📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

نحوه صدور فاکتور رسمی + فیلم

پیش فاکتور در بازارهای صادراتی یک سند کاملا رسمی است، اما پیش فاکتور در بازار داخلی هیچ ارزش و اعتبار ندارد و صرفا یک سند جهت اطلاع رسانی می باشد.
عموما چون اکثر تجار، تولید کننده نیستند و واسطه بین تامین کننده و مشتری هستند.

صدور فاکتور رسمی

مشتری با شما تماس می گیرد و از شما درخواست فاکتور رسمی می کند؛ در این موقع، وقتی شما به مشتری اطلاع می دهید که برای صدور فاکتور رسمی باید ۹% ارزش افزوده پرداخت کند، معمولا چون اکثر مشتری ها خودشان واسطه هستند و می خواهند هزینه کمتری پرداخت کنند و سود بیشتری دریافت کنند، صدور فاکتور رسمی را کنسل می کنند.

اما اگر مشتری قبول کرد که ۹% ارزش افزوده را پرداخت کند، شما در این صورت از تامین کننده درخواست کنید که فاکتور رسمی برای مشتری صادر کند؛ و معمولا در این موارد مشتری شما را دور می زند و سعی می کند با تامین کننده ارتباط برقرار کند و خودش مستقیم از تامین کننده خرید کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 پاسخ
 1. Avatar
  جهانگیر احمدی گفته:

  تجارت هم سیاست های کاری خودش رو میطلبه تا به راحتی فریب نخوریم و ورشکست نشیم. نمیدونم چقدر این راهکار ها رو یاد گرفتم در این مدتی که پیگیر مطالب سایت شما هستم

  پاسخ
  • Avatar
   فریبرز مالکی گفته:

   تا زمانیکه کار رو شروع نکنید نمیتونید مطمءن باشید. من هم اوایل فکر میکردم خیلی خوب همه چی رو یاد گرفتم اما به مرور با معاملاتی که انجام دادم متوجه شدم که فرآیند اصلی در پی کار کردن انجام میشه و ما میزان مهارت خودمون رو میسنجیم

   پاسخ