🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نحوه تجارت بین المللی + فیلم

نحوه تجارت بین الملل فقط این نیست که یک محصول را برای صادرات انتخاب کنید، بلکه به این منوال است که برای انتخاب خود تحقیق داشته و با دید باز انتخاب کنید و بازار کامل آن را بشناسید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
رقابت کم و متعارف

خیلی از افراد برای بحث تجارت به این موضوع توجه می کنند که محصول مدنظر آن ها برای تجارت چقدر جامعه هدف دارد؟! افرادی که در حوزه صنایع غذایی فعالیت می کنند، به این موضوع خیلی توجه می کنند. بر این باور هستند که مردم همیشه برای خورد و خوراک پول خرج می کنند و به همین علت روی محصولات صنایع غذایی تجارت می کنند.
بحث رقابت در تجارت بسیار مهم است. معیار فروش میزان دیده شدن است! زمانی که شما رقیب تجاری داشته باشید، رقیب با سرمایه و تبلیغ زیاد مانع دیده شدن شما می شود. شاید کیفیت محصول شما خیلی بهتر از محصول سایر تاجران باشد، اما چون دیده نمی شوید در نتیجه نمی توانید محصول خود را بفروشید.

تجارت دارو های گیاهی

افراد دیگری هستند که در تجارت به جامعه هدف توجه چندانی ندارند اما به رقیب های موجود در بازار توجه می کنند و روی محصولاتی مانند گیاهان دارویی فعالیت می کنند. چرا که در صنعت دارو های گیاهی برخی محصولات هستند که هزار درصد سود دارند. این محصول قیمت درج شده و یا نرخ و تعرفه مشخصی ندارد.
محصولاتی مانند زعفران، مرکبات، برنج و … را نمی توان از قیمت عرف بازار بالاتر فروخت. اما محصولاتی مانند داروهای گیاهی قیمت مشخصی در بازار ندارند. هر چند که این محصولات مشتری زیادی ندارند، اما به علت کم بودن بازار رقابت و نداشتن قیمت مشخص محصولات بسیار خوب و پر سودی برای تجارت هستند.

 رقابت کم در تجارت حصیر

زمانی که شما به عنوان یک تاجر به این نتیجه می رسید که سرمایه و وقت خود را صرف محصولی که رقابت در آن زیاد است نکنید. به دنبال محصولاتی خواهید گشت که قیمت مشخصی نداشته و حاشیه سود بالایی داشته باشند. در این شرایط مشاوران مجموعه آراد برندینگ محصولاتی مانند گیاهان دارویی و یا حتی محصولی مانند حصیر را به شما معرفی می کنند.

تولید حصیر در ایران بسیار زیاد است، اما متاسفانه تاجران ایرانی ذهنیت درستی در رابطه با تجارت آن ندارند. همین امر سبب می شود که افراد برای تجارت سراغ این محصول نروند و در این شرایط رقابت تجاری در بازار این محصول خیلی کم می شود. وقتی در رابطه با این محصول تحقیق کنید به این نتیجه خواهید رسید که برخلاف مردم ایران، مردم کشور های دیگر عاشق این محصول هستند.
پس متوجه می شوید که بازار رقابت در این محصول کم است و مشتری های خارجی بسیار زیادی دارد و در نتیجه محصول بسیار خوبی برای تجارت است. محصولاتی چون حصیر حتی اگر مشتری کمتری داشته باشند، به علت نداشتن قیمت مشخص و کم بودن رقیب های تجاری حاشیه سود بالایی دارند.

تعیین و تامین سرمایه اولیه

هر کسب و کاری برای شروع نیاز به سرمایه دارد. تجارت نیز نیاز به سرمایه اولیه دارد. اکثر مردم بر این باور هستند، که منظور از تامین سرمایه اولیه، داشتن سرمایه ای برای خرید و یا تولید محصول است. از نظر مشاوران مجموعه آراد برندینگ این باور اشتباه است. منظور از داشتن سرمایه اولیه، سرمایه ای برای برندسازی و تبلیغات است!
شما باید سرمایه ای را فقط بابت تبلیغات و برندسازی هزینه کنید تا قبل از خرید و یا تولید محصول از داشتن مشتری و فروش آن مطمئن شوید.

در مجموعه آراد برندینگ تکنیک هایی به شما آموزش داده می شود که با استفاده از آن ها بدون داشتن هیچ گونه سرمایه ای می توانید، محصول را تهیه کنید و از سرمایه های مشتری خود استفاده کنید.

هزینه تبلیغات و برند سازی

برند سازی چندین بخش دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد. بخش اول بحث تبلیغات محصول است. تبلیغ هر محصولی نیاز به مقداری سرمایه دارد. زمانی که محصول را تبلیغ می کنید، برای خرید محصول شما مشتری هایی پیدا می شود. در گام بعدی باید اعتماد مشتری ها را جلب کنید.
یکی از بحث های اعتماد سازی بحث داشتن یک برند، لوگو و یا آرم است. شما برای شرکت خود باید یک آرم یا لوگویی را طراحی کنید. پس باید هزینه ای را بابت طراحی بپردازید و سپس آرم خود را ثبت کنید که دولت بابت ثبت شرکت از شما هزینه ای دریافت می کند. در نتیجه منظور از داشتن سرمایه اولیه دقیقا همین هزینه هایی هست که نام برده شدند.

اهمیت برند سازی

زمانی که شما تکنیک های مذاکره، فروش و برند سازی را آموزش می بینید، متوجه می شوید که بدون هیچ سرمایه ای می توانید محصول را تامین کنید. تامین کننده با توجه به اعتبار شما بدون دریافت هزینه ای محصول خود را در اختیار شما قرار می دهد و از طرف دیگر مشتری نیز قبل از دریافت محصول پول را به حساب شما واریز می کند!

دقیقا به همین علت است که مشاوران مجموعه آراد برندینگ روی بحث برند سازی خیلی تاکید می کنند. چرا که وقتی شما برند می شوید، سرمایه دیگران و مشتریان به نوعی سرمایه شما محسوب می شود و هر قدر مشتری های بیشتری جذب کنید، سرمایه بیشتری خواهید داشت.
پس می توان نتیجه گرفت که باید تکنیک های برند سازی را به خوبی یاد بگیرید. برای اعتماد سازی و جلب مشتری به یک سرمایه اولیه نیاز دارید.

میزان سرمایه اولیه

این که شما قصد دارید روی چه محصولی کار کنید برای تعیین میزان سرمایه بسیار مهم است. اگر محصولی که انتخاب می کنید، رقابت تجاری در آن کم باشد، یقینا به سرمایه کمتری جهت تبلیغات نیاز خواهید داشت. طبیعتا برای محصولی که رقابت در آن زیاد است، مانند محصول فرش باید سرمایه زیادی داشته باشید! چرا که دیگر تاجران هم تبلیغ می کنند و تبلیغ شما باید به حدی زیاد باشد که دیده شود!

تبلیغات موثر

زمانی که سوار بر خودرو در سطح شهر حرکت می کنید، چقدر به بیلبورد های تبلیغاتی توجه می کنید؟! و یا به پیامک های تبلیغاتی که برایتان ارسال می شود دقت می کنید؟! بسیاری از مردم هیچ توجهی به آن ها نمی کنند. پس در نتیجه نباید انتظار داشت که از طریق این بیلبورد ها و یا پیامک ها مشتری جذب محصول شما شود!
به جای این که تلاش کنید و سرمایه و وقت خود را صرف تبلیغات زیاد کنید تا قوی تر شده و دیده شوید. بهتر است، روی محصولی کار کنید که رقابت در آن کم است و با حداقل سرمایه می توانید در تجارت محصول خود موفق شوید.

تبلیغ محصول در ایران و سایر کشور ها

برای تعیین میزان سرمایه اولیه به موضوع دیگری نیز باید توجه کنید. این که قصد دارید برند و محصول خود را فقط در ایران و به زبان فارسی تبلیغ کنید و یا به زبان های مختلف و در کشور های مختلف؟! اگر قصد داشته باشید به زبان های مختلف نیز محصول خود را تبلیغ کنید، طبیعتا هزینه هایی دارد که باید آن ها را پرداخت کنید. در نتیجه باید تمامی این مسائل مورد بررسی قرار گیرند و سپس میزان سرمایه اولیه مورد نیاز محاسبه شود!

سود بالا در صادرات

تاریخ برگشت سرمایه و میزان سود و حتی میزان رشد مالی مسائل بسیار مهمی برای هر تاجری هستند و پاسخ به این سوالات به نوع محصول و چگونگی تجارت شما بستگی دارد. همه محصولات مانند هم نیستند اما می توان به یک نتیجه کلی رسید. اینکه صادرات حاشیه سود بسیار بالایی دارد. حداقل میزان فروش در صادرات برابر است با حداکثر میزان فروش در بازار داخلی!
در صادرات، محصول به صورت عمده و در اعداد و ارقام بالاتر فروخته می شود و در نتیجه سودی که کسب می شود نیز بسیار بالاست. چرا که شما در بحث صادرات نیاز ۶ ماه تا یک سال یک کشور را تامین می کنید و به همین جهت میزان فروش محصول بسیار زیاد است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.



0 پاسخ