روش حمل کانتینر بصورت LCL + صوتی

? در صوت قبل اگر گوش کرده باشید راجع به حمل کانتینر به صورت FCL با شما صحبت کردم و گفتم، شما اگر حجم زیادی از یک کالا را داشته باشید و بتوانید یک کانتینر را کامل پُر کنید بهترین و به صرفه ترین روش برای شما روش FCL می باشد شما در این روش کانتینر مورد نظر خود را انتخاب می کنید.

? مدل  LCL (Less than Container Load)
تمام حجم کانتینر متعلق به یک مشتری نمی باشد بخاطر اینکه بار و کالای کمتری دارد فقط یک مقدار از فضای کانتنیر را استفاده می کنند به علت همین است که می گویند «Less than Container Load» یعنی «فقط از بخشی از وزن و فضای کانتینر استفاده می کند» بسته به حجم مقداری از کانتینر را اجاره می کنند وبار خودش را پُر می کنند، بقیه فضای کانتنیر به سایر مشتریان تعلق دارد که آنها هم به اندازه کافی بار ندارند و نمی توانند یک کانتینر کامل را اجاره کنند.

دقت داشته باشید اینجا حجم را در نظر می گیرند، اما یک حجم معینی باید وزن معینی هم داشته باشد، اگر وزن آن بیشتر باشد آن موقع شما یک متر مکعب را در نظر بگیرید فرض کنید برای آن در نظر می گیرند یک تُن، حالا اگر یک متر مکعب مثلاً ۵ تن وزن داشت آن موقع آن را به طریقه دیگری محاسبه می کنند.


پس اینها هرکدام فرمول خاص خود را دارد.
فرض می کنیم یک متر مکعب از فضای کانتینر را استفاده می کند، و هزینه آن فضا را پرداخت می کند، تنها چیزی که هست این است که زمانی که بار ما به اندازه کافی نیست، به اندازه یک کانتینر نیست، از این مدل استفاده می کنیم.اینجا وقتی شما از این روش استفاده می کنید، در واقع چیدن کالا در کانتینر توسط کشتی حمل کننده انجام می شود و حمل کننده Carrier هست که بار گیری را انجام می دهد ومسئولیت حمل بار تا مقصد برعهده Carrier می باشد.

اما در مُدل FCL مسئولیت حمل بار را تامین کننده و شرکت حمل و نقل جاده ای بود که بار را در کانتینر وارد کردند، از این لحاظ بسیار مهم است که دقت کنید.


پس در اینجا داستان(کاغذ بازی ها) در گمرک داستانش بیشتر است بخاطر اینکه باری که در کانتینر زده می شود متعلق به چندین مشتری می باشد پس هرکدام از این بارها پروانه گمرکی می خواهند و این کانتینر کاملاً باید مورد بازرسی قرار بگیرد، بنابراین کارش در گمرک هم دیرتر طول خواهد کشید، بنابراین این مُدل LCL پروسه بارگیری و عملیات بندری و همه اینها بیشتر از FCL طول خواهد کشید.
پس این نوع حمل و نقل بیشتر برای مشاغل نوپا، افراد تازه کار، حمل نمونه بار، و واردات جزئی پس یادمان باشد چندین مشتری با بارهای کم حجم باهم یک کانتینر را اجاره می کنند و از فضای آن استفاده می کنند، و هزینه ای که می پردازند برای حجمی از کانتینر می باشد که با بارشان اشغال کرده اند.
? مزایای LCL
? انعطاف بالا در بارگیری، چون شما به یک بارگیری را دارید و نهایتاً کانتینری پیدا خواهد شد که شما در آن این بار را بارگیری کنید تا اینکه دنبال یک کانتینر کامل باشید که شاید آن موقع وجود نداشته، یا کَم باشد.
?  تحویل آسان به خاطر اینکه بار از کانتینر خارج می شود و در واقع با کامیون حمل می شود، شما می توانید از Lift Drag می توانید استفاده کنید و به خوبی بار را جابه جا کنید.
?  و هزینه حمل کالا هم کمتر می شود بخاطر اینکه شما هزینه آن فضایی که از کانتینر اشغال کردید را می پردازید.
? معایب LCL
? نسبت به FCL گرانتر می باشد.
? زمان بیشتری طول می کشد تا به دست مشتری برسد به خاطر اینکه در یک کانتینر محصولات چندین مشتری بارگیری می شود و کارهای گمرکی بیشتری باید روی آن انجام شود.
? امنیت کمتری دارد، چون افراد بیشتری در حمل و نقل این کالا دسترسی دارند.
? وبه علت اینکه بارهای زیادی از مشتریان در این کانتینر حمل می شود نسبت به FCL احتمال آسیب بیشتری دارد.
? تفاوت LCL و FCL
? همانطور که قبلاً هم گفته شد شما در روش LCL بخشی از کانتینر را اشغال می کنید، اما در روش FCL کل فضای کانتینر[چه بتوانید آن کانتینر را پُر کنید و چه نتوانید آن را پُر کنید] در اختیار شما می باشد.
? در روش LCL هنگام ترخیص کالا، کالای شما از کانتینر مشترک خارج می شود، بسته ها باز خواهند شد و درقالب یک کارتن یا به هر صورتی بارگیری می شوند و برای شما ارسال می شوند.
? اما در روش FCL بسته ها دقیقاً به همان صورت کانتینر همانگونه حمل می شوند و تحویل مقصد نهایی می شوند.
? LCL برای محموله های کم حجم مقرون به صرفه می باشد، اما FCL برای محموله های بزرگ مقرون به صرفه تر است.
? در FCL غیر از هزینه کالا شما باید هزینه کانتینر را هم بپردازید، اما در LCL شما فقط هزینه اشغال شدن کالای خود در کانتینر را خواهید پرداخت.
? CFS به چه معناست؟
? نکته مهم: در بارنامه های مربوط به محموله های کمتر از یک کانتینر(یا LCL) همیشه عبارت CFS درج می شود.
CFC مخفف «Container Freight Station» یعنی (انبار یا ایستگاه کانتینر ها)، این همان مکان یا انباری است که در آنجا محموله های متفرقه LCL که برای مشتری های گوناگونی می باشد، آنجا به حمل کننده تحویل داده می شود که حمل کننده یا Carrier آنجا آن بارها را دریافت می کند و درون یک کانتینر می چیند، تا آن کانتینر را برای صادرات آماده و بارگیری کند.
یا اگر کانتینری وارد شده باشد آنجا کانتینر را باز می کند و محموله را خارج کرده تا آن کالاها را به مشتری خودشان تحویل دهند.
? در صورتی که اگر یادتان باشد در FCL آنجا می گفتیم «Shipper’s load, stow, and count (SLAC)» یعنی توسط فرستنده بار چینی و بارشماری شده است.
این جمله در بارنامه های FCL درج می شد، پس اگر یادتان باشد گفتم از این نظر برای Carrier مهم است چون در LCL خودش بار ها را خواهد چید پس مسئولیت تمام آسیب های احتمالی هم خواهد بود.
اما در FCL به علت اینکه چیدمان برعهده تامین کننده و حمل کننده جاده ای بود، اگر حادثه ای هم در کانتینر اتفاق افتاده باشد مسئولیت آن با تامین کننده و حمل کننده خواهد بود.
فکر می کنم صحبت های ما کامل است امیدوارم که اینها را خوب گوش کنید و از این ها استفاده ببرید و مفهوم FCL و LCL را متوجه شده باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ