نحوه استفاده از کارت بازرگانی

برای اینکه از نحوه استفاده از کارت بازرگانی آگاه شوید ، بهتر است ابتدا اطلاعاتی در زمینه کارت بازرگانی کسب نمایید. کارت بازرگانی نوعی مجوز است که بر طبق آن افراد حقوقی و یا حقیقی می توانند در حوزه ی واردات و صادرات ، دست به تجارت کالا بزنند. بر طبق قانون افرادی که از این کارتها برخوردار هستند می توانند اغلب بین ۱ تا ۵ سال ، از اعتبار قانونی آن برای واردات و صادرات کالا استفاده نمایند.

Image result for نحوه استفاده از کارت بازرگانی

نحوه استفاده از کارت بازرگانی برای افراد حقیقی و یا حقوقی به یک روش می باشد. افراد بسته به نوع فعالیت خود می توانند از این کارتهای بازرگانی استفاده نمایند.

دسته بندی و نحوه استفاده از کارت بازرگانی

۱ . ثبت سفارش همراه با دریافت مجوز :

اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کارت بازرگانی برای واردات و صادرات برخی از کالاها می باشند، بهتر است قبل از انجام خرید کالای خود در خارج از کشور، اقدام به دریافت مجوز و همچنین ثبت سفارش نمایند.

Image result for ثبت سفارش همراه با دریافت مجوز :

این کار به دلیل جلوگیری کردن از به وجود آمدن برخی از ضررها خواهد بود. افراد با توجه به دریافت مجوز و همچنین ثبت سفارش می توانند در مدت سه الی شش ماه اقدام به وارد نمودن کالای خود نمایند. در غیر این صورت باید مابه التفاوت هزینه های گمرکی را تقبل نمایند.

۲ . کالاهای وارداتی مجاز از مناطق آزاد :

در مناطق آزاد کالاهایی از خارج کشور وارد می شوند که، هزینه گمرکی از آنها دریافت نشده است. برای اینکه این کالاها را بتوان در درون کشور مورد استفاده قرار داد، باید هزینه های آنها را بر اساس قوانین کشور پرداخت نمود. البته برخی از کالاها حق وارد شدن به درون کشور را ندارند. از این کالاها فقط می توان در مناطق آزاد استفاده نمود.

Image result for کالاهای وارداتی مجاز از مناطق آزاد :

برای وارد نمودن این کالاها به درون کشور ، می توان طبق قوانین کشور و با توجه به نحوه استفاده از کارت بازرگانی ، عمل کرد.

۳ . دریافت کارمزد :

همواره قانونی به تصویب رسیده است که از کالاهای وارداتی ، کارمزدی دریافت می نمایند. این کارمزد به عنوان احترام به فروش درصدی نیز شناخته می شود .

این کارمزدها اغلب توسط گمرک دریافت می شود. در برخی از مواقع این کارمزدها در زمان ثبت سفارش دریافت می شوند و در برخی از مواقع نیز در زمان ترخیص کالا از گمرک دریافت می شوند.

۴ . صادرات برخی از کالاها :

Image result for کالاهای وارداتی مجاز از مناطق آزاد :

یکی دیگر از مزایای نحوه استفاده از کارت بازرگانی، استفاده از آن برای صادر نمودن برخی از کالاهای مجاز به برخی از کشورهای خارجی می باشد.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ