بین المللی ما نیاز داریم که آن اصطلاحات و واژگان تخصصی یعنی زبان انگلیسی را که زبان بین المللی تجاری می باشد را آشنا باشیم. پس من با دو هدف این پادکست ها را تولید کردم و خدمت شما به اشتراک می گذارم، یک این واژگان تخصصی زبان انگلیسی را با هم تمرین می کنیم، از طریق دومین هدف بیان قوانین و مقررات واردات و صادرات، اینکوترمز ها، معروف ترین روش های پرداخت، همچنین اسناد و مدارک تجاری و گمرکی به زبان انگلیسی پس با من در این پادکست همراه باشید متشکرم.

🔴 صادرات
🔷 کالاهای صادراتی از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات معاف هستند. اما فرآیند های بارگیری، تخلیه بار و انبارداری آنها شامل پرداخت عوارض و حقوق گمرکی خواهند شد. طبقه بندی واردات و صادرات کالاها براساس تعرفه سیستم هماهنگ کالایی و کد گذاری می باشد.

Export Goods, Duties & Taxes, Exemption & Restriction in I.R.Iran


🔷 دولت جمهوری اسلامی در راستای سیاست خود در خصوص ارتقا صادرات و حضور پر رنگ تولید کنندگان داخلی، در بازارهای بین المللی مشوق ها و معافیت های ویژه ای را برای صادرات کالاها در نظر گرفته است. براساس ماده 33 آئین نامه های اجرایی قانون واردات و صادرات مصوبه سال 1373 [هرگاه خواستیم سال میلادی را به سال جلالی تبدیل کنیم، عدد 621 را از آن کم کنیم] ارزیابی تعرفه های صادراتی توسط کمیته قیمت گذاری انجام می شود. صادر کنندگان بایستی فرم های مربوط به ترخیص کالا از گمرک را پر کنند، به هر حال بدیهی است که صادر کنندگان این حق را دارند که نظرات خود را در مورد قیمت کالاهایشان بیان کنند.

🔴 حمایت از تولیدات داخلی
🔷 محدودیت هایی که برای برخی کالاهای صادراتی در کشور اعمال می شوند عمدتاً برای حمایت از مصرف کنندگان داخلی و شامل آن دسته از کالاهای مصرفی یا صنایع داخلی می شوند که تولید داخلی ناکافی برای آنها وجود دارد.

🔴 معافیت ها
🔷 براساس قانون مالیات عوارض برگشت مالیات و عوارض به مشتریان از تولیدات ماشین آلات کارخانجات داخلی سال 1345  ماده 14 قانون صادرات و واردات، سال 1372 و ماده 25 آئین نامه اجرائی سال 1373 آن کلیه مالیات ها و عوارض وصول شده توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کنندگان بابت تمام کالاها، مواد و قطعات مورد استفاده در تولید کالاهای صادراتی به صادر کننده مسترد خواهد شد.
🔷 لازم به ذکر است که نرخ برگشت مالیات و عوارض براساس تعرفه و ارزش مواد و قطعات در زمان صادرات است.

🔴 محدودیت های صادراتی
🔷 محدودیت های صادراتی کالاها به شرح ذیل می باشند:
🔻 محدودیت های شرعی در صادرات کالاهایی که از نظر شرع اسلام تولید آنها حرام و ممنوع می باشد.
🔻 محدودیت های قانونی که بر اساس شرایط حاکم اجرا می شوند.

🔴 ممنوعیت عمومی واردات و صادرات کالاها
🔷 براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران واردات یا صادرات برخی کالاها کاملاً ممنوع می باشد. بعضی از آن کالا ها به شرح ذیل می باشند:
🔻 نوشیدنی های الکلی
🔻 آلات قمار و شرط بندی
🔻 اسلحه، مهمات و مواد منفجره

🔻 مواد مخدر
🔻 مجلات، تصاویر، فیلم ها و آن دسته از کالاهایی که در برابر اقتدار ملی و امنیت دینی در کشور می باشند.
🔻 هر نوع نوشته علیه حاکمیت رسمی کشور و یا اخلال انضباطی و عفت عمومی و عزت ملی
🔻 انواع مختلفی از کالاهایی که دارای ممنوعیت قانونی و شرعی بوده یا واردات و صادرات آنها بر اساس جدول تعرفه گمرکی یا ضوابط خاص ممنوع نشده باشد.

🔴 Q- Please write only 3 kind of General Prohibition of Import and Export of Goods.

🔷 لطفاً سه نوع از ممنوعیت های عمومی واردات و صادرات کالاها را بنویسید و زحمت بکشید نوشته خودتان را در واتسپ یا تلگرام بنده به اشتراک بگذارید

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ