چگونه با صادرات كالا پولدار شویم؟ + صوتی

🔹 سلام عرض می کنم خدمت همه آرادی های عزیز امیدوارم هر جا که هستید حالتان خیلی خوب باشد امروز می خواهم راجع به این که چطور با صادرات پولدار بشویم صحبت کنیم کدام نوع تجارت سود بیشتری دارد و به رشد کشور هم کمک می کند بهتر است که ما وارد کننده کالا باشیم یا صادرات از کشور داشته باشیم؟ برای جواب دادن به این سوالات باید اول مفهوم صادرات و واردات و تفاوت آن ها را بدانیم و بررسی کنیم و بعد سراغ این مبحث بیاییم که تجارت خارجی در ایران و در این شرایط و در دوران تحریم ها چطور ممکن است؟

🔹 صادرات به این معنی است که یک کالایی که در کشور خودمان تولید شده است را به کشورهای دیگر مثل کشورهای همسایه و یا کشورهای دور دست بفروشیم و ارز وارد کنیم این را هم بگویم که صادرات فقط به این روش انجام نمی شود و انواع مختلفی دارد که قبلا راجع به آن صحبت کردیم یکی از انواع صادرات کشوری این است که انواع صادرات بعد از ورود به ایران با تعویض و بسته بندی ها و تغییر لیبل یا اسنبر شدن به کالای جدیدی تبدیل می شوند و بعد به یک کشور دیگر صادر می شوند که به این کار به اصطلاح صادرات مجدد می گوییم و مدل دیگری از صادرات صادرات ترانزیت است که در این روش کالا به کشور وارد می شود و بعد از آن به یک کشور سوم منتقل می شود.

🔹 یعنی این کالایی که وارد ایران شده با همان ویژگی با گواهی مبدا از ایران به یک کشور دیگر ارسال می شود واردات به چه معنی است؟ به این معنی است امروز هر کشوری بنا به نیازهای خودش محصولاتی را از کشورهای دیگر وارد می کند این نیازها ممکن است در زمینه صنعتی و یا خوراک و پوشاک باشد و یا هر نیاز دیگر…  اگر بخواهیم یک جور دیگر بگوییم فرآیند واردات کشورها اینجور هست که یک محصولی را از کشور دیگر می خرند و در گمرک کشور خودشان ثبت می کنند و بعد آن محصول وارد کشور می شود و از طریق مراجع مختلف در بازار توزیع می شود و به مردم فروخته می شود و یا صنعت گرها آن را می گیرند.

🔹 با تمام تفاوت هایی که بین صادرات و واردات وجود دارد روند ترخیص کالا و روند کارهای فورواردینگ صادرات و واردات به غیر از برخی از جزئیات خاص تقریبا مشابه است. آمار واردات ایران در سالهای قبل یک عدد خیلی وسیع و قابل توجه بوده است آمار واردات ایران اگر بخواهیم با کشورهایی که مشابه جمعیت ایران را دارند مقایسه کنیم خیلی بالا است نسبت به همسایه خودمان و کشورهایی که از نظر جمعیت و وسعت با ما هم تراز هستند سالانه یک مبلغ بسیار زیاد و قابل توجهی را صرف واردات کالا می کنیم.

🔹 بیشترین آمار صادرات به ایران متعلق به کشور چین است که همه ما می دانیم و عمده محصولات خارجی مورد نیاز خودمان را از کشور چین می گیریم اما اگر همین آمار را در بخش صادرات کالا بخواهیم بررسی کنیم متوجه می شویم که پایین تر بوده است و متاسفانه این خوب نیست و ارز آوری برای کشور نداشته است و توسعه کسب و کار نداشته است و بیشترین صادرات کالا از ایران به کشورهای چین و عراق و امارات و بعد از آن به کشورهای همسایه حوزه سی آی اس و کشورهای حوزه آسان و یک قسمتی از اروپای شرقی هم بوده است.

⚫️ واردات بهتر ست یا صادرات؟
🔹 این را بگویم که بطور کلی امروز آمار صادرات ایران از آمار واردات آن بیشتر  است اگر بخواهیم کشور ایران ثروتمندتر بشود باید تلاش کنیم که بیشتر از کالای داخلی استفاده کنیم و واردات محصول به ایران را تا جایی که ممکن است کم کنیم پس سعی کنید محصولات تولید شده در ایران را به بازارهای جهانی معرفی کنیم و با قیمت های جهانی به فروش برسیم اگر همچین اتفاقی بیافتد صددرصد چرخه تولید ما رونق می گیرد.

🔹 راهکارهای خروج از بحران اقتصادی چیست که متاسفانه اکثر مردم درگیر آن هستند. امروز واقعا غبار مرگ روی شهرکهای صنعتی ما نشسته است و هفتاد درصد ظرفیت های تولید کشور بیکار شدند و تولید کننده هایی که در این وضعیت کار می کنند یا نیمی از ظرفیت خودشان را تولید می کنند یا اصلا به نیم هم نمی رسند ولی اگر کالاهای ایرانی در بازارهای جهانی معرفی بشود و به اصطلاح خودمان برند سازی بشود و خودمان را به عنوان تولید کننده و تامین کننده محصولات در بازار جهانی نشان بدهیم.

🔹 می توانیم رقم قابل توجهی به آمار صادراتی کشورمان اضافه کنیم و کشور خودمان را ثروتمندتر کنیم چون از این طریق ارز وارد می کنیم و کارخانه ها و تولید کننده های ما تولیداتشان را افزایش می دهند و نتیجه آن هم این است که کارگران و مهندسان بیکار استخدام می شوند و کشور از این وضعیت خودش در می آید و به رشد می رسد. اگر می خواهید برای صادرات کالا آموزش ببینید مجموعه آراد در کنار شماست اما واردات کالا را به شما آموزش نمی دهیم چون اعتقاد ما در این است که اگر بخواهیم کشور ثروتمند داشته باشیم.

🔹 باید به سمت صادرات بیشتر حرکت کنیم و وارداتمان را کم کنیم واردات کار بسیار آسانی است و خیلی از کشورها در زمینه صادرات کمترین تخصص را دارند و خیلی از کشورها نمی توانند این مجموعه ای که ما داریم را به این شکل ارائه بدهند و به راحتی واردات انجام می دهیم و به همین دلیل ما واردات را آموزش نمی دهیم و آموزش می دهیم که چطور صادرات را شروع کنیم و چطور در این راه موفق بشویم.

🔹 ما از روی کتاب به شما آموزش نمی دهیم به صورت علمی به شما آموزش می دهیم که چطور می توانید با برندسازی بازارهای جهانی را به سمت خودتان بکشید صادرات موفق در شرایط تحریم چطور امکان پذیر است؟ شاید فکر کنید که در این شرایط فعلی که ایران با تحریم های زیادی روبرو است تجارت امکان پذیر نیست ولی کاملا اشتباه فکر می کنید آراد برندینگ برای پول گرفتن از مشتری های خارجی در  شرایط تحریم و ارسال کالا از ایران به کشورهای مختلف دنیا بهترین راهکارها را به شما می دهد.

🔹  مثلا اگر می خواهید صادر کننده بشوید توصیه من این است که از اساتید ما استفاده کنید از امکاناتی که شرکت آراد به شما می دهد استفاده کنید و از راهنمایی مشاورین استفاده کنید تا بتوانید در زمینه صادرات و تجارت آدم موفق باشید. خیلی ممنون که امروز هم به صحبت های بنده گوش دادید هر جا که هستید موفق و مؤید باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ