🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

نحوه شناخت نیاز مشتری + فیلم

وقتی نحوه شناخت نیاز مشتری را بدانیم، به راحتی می توانیم در مکالمات دغدغه های او را بشناسیم و با توجه به نیازش پاسخگوی او باشیم.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

با مخاطبتان شروع خیلی خوبی داشتید به خوبی پیش رفتید و اطلاعات خوبی را از مخاطبتان به دست آورده اید ٬ حالا وقت جذب مشتری است در جذب مشتری فکر کنید که مشتری خود شما هستید و تمام دغدغه و نگرانی های خود را لحاظ کرده و برای آن ها راه حل هایی را پیشنهاد دهید آیا شخصی که با آن تماس گرفته اید با ادبیاتی که با آن صحبت کرد اید میتواند به شما  اعتماد کند یا خیر؟ چرا میتواند اعتماد کند؟

چگونگی اعتماد کردن مشتری

آیا با خصوصیاتی که از کالا مطرح شده است ٬ رفتار شما پاسخ هایتان به گونه ای بوده که شخص به شما اعتماد کند؟

و حالا شخص میخواهد از شما خرید کند  آیا شما تبحر درستی دارید؟

کسی که از شما هیچ شناختی ندارد از او می خواهید که  یک جا کلی پول به شما بدهد؟

شما نه فرد معروف و مشهوری هستید که تمام بازار شما را بشناسند و نه شخص معتبری را معرفی کردید ٬ چگونه انتظار دارید شخص مورد نظر پول بسیار زیادی را در اختیار شما قرار دهد؟

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

شخص چنین کاری را انجام نمیدهد چون شما هنوز به سطح مورد نیاز برا جلب اعتماد نرسیده اید ٬ اگر شخصی به چنین مرحله ای برسد از شخص مورد نظر درخواست کند خیلی بیشتر از آنچه مدنظرتان است را در اختیارتان قرار میدهد.

زیرا شما را میشناسند اما وقتی نمیشناسند باید طرف مقابلتان را درک کنید و وقتی میبینید که نمی تواند به شما اعتماد کند باید کاری کنید  و راه حل هایی را پیشنهاد دهید که بتواند به شما اعتماد  کند٬ بتواند شما را باور و درک کند و خود شخص هم متوجه این شود که شما به طور کامل او را میشناسید و درک میکنید.

 نحوه اعتماد سازی برای مخاطبان

چند سال پیش شخصی با من تماس گرفت برای راهنمایی به او گفتم که با شخص مورد نظر تماس بگیر و بگو خود من شخصا اگر کسی با من تماس بگیرد و کالایی را معرفی کنند از پشت تلفن خرید نمی کنم و این حق را هم به شما میدهم .

اما شما میتوانید شخصی را بفرستید بیاید انبار و بارگیری را ببیند و پس از پول را برای من واریز کنید یا یک پیشنهاد دیگر اینکه شما میتوانید یک نماینده بفرستید بار و انبار را ببینید بعدا پیش پرداخت دهید و بعد از بارگیری و رسیدن کالا و محصولات به دستتان مابقی پول را واریز کنید .

در این مثال من به روش های مختلف در حال جلب اعتماد شخص مورد نظر بوده ام و چون درک میکردم این را میگفتم .

تاجران قوی و ضعیف

تاجری تماس گرفت من برای پیش پرداخت پنجاه هزار دلار پول خواستم و تاجر برای معامله چند صد میلیون دلاری قبول نکرد که چنین ریسک کوچکی را کند و من به او گفتم که تاجری که به این حد و توان نرسیده باشد با او کار نمیکنم .

با اشخاصی که توانایی ریسک ندارند معامله نکنید شخصی که نمیتواد اعتماد کند یک ملیون پول در اختیار شما قرار دهد چگونه برای تجارت میخواهد چند صد میلیون معامله کند؟

تاجر اگر در سطح مورد نظر شما باشد میتواند ریسک ها و پیش پرداخت های مد نظر شما را انجام دهد در غیر این صورت با او معامله نکنید زیرا این تاجر ضعیف است.

تاجر ضعیف باید در حد ضعیف با آن پیش بروید و تاجر قوی باید در حد قوی با آن پیش بروید.

درک مخاطب

درک مخاطب موجب اعتماد سازی میشود و هر چقدر درک بالاتر باشد بهتر میتواند مخاطب را جذب کند و مخاطب را به سمتی می برد که به این نتیجه برسد شخص مقابل من واقعی و با درک و شعور بالایی است پس تجارت با این شخص میتواند سودمند باشد .

وقتی شخص متوجه شود که شما به درستی او را درک نمی کنید او ترجیح میدهد که اصلا با شما صحبت نکند و وقتش را برای شما نمی گذارد.

و زمانی که شخص مورد نظر شما متوجه شود که درست شما او را درک می کنید و متوجه نگرانی های او هستید و با توضیحات کاملی که مطرح کرده اید که چرا باید این محصول را از شما بخرند قطعا برای شما وقت میگذارند .

برای مثال شما در بازار داخلی وارد فروشگاهی می شوید که پوشاک خوب و گران قیمتی را عرضه می کند ٬ توقع شما این است که فروشنده ۱۰مدل یا بیشتر برای شما پوشاک با جنس ها و طرح های متفاوت پیشنهاد کند چون شما قرار است پول زیادی را صرف خرید لباستان کنید اما اگر طرف مقابل شما را درک نکند یا رفتار مناسبی نداشته باشد شما اصلا از آن فروشگاه خرید نمی کنید.

اما وقتی وارد یک فروشگاهی با تخفیف های بسیار زیاد یا به اصطلاح حراج می شوید و مغازه ای شلوغ و بهم ریخته است که قیمت های ارزان با سود کم دارند از فروشنده انتظار ندارید که برای شما مدل ها و طرح ها را پیشنهاد کند چون این شخص فقط قصد فروش محصولات خودش را با سود کم دارد .

شناخت درست مخاطب در اعتمادسازی

شخصی که نتواند درست مخاطب خود را بشناسد هیچ وقت نمیتواند به نتیجه خوبی برسد حتی اگر قیمت محصولاتش خیلی پایین باشد مخاطب نتواند درک و رفتار شما را تحمل کند پس با شما معامله نمی کند حتی اگر پایین ترین قیمت را ارائه دهید .

اگر مخاطب به شما نتواند اعتماد کند هیچ قراردادی بسته نخواهد شد و به نتیجه خوبی نخواهید رسید .

پس اگر بتوانید اعتماد مخاطبانتان را جلب کنید حتی در میان رقبا اگر گران ترین قیمت را هم بدهید آن ها شما را برای معامله انتخاب میکند چون توانسته اند به شما اعتماد کنند حتی بدون اینکه از شما ضمانت نامه ای دریافت کرده باشند .

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ