نحوه پاسخگویی به مشتریان طرح شتاب + فیلم

اکثر شما ها، شماره تماس ایرانی دارید. روشی که قصد مطرح کردن آن را داریم آزمایشی است ولی ما، به دنبال روش های بهتری هستیم. این روش فعلا به طور امتحانی انجام می شود و ما در صورت بروز هر نوع مشکلی از این سایت هیچ تعهدی نداریم چرا که ما، صرفا این سایت را به شما معرفی می کنیم.
شرکت های دیگری هم هستند که این کار را انجام می دهند. هر کدام از آن ها، کیفیت های متفاوتی در خدمات و سرویس دهی، ارائه می دهند. نام سایتی که به شما معرفی می کنم ” نامبر لند ” است. ما نیز به تازگی با این سایت آشنا شده ایم. این سایت می تواند به شما کمک کند.

خرید یک سیم کارت خارجی

باید یک خط غیر ایرانی بخرید. اگر دوست یا آشنایی در امارات دارید، خط اماراتی گرفته و اگر رفیقی ندارید می توانید از این سایت، یک خط تماس خریداری کرده و واتساپ آن را فعال کنید.
شما باید حداقل یک واتساپ با خط خارجی داشته باشید چرا که، اولین تماس واتساپ یا اسکایپ از طریق این خط خارجی انجام می شود. برقراری تماس با استفاده از یک خط خارجی، برای مخاطب بهتر و جذاب تر از این است که شما تماستان را از طریق یک خط ایرانی انجام دهید.

جلب اعتماد مشتری

پیش از آن که مشتری با شما ارتباط نگرفته و مذاکره ای انجام نشده است، نمی توانید به راحتی اعتماد او را جلب کنید. زمانی که ارتباط طولانی تر و بهتر می شود، شما به خوبی می توانید اعتماد او را به دست آورید.

دوباره تکرار می کنم که این سایت هیچ ربطی به ما نداشته و ما در آن هیچ سهامی نداریم و آن را فقط من به عنوان یک پیشنهاد برای شما بیان کردم. ممکن است در آموزش های آینده سایتی، با کیفیت و خدمات بهتری پیدا کرده و آن را معرفی کنیم.

نگاهی گذرا به سایت نامبر لند

اگر وارد این سایت شوید، می توانید سرویس های مختلفی که برای واتساپ، تلگرام، اینستاگرام، ایمو ( و امثال این شبکه های اجتماعی ) دارد را مشاهده کنید.
اگر قسمت واتساپ آن را باز کنید، می بینید که در آن کشور های مختلفی مانند: روسیه، قزاقستان و اوکراین نیز وجود دارد. ممکن است زمانی، از کشوری تعداد مشتریانتان زیادی داشته باشید و مثلا تصمیم به خرید سیم کارت چین بگیرید.

شروع گفت و گو با مشتری

اگر شما با واتساپ یک شماره چینی به مشتری خود پیام دهید، این موضوع برای او جذاب خواهد بود. هدف شما در مرحله اول این است که پیام شما به آن شخص، باعث شروع مکالمه و گفت و گو شود.
اگر مذاکره ای اتفاق نیفتد، برگرداندن مشتری خیلی سخت خواهد شد ولی اگر گفت و گو ایجاد شود، می توانید خیلی راحت کار خود را ادامه داده و شماره سیم کارت ایرانی خود را هم به او دهید. پس، در مرحله اول شما این چنین درگیری هایی را خواهید داشت.

گرفتن خط اماراتی و یا غیر ایرانی

بهتر است اگر این سیستم شماره اماراتی به شما داد، خط امارات را بگیرید و اگر هم نداد، می توانید از شماره تماس کشور های دیگر هم استفاده کنید که هر کدام از آن ها مزیت های خودشان را دارند ولی بهترین شماره، خط امارات است.
هر کدام از شماره های دیگر نیز از خط ایرانی بهتر هستند. برای مثال: شماره های ترکیه و برخی از کشور های اروپایی نیز، خوب اند.

خرید شماره تماس مرتبط با کشور مشتریان

گرفتن خط خارجی، با نوع محصول و کشوری که مشتری هایتان در آن قرار دارند هم، ارتباط دارد. برای مثال: اگر مشتریانتان در محدوده آسیا شرقی مانند، سنگاپو، مالزی و یا بنگلادش هستند، بهتر است یکی از شماره های کشور چین، مالزی و یا امثال این کشور ها را دریافت کنید تا به راحتی و بدون بروز مشکلی با خریداران خود ارتباط بگیرید.
اگر مشتری هایتان در اطراف اروپا قرار دارند، می توانید شماره های انگلیس و یا آمریکایی گرفته که برای کارتان نیز مناسب هستند.

قیمت خط های مجازی در سایت های دیگر

نرم افزار های دیگری نیز هستند که چنین کار هایی را انجام می دهند ولی ضعف هایی داشته و برای سیم کارت های مجازی و یا واقعی، اکثرا پول های سنگینی بالای یک میلیون و یا پانصد هزار تومان دریافت می کنند.
طی بررسی هایی که انجام داده ایم، اگر قصد خرید یک سیم کارت مجازی که در آمریکا و یا انگلیس فعال باشد را داشته باشیم، باید حداقل بین شصت یا هفتاد دلار که معادل هفتصد هزار الی یک میلیون تومان است، هزینه کنیم تا با داشتن یک سیم کارت مجازی طی یک سال بتوانیم از سرویس های آن ها بهره ببریم.
پس، علاوه بر این که چنین کاری ممکن است، شما نیز می توانید از این سایت ایرانی استفاده کرده و کار خود را پیش ببرید.
در نتیجه، شما با داشتن یک خط غیر ایرانی، واتساپ، اسکایپ، ایمو و امثال این نرم افزار های خود را با این شماره فعال کرده تا بتوانید راحت تر ارتباط برقرار کنید.

فعال کردن واتساپ خط خارجی

پس از درست کردن کانتکت و گرفتن خط غیر ایرانی، واتساپ خود را با آن خط خارجی فعال کنید. همان طور که می دانید نرم افزار های مختلفی، برای هم زمان داشتن چند واتساپ وجود دارد که من دیگر درباره این موضوع بحثی نمی کنم.
دو نسخه از واتساپ که یکی از آن ها نسخه اصلی و آفیشیال آن و دیگری واتساپ بیزینس است، وجود داشته که خیلی کاربرد دارند.
واتساپ بیزینس، خدمات خیلی خوبی داشته و برای کار شما نیز مناسب است. یکی از مزیت های آن این است که در زمان هایی که شرایط پاسخگویی به پیام مخاطبتان را ندارید، به طور خودکار به پیام او پاسخ می دهد.

فعال کردن رومینگ سیم کارت غیر ایرانی

ما تا این مرحله یا واتساپمان را با یک خط خارجی فعال کرده و یا با خریدن یک سیم کارت غیر ایرانی توانسته ایم همه سرویس های مد نظرمان را راه اندازی کنیم.
حتما باید در ایران رومینگ سیم کارت خارجیتان فعال باشد. در غیر این صورت نمی توانید از آن سیم کارت استفاده کنید.
اگر کسی برای خارج از ایران چنین سیم کارتی را دارد، باید حتما برای شماره های ایرانی کال فورواردینگ آن را فعال کند که علاوه بر انتقال تماس ها، نهایت بهره را از آن ببرند.

نحوه فعالیت در واتساپ تجاری

شایان به ذکر است که در واتساپ تجاری خود، پروفایل و توضیحاتی که به حوزه کاریتان مربوط نمی شود را درج نکنید. در آن جا باید تصاویر و توضیح هایی که مرتبط به فعالیت شما می شود را قرار دهید.
در واتساپ باید عنوان و اسم و فامیل خود را به زبان انگلیسی وارد کنید. شما نباید مطالب فارسی که در کنار آن ها استیکر قلب هم قرار دارد را منتشر کنید. مخاطب باید شما را به عنوان یک فرد حرفه ای و پروفشنال ببیند.
انجام چنین کار هایی در واتساپ شخصیتان ایرادی ندارد ولی واتساپ تجاری شما باید کاملا جنبه تجاری و رسمی داشته باشد. پس، در واتساپ تجاریتان از انجام چنین فعالیت هایی، خودداری کنید.

نحوه ارتباط گیری با مشتریان از طریق مسنجر ها

پس از راه اندازی واتساپ و مسنجر های خود، ابتدا باید پیگیری کرده که آیا مشتریان شما عضو این شبکه ها هستند یا خیر؟
شما در ابتدا سعی کنید در واتساپ و با خط غیر ایرانی با آن ها ارتباط بگیرید ولی اگر این کار ممکن نبود، با خط ایرانی خود به آن ها پیام دهید. این موضوع می تواند برای شما یک مزیت باشد به همین دلیل نهایت تلاش خود را انجام دهید.
شما می توانید هم از خط ایرانی و هم از خط خارجی خود به آن ها پیام داده و ببیند هر کدام از مخاطبان، از چه مسیری راحت تر به شما پاسخ می دهند.
مخاطب شما نمی داند که هر دو پیام از طرف یک نفر برای او ارسال شده و فقط یکسان بودن آیکون ها را دیده و نسبت به ارتباط با شما راحت تر کار می کند.

مزیت اسکایپ

همه آن کار ها را در اسکایپ نیز انجام دهید. مزیت اسکایپ این است که هم از طریق ایمیل ها و هم از شماره تماس ها، مخاطب را برای شما پیدا می کند.
اگر فرد با ایمیلی که شما از آن شخص دارید حساب اسکایپ خود را ایجاد کرده باشد، این نرم افراز به شما می گوید که این شخص در اسکایپ، اکانت دارد. اسکایپ در دنیا معروف بوده و اکثر مردم جهان از آن استفاده می کنند.
اگر شماره تماسی را ثبت کرده باشید، اسکایپ باز آن شخص را برای شما پیدا کرده و پیغام می دهد که ممکن است شما این شخص را بشناسید و آن را در لیست کانتکتتان قرار می دهد.

فعال سازی اسکایپ با استفاده از ایمیل

اسکایپ خود را یا با شماره خارجی و یا با ایمیل خود فعال کنید چرا که اسکایپ، سرویسی است که با استفاده از آدرس ایمیل هم قابلیت ایجاد حساب دارد.


به دلیل این که در این شرایط مخاطب ها شماره تماس را ندیده و ایمیل را می بینند، می توانید خیلی راحت تر پیگیری کنید. اگر موفق به خرید خط خارجی هم نشدید، می توانید برای ارتباط، از اسکایپ استفاده کنید.

ارسال ایمیل معرفی

تا این مرحله برای ارتباط گرفتن با مشتریان، از شماره تماس آن ها در واتساپ و از شماره تماس و ایمیلشان در اسکایپ استفاده کردیم.
هم اکنون باید یک ایمیل معرفی برای آن ها ارسال کنیم. متن ایمیل معرفی در پک صادراتی قرار دارد. پک صادراتی شامل پنجاه سوال و جواب است که من مشابه آن را برای شما نمایش می دهم.

علت ارسال معرفی نامه از طریق چند ایمیل

نکته ای که در مورد ارسال ایمیل وجود دارد این است که، شما باید هم زمان آن معرفی نامه را هم از طریق جیمیل و هم از طریق ایمیل های تجاری ارسال کنید.
این کار به این علت است که اگر به هر دلیلی این پیام در حین ارسال، اسپم شده و یا به پوشه بارک انتقال داده و به دست مخاطب ما نرسد، مسیر های ارسال بیش تری برای شما وجود داشته باشد و احتمال عدم رسیدن پیام، کاهش یابد.

اهمیت عنوان و متن ایمیل معرفی

تیتر اول ایمیل باید حتما متناسب با محصولتان باشد. برای مثال بنویسد: مستر فلانی، اوردر سفارش پسته. در این جا، کلمه اوردر بسیار مهم بوده و باید زمانی که درخواست می دهید، اسم شخص، اوردر آن و نام کمپانی خود را ذکر کنید.
عنوان و متن ایمیل بسیار مهم است که من نمونه ای از آن را برای شما بیان می کنم. هر چند ما پیش از این، درباره استاندارد ها و نحوه مذاکرات ایمیلی گفته ایم اما باز هم سعی کنید یک متن کامل و مفصلی را ارائه دهید.

خطا های مربوط به ارسال ایمیل

همان طور که گفتیم خطا هایی که خیلی رخ می دهد مربوط به ارسال ایمیل است. برای مثال آن پیام را فقط با ایمیل شرکتی می فرستند که ممکن است به هر دلیلی آن ایمیل جزو اسپم قرار گیرد و عملا آن ارتباط با مخاطب بی فایده باشد.
در این شرایط شما به ما می گویید که ایمیل زده ولی جوابی نگرفتیم. اگر شما از دو یا سه مسیر ایمیل خود را ارسال کرده و مطمئن شوید که پیامتان در پوشه بارک یا اسپم وارد نمی شود، احتمال آسیب شما کاهش می یابد.

قرار دادن لینک دانلود در پیام

یک متن دیگری نیز برای واتساپ آمده کرده ایم که می توانید از آن هم استفاده کنید. شما حتما هم زمان با ارسال ایمیل و پیام واتساپ، لینک کمپانی پروفایل کاتالوگتان را هم بفرستید.
برای این کار نیاز به اتچ کردن خود فایل نیست. اگر فایل در سایتتان آپلود شود، یک لینک دانلود به شما می دهد که می توانید آن را برای کسی که با او کار می کنید یا قصد کار کردن با او را دارید فرستاده تا آن شخص فایل را از طریق سایت دانلود کرده و ببیند.
در برخی از موارد افراد می گویند که به علت حجیم بودن فایل، توانایی ارسال آن را ندارند. اگر شما لینک فایلتان را بفرستید، حتی اگر آن هزار گیگ هم باشد، مشکلی به وجود نمی آورد.

اصول و اولویت ها

یک سری اصول را برای شما به عنوان نکاتی که در پایان می توانیم به آن توجه کنیم، بیان می کنم. ارسال پیام به صورت ایمیل، واتساپ، اسکایپ، ایمو و یا هر نرم افزار دیگری که مخاطب در آن فعال است، باید انجام شود. اگر شما اطلاعاتی پیدا کردید باید در هر شرایطی به آن چنگ زده و از آن استفاده کنید.
ارسال فایل نمایه و کاتالوگ و ویدیو تبلیغاتی را باید انجام دهید. شما باید حتما یک فیلم تبلیغاتی، کاتالوگ و یا همان کمپانی پروفایل را داشته و لینک آن ها را برای مخاطبانتان ارسال کنید و به آن ها بگویید که این اطلاعات در مورد مجموعه شما است.

ارسال و به اشتراک گذاری عکس

پس از برقراری ارتباط با مشتری های خود، برای آن ها فقط پیام متنی ارسال نکرده و چهار الی شش عکس از محصول، کارخانه و یا خط تولیدتان نیز، ارسال کنید. این کار باعث ایجاد ارزش و جلب اعتماد مخاطبانتان می شود.
حتما هر روز از امکانات واتساپ و اسکایپ که می توان مطالب را به شکل های مختلف استاتوس، استوری و یا امثال این ها به اشتراک گذاشت، استفاده کرده و یک سری عکس های مرتبط با محصولتان را استوری کنید. در این امر، واتساپ بسیار تاثیر گذار بوده و در بهتر پیش رفتن کار هایتان به شما کمک می کند.

از دست دادن مشتری

ارسال ایمیل را با چند اکانت (جی میل و اکانت شرکتی) انجام دهید تا مطمئن شوید پیام به دست مخاطبتان می رسد. اگر چنین مورد هایی را رعایت نکنید، کار ارتباط و هزینه ای که بابت به دست آوردن مشتری انجام داده اید، با خطا مواجه خواهد شد.
این خطا ها منجر به این می شود که در آینده نتوانید با کسی ارتباط گرفته و شروع کنید. درباره این موضوع در آموزش های آتی به طور مفصل تر صحبت خواهیم کرد.

برقراری تماس با مشتریان داخل و خارج

اگر پس از انجام همه این کار ها باز هم هیچ سیگنالی از مخاطب خود دریافت نکردید، مستقیما به او زنگ بزنید. از طریق این تماس تلفنی سعی کنید آن فرد را با استفاده از جملاتی مانند: شماره شما واتساپ ندارد و یا شماره اشتباه است، به واتساپ ارجاع داده و او را به سمت خود آورید.
اگر شما مکالمه انگلیسی ضعیفی دارید، می توانید یک مترجم پیدا کرده و از او درخواست کنید که به این ده الی بیست شماره زنگ زده و در قبال یک ساعت کار کردن، پنجاه هزار تومان نیز دریافت کند.

استفاده از مترج برای تماس با مشتریان غیر ایرانی

این موضوع خیلی کار سختی نبوده و جای نگرانی ندارد. اگر در زبانی مانند عربی، انگلیسی و یا روسی مشتریان زیادی داشتید، می توانید از مترجم آن زبان استفاده کنید.
چنین کاری را فقط در شرایطی انجام دهید که بیست مشتری که از یک کشور دارید، با استفاده از هیچ ترفندی پاسخ پیام های شما را نداده و شما مجبور به برقراری تماس هستید.

سخن پایانی

بحث ما درباره کار کردن با سرنخ ها و مشتریانی بود که از طریق طرح شتاب با شما ارتباط برقرار می کنند. این پروسه می تواند باعث افزایش مشتریان شما شود.
طرح های ما برای این که شما نتیجه های بهتری را کسب کرده و بهترین خروجی ها را نصیب شما کند، به طور مدام در حال به روز رسانی است. امیدوارم که کم کم پیش رفته و بتوانید هدف گذاری کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. پیمان عنایتی
  پیمان عنایتی گفته:

  تیم حرفه ای آرادی عزیز
  ماشالله خودتون و تیمتون این همه موفقید و انقد خوبید که اطلاعات مفیدتونو در اختیار ما تازه کارا قرار میدید
  خدا خیرتون بده و به رزق و روزیتون برکت

  پاسخ
 2. میلاد
  میلاد گفته:

  به نظر من تاثیری که صحبت کردن و برخورد درست بصورت جسورانه و قوی تو جذب مشتری داره بقیه چیزا نداره

  پاسخ
 3. مانی کاظمی
  مانی کاظمی گفته:

  ارتباط برقرار کردن با مشتری رو باید به یه تیم قوی و حرفه ای سپرد تا بتونه بدرستی مشتری رو جذب کنه و مدیریت خوبی تو نگه داری مشتری ها داشته باشه

  پاسخ
 4. محمد هاشمی
  محمد هاشمی گفته:

  من فکر میکنم برقراری ارتباط از طریق واتساپ خیلی راحتتر از اسکایپه
  شما کدومو بیشتر پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ