🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

پارامترهای مهم انتخاب محصول آراد برندینگ + فیلم

ما در آراد برندینگ معتقدیم انتخاب محصول باید شاخصه هایی داشته باشد تا بتواند موفق بوده و شما را به سود های هنگفت برساند از جمله این پارامتر های مهم این است که از صفر تا صد کالا در ایران تولید شود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

در این مقاله قصد داریم درباره نحوه صادرات کردن صحبت کنیم، عده زیادی از دوستان سوال پرسیده اند که واقعا چطور می توانیم صادرات داشته باشیم؟

صادرات چه کالاهایی بهتر است؟

برای هر فردی که علاقه مند است و اشتیاق دارد که وارد عرصه تجارت شود، این سوال مطرح می شود که چه محصولی را برای تجارت و صادرات کردن انتخاب کند؟
چه کالایی درآمد و حاشیه سود بالاتری دارد و صادرات آن آسان تر و میزان رقابت در آن کمتر است، سوال های زیادی از این دست برای هر فرد علاقه مند به تجارت به وجود می آید.
زمانی که از تاجری سوال می پرسید که آیا شما صادرکننده هستید، سریعا بعد از جواب مثبت از طرف این تاجر سوال می کنید که صادرکننده چه محصولی هستید؟
کسانی که می خواهند وارد عرصه تجارت شوند، دقیقا همین سوال از آنها پرسیده می شود که آیا دوست دارید صادرات داشته باشید، چه کالایی را برای صادرات انتخاب کرده اید؟
پس انتخاب محصول و انتخاب کالای صادراتی از اهمیت بالایی برخوردار است، فرد تاجر باید اطلاعات کافی و مهارت لازم برای انتخاب کالای مناسب را داشته باشد و سپس اقدام به انتخاب آن محصول کند.

 چهار حالت برای انتخاب کالای صادراتی مناسب برنامه ریزی شد

1) تولید ملی
سعی کنید برای انتخاب محصول صادراتی، کالایی را انتخاب کنید که در داخل کشور خودتان تولید شده باشد.
برای انتخاب محصول باید حتما این نکته را در نظر بگیرید که از صفر تا صد کار تولید محصول در کشور خودتان تولید شود.
همچنین بهترین حالت این است که مواد اولیه برای تولید محصول صادراتی از کشور خودتان تامین شود، بعضا چنین کالایی در ایران تولید می شود که مواد اولیه آن را از کشورهای دیگر وارد می کنند.
سعی کنید اگر می خواهید وارد تجارت محصولی شوید، تامین مواد اولیه آن محصول صادراتی در ایران قابل تامین باشد.
پس در این بخش، تولید ملی از چند جهت به شما کمک می کند:
الف) ارزانی مواد اولیه در ایران
به عنوان مثال برای خرید یک بستنی در ایران دو هزار تومان کفایت می کند، ولی خرید همین بستنی ساده در کشوری مانند عراق یا ترکیه با پول ایران حداقل دوازده هزار تومان است.
پس زمانی که محصولی در ایران تولید می شود، قیمت آن ارزان است چرا که مواد اولیه آن ارزان می باشد.
ب) نیروی کاری ارزان در ایران
همچنین نیروی کاری و حقوق کارگران در ایران بسیار کم است و با هزینه های کمی می توانید افرادی برای انجام کارها استخدام کنید، که همین موضوع سبب کاهش هزینه های تولید در ایران می شود.
به عنوان مثال حقوق یک کارگر در ایران دو الی سه میلیون تومان در ماه است که همین کارگر ساده در کشوری مانند عراق ماهیانه هشت الی ده میلیون تومان حقوق دریافت می کند.
به همین دلیل است که تجارت کردن شغل خوبی است، چرا که شما در ایران به ریال و تومان هزینه کرده و کالا و محصولات را خریداری یا تولید می کنید، ولی در خارج از ایران به دلار فروش خواهید داشت که سبب افزایش حاشیه سود می شود.
ج) هزینه سوخت و انرژی در ایران بسیار ارزان است
با وجود اینکه بنزین در ایران لیتری سه هزار تومان است، در کشورهای ترکیه، عمان، امارات و … باید پول های بیشتری برای یک لیتر بنزین پرداخت کنید.
ممکن است که هزینه برق در ایران برای مردم گران باشد، چرا که متوسط حقوق مردم در ایران پایین است ولی نسبت به کشورهای خارجی هزینه ای بسیار ناچیز می باشد.
کسانی که به دلار درآمد دارند در ایران زندگی های بسیار خوبی دارند، ممکن است شنیده باشید که آب و برق از ایران به کشورهای دیگر صادر می شود، علت این موضوع چیست؟
پاسخ: چون آب و برق در ایران بسیار ارزان است و کشورهای دیگر به راحتی حاضر به خرید آن هستند.
منابع ایران برای دنیا اهمیت زیادی دارد به همین دلیل است که تمام فشارها به ایران وارد می شود، چرا که بسیاری از نعمت ها فقط در همین مناطق قرار داده شده و ایران از لحاظ معادن و منابع طبیعی کشور بسیار غنی و ثروتمندی است.
2) بسته بندی مناسب
موضوع بعدی در انتخاب محصول مناسب، بسته بندی کالا است و در مورد انتخاب محصول این سوال مطرح می شود که کالا به چه نوع بسته بندی نیاز دارد، آیا به صورت فله ای بوده یا بسته بندی؟
در مورد هر محصولی نوع بسته بندی متفاوت است، سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که از قبل برای آن بسته بندی مناسب تهیه شده و شما از جهت بسته بندی آن نگرانی نداشته باشید و در پی راهی برای آن نباشید تا دچار مشکلات و مسیرهای طولانی تری شوید.
همچنین نیاز نباشد که هزینه های زیادی برای تهیه یک بسته بندی مناسب برای محصول بدهید، برای شروع تجارت یک محصول ساده را انتخاب کنید، که بسته بندی مناسب به خود را داشته باشد.
روند کار یک تاجر و صادرکننده به این صورت نیست که از ابتدا تا انتها روی صادرات یک محصول باشد، بلکه در استارت کار، با یک محصول ساده و راحت تر شروع کنید که دچار دغدغه ها و هزینه های کمتری شوید.
و سپس بعد از کسب تجربه و مهارت در تجارت، می تواند تجارت کالاهای پرسود تری را انتخاب کند.

3) رقابت کم
به عنوان مثال بسیاری از دوستان کالاهایی مانند لوازم مبل، لوازم چوبی و دوچرخه یا موبایل را برای تجارت کردن انتخاب می کنند.
هر کالایی را که انتخاب کنید، شما در ایران اولین نفر نیستید که تجارت آن را آغاز می کنید و قبل از شما کسانی بوده اند که تجارت این محصول را شروع کرده و در حال کار کردن روی آن هستند.
هر چقدر رقیبان کمتری در تجارت کردن داشته باشید، یقینا کار کردن برایتان راحت تر است.
ممکن است شنیده باشید در منطقه ای که تعداد فروشگاه کمی است یا تنها یک فروشگاه وجود دارد، اصطلاحا کالاهای خویش را با قیمت بسیار بالایی می فروشد، چرا که رقیبی برای آن وجود ندارد و هر قیمت دلخواهی تعیین می کند.
در یک فروشگاه یا پاساژ موبایل فروشی در تمام مغازه ها، برای قیمت یک موبایل که ده میلیون تومان است، تفاوت قیمت ها نهایتا صد هزار تومان است، چرا که رقیبان زیادی وجود دارد.
اما در یک مغازه موبایل فروشی که در چند صد کیلومتری آن مغازه دیگری نیست، تا پانصد هزار تومان هم اختلاف قیمت را می توان مشاهده کرد.
در صورتی که رقابت کم باشد، حاشیه سود شما می تواند افزایش پیدا کند.
در مورد صادرات، رقابت هم در داخل کشور و هم در بین کشورهای خارجی وجود دارد، پس شما باید محصولی را انتخاب کنید که رقیبان کمتری در آن باشد.
بعضی از محصولات به صورتی هستند که حتی با وجود رقیبان زیاد، می توانید با هزینه های بیشتر و تبلیغات مناسب و برندسازی، فروش بهتری داشته باشید و رقیبان را کنار بزنید.
در تجارت سعی کنید چراغ خاموش کار کنید، یعنی در صورتی که محصول صادرات خوبی دارید که رقیبان کمی داشته و حاشیه سود بالایی برایتان به دست می آید، در مورد آن با کسی صحبت نکنید چرا که همه مردم تلاش می کنند که وارد تجارت آن کالا و محصولات شوند.

4) نیاز محصول
نکته بعدی در انتخاب یک محصول مناسب برای تجارت کردن، نیاز محصول است یعنی چند درصد از مردم یک جامعه به کالا شما نیاز دارند.
به عنوان مثال محصول عایق صدا را برای صادرات کردن انتخاب می کنید، که با بررسی فعالین این حوزه و اینکه چه قشری از جامعه به این محصول نیاز دارند، متوجه می شویم که جامعه هدف کمی دارید.
پس اهمیت زیادی دارد که محصولی را انتخاب کنید که هم رقیبان کمتری داشته باشید و هم نیاز مردم به آن محصول خوب و کافی باشد.
نکته مهم تر این است که در صورتی که پارامتر نیاز محصول را در نظر نگیرید، وجود رقیبان کمتر برای موفقیت در تجارت و صادرات کفایت می کند و بهتر نتیجه می گیرید.
در وضعیت نا امید کننده بازار کشور و همچنین سخنان منفی اطرافیان در مورد موفقیت تجارت سعی کنید ابتدا کالاهایی را انتخاب کنید که رقیب کمتری در صنف شما باشد و در گام های بعدی با پیشرفت در صادرات می توانید کالاهای دوم و سومی را برای تجارت کردن برگزینید.
همچنین در مورد انتخاب محصول دقت کنید که تولید آن محصول در شهر خودتان باشد، به عنوان مثال در صورتی که در تهران زندگی می کنید، سعی نکنید که سوغات شهر یزد یعنی گز تولید شهر یزد را انتخاب کنید.
یا در صورتی که در تبریز زندگی می کنید نیازی نیست صنایع دستی ایران را صادر کنید، در ابتدا صنایع دستی شهر تبریز را انتخاب کرده و در گام های بعدی کارتان را گسترش دهید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ