چگونگی شروع صادرات + فیلم

برای شروع صادرات نیاز هست تا بدانیم که از کجا شروع کرده و چه اقداماتی انجام دهیم، تا بتوانیم موفق عمل کنیم.

صادرات چیست؟

صادرات یعنی فروش محصول تولید ایران به خارج از کشور؛ خواه مشتری ایرانی باشد یا غیر ایرانی.

محصول صادراتی ممکن است کالای محسوس مثل فرش، زعفران، مبل و … باشد و ممکن است غیر محسوس مثل فایل موسیقی، فیلم یا نرم افزار باشد.

تدریس و آموزش به افراد خارج ایران نیز نوع صادرات خدمات محسوب می شود.

اهمیت سود در صادرات است نه کشور هدف

طبیعی است که هر چه کشور هدف پیشرفته تر باشد صادرات کالا به آن کشور برای صادرکننده شأن و منزلت بیشتری به همراه دارد و فرق است بین صادرکننده کالا به آفریقا و صادرکننده کالا به اروپا؛ اما آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد میزان حجم صادرات و سود حاصل از آن است، گاهی ممکن است صادرات کالا به آفریقا چند برابر صادرات کالا به اروپا برای صادرکننده سود داشته باشد.

 چگونه با مشتریان صادراتی صحبت کنیم؟

اولین دغدغه صادرکننده تازه کار بحث زبان است؛ یعنی خیلی از ایرانی ها در مدارس و دانشگاه نتوانسته اند زبان انگلیسی را بیاموزند و از آن ترس دارند، زمانی که انسان از موضوعی بترسد به سمت آن حرکت نمی کند.

خیلی از تجار تصور می کنند برای صادرات نیاز است به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط باشند اما اینگونه نیست، برای صحبت کردن با تاجر خارجی نیاز است که شما جملات مخصوصی را بلد باشید که مجموعه آن جملات بین 50 تا 80 جمله می باشد.

اگر شما این 80 جمله را یاد داشته باشید می توانید منظور و مقصود خود را به طرف مقابل برسانید و همچنین منظور و مقصود او را متوجه شوید و در نهایت معامله کنید.

مجموعه آراد برندینگ 80 جمله ای که یک تاجر نیاز است آنها را بلد باشد تا بتواند با تاجر خارجی معامله کند را به صورت طبقه بندی شده آماده کرده است و شما می توانید با مجموعه آراد ارتباط برقرار کنید و این جملات را دریافت کنید.

هشتاد جمله ای که مجموعه آراد تهیه کرده است به زبان های مختلف دنیا است نه فقط انگلیسی؛ یعنی زبان عربی – زبان چینی – زبان اسپانیولی – زبان روسی و سایر زبان هاست.

گوگل ترنسلیت

عصر ما عصر دیجیتال است و با زمان گذشته فرق دارد، خوشبختانه امروزه شما هر جمله به هر زبانی که باشد را می توانید در اختیار گوگل ترنسلیت قرار دهید و ترجمه فارسی آن را دریافت کنید.

گوگل ترنسلیت مدام در حال بروز رسانی است و می خواهد به جایی برسد که مثل یک انسان صحبت کند.

برای نوشتن قرارداد تجاری بهتر است از گوگل ترنسلیت استفاده نکنید؛ چون در برخی از معادل سازی ها کمی خطا دارد؛ شما می توانید برای تنظیم قرارداد تجاری به هر زبانی با مجموعه آراد ارتباط بگیرید تا مجموعه آراد برای شما قرارداد به زبان خارجی تنظیم کند.

استفاده تجار خارجی از واتساپ و اسکایپ

اکثر مردم دنیا برای ارتباط برقرار کردن با سایر مردم جهان از شبکه های اجتماعی مثل واتساپ و اسکایپ استفاده می کنند.

در بحث صادرات تلگرام چندان کارایی ندارد و بیشتر ایرانی ها هستند که از تلگرام استفاده می کنند.

مجموعه آراد توصیه می کند حتما بر روی گوشی های خود واتساپ را نصب کنید تا بتوانید به راحتی با مشتریان صادراتی تان ارتباط برقرار کنید.

کمپانی پروفایل

برای معامله با تجار خارجی لازم نیست به طور کامل به زبان تاجر صحبت کنید، چون اکثر تجار خارجی نمی توانند به طور کامل و طولانی با شما صحبت کنند بلکه زمانی که می خواهید از تاجر خارجی محصولی بخرید و به کشور وارد کنید، پس از صحبت های اولیه، آن تاجر خارجی برای شما کمپانی پروفایل ارسال می کند که در کمپانی پروفایل هم درباره شرکت تجاری اش و هم درباره شرایط خرید محصول تجاری اش به طور کامل توضیح داده است.

شما هم زمانی که می خواهید کالای خود را به تاجر خارجی بفروشید، کمپانی پروفایلی به زبان انگلیسی تنظیم می کنید و در آن هم شرکت تجاری خود را توضیح می دهید و هم تمام شرایط خرید محصول را توضیح می دهید.

اولین گام اعتمادسازی ” ارسال کمپانی پروفایل برای مشتری خارجی ” است؛ چون شما تمام سوالات مشتری را در کمپانی پروفایل پاسخ می دهید.

تجارت الکترونیک

پس از شیوع ویروس کرونا در جهان تمام تجار دنیا سعی کردند تجارت شان را از تجارت حضوری به تجارت الکترونیک تغییر دهند؛ تجارت سنتی در حال کم رنگ شدن و از بین رفتن است.

اینترنت بسیار برای تجارت مناسب است؛ چرا که هم قیمت تبلیغات در اینترنت بسیار ارزان تر از سایر روشها است و هم تعداد مخاطب در اینترنت بسیار بیشتر از تجارت سنتی است.

شما می توانید در اینترنت به زبان های مختلف تبلیغ کنید.

چه کالایی صادر کنید؟

برای انتخاب کالا نیاز به تحلیل هایی است که مشاوران تجاری مجموعه آراد این تحلیل ها ( ظرفیت تولید محصول انتخاب شده در ایران چقدر است؟ – کشورهایی که به این محصول نیاز دارند کدامند؟ – این محصول در سایر کشورها و ایران به چه قیمتی معامله می شود؟ – شرایط تولید این محصول در ایران چگونه است؟ ) را در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانید با شناخت و آگاهی بیشتری محصول صادراتی خود را انتخاب کنید و ظرفیت های محصولات مختلف تجاری را بشناسید.

در هر محصول تجاری افرادی وارد تجارت آن محصول می شوند و افرادی هم از تجارت آن محصول خارج می شوند؛ علت خروج این افراد این است که نتوانسته اند در تجارت آن محصول موفق باشند، لزوما ورود به تجارت محصولی به معنای موفقیت در تجارت آن محصول نیست.

ده هزار محصول تجاری

در ایران ده هزار محصول تجاری وجود دارد که مجموعه آراد برندینگ تک تک آن محصولات را شناسایی کرده و ظرفیت های هر محصول را بررسی کرده و میزان تولید هر محصول را مشخص کرده و این اطلاعات را می تواند در اختیار شما قرار دهد.

مجموعه آراد لیست کامل تولیدکننده ها را در اختیار دارد؛ یعنی اگر شما بخواهید تجارت محصولی را شروع کنید و تولیدکننده نباشید، مجموعه آراد برای شما بررسی می کند که آیا آن محصول در شهر شما تولید می شود یا خیر؟ ظرفیت های آن چقدر است؟ شما چه حجمی می توانید صادر کنید؟

معیارهای انتخاب محصول صادراتی

معیارهای انتخاب محصول صادراتی عبارتند از

1- تامین کننده محصولی هستید.

2- موقعیت جغرافیایی.

3- سرمایه اجتماعی.

4- رقابت کم در تامین.

تامین کننده محصول هستید

اگر شما تولیدکننده محصولی هستید بهترین گزینه برای صادرات همان کالایی است که آن را تولید می کنید و اگر می خواهید بدانید محصول تولیدی شما ظرفیت صادرات به چه کشورهایی دارد و روش صادرات آن چگونه است؟ می توانید با مجموعه آراد ارتباط بگیرید تا مشاوران تجاری این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

موقعیت جغرافیایی

اگر شما تامین کننده و تولید کننده کالایی نیستید اولین معیار انتخاب محصول باید ” موقعیت جغرافیایی ” باشد؛ یعنی باید بررسی کنید شهر و استان شما ظرفیت تولید و صادرات چه محصولاتی را دارد؟ فردی اهل استان اصفهان است و استان اصفهان مهد گز و صنایع دستی است این فرد می تواند بر روی صادرات گز و صنایع دستی کار کند؛ شخص دیگری اهل شمال است و شمال مهد مرکبات و برنج است و این شخص می تواند به دنبال صادرات مرکبات و برنج باشد.

اگر شما ظرفیت محصولات صادراتی شهر و استان خود را نمی دانید حتما با مشاوران تجاری مجموعه آراد ارتباط برقرار کنید تا آنها ظرفیت های محصولات صادراتی شهرتان را به شما بگویند.

سرمایه اجتماعی

افرادی هستند که می توانند محصولی که در استان محل سکونت شان وجود ندارد را صادرات کنند؛ چون ” سرمایه اجتماعی ” خوبی دارند.

سرمایه اجتماعی اقوام، آشنایان و دوستان شما هستند؛ یعنی شما می توانید از آنها برای تجارت استفاده کنید و آنها شما را حمایت می کنند، سرمایه اجتماعی غیر از پول است.

رقابت کم در تامین

ممکن است تاجری باشد که سه معیاری که تا الان ذکر شد ( تامین کننده بودن، موقعیت جغرافیایی، سرمایه اجتماعی ) را نداشته باشد، و می خواهد وارد تجارت محصولی شود که تامین کننده کمی دارد، این تاجر باید چه کار کند؟

این تاجر به پول نقد زیادی احتیاج دارد تا محصولی که در استان دیگری است را بدون سرمایه اجتماعی تجارت کند؛ گاهی تاجر پول زیادی ندارد، مجموعه آراد برای این مشکل هم راهکار دارد.

علم برندینگ به شما کمک می کند که اعتبارتان نزد مشتری و تامین کننده زیاد شود و در کسب و کارتان معروف شوید.

شما زمانی که محصولی را انتخاب می کنید که تامین کننده کمی دارد و پول کافی هم ندارید باید ابتدا برندسازی کنید تا مشتری پیدا کنید و بعد پول مورد نیاز خرید محصول را از مشتری دریافت کنید و با آن کالا را تامین کنید و به مشتری تحویل دهید؛ چند بار که این گونه معامله کنید تامین کننده به شما اعتماد می کند و کالای خودش را به صورت امانی در اختیار شما قرار می دهد و شما پس از فروش، پول کالا را به تامین کننده پرداخت می کنید.

بهترین مسیر تبلیغاتی

شما باید استراتژی تبلیغاتی داشته باشید، اگر استراتژی تبلیغاتی نداشته باشید این سوال برایتان پیش می آید که چگونه مشتری صادراتی پیدا کنید؟

شیوه های استراتژی تبلیغاتی

در استراتژی تبلیغاتی دو شیوه وجود دارد

1- فروشنده باید به دنبال مشتری برود.

2- مشتری به دنبال فروشنده برود.

شیوه اول استراتژی مرسوم و قدیمی است که با بازاریابی تلفنی یا بازاریابی حضوری فروشنده به دنبال مشتری می گردد.

شیوه دوم استراتژی توصیه شده مجموعه آراد است، یعنی هر فروشنده ای باید کاری کند که مشتری به دنبال او بگردد؛ فقط کافی است فروشنده خودش را در مسیر مشتری قرار دهد.

برای مثال زمانی که مشتری نیاز به چند هزار کیلو برنج دارد، اولین کاری که می کند این است که در اینترنت سرچ می کند سایت فروشنده باید در صفحه اول گوگل باشد تا مشتری با او ارتباط بگیرد.

معاملات کلان از طریق سایت

فضای مجازی شامل سایت و شبکه های اجتماعی است اما سایت در تجارت مهمتر است چون خریدهای کلان از طریق سایت انجام می شود نه شبکه اجتماعی.

برای اینکه سایت قوی ای داشته باشید و همیشه در صفحه اول گوگل باشید می توانید با مشاوران فنی مجموعه آراد تماس بگیرید؛ مشاوران فنی تمام امور سایت و شبکه های اجتماعی شما را بر عهده می گیرند و موفقیت هایی برای شما رقم می زنند که دلچسب و شیرین است.

آراد برندینگ بی رقیب در آموزش تجارت

تنها شرکتی که در ایران تمام مباحث تجاری را از قبل برنامه ریزی کرده است، شرکت آراد برندینگ است و تنها شرکتی که صفر تا صد تجارت را آموزش می دهد آراد برندینگ است.

مجموعه آراد پر است از تجاری که سابقه هیچ تجارتی نداشتند اما امروز یکی از موفق ترین تجار ایران هستند.

کلاس ها و سمینارهای مجموعه آراد برندینگ آنلاین و رایگان است برخلاف شرکت های دیگر که یک دوره را تهیه می کنند و آن را سالها به افراد مختلف با قیمت های کذایی می فروشند.

قرن 21 قرن اینترنت و فضای مجازی است

هیچ کس نیست که قدرت بی نظیر اینترنت و فضای مجازی را در قرن 21 منکر شود؛ هر چه زمان به جلوتر می رود شاهد گسترش بیشتر اینترنت در زندگی بشر هستید.

برای شروع از چه کسی مشاوره بگیریم؟

مجموعه آراد برندینگ بیست مشاور تجاری دارد که می توانند برای ساخت پلن های صادراتی به شما کمک کنند.

تجارت تنها شغلی است که درآمدش نامحدود است اما سایر مشاغل حداکثر درآمدشان رقم مشخصی دارد.

شما می توانید با چند میلیون تجارت را شروع کنید و آموزش ببینید و کم کم از معاملات کوچک شروع کنید تا به معاملات بزرگ برسید؛ تجارت شغل ترسناک و در عین حال جذاب و شیرینی است.

شما می توانید از طریق تجارت با تاجر سایر کشورها رفیق شوید و آنها برای شما دعوت نامه ارسال کنند تا به کشورشان سفر کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 پاسخ
 1. مرتضی اسفندیاری
  مرتضی اسفندیاری گفته:

  تو کشور ما خیلی باب نبود که مردم حتی کارای کوچیک روزمره زندگیشونو از طریق اینترنت انجام بدن و معمولا بیشتر تمایل به حضور فیزیکی داشتن که برعکس در کشورهای دیگه خیلی وقته که تمامی کارهاشونو اینترنتی انجام میدن که البته این روزا و بدلیل بیماری کرونا خیلی از مردم یعنی چیزی حدودا 80 درصد از مردم دنبال اینن که کاراشون آنلاین انجام بشه

  پاسخ
 2. خدیجه رادان
  خدیجه رادان گفته:

  امروزه عصر تکنولوژیه و خیلی از جوامع بزرگ دنیا اکثر کاراشونو اینترنتی انجام میدن
  بطور مثال :خیلی از کلاسای هنری آنلاین و بصورت مجازی به هنرجو آموزش داده میشه
  یااینکه خیلی ها از این طریق کسب درامد کلان می کنن و فروش کالا انجام میدن
  و خیلی از معاملات کاملا غیر حضوری و بصورت مجازی انجام میشه
  چون هم کم هزینه تره هم قابل دسترس تر

  پاسخ
 3. عباسیان
  عباسیان گفته:

  دقیقا
  کسی که سود کلان میخواد و دنبال بهتریناست نباید فقط به محدود بودن تو کشور فکر کنه و باید اونقدی آموزش چگونگی تجارت کردن و ببینه و خودشو با صادرات به کل دنیا معرفی کنه

  پاسخ
 4. علی قاسمی
  علی قاسمی گفته:

  این روزا معمولا همه دغدغشون سرمایست
  معدود افرادی هستن که پول الویت دومشون مخصوصا تو صادرات باشه
  ساخت کالای درجه یک و باکیفیت یا آموزش دادن توسط بهترین استاد مسبب صرف شدن هزینه زیاد و پیگیری های مداومه که قطعا در مقابل هدف دریافت سود و سرمایست نه فقط معرفی خود یا کالایی به دیگر کشورها

  پاسخ
 5. حمیده ریاحی
  حمیده ریاحی گفته:

  چه خوب همه چیو کامل توضیح میدید
  مطالب شما عین آموزشه و کسی که اینارو میخونه دلش قرص میشه و دلش میخواد تجارت و بیزینس هر چند کوچیک راه بندازه
  “شما عالی هستید”

  پاسخ
 6. مرادیان
  مرادیان گفته:

  من از سال97 تو حوزه کاشت و بسته بندی و فروش زعفرون در مشهد فعالیتمو شروع کردم
  اوایل کارم خیلی فروشم محدود بود و مشتری های کمی داشتم و مجبور بودم بخاطر اینکه فروشمو بالا ببرم از سودم کم کنم
  2سال بعدش از طریق یکی از دوستان با مشاوران آراد آشنا شدم که خیلی راهنمایی و حمایتم کردن و آموزش های مفید این دوستان باعث پیشرفت زیادم شد و باعث شد برند زعفرانم به عنوان یکی از چند صادر کننده زعفران به دنیا باشد.
  خیلی سپاسگزارم از شما مشاوران آرادی عزیز

  پاسخ
 7. بهاره سادات
  بهاره سادات گفته:

  من کسیو دیدم که تنها منبع درآمدش از طریق فروش تو فضای مجازیه و از این راه درآمد بالایی داره و خیلی ام راضیه
  بنظر من اینک این بستر فراهمه که کارها راحت تر و قابل دسترس تر انجام بشه خیلی هارو به فکر اشتغال زایی انداخته

  پاسخ
 8. سهیل بخشی
  سهیل بخشی گفته:

  دقیقا واسه منم همینجور بود
  من تولیدی پوشاک دارم
  تو اوایل کار تا بخوام شناخته شم و مشتری زیادی جلب کنم با هزار بدبختی و دردسر دنبال این بودم که چیکار کنم مشتری هام بیشتر شه که به مرور و با شناخت مشتری ها از کیفیت اجناس من در حال حاضر پخش کننده پوشاک به در کشور هستم و خدارو از این بابت شاکرم

  پاسخ
 9. کمال
  کمال گفته:

  تجارت و صادرات معقوله خیلی سخت و پیچیده ایه و باید تجربه کافی بدست بیاد و آموزش لازم جهت یادگیری و چگونگی اینکار انجام بشه
  یه فرد کم تجربه به تنهایی و بدون مشاوره در این خصوص نمیتونه معامله سود دهی داشته باشه و قطعا موفق نخواهد شد

  پاسخ
 10. رامین سروش
  رامین سروش گفته:

  مشاورین آراد حرف ندارن
  همه چی دون و همه چی تمامن
  امکان نداره از مشاورشون استفاده کنی و موفق نشی
  دم همتون گرم
  دست خدا پشت و پناهتون

  پاسخ
  • ناشناس
   ناشناس گفته:

   سلام و درود خدا بر شما دوست عزیز لطفا بگید مشاورتون تو آراد کی بوده و چه مشاورایی کاربلدتر و با حوصله هستن

   پاسخ