چگونه هزینه و درآمد خود را مدیریت کنیم؟ + صوتی

🔻 آخرین باری هم که صحبت کردم آقای همتی را دو ساعت بعدش از کار برکنار کردند. من در ویسم گفتم احتمال دارد بذارنش کنار دو ساعت نشد که گذاشتنش کنار. دیروز با یکی از دوستان جلسه بودم داشت در مورد این می گفت که نکات روز شما را دوست داریم. به ما انرژی می دهد صبح به صبح که گوش می دهیم. روزمان را با آن استارت می زنیم حال خوبی به ما می دهد.

استاد شعبانی
مدیریت هزینه ها و افزایش درآمد
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔻 انگیزه های من بیشتر شده است که در مورد نکات روز بیشتر صحبت کنم و سعی کنم بدون تاخیر و بدون وقفه هر روز این ویس ها را برای شما قرار دهم.در یکی از جلسات شخصی از من پرسید که کاری را برای برندم انجام بدهم یا انجام ندهم. بهش گفتم این کار چه تاثیری دارد. پولت را بیشتر می کند؟ شخصیت برندت را تقویت می کند. راحتی خودت را بیشتر می کنم؟ دوسه تا از بچه های آراد گفتند خوب است.
برای ایشان توضیح دادم وقتی شرکت شما نوپاست وقتی شرکت شما خصوصی است و نمی خواهید با وام رشد کنید. یک صدا در مورد وام گذاشتم نمی خواهم در موردش صحبت کنم. وقتی کاری را انجام می دهید. باید حتماً دو دوتا چارتا کنید هزار تومن خرج می کنم آیا برای من هزار و یک تومان آورده دارد؟ یا آورده ندارد. اگر هزار تومان بدهم و هزار و یک تومان برای من آورده نداشته باشد. این طرح برای من ضرر دارد.
مگر زمانی که به آن حداقل های مورد نیازم برسم و بعد بیایم ساختار سازی کنم شخصیت سازی کنم و روی پارامتر هایی نظیر اینها کار کنم. وقتی امروز این پول را ندارم. چرا باید این کارها را انجام دهم؟ وقتی هنوز سیستم من ناپایدار است وقتی هنوز سه ماه در آمد نداشته باشم. زندگی عادی من به مشکل خواهد خورد من نباید این کار های ریسکی را انجام دهم.
🔻 به شما می گویم. سازمان شما، برند شما ساختار اقتصادی خود را در نظر بگیرید. بطور مثال این فرد می گفت من ماهی ۱۵ میلیون تومان هزینه دارم. به من گفت چه زمانی می توانم کارهای شخصیتی انجام دهم؟ کاری که خودم خوشم می آید بکنم؟ زمانی که چهار برابر هزینه های ثابت خودت در آمد داشته باشی.یعنی ۵۰ الی ۶۰ میلیون تومان در آمد داشته باشی. بعد می توانی ۱۰ الی ۲۰ درصد از درآمد خود را برای کارهایی که علاقه داری، برای لذت های خودت هزینه کنی.
چرا می گویم ۱۰ الی ۲۰ درصد چون اگر دو ماه سه ماه چهار ماه هم در آمد نداشته باشد در آن ماه هایی که سه برابر، چهار برابر در آمد داشت پولهای خود را سرمایه گذاری کرده و سیستمش در ماه های آینده از هم نخواهد پاشید.

نکته بعدی سیستمی که ماهی ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان در آمد دارد اگر در آمدش را در خودش هزینه کنید و اجازه دهید رشد کند می رسد به ۵۰ -۶۰ -۱۰۰- ۲۰۰ میلیون تومان آن زمان بهتر می توان خرج کرد. این نکته را مد نظر داشته باشید.


🔻 امروز یک شرکت نوپا هستی امروز یک برند نوپا هستی. اگر بروی دفتر بگیرید یک هزینه ای برای شما دارد. اگر روی سایت خود کار کنید هزینه ای برای شما دارد. باید ببینید کدامش برای شما پول می آورد.
شما چند گروه نیرو می توانید استخدام کنید. نیروهای فروش، نیروهای مطلب نویس. نیروی خدماتی آبدارچی دفتر، حسابدار، حساب دار برای شما پول نمی آورد. آبدارچی برای شما پول نخواهد آورد. ولی نیروی فروش برای شما پول خواهد آورد پس اولویت شما به استخدام نیروی فروش باشد. نه آبدارچی اما آبدارچی برای شما شخصیت و کلاس خواهد آورد. الکی اول کار خود درگیر کلاس گذاشتن نشوید. اول بگذارید خوب رشد کنید به موقع وقت دارید که کلاس بگذارید این نکته را مد نظر داشته باشید.
🔴 این نکته بعدی را هم در نظر داشته باشید همیشه دو تا بحث در مسائل اقتصادی وجود دارد:
🔸 افزایش درامد
🔸 کاهش هزینه ها
🔻 وقتی مردم می خواهند فکر اقتصادی کنند زمانی که به مردم می گوییم کاری کن که بتوانی پس انداز کنید. همه به فکر دومی می افتند. چکار کنیم هزینه های ما کم شود. این اشتباه بسیار بزرگی است. چرا؟
کسی که در ماه ۱۵ میلیون تومان هزینه می کند. اگر هزینه ای را حذف نکند فقط بخواهد هزینه های خود را مدیریت کند نهایتاً این ۱۵ میلیون تومان را می تواند بکند ۱۴ تومان پس خیلی نمی تواند در هزینه های خودش تغییر ایجاد کند.
مگر اینکه بیاید چیزی را حذف کند. مثلاً دفتر دارد. دیگر دفتر را تحویل بدهد بخشی از اجاره های ایشان کم شود. وگرنه تقریباً عرض می کنم شما در مدیریت مالی نمی توانید هزینه های خود را کاهش دهید.
بصورت کلی چون خیلی از دوستانی که دارند کار می کنند در خانواده های کارمندی و کارگری بوده اند. اصلاً عدد های درشت را هزینه نمی کنند. و به طور خودکار هزینه های اینها بهینه بهینه می باشد. یعنی از این کمتر نخواهد شد.
و در نهایت تاثیری هم ندارد. شما ۱۶ میلیون تومان در آمد دارید. ماهیانه ۱۵ میلیون تومان خرج می کنید. حالا ۱۵ تومان خرج نکن ۱۳ میلیون تومان خرج کن. سه میلیون تومان برای شما می ماند. در ۱۲ ماه سال ۳۶ میلیون تومان خواهد شد بجای فکر کردن به اینکه من چکار کنم که ۱۵ میلیون من بشود ۱۳ میلیون تومان. فکر کنید چطوری ۱۵ میلیون خود را می توانید به ۳۰ میلیون برسانید می توانید به ۴۰ میلیون برسانید وقتی ۱۵ میلیون را به ۴۰ میلیون برسانید فرض می کنم هزینه های من از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده باشد.
بازهم ۲۰ میلیون تومان برای شما مانده است حالا در یک سال ۲۴۰ میلیون تومان برای شما خواهد ماند در حالت قبل فقط ۳۶ میلیون تومان برای شما مانده بود. پس هر زمان ذهن شما به این سمت رفت که چگونه هزینه های خود را کم کنم این جمله من را یاد آور شوید که شما هیچ کاری نمی توانید بکنید همین زمان را بگذارید و به این فکر کنید چطور در آمد خود را بالا ببرم.
🔻 تقریباً ۹۹% دوستان در ایران بجای کاهش هزینه باید به افزایش در آمد فکر کنند. شاید این فرمول برای دولت ما هم خوب است. اگر در دولت بعد آشنا داشتید به رئیس جمهور بعد بگویید اینقدر فکر نکن چگونه هزینه های خود را پایین بیاوری چطوری هزینه بخش واردات را کم کنید.
چگونه هزینه های بخش های تولیدی را کم کنید. به جای آن به افزایش در آمد فکر کنید. یعنی همه فکر و ذهن خود را بگذارید روی اینکه چگونه صادرات خود را افزایش دهیم.
چگونه پولی را که بدست می آوریم بیشتر شود. الان همه کاندیدها می گویند می آییم انرژی را اینگونه مدیریت می کنیم. می آییم به دهک های یک تا ۵ یک تا ۳ این پول را می دهیم.
این حرف ها را رها کنید بیایید بگویید چگونه می شود پول بیشتری را کسب کرد. اگر بیشترین در آمد کشور ما از صادرات n میلیارد دلار بوده چگونه می توان این را n ضرب در ۲ کرد؟ آنجا رونق بسیار بیشتری در اقتصاد می بینیم.
🔻 آمارهای اقتصادی را ملاحظه کنید. خوبی انتخابات این است که مردم کمی دیتا های اقتصادی پیدا می کنند بیشترین در آمد کشور ما از بحث صادرات که اغلبش هم نفت بوده در دوره آقای احمدی نژاد است. کاری به سیاست ها و سیاست های اقتصادی ندارم. در آن دوره وضع مردم خوب بوده چون پول زیادی وارد کشور شده است.
درحالی که یک کسی که دو هفته اقتصاد کار کرده باشد می داند می شود به خیلی از طرح های آن زمان از نظر اقتصادی اشکال گرفت ولی اینقدر پول زیاد بود که این اشکالات به چشم نمی آمد. پس در آمد های خود را زیاد کنید. هزینه ها کم نمی شود.
🔻 امیدوارم انسان های باهوشی باشید. خوب کار کنید و خوب پول در بیاورید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ