🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

چگونه صادرات موفق داشته باشیم + فیلم

بالاترین آمار صادرات، متعلق به کشور چین است که صدر جدول را به خود اختصاص داده است. البته قابل ذکر است که این آمار مربوط به دو سال قبل است.
در سال ۲۰۱۴، درآمد کشور چین ۹۴ هزار میلیارد دلار، کشور دوم با اختلاف زیاد آمریکا، کشور سوم آلمان، کشور چهارم ژاپن است و …. اما در این لیست ایران را نداریم.
اختلاف درآمد کشور اول با دوم بسیار زیاد است. به نظر شما چرا؟ تمام مواردی که در ادامه ذکر می شوند، باعث می شوند که یک کشور صادرات خیلی خوبی داشته باشد.
گام اول؛ مدیریت خوب و در گام دوم بازاریابی خوب باعث موفقیت در صادرات می شوند. ابتدا هدف را مشخص کرده و سپس مسیری را که برای رسیدن به آن هدف نیاز است را مشخص کنیم تا با چشم و گوش بسته به دنبال هدف نرویم.
کشور چین، کل دنیا را هدف خود قرار داده است. با اینکه به تمام جهان صادرات می کند اما واردات نیز دارد. این حجم عظیم از صادرات نیاز به مواد اولیه دارد که از کشورهای دیگر وارد می کند و قدرت خود را در صادرات نشان می دهد.
شاید از ابتدا تصور بسیاری از ما این بود که آمریکا و آلمان قدرت بالاتری دارند اما برنامه ریزی کارآمد چین از همه بالاتر بود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
 صادرات محصولات نفتی

یکی از مانورهای چند دهه اخیر ایران، روی محصولات نفتی و پتروشیمی بوده است. درآمد قابل توجهی به دست می آمد اما در این چند سال به دلیل تحریم های فراوان، درآمد این محصولات کاهش پیدا کرده است.

فهرست کشورها بر پایه صادرات نفت

ایران، عربستان، عراق، قطر، کویت، روسیه، آمریکا و امارات. اگر بر پایه تنظیمات خودش حرکت کنیم، آمریکا در صدر است. ایران جایگاه خوبی دارد. عربستان قدرت زیادی در محصولات نفتی دارد. امروزه ایران بر محصولات نفتی خود تکیه کرده است.
همانطور که می دانید ایران در چند سال اخیر، از بابت درآمدهای نفتی به بن بست رسیده است. زیرا ایران دیگر نمی تواند صادرات کند. کشورهای دیگر به نفت و مشتقات آن نیاز دارند اما به دلیل تحریم نمی توانند آن ها را دریافت کند.

به همین دلیل ایران مجبور است که تمرکز خود را روی محصولات دیگر بگذارد. بسیاری از افراد صادرات نفت و مشتقات آن را ترجیح می دهند اما مشکلات بسیاری وجود دارد. با توجه به ظرفیت های زیاد ایران در محصولات دیگری مانند کشاورزی، صنعت می توانیم در این جهات گام های بزرگی برداریم.
آیا کشور چین با نفت به این آمار از صادرات رسیده است یا محصولات دیگر؟ ایران ظرفیت محصولات دیگر را دارد. نیروی انسانی و مواد اولیه ارزان دارد. سوخت و عامل های انرژی و حمل و نقل دارد. زمانی که این پنج عامل دست به دست هم می دهند قیمت تمام شده محصول مناسب می شود و کشورها تمایل پیدا می کنند که از ایران خرید کنند.

بهترین کشورها برای صادرات

هر تاجری برای فروش محصولات خود، یک کشوری در نظر می گیرد. در ادامه لیستی از بهترین کشورها قرار دارد. اما در این قسمت ملاک این است که شما چه کشوری را برای خود انتخاب کرده اید؟
کشورهای خاورمیانه، کشورهای CIS، کشورهای ASEAN و کشورهای آفریقایی بیشترین صادرات ایران به کدام کشورهاست؟ عراق، افعانستان، سوریه، روسیه، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان مردم عرب بسیار راحت طلب هستند و بیشتر دوست دارند پول بدهند و خدمات دریافت کنند. اگر یکی از برنامه های هر تاجر یک کشور عربی باشد، حاشیه سود بسیار خوبی دارد.
کشور روسیه پل ارتباطی بین ایران و اروپا است. به همین دلیل روسیه کالای مورد نیاز اروپا و کشورهای CIS را با قیمت ارزان و خوبی از ایران خریداری می کند و به سراسر جهان ارسال می کند.

کشورهای عراق، سوریه و افعانستان سه کشور جنگ زده هستند که پیش بینی می شود تا ده سال آینده یا بیشتر پیشنهاد کالا بشود. این سه کشور هر چه محصول صادر شود یا فروخته شود باز خریدار هستند. زیرا که تمامی محصولات صادراتی نیاز این کشورها هستند.
محصولات کشاورزی این کشورها افت شدیدی داشته اند و تا به پایه خود برسند، نیاز دارند که محصولاتی به آنها تزریق شود. محصولات ساختمانی، صنایع و … این سه کشور هدف های خوبی برای فروش و صادرات محصولات هستند.
کشور ترکیه در کنار روسیه گزینه خوبی به حساب می آید. آذربایجان و ارمنستان نیز کشورهایی هستند که طی چند سال اخیر ایران صادرات خوبی به آنها داشته است و نشان داده است که هدف خوبی است. در این مرحله ایران با برنامه ریزی کارآمد، در گام اول کشور هدف را مشخص کنیم و سپس محصولات خود را آنالیز کنیم که به چه میزان می توانیم صادر کنیم. و در ادامه بتوانیم هدفمند این مسیر را به جلو ببریم.
امکان دارد بسیاری از تاجران سردرگم باشند که کدام کشور مبدا و کدام کشور مقصد است؟ با توجه به آن پنج عاملی که پیش تر نام بردیم و بهره گیری از مشاوران تجاری می توانیم یک مسیر هدفمند را طی کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ