💬 می توانید آنلاین پاسخ سوالاتتان را بگیرید.

نحوه خرید موفق از تامین کننده + فیلم

ارتباط با تأمین کنندگان یکی از مهم ترین مباحث در فعالیت اقتصادی است و داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، تأثیر زیادی در موفقیت یک تاجر خواهد داشت.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
چگونه سود بگیریم؟

برای سود گرفتن و کسب درآمد، نباید عجله کرد. به خصوص در معاملات ابتدایی که تنها هدف شما باید جلب اعتماد تأمین کننده ها باشد. شما با چشم پوشی از دریافت سود در معاملات اول، می توانید پایه های محکمی برای تجارت خود بنا کنید و هر چه این پایه ها محکم تر باشند، بنای بزرگ تری را تحمل خواهند کرد. پس نگران سود و درآمد نباشید و مطمئن باشید که اگر درست عمل کنید، در آینده، سودهای بسیار زیادی در انتظار شما خواهد بود.
در اولین ارتباط و خرید شما از تأمین کننده، شما در نظر تأمین کننده مانند دیگر خریداران هستید و در ارائه قیمت به شما، فرقی با بقیه قائل نمی شود. اگر به دنبال کسب سود از این قیمت باشید، مشتریان از شما خرید نخواهند کرد؛ چرا که بدون شک قبلا با دیگر فروشندگان و تأمین کنندگان تماس گرفته است و قیمت محصول مورد نظر را دارد. بنابراین شما به عنوان یک تاجر که اولین قدم های خود را بر می دارید، در چند معامله اول خود باید از سود گرفتن، چشم بپوشید و تمام تلاشتان برای این باشد که با مشتریان، معامله انجام دهید. در این معاملات، شما باید دقیقا همان قیمتی که تأمین کننده به شما اعلام می کند را به مشتری بدهید.

 چه زمانی سود بگیریم؟

بعد از گذشت مدتی از ارتباط شما با تأمین کننده و تراکنش هایی که بین شما صورت می گیرد، تأمین کننده متوجه خواهد شد که با یک فرد مهم و تأثیر گذار در فروش محصولاتش روبرو است.

تأمین کننده ها به خوبی مشتریان وفادار خود را که در این شرایط بازار به فروش محصولاتشان کمک می کنند، می شناسند و هرگز به راحتی آن ها را از دست نمی دهند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

هنگامی که جایگاه شما نزد تأمین کننده روشن شد، با قطع یک هفته ای ارتباط خود با تأمین کننده، این بار تأمین کننده خواهد بود که با شما تماس می گیرد و در این شرایط، تلاش می کند تا برای حفظ مشتری خوبی مثل شما، با پایین ترین قیمت ممکن با شما معامله کند و از اینجا شما می توانید سود گرفتن را شروع کنید.

به دست آوردن قیمت واقعی

بعد از اینکه شما به عنوان یک تاجر و فروشنده مطمئن در نظر تأمین کننده جلوه کردید و تأمین کننده حاضر به کاهش قیمت خود شد، ممکن است باز هم احساس کنید که قیمت ارائه شده توسط تأمین کننده، با قیمت واقعی تفاوت دارد.

برای اینکه قیمت واقعی را به دست آورید، در مذاکراتی که با یک مشتری دارید، با ۲۰ الی ۳۰ درصد زیر قیمتی که تأمین کننده به شما می فروشد، ارائه قیمت کنید. در چنین شرایطی، مشتری قطعا به شما پول پرداخت می کند، چرا که قیمت ارائه شده، بسیار پایین است.

سپس با تأمین کننده خود تماس بگیرید و بگویید که برای محصول مورد نظر، با این قیمت از مشتری پول دریافت کرده اید و بپرسید که آیا حاضر به تأمین کالا هست یا خیر؟ چنانچه تأمین کننده قبول کند که محصول را با این قیمت تأمین کند، متوجه خواهید شد که قیمت واقعی، پایین تر از مقداری بوده است که قبلا اعلام شده است. اما چنانچه تأمین کننده قبول نکند، در بین گفتگو و احیانا مشاجرات لفظی که بین شما و تأمین کننده رخ می دهد، از قیمت واقعی محصول، آگاه خواهید شد.

تعداد و تنوع تأمین کننده ها

یکی از اشتباهات واضحی که در زمینه تجارت وجود دارد، اکتفا به یک تأمین کننده است؛ چرا که اگر شما تمام سرمایه کاری خود را بر اساس یک تأمین کننده و اطلاعات او، در تجارت هزینه کنید و بعد از مدتی تأمین کننده مورد نظر شما به هر دلیلی امکان ادامه همکاری با شما را پیدا نکند، تمام تجارت شما از بین خواهد رفت.

پس بهتر است که تمام انرژی و سرمایه خود را بر اساس یک تأمین کننده برنامه ریزی نکنید و با داشتن سه الی چهار تأمین کننده خوب، اطمینان حاصل کنید که در هر شرایطی می توانید مشتریان خود را پوشش دهید و آن ها را راضی نگه دارید.

یکی دیگر از مزایای تعدد تأمین کننده ها این است که می توانید تحلیل بهتر و به روزتری از قیمت ها و شرایط بازار داشته باشید. اگر تنها با یک تأمین کننده در ارتباط باشید، ممکن است از تحولات و شرایط بازار محصول مورد نظر مطلع نشوید و تأمین کننده از شما سوء استفاده کند.

بحران ها و شرایط جامعه

با بررسی اتفاقات سال های اخیر و حتی سال های قبل از آن، متوجه می شویم که همواره بحران هایی در جامعه رخ می دهند و این بحران ها، اجتناب ناپذیر هستند. ویروس کرونا هم مانند دیگر بحران ها است.

اما توجه داشته باشید که همه این تحولات و تنش هایی که رخ می دهد، تأثیر بسیار کمی بر روی تجارت دارد. تجربه چندین ساله ما در کار تجارت، اثبات کرده است که چنین بحران هایی، بر خلاف بزرگ نمایی هایی که در جامعه می شود، تأثیرات ناچیزی بر تجارت دارند و کسانی که متمرکز بر کار خود هستند، حتی در این شرایط هم تجارت خوبی را تجربه می کنند.
در شرایطی مانند شیوع ویروس کرونا، ترس ها و نگرانی هایی در عموم مردم به وجود می آید. بسیاری از تأمین کننده ها مانند عموم مردم هستند و این ترس و نگرانی ممکن است سبب شود که به فرصت طلبی یا کلاهبرداری روی بیاورند. برای مقابله با این شرایط و عبور از این مرحله باید دقت کافی را داشت و مطمئن باشیدکه با صبوری و حفظ آرامش، به زودی شرایط به نفع شما تغییر خواهد کرد.

رفتار تأمین کننده در ایام عید

تغییر رفتار تأمین کننده ها و عدم پاسخگویی مناسب آن ها در ایام عید، امری کاملا عادی و طبیعی است و نباید به عنوان یک بحران و مسئله غیر قابل حل به آن نگاه کرد.

با توجه به اینکه در ایام پایان سال، مخصوصا فصل زمستان، بازار اکثر محصولات رونق خوبی دارد و مشتریان قطعی برای محصولات وجود دارد، تأمین کننده ها ممکن است به کسانی که تازه کار هستند و تازه شروع به تجارت کرده اند، اهمیت زیادی ندهند.

اما استرس نداشته باشد و نگرانی به خود راه ندهید. در شش ماهه اول سال، با توجه به شرایط عمومی کشور، فروش محصولات کاهش می یابد و در این ایام، تأمین کننده ها نیاز شدیدی به شما پیدا می کنند و به راحتی می توانید تجارت خود را ادامه دهید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ