📺️ پخش زنده آرادبرندینگ ثروتمند شدن با تجارت و صادرات را به شما می آموزد.
💰 ما برای شما کسب درآمدی بالاتر را به صورت واقعی ضمانت می دهیم.
📲 جهت کسب اطلاعات بیشتر نام شهرتان را در واتساپ به ۰۹۱۲۰۵۰۴۳۵۲ ارسال نمایید.

چگونه با صادرات کالا پولدار شویم؟ + فایل صوتی

کدام نوع تجارت سود بیشتری دارد و به رشد کشور هم کمک می‌کند؟
بهتر است واردکننده کالاهای مختلف به کشور باشیم یا صادرات را شروع کنیم؟
برای پاسخ به این پرسش‌ها، ابتدا مفهوم صادرات و واردات و تفاوت‌های آن‌ها را بررسی می‌کنیم و سپس به این موضوع می‌پردازیم که تجارت خارجی در شرایط امروز ایران و دوران تحریم‌ها چگونه امکان‌پذیر است.

بیشتر بخوانید: تجربیات آرادی های موفق

پولدار شدن با صادرات کالا

آشنایی با مفهوم صادرات

صادرات به این معناست که کالاهای تولیدشده در کشور خودمان را به کشورهای دیگر، اعم از کشورهای همسایه یا کشورهای دوردست بفروشیم و ارز وارد کشور کنیم.
البته صادرات فقط به این روش انجام نمی‌شود و انواع مختلفی دارد.
یکی از انواع صادرات این است که کالاهای کشورهای دیگر پس از ورود به ایران، با تعویض بسته‌بندی و یا Repacking، تغییر لیبل و یا اسمبل شدن به کالاهای جدیدی تبدیل شوند و سپس به کشورهای دیگر صادر شوند. به این فرایند در اصطلاح re-export یا صادرات مجدد می‌گویند.
نمونه دیگری از صادرات، transport یا ترانزیت نام دارد که در این روش کالا به کشور وارد می‌شود و سپس به کشور سومی منتقل می‌شود. یعنی کالایی وارد ایران می‌شود و همان کالا با همان ویژگی‌ها و گواهی مبدا از ایران به کشور دیگری ارسال می‌شود.

واردات به چه معناست؟

امروزه هر کشوری با توجه به نیازهای خود محصولاتی را از کشورهای دیگر وارد می‌کند، این نیازها ممکن است نیازهای صنعتی باشند یا نیازهایی در زمینه خوراک و پوشاک و یا هر نیاز دیگری.
به عبارت دیگر، در فرایند واردات کشورها محصولی را از کشور دیگری می‌خرند و در گمرک کشور خود ثبت می‌کنند، سپس محصول وارد کشور می‌شود و از طریق مراجع مختلف در بازار توزیع و به مردم فروخته می‌شود و یا در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.
اگرچه با تمام تفاوت‌هایی که بین صادرات و واردات وجود دارد، روند ترخیص کالا، اظهار و انجام کارهای forwarding در صادرات و واردات -به غیر از برخی جزئیات خاص- تقریبا مشابه است.

آمار صادرات و واردات ایران

آمار واردات ایران در سال ۱۳۹۸ عددی بالغ بر ۲٫۳۰۴٫۷۵۹٫۶۶۹ دلار بوده که عدد بسیار قابل توجهی است.
آمار واردات ایران در مقایسه با کشورهایی که وسعت و جمعیت مشابهی دارند، بسیار بالاست. در واقع ما نسبت به همسایگان خود و کشورهایی که از نظر جمعیت و وسعت با ما هم‌تراز هستند، سالانه مبلغ قابل توجهی را صرف واردات کالا می‌کنیم.
بیشترین آمار صادرات به ایران متعلق به کشور چین است و ما عمده محصولات خارجی مورد نیاز خود را از کشور چین تامین می‌کنیم.
اما اگر همین آمار را در بخش صادرات کالا در سال ۱۳۹۸ بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که ارزش صادرات ایران در این سال به ۲٫۵۴۵٫۸۴۷٫۱۵۸ دلار می‌رسد.
در سال ۱۳۹۸ بیشترین صادرات کالا از ایران به کشورهای چین، عراق، امارات و پس از آن به کشورهای همسایه، کشورهای حوزه CIS، کشورهای حوزه آسه‌آن و بخشی از اروپای شرقی بوده است.

صادرات و واردات کالا

واردات بهتر است یا صادرات؟

به‌طور کلی امروز آمار صادرات ایران از آمار واردات آن بیشتر است، اما اگر بخواهیم کشور ایران ثروتمندتر شود، باید تلاش کنیم که بیشتر از کالای داخلی استفاده کنیم، واردات محصول به ایران را تا جای ممکن کاهش بدهیم.
همچنین باید سعی کنیم محصولات تولیدشده در ایران را بیشتر به بازارهای جهانی معرفی کنیم و با قیمت‌های جهانی به فروش برسانیم. اگر چنین اتفاقی بیفتد، چرخه تولید ما رونق می‌گیرد.

راهکار خروج از بحران اقتصادی

امروز غبار مرگ روی شهرک‌های صنعتی ما نشسته و هفتاد درصد ظرفیت تولید کشور بیکار مانده است.

تولیدکنندگانی هم که در این وضعیت کار می‌کنند، با نیمی از ظرفیت خود مشغول تولید هستند.

اما اگر کالاهای ایرانی را در بازارهای جهانی معرفی و در اصطلاح برندسازی کنیم و خود را به‌عنوان تولیدکننده و تامین‌کننده این محصولات در بازارهای جهانی نشان دهیم و بتوانیم رقم قابل توجهی را به آمار صادرات کشور اضافه کنیم، کشور خود را ثروتمندتر خواهیم کرد.

چون از این طریق ارز وارد کشور می‌کنیم، کارخانه‌ها و تولیدی‌های ما تولیدشان را افزایش می‌دهند و در نتیجه کارگران و مهندسان بیکار را استخدام می‌کنند، بنابراین کشور از وضعیت امروز خود بهبود پیدا می‌کند و به رشد بیشتری می‌رسد.

آموزش صادرات در آراد برندینگ

اگر می‌خواهید برای صادرات کالا آموزش ببینید، مجموعه آراد برندینگ در کنار شماست، اما واردات کالا را به شما آموزش نخواهیم داد؛ چون معتقدیم برای داشتن کشوری ثروتمند باید به سمت صادرات بیشتر حرکت کنیم و واردات را کاهش دهیم.
واردات کار بسیار آسانی است و بسیاری از شرکت‌ها که در زمینه صادرات کمترین تخصصی ندارند، به‌راحتی واردات انجام می‌دهند، به همین دلیل ما اصلا به واردات نمی‌پردازیم.
ما رایگان به شما آموزش می‌دهیم که چگونه صادرات را شروع کنید و در این راه به موفقیت برسید.

اگر در همایش‌های آراد برندینگ شرکت بکنید، متوجه می‌شوید که ما از تجربیات خودمان در زمینه صادرات برای شما حرف می‌زنیم و روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که خودمان آزمودیم و از آن‌ها نتیجه گرفته‌ایم.

ما از روی کتاب به شما آموزش نمی‌دهیم، بلکه به‌صورت علمی به شما می‌آموزیم که چگونه می‌توانید با برندسازی بازارهای جهانی را به سمت خود متمایل کنید.

آموزش صادرات در آراد برندینگ

صادرات موفق در شرایط تحریم

شاید گمان کنید در شرایط فعلی که ایران با تحریم‌های بسیاری مواجه است، تجارت خارجی و صادرات امکان‌پذیر نیست، اما اشتباه می‌کنید.
آراد برندینگ برای پول گرفتن از مشتریان خارجی در شرایط تحریم و همچنین ارسال کالا از ایران به کشورهای مختلف دنیا بهترین راهکارها را به شما ارائه می‌دهد.
بنابراین اگر می‌خواهید صادرکننده شوید، توصیه می‌کنیم در همایش‌های رایگان آراد برندینگ شرکت بکنید، از راهنمایی‌ مشاوران مجموعه بهره بگیرید و از کلاس‌های مجازی آراد برندینگ در زمینه صادرات و تجارت غافل نشوید.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.
💰 ما برای شما کسب درآمدی بالاتر را به صورت واقعی ضمانت می دهیم.
📲 جهت کسب اطلاعات بیشتر نام شهرتان را در واتساپ به ۰۹۱۲۰۵۰۴۳۵۲ ارسال نمایید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.11 پاسخ
  1. Avatar
    اصیلی گفته:

    ما تا زمانیکه تمام تلاشمون رو به کار نگیریم و نخوایم که داخل کشور تولید کنیم کالاهای اساسی مون رو راه به جایی نمی بریم و در مقابل تحریم های خارجی بسیار شکننده و آسیب پذیر خواهیم بود. نمیدونم کی قراره این موضوع درک بشه؟ این همه نخبه در ایران و خارج از کشور داریم اما هنوز هم تبدیل به یک کشور پیشرفته نشدیم و آسیب پذیرتر از قبل……

    پاسخ