نحوه جستجو کلیدواژه در گوگل + فیلم

اولین مرحله برای بازاریابی در دنیای اینترنت این است که مشتری داشته باشید و اصطلاحا در جستجو های گوگل جزو پیشنهادات اولی باشید که گوگل به کاربران خود اعلام می کند تا بتوانید در طول روز زنگخور های زیادی را تجربه کنید.

کلید واژه سئو تجاری چیست؟

وقتی صحبت از تجارت الکترونیک، برندسازی و بازاریابی اینترنتی می کنیم، چیزی که برای ما مهم است مشتری است و سخت ترین مرحله برندسازی پیدا کردن مشتری است و ما باید بتوانیم تکنیک ها را درست پیش ببریم تا مشتری داشته باشید.

بازاریابی و برند سازی

هر شخصی در یک محصولی فعالیت می‌ کند مثلاً در حوزه های مختلفی مثل گیاهان دارویی، حبوبات، عسل، میز و صندلی، شیشه، پارچه، کنسرو، زعفران، کیک و کلوچه و … کار می ‌کنند.
هر کدام از شما یک یا چند محصول را انتخاب کردید و می خواهید روی آن محصول برند سازی و تجاری سازی کنید تا مشتری پیدا کنید، پروسه پیدا کردن مشتری یک بحث است که در اصطلاح به آن بازاریابی یا پیدا کردن مشتری می گویند و پروسه دیگر اعتماد مشتری نسبت به شما است، اینکه مشتری اعتماد کند تا از شما جنسی را خریداری کند یک پروسه دیگری است که در اصطلاح به آن برندسازی گفته می شود، که کار کنید تا معروف و مشهور شوید و مشتری به شما اعتماد کند، امروز گام اول برای ما مهم است یعنی اینکه من مشتری داشته باشم.

چه زمانی شما مشتری خواهید داشت؟ همه شما در ابتدا دارید روی یک یا چند محصول کار می کنید که تعداد تماس های بعضی از شما خوب و بعضی ها ضعیف است حالا می خواهیم امروز بررسی کنیم که چه کار کنیم تا تعداد تماس‌ های همه ما مثل بقیه افراد، در صنف خودمان زیاد شود، این افراد چه کار کردند و ما باید چه کاری انجام دهیم؟

سرچ کردن در گوگل

چیزی که خیلی اهمیت دارد وب سایت گوگل است یعنی ما در ابتدا باید وارد سایت google.com شویم. اگر یک تب باز کنیم و آنجا گوگل را ببینیم این در واقع یک تم پیش فرض است و هنوز وارد سایت گوگل نشدیم پس باید حتما google.com را بنویسید تا وارد سایت گوگل شوید.
مثلا اگر فردی بگوید من در حوزه چرم کار می ‌کنم و ما کلمه چرم را در گوگل سرچ کنیم، انواع مدل چرم مثلاً چرم مشهد، درسا، مارال، نوین، کیهان یا حتی چرم به انگلیسی برای ما نمایش داده می شوند، اینجا چه اتفاقی می‌ افتد؟ چرا گوگل این کلمات را به ازای واژه چرم به ما پیشنهاد می دهد؟ این پیشنهادات یا در واقع این لیست کشویی که در زیر کلید واژه برای ما باز می شوند عبارت هایی هستند که زیاد در اینترنت سرچ می شوند.
پس وقتی ما هر واژه ای را می ‌نویسیم مثلا بنویسیم پلاستیک، به ازای پلاستیک یکسری کلمات پیشنهاد داده می ‌شوند که در واقع این کلمات بیشترین سرچ را در اینترنت دارند و به همین دلیل است که این ها پیشنهاد داده می ‌شوند.
حالا سوال اینجاست آیا در رابطه با پلاستیک فقط همین چند کلمه پیشنهاد داده می‌ شوند؟ مردم فقط این کلمات را سرچ می ‌کنند؟ مشتری ها و هر کسی که وارد اینترنت می ‌شود فقط مثلاً پلاستیک فروشی را سرچ می کند؟ خیر اینگونه نیست، دنیای سرچ محصولات در گوگل بسیار بسیار زیاد است، تقریباً به ازای هر محصول بین ۵۰ تا ۵۰۰ عبارت وجود دارد که ما به هر کدام از این گزینه‌ ها در اصطلاح کلید واژه می‌ گوییم.

تعریف کلید واژه و پیشنهادات گوگل

کلید واژه ها عبارت هایی هستند که مشتری های شما برای اینکه بتوانند با شما و محصولاتتان آشنا شوند و شما را پیدا کنند در گوگل سرچ می کنند.
پس اگر حوزه کاری شما پلاستیک است باید مشخص کنید که چه مدل پلاستیکی کار می کنید، یکی می ‌گوید حوزه کاری من پلاستیک نیست بلکه گلدان پلاستیکی است پس این جا قضیه متفاوت می شود ما وقتی عبارت گلدان پلاستیکی را در گوگل سرچ کنیم می ‌بینیم که در رابطه با گلدان پلاستیکی پیشنهادهای متفاوت‌ تری وجود دارد مثلاً گلدان پلاستیکی بزرگ یا گلدان پلاستیکی ارزان، یعنی مشتری ها در اینترنت این عبارات را سرچ می ‌کنند.

سوالی که اینجا مطرح می ‌شود این است که آیا همه افرادی که وارد اینترنت می شوند و عبارتی را سرچ می ‌کنند، مشتری هستند؟ یعنی آنها می ‌خواهند محصول را خریداری کنند؟ نه اینگونه نیست، مثلاً من هم یک وب سایتی دارم و برای اینکه بتوانم در وب سایتم در رابطه با گلدان پلاستیکی بزرگ محتوایی را تولید کنم نیاز دارم که یک سری عکس از گوگل دریافت کنم، پس من هم سرچ می کنم.
یکی می ‌خواهد گلدان پلاستیکی را در سایت دیجی کالا ببیند پس این عبارت به شکل “گلدان پلاستیکی دیجی کالا” سرچ می ‌شود، یکی گلدان پلاستیکی مستطیلی می ‌خواهد، دیگری در سایز کوچک می خواهد، فردی گلدان دراز می خواهد و یکی نرده ای لازم دارد، پس هر کسی که وارد گوگل می شود دنبال یک چیز خاصی می ‌گردد، یکی عکس می خواهد، یکی دنبال محصول می گردد، فرد دیگری می‌ خواهد مطالعه کند و مقاله بخواند.

موفق شدن یک تاجر

ما تاجر هستیم و اساس کار همه ما این است که تجارت کنیم و نیاز نداریم همه افرادی که وارد اینترنت می ‌شوند و در رابطه با محصول ما سرچ می ‌کنند، با ما ارتباط برقرار کنند، نه ما دنبال این نیستیم و اصلا نباید دنبال این باشیم، یعنی اگر کسی تفکری غیر از چیزی که ما آرادی ها داریم اینجا به شما می گوییم را داشته باشد، دارد مسیر را اشتباه می رود و آن را برای خودش سخت می ‌کند و دیرتر جواب می گیرد.

پس اگر شما هم می خواهید یک تاجر موفق شوید، الگوهای فکری تان را شبیه ما آرادی ها کنید و مواردی که ما می ‌گوییم را باید بپذیرید.

چه شما دانش داشته باشید چه نداشته باشید، شما یا در در کسب و کارتان موفق هستید یا نیستید، اگر هستید پس نیاز به موضوعات خاصی ندارید و می توانید مسیر خودتان را پیش ببرید اما اگر موفق نیستید یا به دنبال موفقیت بیشتر هستید لطفاً مباحثی را که ما آرادی ها می ‌گوییم را با دقت بیشتر توجه کنید.

نظریه آرادی ها در رابطه با کلید واژه

شما اشتباها در سایت های مختلف می ‌روید و مقالاتی را در رابطه با کلید واژه مطالعه می ‌کنید این ‌ها نظریه هایی دارند که مخالف نظر ما آرادی ها است، نظریه ما بر اساس تاجر ها است، ما نمی خواهیم یک وبسایتی داشته باشیم که در تمامی کلید واژه ها صفحه اول بیاید چون اگر شما در رابطه با هر موضوع تولید محتوا کنید زمان و انرژی تان هدر می رود.
مثلاً اگر فردی بگوید حوزه کاری من زعفران است، ما وقتی زعفران را در گوگل سرچ می کنیم می بینیم که گوگل عبارت های زیادی را به ما پیشنهاد می ‌دهد، مثلاً زعفران در بارداری، من به عنوان یک تاجر نباید روی عبارت یا کلید واژه زعفران در بارداری فعالیت کنم یعنی روی سایت من نباید در رابطه با این موضوع تولید محتوا انجام شود.
شاید شما بگویید که این موضوع در اینترنت زیاد سرچ می شود چرا من نباید جایگاهش را بگیرم و تعداد کلیک های سایتم را بالا ببرم؟ چون اگر شما در این کلید واژه جایگاه بگیرید افراد زیادی در طول شبانه روز وقت شما را می ‌گیرند مثلا خانم ‌هایی که تماس می ‌گیرند من باردار هستم و زعفران خوردم آیا مشکلی برایم پیش می آید یا نه، چه کار باید انجام بدهم؟ و از این قبیل صحبت ها که نهایتا به پول ختم نمی ‌شوند و شما نمی‌ توانید از آن فرد پول دریافت کنید و فقط وقت، زمان و انرژی خودتان را از دست دادید و محتوا تولید کردید، هزینه پرداخت کردید و همه آن زحمت ها از بین رفت و بازگشت سرمایه برای شما نخواهد داشت پس لطفاً درست و با برنامه جلو بروید، واحد پشتیبانی و فنی آراد برندینگ کاملاً به همه این موارد مسلط است.

گرفتن تاییدیه از مشتری های آراد برندینگ

متاسفانه در مجموعه ما (آراد برندینگ) یک سری مشکلات وجود دارد مثلاً ما می دانیم چه کلید واژه هایی در اینترنت زیاد سرچ می شوند و چه کلید واژه هایی زیاد سرچ نمی شود برای اینکه بتوانیم به تک تک مشتری ‌های خودمان (آراد برندینگ) این موضوع را بفهمانیم نیاز است که از آنها تاییدیه بگیریم.
پس زمانی که شما به مجموعه آراد برندینگ سفارش تولید محتوا می دهید، این مجموعه اول از همه بررسی می کند که محصول شما دقیقاً چیست و سپس کلید واژه هایی که مربوط به حوزه کاری شما می شوند و البته تجاری هم باشد (یعنی این احتمال وجود دارد که اگر کسی آن عبارت را سرچ کند می خواهد آن محصول را خریداری کند، این کلید واژه ها را در اصطلاح کلید واژه های تجاری می‌ گوییم) را جدا سازی می کنند و در اختیار شما قرار می دهند و از شما تاییدیه می گیرند که آیا شما تایید می کنید که روی این کلید واژه ها کار شود یا نه، و گاهی شما نمی دانید که آیا باید تایید کنید یا نه، این جا یک سری سوال از شما پرسیده می شود تا متوجه شوید که کدام کلید واژه ها را شما باید تایید کنید و کدام را نباید تایید کنید.
پس اگر مسیر اشتباه برنامه ریزی و چیده شود یقیناً ما آرادی ها هر چقدر هم تولید محتوا انجام دهیم دیرتر نتیجه می گیریم در صورتی که ما می توانستیم سریعتر نتیجه خودمان را دریافت کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ