شناسایی بازار هدف صادراتی + فیلم

کشور آلمان سومین اقتصاد جهان و اولین اقتصاد اروپا می باشد.
کشور ما می تواند در تجارت از آلمان قوی تر و بالاتر باشد، چون ایران منابع غنی دارد، انرژی و سوخت ارزان دارد، محل ثقل تمام قاره هاست، و از حسن شهرت در بین مردم جهان برخوردار است بر خلاف آلمان که بعضی از مردم جهان از کشور آلمان بخاطر جنگ جهانی دوم متنفرند.
ما از دویست سال پیش به هیچ کشوری حمله نظامی نکردیم و بین مردم دنیا بد نام نیستیم.

 تصور غلط در تجارت

بعضی از تجار ما فقط به فکر تولید هستند و می خواهند میزان تولید محصولات شان را افزایش دهند، به عبارت دیگر آن قدری که به فکر تولید هستند به فکر فروش محصول خود نیستند و این روش غلطی در تجارت است.

یک تاجر موفق ابتدا به دنبال جذب مشتری می رود و بر اساس میزان نیاز مشتریان خود تولید می کند.

شما اگر می خواهید در تجارت تان تحول ایجاد کنید باید وارد مسیرهای جدید شوید و روش فعالیت تجاری خود را عوض کنید.

روش های برند سازی

روش های برند سازی که مجموعه آراد برندینگ به شما آموزش می دهد با روش های دیگران متفاوت است همان طوری که فضا و روش کار و برنامه های آراد برندینگ با دیگران متفاوت است.

برند سازی از نظر مجموعه آراد برندینگ مفهومش این است که تاجر ابتدا باید به دنبال یافتن حسن شهرت باشد.

اولین اصل برند سازی

برخلاف بعضی مجموعه ها که اولین اصل برندسازی را داشتن لوگو خیلی خوب می کنند از نظر ما اولین اصل در برند سازی داشتن مشتری است، شما مشتری داشته باشید محصول تان هر لوگویی داشته باشد مشتری از شما خرید می کند.

شرکت LG که این همه در کار خود موفق است و از تمام جهان مشتری دارد مگر لوگوی زیبا و جذابی دارد؟! یک حرف L و یک حرف G در کنار هم قرار گرفته اند و یک برند و یک اعتبار جهانی شده اند که مردم جهان برای محصولات LG ارزش و احترام قائلند.

 شما در روش های برند سازی باید به گونه ایی فعالیت کنید که مشتری به سمت شما بیاید نه شما به سراغ مشتری روید.

اگر شما به سراغ مشتری بروید هم هزینه های شما بالا می رود و هم ممکن است جواب مثبتی از مشتری دریافت نکنید و گاهی حتی به شما بی احترامی شود اما زمانی که مشتری جذب شما می شود واقعا به دنبال همکاری با شما و خرید محصول شماست نه صرفا بخواهد از شما قیمت محصول را بپرسد.

تجارت بر اساس تقاضا نه عرضه

ما در مجموعه آراد برندینگ بر اساس تقاضا کار می کنیم نه عرضه؛ یعنی به ما به دنبال این نیستیم که به شما بگوییم که کالای تان را آنجایی که بیشتر عرضه می شود بفروشید، ما بررسی می کنیم کدام کشور بیشترین تقاضا را دارد آنگاه به شما می گوییم خودتان را در مسیر تقاضای آن کشور قرار دهید تا بیشترین فروش را داشته باشید و به بهترین نتایج برسید، بر عکس روش های معمول که افراد در مسیر عرضه قرار می گیرند و هر جایی که فروش بیشتر است افراد آنجا کالای خود را به فروش می رسانند.

روش اشتباه در صادرات

این که کشوری بزرگترین واردکننده دنیاست پس شما بروید محصول تان را به آن کشور صادر کنید و بفروشید بزرگترین اشتباه است چون درست است که آن کشور بزرگترین وارد کننده دنیاست اما نسبت به پنج سال گذشته در حال رکود است و دامنه بازارش در حال کوچک شدن است، بازاری که دامنه آن کوچک می شود فرصت ها را از بین می برد و تجار برای فروش کالای خود دچار مشکل می شوند.

 گام دوم در برند سازی

گام دوم در برند سازی شناخت رفتارهاست. ما باید رفتار مشتری را بشناسیم و مناسب با رفتار او عمل کنیم.

برای مثال مشتری قصد خرید حوله دارد او چون می داند حوله هند معروف است به دنبال حوله در هند می گردد اما براش فقط قیمت حوله مهم است نه کیفیت و اسم کشور تولید کننده آن لذا شما باید در مسیر تقاضای او قرار بگیرید و حوله خود را به او بفروشید.

مثال دیگر اینکه همه می دانید بهترین کشور برای خرید پوشاک کشور چین و شهر گوانگ جو است شما باید در مسیر تقاضا افرادی که قصد دارند پوشاک از کشور چین بخرند قرار بگیرید و مزایای خرید از خود را برای آن ها بیان کنید مثلا بیان کنید قیمت پوشاک شما ارزان تر از قیمت پوشاک چین است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. اوستا
  اوستا گفته:

  با وجود ضد تبلیغ هایی که علیه ایران انجام میشه واقعا مردم جهان نگاه مثبتی به ایران دارند؟
  اگه اینطور باشه که خیلی عالیه

  پاسخ
 2. انقلاب
  انقلاب گفته:

  بله ایران از دویست سال پیش به هیچ کشوری حمله ی مستقیم نکرده ولی همین تازگی هواپیمای خودشو زده و کلی جوان نخبه و مردم عادی رو به فنا داده

  پاسخ
  • سارا منافی
   سارا منافی گفته:

   چطور چنین حرف ضد انقلابی ای میزنید و اسم خودتون رو میزارید انقلاب!!!!!!!!!!!! شما ضد انقلاب هستید با این حرفای مغرضانه ای که میزنید

   پاسخ
  • حکیمی
   حکیمی گفته:

   کل دنیا اشتباه میکنه کسی صداشو در نمیاره حالا ما یه اشتباه کردیم شما باید چماق کنید بزنید تو سر خودمون؟

   پاسخ
  • سیف زاده
   سیف زاده گفته:

   اینجا یک سایت خیلی خوب مربوط به اشتغال زایی و صادرات است و فضای فکری خیلی خوب و مثبتی داره لطفا با این مزخرفات فضا رو تخریب نکنید و بزارید در آرامش باشیم

   پاسخ
  • مسعود
   مسعود گفته:

   قآبل از هر گونه بحث اینکه هر کشوری بخواهدبکشور دیگری حمله کند هدف و قصدی دارد.آیااینکه ایران هواپیما را زد عمدی و هذفی داشت؟آیا هیچ ادم عاقلی افراد و بقول شما جوان نخبه خودش را ازبین میبرد ؟لطفا کمی انصاف داشته باشید .وقتی که اشتباهی رخ میدهد نبایدانرا بگردن انقلاب گذاشت .

   پاسخ