نحوه حمل و نقل دریایی بین المللی + فیلم

در مقاله قبل تر به نکات ابتدایی انجام حمل و نقل دریایی بین المللی اشاره شد که در ادامه قصد داریم شما را با جزئیات بیشتر و تخصصی تر این مدل حمل و نقل در صادرات و واردات آشنا کنیم.

برای موفقیت در تجارت که ممکن است صادرات یا واردات باشد، همواره باید به دنبال بهترین ها باشید تا به بیشترین سود ممکن دست پیدا کنید. یکی از کلیدی ترین مسائل در تجارت، حمل و نقل کالا است. با پیشرفت تکنولوژی شیوه های متفاوتی برای حمل و نقل کالاهای مختلف به وجود آمده است اما هنوز حمل و نقل دریایی به عنوان به صرفه ترین راهکار برای حمل و نقل کالا، جایگاه خودش را حفظ کرده است.

در این مقاله از تجربیات جناب آقای عطا اترکی که سال های زیادی در این عرصه مشغول فعالیت هستند استفاده می کنیم.

برخی هزینه های حمل و نقل دریایی

یکی از هزینه هایی که تعرفه آن توسط سازمان بنادر جمهوری اسلامی ایران تعیین می شود، ترمینال هندلینگ شارژ است. این تعرفه برای بنادر جنوبی کشور تعریف شده است و بر اساس سایز و نوع کانتینری که مورد استفاده قرار می گیرد، باید مبالغی پرداخت کنید. به عنوان مثال برای هر کانتینر 20 فوت باید 160 دلار به عنوان هزینه THC پرداخت کنید. این مبلغ برای هرکانتینر 40 فوت در حدود 255 دلار است.

این مبلغ برای کانتینرهای صادراتی و وارداتی یکسان است اما اخیرا دولت برای تشویق صادرات، تخفیف 10 درصدی برای کانتینرهای صادراتی در نظر گرفته است. مبالغی که در بالا عنوان شد با اعمال این تخفیفات بوده است.

در ضمن توجه داشته باشید که هزینه THC شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شود و اگر شرکتی مطالبه ارزش افزوده از شما داشت، آگاه باشید که این هزینه اضافی را پرداخت نکنید.

هزینه صدور بارنامه بر اساس بخشنامه جدید از 366هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است که مبلغ دقیق آن را تعداد کانتینرهای شما تعیین می کند. هزینه صدور بارنامه شامل مالیات بر ارزش افزوده می شود و باید جداگانه پرداخت شود.

هزینه دیگری در مورد حمل و نقل دریایی وجود دارد، هزینه سوئیچ بارها است. این هزینه زمانی دریافت می شود که بخواهید کالای خود را به مقصدی ارسال کنید که نباید نامی از ایران بر روی کانتینر و کشتی دیده شود. در این صورت بارنامه شما از مبدأ دیگری صادر می شود که هزینه آن بر اساس کریِری که انتخاب کرده اید، بین 150 تا 250 دلار می تواند متغیر باشد.

آشنایی با دِموراژ یا حق توقف

زمانی که با یک شرکت کشتیرانی برای حمل کالای خود قرارداد می بندید، یک مهلتی برای شما تعیین می شود تا در این مهلت کالای خود را در کانتینرها قرار دهید و مراحل و تشریفات گمرکی مربوطه را انجام دهید. این مهلت از یک تا سه هفته متغیر است.

مهلتی که معمول است در بین شرکت های کشتیرانی، حدود دو هفته است. اگر شما در این مدت مراحل بارگیری و تشریفات گمرکی را به اتمام برسانید نیازی به پرداخت حق توقف یا دموراژ نیست.

ولی چنانچه از مدت تعیین شده تأخیر کنید و نتوانید بر اساس توافقی که صورت گرفته کانتینرها را آماده بارگیری بر روی کشتی کنید، به ازای هر روز تأخیر باید حق توقف یا دموراژ به شرکت کشتیرانی بپردازید. هزینه حق توقف توسط سازمان بنادر جمهوری اسلامی تعیین می شود.

کراس استاف چیست؟

اگرچه این مسئله تاریخچه طولانی دارد اما در ایران با شدت گرفتن تحریم ها رواج بیشتری پیدا کرده است. در این روش به گونه ای عمل می شود تا هیچ اثری از نام ایران بر روی کالای صادراتی نماند و به هیچ عنوان امکان پیگیری وجود نداشته باشد. البته در ترانس شیپ نیز این اتفاق می افتد اما گواهی مبدأ یا دیگر مدارک مورد نیاز از کشوری که ترانس شیپ در آن انجام می شود به شما داده نمی شود.

اتفاقی که در کراس استاف می افتد این است که کالای شما به کشوری که این عملیات را برای شما انجام می دهد منتقل می شود. پلمپ کانتینرها در آنجا باز می شود و کالای شما در انبارهای آن کشور تخلیه می شود و کانتینرهایی که از ایران رفته بودند به خط کشتیرانی بازگردانده می شود.

نماینده شما در آن کشور کالایی که دریافت کرده است را به صورت یک کالای صادراتی از کشور خودش معرفی می کند و مراحل گمرکی آن کشور را طی می کند و مدارک مورد نیاز را دریافت می کند.

سپس کالای شما در کانتینر دیگری که مربوط به همان کشور است بارگیری می شود و با کشتی دومی به مقصد نهایی ارسال می شود.

در این شیوه هیچ اثری از شما باقی نمی ماند و این کالا به عنوان کالای صادراتی کشوری که کراس استاف در آن صورت گرفته به کشور مقصد می رسد.

قابلیت کراس استاف در تمامی بنادر هاب دنیا وجود دارد؛ اگرچه برای کراس استاف به صرفه تر این است که از نزدیک ترین بندر به بندرعباس، یعنی بندر جبل علی در امارات، استفاده کنید.

منظور از بنادر هاب، بنادری هستند که در بهترین نقاط دنیا برای ترانس شیپ قرار دارند و تمامی خطوط کشتیرانی در آن بنادر سرویس فعال دارند. همچنین این بنادر به لحاظ ماشین آلات و امکانات لجستیکی نیز نسبت به سایر بنادر برتری دارند.

با توجه به هزینه هایی که برای کراس استاف وجود دارد، تنها بندری که برای این کار به صرفه است، بندر امارات است. البته این هزینه ها نیز برای تمامی محصولات به صرفه نیست، بلکه تعدادی از محصولات هستند که ارزش چنین هزینه هایی را دارند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ