🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونگی شناخت بازار هدف صادراتی + فیلم

برای موفق شدن در صادرات و تجارت باید بازار هدف را به خوبی بشناسید. باید بدانید محصولی که مد نظر شماست، چه خریدار ها و فروشنده هایی دارد و اینکه این کشور ها محصول مورد نظر را به چه میزان و با چه قیمت و با چه کیفیتی به بازار عرضه می کنند.
به عنوان مثال اگر شما قصد فعالیت روی محصول دستمال کاغذی به کشور قطر را دارید، باید متوجه شوید که قطر این محصول را از چه کشور هایی و با چه قیمتی خریداری می کند؟! باید میزان واردات این محصول به قطر را بدانید!

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

شما به عنوان تاجر باید صادرات این محصول را آنالیز کنید و متوجه شوید که آمار صادرات این محصول به این کشور خاص به چه صورت است؟! چگونه می توانید با کشور های حاضر در بازار آن کشور رقابت کنید؟!

سایت Trade map

این سایت منبع بسیار خوبی است که شما بتوانید آمار صادرات و واردات تمامی کشور های جهان را به دست آورید. آمار گمرک های تمامی کشور ها در این سایت موجود است و می توانید محصول به محصول و کشور به کشور اطلاعات دقیق آن ها را در رابطه با محصولات صادراتی و محصولات وارداتی به دست آورید.

استفاده از این سایت روش خاصی دارد، اینگونه نیست که شما اگر قصد فعالیت روی محصول دستمال کاغذی را دارید، کلمه دستمال کاغذی یا معادل انگلیسی آن را در سایت وارد کنید و سایت اطلاعات مربوط به آن را به شما بدهد!

کد Hs

در قواعد بین الملل و در قواعد گمرک دنیا هر محصولی یک کد دارد و با یک شماره خاص این محصول در جهان شناخته می شود که آن را HS کد یا کد تعرفه محصول می نامند. برای آن که این کد را به دست آورید خیلی راحت می توانید معادل انگلیسی محصولتان را به همراه HS کد در اینترنت تایپ کرده و سرچ کنید.

در سایت trade map کد تعرفه محصول مورد نظر را وارد کنید. سایت تا ۶ رقم به شما اطلاعات می دهد! اما برای اینکه بتوانید به اطلاعات کد های بیشتری دسترسی پیدا کنید، باید در سایت اکانت داشته باشید. در غیر این صورت سایت اطلاعات کلی در اختیار شما قرار می دهد.

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.

سایت اتاق بازرگانی تهران

برای به دست آوردن این اطلاعات راه دیگری نیز وجود دارد و آن مراجعه کردن به سایت اتاق بازرگانی تهران است. می توانید به قسمت آمار صادراتی و وارداتی در سایت مراجعه کنید.

در آن قسمت کد تعرفه بسیاری از محصولات موجود است و می توانید از این طریق نیز HS کد محصول خود را به دست آورید که این سایت کد تعرفه محصول و اطلاعات مربوط به آن را تا ۸ رقم در اختیار شما می گذارد.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  نجفی گفته:

  من فکر میکردم با سرچ انگلیسی میتونم بفهمم که محصولم رو باید به کدوم کشور صادر کنم ولی تو این چند روز که موفق نشده بودم به نتیجه برسم ولی امروز در سایت trade map خیلی راحت جوابمو پیدا کردم.
  ممنون که این سایت رو معرفی کردید

  پاسخ
 2. Avatar
  علیزاده گفته:

  سلام. شما جزء معدود سایت هایی هستید که مقالات تون پر از اطلاعات خوب بلکه ناب هستند هربار مطالب رو میخونم کلی چیزهای جدید درباره ی تجارت یاد میگیرم

  پاسخ