🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نحوه کسب جایگاه سایت در نتایج گوگل + فیلم

برای کسب جایگاه در نتایج گوگل نیاز هست تا مطابق با کلیدواژه های تجاری عمل کرده و تولید محتوا نمود، اما آیا بلد هستید چگونه کلیدواژه های تجاری را از گوگل استخراج کنید؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
جایگاه گرفتن بدون استفاده از کلماتی مثل قیمت

کلمات تجاری مثل قیمت و … اگر در کلید واژه ها وجود نداشته باشند اشکالی ندارد چون الزامی وجود ندارد که حتما کلمه قیمت در کلید واژه ها وجود داشته باشد و اینطور نیست که اگر استفاده نکنیم جایگاه نمی گیریم، بحث عنوان سازی مرحله بعد از کلید واژه است یعنی ما برای اینکه در عبارت قیمت، خرید و فروش جایگاه بگیریم در خلاصه نویسی ها، دیسکریپشن ها، عنوان سازی‌ ها، تیترها، کلمات مرتبط و در جایگاه ‌های مختلف دیگر از کلمه قیمت استفاده می ‌کنیم.

استفاده از واژه ها در جایگاه گرفتن

ما اساتید و مشاورین آراد برای واژه های مختلف در جاهای مختلف استفاده می کنیم مثلا وقتی ما عسل کوهی را سرچ می کنیم و سایتی که بالا می آید را نگاه می کنیم می بینیم که از عسل کوهی و حتی قیمت در عنوانش استفاده کرده است، یا در یکی از سایت ها که از عنوان “قیمت عسل طبیعی در سال ۹۹ چقدر است؟” استفاده شده است ممکن است شما بگویید چرا این سایت جایگاه گرفته؟ دلیلش این است که کلمه کوه را در یک جای دیگری غیر از عنوان استفاده کرده است، پس الزامی نیست که حتماً در کلید واژه استفاده شود بلکه جاهای مختلفی وجود دارد که می ‌تواند به کار بگیرد.

 تعداد کلمات کلید واژه

بعضی افراد هستند که وقتی واحد فنی آراد برندینگ از آنها تاییدیه می‌ خواهد که اگر کلید واژه ای مد نظرشان است برای آنها بفرستد مثلا کلید واژه های طولانی انتخاب می کنند در صورتی که کلید واژه ها تقریباً دو یا سه کلمه ای و نهایتاً چهار کلمه ای هستند و بیشتر از چهار کلمه، کلید واژه تولید نمی شود، یعنی کسی که می خواهد محصولی را خریداری کند نمی آید در گوگل چهار کلمه را سرچ کند بلکه اغلب از دو و نهایتاً سه کلمه استفاده می کنند و خیلی کم اتفاق می ‌افتد که چهار کلمه ای سرچ کنند.

تعداد کلید واژه بر حسب تعداد محتوا

مثلاً شما ۱۰۰ تا محتوا سفارش می‌ دهید، واحد فنی آراد برندینگ محصول شما را بررسی می ‌کند و کلید واژه هایش را مشخص می کند که واژه های تجاری اش را استخراج ‌کند و به شما بدهد، مثلا ۵۰ تا کلید واژه به شما می ‌دهند و شما تعجب می‌کنید که چرا به ازای ۱۰۰ محتوایی که سفارش دادم آن ها ۵۰ تا کلید واژه به من دادند.

محتوایی که شما سفارش می دهید به معنای کلید واژه نیست و کلید واژه ها مساوی با محتواها نیستند بلکه محتوا با عنوان مساوی است نه با کلید واژه، مثلا آرادی ها در حوزه کاری شما بررسی می ‌کنند و متوجه می شوند که ۳۰۰ کلید واژه در حوزه کاری شما وجود دارد ولی شما ۱۰۰ تا محتوا سفارش دادید، آرادی ها دو تا راهکار دارند یا ۳۰۰ تا را در اختیار شما قرار دهند و بگویند که از ۳۰۰ تا شما ۱۰۰ تای آن را انتخاب کنید یا ۳۰۰ تا را در اختیار شما بگذارند و بگویند که از ۳۰۰ تا ۵۰ تای آن ها را انتخاب کنید، کدام راهکار بهتر است؟

شما برای اینکه در تمامی کلید واژه ها جایگاه بگیرید باید محتوا تولید کنید اما الزاما گوگل به ازای هر محتوایی که برای کلید واژه تولید کردید به شما جایگاه نخواهد داد، مثلا شما ۱۰۰ تا محتوا سفارش می ‌دهید و واحد فنی به شما ۱۰ تا کلید واژه می دهد یعنی از ۱۰ تا کلید واژه قرار است ۱۰۰ محتوا تولید کنیم و به هر کلید واژه تقریباً ۱۰ تا عنوان می ‌رسد.

مثلاً کلید واژه “قیمت عسل” را شما تایید می ‌کنید و می‌ گویید من این کلید واژه را می‌ خواهم، واحد فنی آراد برندینگ در رابطه با قیمت عسل تولید محتوا می ‌کنند اما یک محتوا از آن تولید نمی‌ کند بلکه ۱۰ تا محتوا تولید می ‌کنند.

مثلاً یکی از عنوان ها قیمت عسل در بازار تهران می ‌شود، عناوین بعدی شامل قیمت عسل در سوادکوه، قیمت عسل طبیعی، قیمت عسل چند گیاه و … می شوند، پس با کلمات مختلف تولید محتوا می شود که در همه آنها عبارت قیمت عسل وجود دارد.

پس اینطور نیست که بگویید من ۱۰۰ تا محتوا سفارش دادم و باید برای آن ها ۱۰۰ تا کلید واژه داشته باشم، نه ما آرادی ها کلید واژه هایمان را باید به نسبت محتوا کمتر بدهیم، اگر شما ۱۰۰ تا محتوا سفارش می دهید ما باید بین ۱۰ تا نهایتا ۵۰ کلید واژه به شما بدهیم حتی ۵۰ تا هم خیلی زیاد است اگر ۵۰ تا به شما بدهیم یعنی به ازای هر کلید واژه ۲ تا محتوا تولید کردید در صورتی که ۲ تا کم است.

تعداد محتوا و گرفتن جایگاه

مثلا اگر ما عبارت “عسل کوهی قیمت” را در گوگل سرچ کنیم و سایت اول را باز کنیم و عبارت عسل کوهی را در این سایت سرچ کنیم تا ببینیم این وبسایت در رابطه با عسل کوهی چند تا محتوا تولید کرده است، محتواهایی با عناوین خرید عسل کوهی اصل با قیمت ‌مناسب، خرید عسل کوهی در تهران با تضمین برگشت، توزیع و فروش انواع عسل کوهی، قیمت عسل کوهی وحشی لرستان، خرید عسل کوهی وحشی جنوب و … را می بینیم، که در رابطه با این عبارت هفت صفحه و در هر صفحه ۱۰ محتوا تولید کرده است.

در واقع برای عسل کوهی وب سایت Iranian.ir 70 محتوا تولید کرده است تا توانسته جایگاهش را بگیرد. عسل کوهی ۸ میلیون رقیب دارد و برای این که این فرد بتواند در ۸ میلیون رقابت خودش را نشان دهد نیاز بود که ۷۰ محتوا فقط برای واژه عسل کوهی تولید کند.

اما اگر عسل یونجه را سرچ کنیم می بینیم که در این عبارت فقط ۶ تا رقیب وجود دارد یعنی رقابت خیلی کم است و فقط یک صفحه در گوگل برای آن وجود دارد و صفحه دوم و سومی برای آن نیست و برای اینکه در این عبارت جایگاه بگیرید یک خبر بنویسید کفایت می کنید و نیاز به ۷۰ تا نیست، شما یک محتوا هم که تولید کنید جایگاهش را می گیرید، پس رقابت در بعضی از کلید واژه ها خیلی شدید و در بعضی دیگر خیلی کم است.

تازه کارها و انتخاب کلید واژه های کم رقیب

کسانی که تازه کار هستند و می گویند اصلاً زنگ خور نداریم، و محتوا زیاد روی سایتشان ندارند یا اصلا صفر است و تازه می‌ خواهند شروع به کار کنند، بهتر است کلید واژه ها را در گوگل چک کنند و آنهایی که رقابت هایشان کم است را انتخاب کنند در واقع عبارت هایی که رقابت در آن ها کمتر از ۲۰۰ هزار تا می ‌شود را می توان گفت که رقابت در آن ها کم است، در ابتدا روی این کلید واژه ها مانور بدهند و کار کنند.

پس اگر شما در عسل یونجه جایگاه بگیرید قرار نیست از فردا ۵۰ تا تماس داشته باشید، نه چون رقابت در آن خیلی کم است و مردم خیلی کم آن را می ‌شناسند و سرچ می کنند، اما شما سریع جایگاه می گیرید، اجازه دهید که جایگاه بگیرید و سایتتان مقداری قوی شود، این مهم است.

پس اگر رقابت در کلید واژه ای سخت است ما باید چندین محتوا از همان کلید واژه تولید کنیم و اگر رقابت در آن کم بود می ‌توانیم با یک یا دو محتوا راحت جایگاهش را بگیریم.

تخصصی کار کردن برای گرفتن جایگاه

بعضی از افراد هم وقتی می ‌خواهند کلید واژه بدهند محصولات عجیب و غریب یا متفرقه زیادی می گویند مثلاً می ‌گوید من می ‌خواهم در حوزه گیاهان دارویی کار کنم و در کنار آن محصولات باغی و برنج هم کار کنم.

در صورتی که ما می دانیم گوگل به محصولاتی جایگاه می ‌دهد که تخصصی کار کنند، یعنی خود همین برنج یک صنعت بزرگی است و چندین مدل دارد مثل برنج شمال یا جنوب که این ها باز خودشان چندین مدل دارند بعد این فرد می خواهد محصولات باغی را هم کار کند، این هم خودش یک دنیای دیگری می شود و در کنار این ها می ‌خواهد گیاهان دارویی هم کار کند.

این ها خیلی بزرگ هستند ما بیش از ۷۵۰۰ محصول گیاهی در دنیا داریم، در ایران ما حداقل ۲۵۰۰ گیاه دارویی داریم که اگر ما برای این ۲۵۰۰ تا ۵۰۰ کلید واژه هم در نظر بگیریم ۱۲۵۰۰۰۰ کلید واژه می شود و برای هر کلید واژه هم که بخواهید جایگاه بگیرید فرض کنید حداقل ۵ محتوا از آن تولید کنید می‌شود ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تا.

یعنی اگر شما بگویید من می خواهم همه محصولات گیاهان دارویی را کار کنم باید حداقل ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار محتوا سفارش دهید، حالا این فرد وقتی این ها را بررسی ‌می کند تصمیمش عوض می شود و می ‌گوید می خواهم از گیاهان دارویی فقط آویشن را کار کنم این فرد اینجا متوجه شد که اگر بخواهد در گوگل جایگاه بگیرد باید تخصصی جلو برود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ