🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

باور های مهم در تجارت و بازار + فیلم

باور های مهم در تجارت و بازار وجود دارد که نمی تواند طی یک جزوه یا کلاس ارائه داد بلکه باید به مرور زمان آن ها را تجربه کرد و اما اگر یک راهنمای دلسوزی که چندین سال پیش تمامی این موارد را تجربه کرده است کنارتان داشته باشید کار برایتان بسیار ساده تر می شود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
باور های مهم یک تاجر

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چطور یک فرد تاجر می شود. برای تاجر شدن پیش نیازهایی لازم است. آیا اگر کسی در دانشگاه و در رشته تجارت تحصیل کند تاجر می شود؟ خیر. بسیاری از افراد را دیده ایم که در بسیاری از رشته ها تحصیل کرده اند، به طور مثال رشته حقوق خوانده اند ولی حقوق دان و وکیل نشده اند، ولی افرادی هم ممکن است حقوق نخوانده باشند، اما شخصی بسیار قوی در امر مشاوره حقوقی هستند.

خیلی از افراد بزرگی که امروزه می بینیم مدیران بزرگ تجاری دنیا و مدیران موفق تجاری دنیا هستند، حتی تحصیلات تجاری هم ندارند و دانشگاه خود را رها کرده اند، یا اصلا دانشگاه نرفته اند. پس ملاک تحصیل نیست. یا در تحصیل و مدل آن ایراد وجود دارد، یا در کسانی که اقدام به تحصیل می کنند هدف های دیگری وجود دارد و این مشکلات را به وجود می آورد، که ما به این موضوعات ورود نمی کنیم.

صحبت ما در مورد این است که یک تاجر واقعی چه شخصیت  و هویتی دارد. ابتدا این شخصیت و هویت را  تعریف می کنیم، سپس بررسی می کنیم برای رسیدن به این شخصیت و هویت چه پیش نیازهایی لازم  است فراهم شود. در انتها مجموعه آراد برندینگ این پیش نیازها را با توجه به حداکثر توان و امکاناتی که دارد در اختیار شما می گذارد تا بتوانید تاجر شوید.

 این علمی که ما به دست آورده ایم حاصل تجربه چندین و چند ساله خود، سابقه تجاری و فعالیت های تجاری ما می باشد. ما سالهای زیادی است تجارت می کنیم. مجموعه آراد برندینگ مجموعه ای است که خودش تاجر است، امکانات خارجی دارد، دفتر خارجی دارد، امکانات تجاری دارد و تجارت های خارجی خود را انجام می دهد. اینطور نیست که متوقف باشد.

ط

تجربه سالیان دراز تجارت در مجموعه آراد برندینگ آماده انتقال به شماست.

پس این تجربه ما و حرف ما نتیجه عملکرد سال‌های قبل، صادرات قبل و تجارت های قبل مجموعه است. افرادی که در طی این مدت ۱۳ سالی که با مجموعه ما همکاری کرده اند، به ما نشان داده اند که چه چیزهایی نیاز داریم تا بتوانیم نتیجه بگیریم.

یک مثال از خود می زنم. خیلی از شما دوستان می دانید از زمانی که ۱۶ ساله بودم کسب و کار و تجارت را آغاز کرده ام، اما از زمانی که با مجموعه آراد برندینگ آشنا شدم وارد عرصه صادرات شدم. من ده سال پیش با این مجموعه آشنا شدم. قبل از آن نه صادر کننده بودم و نه یک تاجر موفق که بخواهم جایی صحبت کنم و بگویم تجربه تجاری داشته ام.

در آن زمان بحث به این گستردگی و بزرگی نبود. من با این مجموعه آشنا شدم و این مجموعه این فرصت را به من داد که یک تاجر شوم، و به من آموزش های لازم را دادند که چطور تاجر شوم. در نهایت این اتفاقات عامل این شد که من نوعی به عنوان یک عضو کوچک در این مجموعه فرصت یادگیری تجارت را داشته باشم، و دیگر اساتید ما هم به همین صورت بودند.

هر موقع هر کدام از دوستان می آیند و در جلسات به ما می گویند که من توانستم اولین صادرات یا اولین معامله بزرگ خود را انجام دهم واقعا برای ما خوشحال کننده است. از آن معامله ما سودی نمی بریم، خود آن فرد در حال برند شدن و تجارت کردن و بزرگ شدن است، اما همین که می بینیم آن هدف هایی که ما به دنبال آن هستیم در مورد این افراد اتفاق می افتد برای ما یک ارزش بسیار بزرگ است.

یک تاجر واقعی چه کسی است؟

یک تاجر واقعی صرفا سرمایه دار حساب نمی شود. سرمایه دار فردی است که سرمایه ای دارد و سرمایه گذاری می کند. افرادی را دیده ام که چند هزار میلیارد تومان پول دارند، به طور مثال یک ملک او ۵۰۰ میلیارد تومان است. در تهران ملک ۵۰۰ میلیاردی بسیار است. این افراد سرمایه زیادی دارند اما تاجر نیستند. تاجر یک مدل دیگر و یک شخصیت دیگری است. شخصیت ها متفاوت اند، شخصیت کارمندی یک هویت و یک مدل و منش دارد. یک دکتر ، یک پروفسور، یک استاد و هر کس دیگری شخصیت متفاوتی دارد. اما یک تاجر شخصیت متفاوت تری دارد و یک مدل دیگر است.

این شخصیت از کجا نشات می گیرد؟ از باور او. اگر این باور و این اعتقاد مبنی بر تجارت و لزوم تجارت و لذت بردن از تجارت در ذهنش وجود نداشته باشد، کسی تاجر نمی شود. چرا؟ زیرا تجارت استرس  و فشارهایی دارد و نیاز به یک سری خلاقیت ها و فعالیت هایی دارد. انگیزه، امید و تلاش نیاز دارد و اینها همه نیازمند باور است. این باور، ایمان و یقین است که باعث چیره شدن بر همه این مشکلات می شود.

یک بار دوستی که در یکی از شرکتهای خیلی بزرگ در زمینه سد سازی فعالیت می کند آمده بود. واقعا این دوستانی که باورهایشان به این محکمی است انرژی خیلی خوبی به ما می دهند. او می گفت اگر زمین و زمان به هم بدوزد، باور دارم اگر بخواهم تاجر بشوم تنها مسیر شما هستید. در اینجا قصد تعریف نداریم و این اعتقاد آن دوست بود.

برای او مهم بود تاجر شود. سن بالایی داشت و آدم جا افتاده ای بود ولی برایش مهم بود که باید تاجر شود، حالا به هر روشی. اگر ما هم نباشیم یک روش دیگر پیدا می کند. حال که با شرایط ما آشنا شده بود و صحبت کرده بود، به این باور رسید بود که باید مسیر شغلی اش را عوض کند و تاجر شود. این باور بسیار مهم است. این باور هر کسی را کمک می کند که به نتیجه دلخواه و هدف خود برسد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ