چگونه در آراد موفق شویم + فیلم

در این مقاله قصد داریم در مورد تجارت موفق با آرادی های موفق صحبت کنیم .

1) آقای کسری عزیز خوشحالیم که با شما هم کلام هستیم ، لطفا در مورد خودتان و سال هایی که در که مجموعه فعالیت می کنید، صحبت کنید ؟
من علیرضا کسری هستم که از سال 92 با برندینگ شروع کردیم و انشالله تا وقتی که عمری باقی باشد با این مجموعه همراه هستیم .2) آقای کسری در بسیاری از شغل ها فعالیت داشتند و از تولید کنندگی تا کارخانه داری و … گرفته تا تجارت و زمانی که ایشون فعال بودند به عنوان واحد نمونه شهری و کشوری مشهور بوده اند ، درست است آقاس کسری ؟
من از سال 60 وارد کار تولید شدم و در سال 62 اولین کارخانه تولید پادکست را در ایران تاسیس کردیم و آن را تا سال 78 و 79 توسعه دادیم واز 5 کارگر شروع کردیم و در سال 73 به 150 کارگر رسیدیم.
که در یک شرکت تولیدی به عنوان مدیر بازرگان آن فعالیت داشتم ، که در نهایت زمانی که فعالیت خود را در زمینه تجارت با مجموعه آراد شروع کردم ، از تجربیات خود در این شرکت استفاده کردم و توانستم موفق شوم.3) باید به دوستان عزیز بگویم که آقای کسری تولیدکننده و ابداع کننده پاکت های کیک و کلوچه ای است که وقتی شما عزیزان به شمال کشور سفر می کنید و از آنها خرید می کنید و نوش جان می فرمائید هستند ، پس اگر امروزه چنین بسته بندی های زیبا و شکیلی را دارید مدیون ایشان هستیم ، آقای کسری چطور شد که فعالیت خود را با مجموعه آراد شروع کردید ؟
در زمانی که مجموعه آراد کار برندینگ را آموزش و توسعه می داد ، من به همراه همسرم کار را در این زمینه آغاز کردیم که ایشان زحمت زیادی در این زمینه کشیدند و من هم با توجه به کار و فعالیتی که در بخش های مختلف داشتم و با سیستم های کاری در اینترنت مخالف بودم و فکر می کردم که فروش از این طریق غیر ممکن است و با توجه به اینکه فروش ما با دستگاه های باسکول جاده ای بود که کامیون و تریلی را وزن می کرد .
در سال های اول خام بنده به زور از من کاتالوگ می گرفت و مطلب می نوشت و من زیاد با ایشان همکاری نداشتم و حتی خانم بنده تا آن زمان دستگاه باسکول را از نزدیک ندیده بود ، ولی واقعیت امر برخلاف آن بود و بعد از سه ماه مطلب نوشتن ایشان اولین تماس ها با ما شروع شد و اتفاقا اولین تماس از روستایی در اقلیم فارس بود و حدود ساعت 11 و نیم شب بود .با این تماس به این کار ایمان آوردم و به جایی رسیدیم که تعداد تماس هایی که با بنده می شد از آن شرکت تولیدی که در آن فعالیت داشتم بیشتر بود .
با اینکه این مجموعه با 15 پرسنل به صورت دائمی کار می کردند ولی مشتری هایی که من می فرستادم از مشتری های آنها بیشتر بود و به این ترتیب من تصمیم گرفتم که کار را در مجموعه رها کرده و در منزل به کمک و همکاری با همسرم برای فروش بیایم .
ولی در حال حاضر با برند خودمان کار می کنیم و مشتری های به خصوص خود را داریم .
4) آقای کسری در بحث صادراتی چه فعالیت هایی داشته اید ؟
خدمت شما عرض کنم که در مورد صادرات ، چون سایت برای صادرات نداشتیم و به صورت فروش داخلی فعالیت می کردیم ، ولی جدیدا سایت برای صادرات را نیز راه اندازی کرده ایم و مشتری های ایرانی مقیم کشورهای همسایه برای خرید به مراجعه کرده اند .
خدارشکر تا به حال کشورهای عراق ، ارمنستان ، ترکمنستان ، قزاقستان ، جمهوری آذربایجان و … صادرات داشته ایم .
5) برنامه ای برای برندسازی در کشورهای خارجی دارید که تجار انگلیسی زبان یا تجار کشورهای دیگر با شما ارتباط بگیرند ؟
البته باید بگویم که چون محصول تجاری ما باسکول است و وزن و حجم بزرگی دارد ما در مورد حمل و ارسال آن به اندازه محصولات دیگر دستمان باز نیست و تاثیرگذار است در صادرات آن و تصمیم داریم با توجه به آموزش هایی که در مجموعه آراد دریافت کرده ایم از آنها استفاده کرده و برای تجارت محصول دیگری که راه صادراتی آن هموارتر باشد به کار گیریم .بسیار انگیزه ی خوبی است چرا که بازارها مناسب محصولات ما است و کیفیت و ساختار آنها را به صورت مستقیم نظارت داریم و به مشتری های خود قابل عرضه می دانیم .
6) آقای کسری حضور شما را همیشه در جلسات پنجشنبه پر رنگ می بینیم ، علت این حضور چیست و با توجه به اینکه مسافت طولانی را باید طی کنید چرا در این جلسات همیشه شرکت می کنید ؟
خدمت شما عرض شود که انگیزه این روزها بدون تعارف این است که اشتیاق و ذوقی است که برای ملاقات و دیدار اساتید داریم سبب این اشتیاق می شود و با انرژی که در این جلسات به دست می اوریم ، سبب می شود یک هفته کامل با انگیزه و انرژی کار کنیم .
7) آیا تاثیری هم در کار و تجارت شما دارد ؟
چون آراد یک مجموعه بسیار بزرگ است و تجار جوانی را پرورش داده و در مجموعه تبادلات و ارتباطاتی وجود دارد که می تواند سبب جلب توجه مشتری شود و این به نظر من زمینه خوبی است ، تبادل اطلاعات و …. همگی موثر است .8) آقای کسری شما 36 سال فعالیت های گسترده ای در زمینه های مختلف داشته اید ، ولی بعد از اینکه به مجموعه آراد پیوسته اید و از صفر شروع کردید برای شما سخت نبوده است ؟
نکته ی جالبی را پرسیدید ، من همیشه در طول زندگی خود دوست داشتم که چیزهای جدید یاد بگیرم و کارهای مختلف و متفاوتی را تجربه کنم ، می توانم بگویم که بخش بزرگی از علت پیشرفت من تجربیات زیادی بوده که از کارهای متفاوتی که هر بخش داشته ام .
اکثر اساتید محترم آراد نصف سن من را دارند ولی در صحبت ها و جلساتی که شرکت داشتم متوجه می شدم که صحبت های آن تنها جنبه تئوری ندارد و به صورت عملی هم قابل برنامه ریزی و اجرا است .
این تجربیاتی که من با کار کردن در طول این سالیان طولانی به دست آورده ام ، را دوستان و اساتید آراد در چنین سن کمی کسب کرده اند و بسیار دقیق تر و علمی تر و به روز تر در اختیار دوستان قرار می دهند .
به نظرمن یکی از موفقیت های مجموعه آراد همین است که تجربیات بزرگ خود را رایگان و درست و علمی ، در اختیار تاجران قرار می دهد .
9) آقای کسری ، اگر بخواهید به گذشته برگردید و از میان فعالیت سنتی و تجارت مدرن خود یکی را انتخاب کنید ، کدام را از سر می گیرید ؟
سخته این سوال را جواب دادن ، من به شخصه عاشق کار تولید هستم ولی عملا ضربه ای که در این سال ها از کار تولید خورده ام ، آن انگیزه را برای من کم کرده است ، تجارت صرف فقط فروختن یک کالا نیست ، شما باید آن کالا را بشناسید و در مورد نحوه تولید و فروش آن اطلاعاتی را کسب کنید و آموزش ببینید و همه اینها باعث می شود که شما موفق باشید .
گاهی اوقات شاید لازم باشد که شما خط آن محصول را از نزدیک ببینید و از نزدیک لمس کنید ، آراد تاجری را پرورش می دهد که به قدری آگاهی فرد بالا می رود که می تواند بعدها خود به تولید آن محصول دست بزند .
ولی اگر بخواهم به هر کسی پیشنهاد بدهم ، حتی به فرزند خودم نیز همین طور پیشنهاد تجارت را می دهم تا اینکه کار تولید را آغاز کند ، وقتی یک تاجر به قدری می تواند در مورد محصول اطلاعات کسب کند که حتی بیشتر از خود تولید کننده آن و آن را به دیگران نیز معرفی کند .
10) آقای کسری ، شما خودتان تولید کننده بوده اید و فکر می کنید تاجرانی که قصد شروع دارند چطور باید با تامین کننده ها ارتباط بگیرند تا سودمند باشد ؟
تولیدکننده ها در هر رشته و زمینه ای زیاد هستند و خدمت شما عرض شود که تاجران باید تامین کننده هایی را پیدا کنند که محصولات آنها کیفیت دارد ولی به دلیل برند نشدن فروش خوبی ندارند ،
تولید کنندکان بزرگ به سختی راه را برای تاجران جوان باز می کنند پس بنابراین تولیدکنندگانی را پیدا کنید که کیفیت محصول آنها در حد 100 است .
همچنین تولید کنندگانی را پیدا کنند که معروف نشده باشند و برند نشده باشند بنابراین راحت می توانند با آنها کار کنند و به مرور می توانند سازمان و ارگانی را تشکیل دهند .
فکر نکنید که با داشتن یک تامین کننده کار شما حل میشود ولی باید بگویم متاسفانه برخی از این تامین کننده ها تجار و بازرگانان و مشتری ها را دور می زنند و بهتر است که با چندین تامین کننده در ارتباط باشید تا زمانی که به خوبی شناخته شده باشید و تامین کننده ها خودشان با شما ارتباط بگیرند .تشکر می کنم از مجموعه آراد که چنین آموزش های را به تاجران جوان آموزش می دهد اینکه صبر و تلاش داشته باشند تا به موفقیت برسند و امیدوارم جوانان از فرصت و زمان خود به خوبی استفاده کنند .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ