🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

استقامت انسان در تجارت + فیلم

یک سری باید ها و نباید ها در جامعه وجود دارند. متاسفانه این باید ها انجام نمی شوند و بیشتر وقت افراد صرف انجام کار های بیهوده و نباید ها می شود و از کار هایی که باید انجام دهند غافل می شوند.
اگر شخصی در مسیر درست قرار بگیرد، هر چند که از لحاظ بینایی کور باشد و از لحاظ عقلانی جزو کم عقل ترین افراد باشد، اگر در راهی که شروع کرده استقامت داشته باشد حتما موفق خواهد شد چرا که در مسیر صحیح و درست قدم برداشته است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

استقامت در کار های بیهوده

خداوند انسان ها را در مسیر صحیح قرارداده اما این خود افراد هستند که از راه درست منحرف شده و مانع پیشرفت خودشان می شوند. دلیل فقیر شدن خیلی از افراد این است که در راه درست حرکت نکرده و وقت خود را صرف انجام کار های بیهوده ای کرده اند.

به عنوان مثال: وقتی شما حالتان مساعد نیست آهنگ غمگین گوش می دهید و زمانی که حالتان خوب است، آهنگ شاد! این نشان دهنده این مطلب است که شما در گوش کردن آهنگ استقامت دارید!

اما سوال اینجاست که آیا انجام کار هایی از این قبیل مانند: آهنگ گوش کردن، در شبکه های اجتماعی وقت گذراندن و سایر کار ها مانند این فعالیت هایی که ذکر شد در زندگی شما تأثیر مثبتی دارند یا خیر؟!

روایتی از امیر المومنین در رابطه با کار های بیهوده

امیر المومنین علی ابن ابی طالب (ع) می فرمایند: آن کس که برای آن چه از دست داده غمگین می شود، سزاوار است برای آن چه که به دست نیاورده نیز غمگین شود.

پس انجام خیلی از کار ها شاید ضرری نداشته باشد، اما سودی نیز برای شما نخواهند داشت. پس چه بهتر به جای آن که وقت خود را صرف انجام کار ها و فعالیت های بیهوده کنید، صرف انجام کار های مثبت و تأثیر گذاری در زندگی خود کنید!

ثابت قدم بودن در تصمیمات

متاسفانه خیلی از افراد در تصمیم های مثبتی که در زندگی خود می گیرند ثابت قدم نیستند. به عنوان مثال در یک جلسه ای شرکت می کنند و صحبت های مفیدی در رابطه با تجارت می شنوند و تصمیم می گیرند که وارد حرفه تجارت شوند.

ولی فقط کافیست با شخصی که دید مثبت و خوبی نسبت به تجارت ندارد، هم صحبت شوند تا از تصمیم خود منصرف شده و نظرشان در رابطه با بحث تجارت تغییر کند.

یک روز تصمیم می گیرند که در حرفه خود موفق شوند و مطالب پر محتوا و مفید در سایت خود قرار می دهند، روز دیگر از فعالیت خود منصرف می شوند. این گونه افراد که در تصمیمات خود ثابت قدم نیستند و در مسیری که انتخاب کرده و در آن قدم برداشته اند استقامت نمی کنند، هرگز موفق نخواهند شد.

حرکت در مسیر درست زندگی

یک سری از کار ها مفید و خیر هستند و شما را در جاده آبادانی و موفقیت قرار می دهند و یک سری دیگر از کار ها وجودشان پر از شر است و شما را به سمت بدبختی سوق می دهند. اما ذات انسان این گونه است که در انجام کار های خیر و خوب دچار شک و شبهه می شود ولی در انجام کار های بیهوده همیشه ثابت قدم است!

کسب روزی حلال و تلاش برای رفاه بیشتر خانواده یک کار مثبت و خیری است که اگر در مسیر درست آن قدم بردارید، خداوند نیز حتما شما را یاری می کند. این که در حرفه تجارت وارد شوید یا شغل دیگری داشته باشید فرقی ندارد، مهم این است که در مسیر درست قدم بردارید!

تهیه لیستی از فعالیت ها برای شناخت بهتر خود

برای آن که متوجه شوید چند درصد از کارهایی انجام می دهید مفید است، می توانید لیستی از همه فعالیت های زندگی خود تهیه کرده و آن ها را دسته بندی کنید.

با سه دسته از کار ها مواجه خواهید شد. دسته اول کار های مفیدی که خیریت در آن قطعی است. دسته دوم کار های بیهوده ای که شر بودن در آن قطعی است و دسته سوم هم کار هایی که خیر یا شر بودن آن ها را نمی دانید!

اما قسمت قابل توجه اینجاست که چند درصد از کار هایی که در طول زندگی خود انجام می دهید، مفید است و شما را در مسیر آبادانی و سعادت قرار می دهد؟!

آیه قرآن در رابطه با انجام کار های خیر

خداوند در قرآن کریم می فرماید: وقتی به خیری رسیدید در آن سبقت بگیرید. ضرب المثل قدیمی نیز وجود دارد که می گوید در انجام کار خیر حاجت استخاره نیست. وقتی انسان به کار خیری می رسد، فکر در آن باطل است. مگر فکر کردن برای چگونگی انجام آن!

اگر هنگامی که به کار خیری برخورد کردید فکر کردن در آن حتی اگر شما را برای انجامش به شک نیندازد، وقت شما را برای انجام کار خیر می گیرد و شما زمان را از دست می دهید. به همین جهت است که خداوند فرموده: در انجام کار خیر سبقت بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
 1. Avatar
  عزیزی گفته:

  در حال حاضر جو منفی جامعه در سطح بالایی قرار داره و مردم هم پول کمی دارند و سعی میکنن ریسک کمتری داشته باشن

  پاسخ
 2. Avatar
  پدرام گفته:

  من اگه کارهای روزانه مو بنویسم فکر نکنم چند تا کار مفید بیشتر داشته باشم بقیه شو هم یا اینستا میگردم یا تلگرام

  پاسخ