📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

نحوه تولید محتوا و برندینگ در سایت + فیلم

تولید محتوا در سایت اگر درست و اصولی انجام شود باعث می شود که در برندینگ و برندسازی موفق شده و مشتری های بسیاری را جذب کنید، پس نیاز است که نحوه آن را یاد بگیرید.

تعداد محصول برای جایگاه گرفتن

یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است مثلاً فردی که در حوزه کفش کار می کند ۲۰ محتوا به واحد فنی آراد برندینگ سفارش می ‌دهد و مثلاً ۱۰۰ مدل کفش هم می فرستد و می گوید می‌ خواهم در این ها کار کنم در صورتی که با این ۲۰ محتوا اتفاقی نمی افتد که این فرد بخواهد در ۱۰۰ مدل کفش جایگاه بگیرد.

شما به ازای هر چیزی که می خواهید جایگاه بگیرید باید حداقل ۱۰ محتوا هم از آن سفارش دهید پس نباید روی همه این ها کار کنید چون اینطوری جایگاه نمی گیرید بلکه باید به آرامی پیش بروید.

مثلا امروز بگویید من می خواهم روی کفش ورزشی کار کنم (که خود کفش ورزشی دنیای بزرگی دارد مثلاً کفش پسرانه، بچگانه، دخترانه، مردانه و زنانه، که این ها کلید واژه ‌هایشان فرق می ‌کند) یا اینکه یک مدل خاصی را مشخص کنید، در آن جایگاه بگیرید و اجازه دهید که زنگ خور هایتان شروع شوند تا مقداری پول به دست بیاورید و بتوانید هزینه کنید.

ولی اگر همان بار اول بگویید من می خواهم کل صنف کفش را کار کنم این خودش ۶ میلیون محتوا می شود که وقتی از شما می خواهند که پول این ۶ میلیون محتوا که مثلاً دو میلیارد می شود را بدهید شما می گویید من این مقدار پول را ندارم، پس اینطوری جواب نمی گیرید.

به اندازه پولی که دارید کارتان را شروع کنید مثلا اگر شما فقط ۵ میلیون تومان پول دارید روی دو مدل از محصولتان کار کنید، اگر می خواهید روی کفش کار کنید ابتدا دو مدل از آن را کار کنید تا با همین دو مدل پول به دست بیاورید و نگویید که من بودجه ندارم، پس اگر زیاد پول ندارید، فعلا کم‌ کم و به اندازه بودجه خودتان جلو بروید.

 تعداد محتوا به نسبت تعداد محصول

مثلا فردی ۱۰ تا محتوا سفارش می دهد و می گوید من کل صنعت رب گوجه و کل صنعت ترشی را می خواهم و وقتی ما رب گوجه را سرچ می کنیم می بینیم که ۱۲ میلیون و ۴۰۰ رقیب در آن وجود دارد یعنی شما در بین ۱۲ میلیون رقیب می‌ خواهید در حوزه رب گوجه فقط با ۱۰ تا محتوا کار کنید، آیا می ‌شود این کار را انجام داد؟

وقتی ما سایت بیتوته که با یک عنوان غیر تجاری در حوزه رب گوجه جایگاه گرفته است را باز می کنیم (یعنی کسانی که رب گوجه را در گوگل سرچ می کنند دنبال خرید آن نیستند بلکه مثلاً دنبال روش ‌های طرز تهیه و … می باشند پس از اینجا می توان فهمید که این عبارت تجاری نیست) وقتی این سایت را باز می کنیم و عبارت رب گوجه را در آن سرچ می کنیم می بینیم که تقریباً ۶۱۷۰ محتوا در رابطه با رب گوجه تولید کرده است.

پس سایتی که صفحه اول رب گوجه قرار گرفته است حدود ۶۱۷۰ محتوا تولید کرده است بعد شما با ۱۰ تا محتوا حتی صفحه ۱۰ گوگل هم نمی روید، اگر می خواهید در صفحه اول قرار بگیرید باید از این رقابت بالاتر بروید.

ممکن است آن فرد بگوید می خواهم عبارت های مختلف رب گوجه مثلاً “رب گوجه قیمت” را کار کنم که در آن ۷ میلیون رقیب وجود دارد و دیجی کالا در آن جایگاه گرفته است، وقتی دیجی کالا را باز می کنیم می بینیم که ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار محتوا فقط برای رب گوجه تولید کرده است بعد شما می خواهید با ۱۰ محتوا، برای دو محصول رب گوجه و ترشی کار کنید؟ این ممکن نیست.

کدام عبارت بیشترین سرچ را دارد؟

اگر ما بخواهیم رب گوجه کار کنیم و ببینیم چه عبارتی بیشتر سرچ می ‌شود و ما هم روی آن عبارت کار کنیم، این خیلی سخت است، ما می دانیم که در حوزه رب گوجه خود واژه رب گوجه بیشترین سرچ را دارد این اشتباه محض است که ما بخواهیم کلید واژه مان را رب گوجه بگذاریم چون درست است که این کلید واژه بیشترین سرچ را دارد اما اگر بخواهیم جایگاه بگیریم باید ۲ میلیون محتوا داشته باشیم پس حداقل باید ۴ الی ۵ سال روی آن کار کنیم تا بتوانیم با سایت دیجی کالا رقابت کنیم.

پس دنبال این نباشید که چه عبارتی بیشترین جایگاه و بیشترین سرچ را دارد، درست است که سرچ زیاد دارد ولی رقیب هایش هم زیاد هستند و آن ها منتظر نمی مانند تا شما از آن ها پیشی بگیرید، اگر شما امروز محتوا تولید نکنید ۱۰ نفر دیگر محتوا تولید می کنند و از شما جلو می افتند.

مثلا دیجی کالا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ صفحه یعنی حدود ۱۰۰ تا محتوا تولید کرده است که در همه عنوان هایش هم کلمه رب گوجه را به کار برده است، رقیب بیکار نمی نشیند که این فرصت را به شما بدهد بلکه رقیب پول می‌ خواهد و می ‌گوید من تبلیغ می کنم تا مشتری های آن روزم را به دست بیاورم، پس رقابت در این محصول زیاد است، شما هم باید خوب محتوا تولید کنید تا از رقبا عقب نمانید.

وقتی رقابت بالاست چه کار کنیم؟

در این صورت بهتر است روی عبارت ‌های کم رقیب تر مثل عبارت ۴ کلمه ای “خرید رب گوجه عمده” کار کنید و در آنها جایگاه بگیرید، آنها هم سرچ می شوند ولی مثل عبارت رب گوجه نیستند که در روز میلیونی سرچ داشته باشند بلکه روزی ۵ یا ۶ دفعه سرچ می شوند پس با توجه به بودجه تان شروع کنید و اگر بودجه تان کم است ابتدا روی عبارت‌ های کم رقیب کار کنید.

اگر تعداد محتوای تان کم است روی عبارت هایی کار کنید که رقابت هم در آن ها کم است، سعی کنید با کم رقیب ها شروع کنید، محتوا تولید کنید، اجازه دهید مقداری سایتتان قوی شود و یک مقداری از عمر دامنه تان بگذرد، گوگل به شما اعتبار بدهد بعد شما هم جایگاه می‌ گیرید.

حذف اسم شهر از کلید واژه

اغلب پیشنهاد می کنند که اسم شهر از کلید واژه ها حذف شوند این اشتباه خیلی بزرگی است چون مثلا اگر من در اصفهان زندگی کنم و بخواهم به صورت عمده رب گوجه از اصفهان بگیرم عبارت رب گوجه اصفهان را سرچ می کنم، اصلا اصفهان پیشنهاد گوگل است مثل کارخانه رب گوجه اصفهان، رب گوجه اصفهان، رب گوجه خانگی اصفهان، کارخانه رب گوجه در اصفهان، دستگاه رب گوجه اصفهان.

یعنی خیلی از اصفهانی ها رب گوجه می خواهند و وقتی شما واژه شهر را حذف می کنید اصلاً سایت شما دیده نمی شود و جایگاه نمی گیرد و اصفهانی هایی که اصفهان را سرچ می کنند را از دست می دهید.

همه شهرها به همین صورت می باشند و مردم آن شهرها دوست دارند که محصول را از شهر خودشان تهیه کنند، شما باید تبلیغات کنید و بگویید که من در این شهرها هم می توانم بار بفرستم، پس این اشتباه است که اسم شهرها را حذف کنید.

کلید واژه های مناسب

بعضی از افرادی که تولید محتوا سفارش می دهند خودشان کارخانه دار هستند مثلاً یکی می گوید که من تولید کننده خرما با برند آراد هستم بعد سفارش محتوا می ‌دهد و آرادی ها برای او کلید واژه می فرستند بعد می‌ گوید این کلید واژه قبول نیست چون برند من آراد است ولی شما مثلا از عبارت خرمای آرایی استفاده کردید، من می خواهم تمام محتواهایی که تولید می‌ کنید اسم آراد هم باشد، می خواهم آراد را تبلیغ کنم.

این جا این شخص رسالت سئو را متوجه نشده است، ما آرادی ها در تولید محتوای سایت قصد و نیت مان این است تا افرادی که واژه ای را در گوگل سرچ می کنند را پیدا کنیم و کاری کنیم تا آنها با ما تماس بگیرند.

مثلاً اسم برند فردی که در حوزه خرما کار می کند بی بی گل است و می خواهد در تمام کلید واژه هایش عبارت بی بی گل وجود داشته باشد چون قصد دارد این برند را معروف کند، در صورتی که سایت این فرد قرار نیست او را معروف کند چون این سایتی که الان دارد اصلا شناخته شده نیست.

شما باید با کلید واژه‌ هایی که امروز شناخته شده هستند ابتدا سایت خودتان را معرفی و معروف کنید و بعد از آن هر روز کلیک می ‌گیرید، مشتری وارد آن می ‌شود و آنجا اسم برند شما را می‌ بیند ولی اگر شما فقط بخواهید روی برند بی بی گل تبلیغات کنید کسی در گوگل خرمای بی بی گل را سرچ نمی کند چون این عبارت پیشنهاد گوگل نیست حتی وقتی ما این عبارت را سرچ می کنیم گوگل عبارت های بی ربطی برای ما بالا  می آورد.

پس در صورتی شما می توانید این کار را انجام دهید که برند شما مثل خرمای آراد معروف و پیشنهاد گوگل باشد، این فرد می تواند بگوید که روی خرمای آراد برای من تولید محتوا کنید ولی نیازی به این کار نیست چون قبلا یک بار تولید محتوا شده و جایگاهش را گرفته است و این فرد باید در رابطه با موضوعات مختلف دیگری تولید محتوا کند.

مثلا وقتی ما سایت خرمای آراد را باز می کنیم می بینیم که در قسمت محصولات اسم همه انواع خرما را آورده است که هر کدام از این ها خودشان مدل‌ های مختلفی دارند و حتی اسم شهرها را هم اضافه کرده است چون می داند که اسم شهرها هم سرچ می شوند.

چون در واژه خرمای آراد رقابت کم است سایت های دیگر هم مثل سایت پلاستیک، اینستاگرام، تلگرام و حتی آراد برندینگ هم صفحه اول می آیند.

جمع بندی کلی

کلید واژه ها از گوگل استخراج می شوند، کلید واژه های تجاری از کلید واژه های غیر تجاری جدا هستند و فقط باید روی تجاری ها کار شود که تجاری ها مدل های مختلفی دارند و الزاما واژه های قیمت، خرید و فروش نیستند و دنیای بزرگی را شامل می ‌شوند و اگر بخواهیم زنگ خور هایمان زیاد شوند باید در کلید واژه ها جایگاه بگیرم.

در همان ابتدا هم می شود در کلید واژه ها جایگاه گرفت به شرطی که در آن عبارت و کلید واژه رقابت کم باشد و زیر ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تا باشد، اگر بیشتر باشد باید ۲ یا ۳ محتوا از آن کلید واژه تولید شود.

در ابتدا شما باید در عنوان هایی که برایتان تولید می‌ شود جایگاه بگیرید بعد در گذر زمان گوگل کم کم در کلید واژه ها هم به شما جایگاه می ‌دهد اما اصل زنگ خور هایتان از زمانی شروع می شود که شما در کلید واژه جایگاه بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


0 پاسخ