🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

چگونه وارد تجارت شویم

در این مقاله درمورد تعریف تجارت آنلاین، چگونگی تجارت آنلاین، مقایسه تجارت آنلاین و تجارت الکترونیک صحبت خواهیم کرد، و  به انواع تجارتهای آنلاین خواهیم پرداخت.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

تجارت آنلاین

برحسب یک تعریف کلاسیک، به مجموعه ای از راه ها و روش هایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم به خرید و فروش کالا و یا معرفی خدمات در فضای مجازی ختم می شود، تجارت آنلاین گفته می شود.

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک که بیشتر مردم می شناسند، به تأثیری که الکترونیک در تجارت دارد بر می گردد. به عنوان مثال پزشکی که سالها کار طبابت را انجام می دهد و امروزه تصمیم می گیرد از بحث تجارت الکترنیک استفاده کند تا مراجعه کنندگان و به عنوان مثال بیماران بتوانند وقت قبلی بگیرند یا اینکه بتوانند پرداخت ویزیت را از طریق اپلکیشن انجام دهند.

اگر این اتفاق بیافتد گفته می شود که از تجارت الکتروینک استفاده شده است، یعنی از یک زیر ساخت الکترونیک برای کسب و کار خود استفاده کرده است.

تفاوت تجارت آنلاین و تجارت الکترونیک

بحث تجارت آنلاین یک مقدار وسیع تر می باشد، به این مفهوم که، تجارت آنلاین از تجارت الکترونیک به عنوان یک ابزار استفاده  می کند. اما تمام حرفی که در تجارت آنلاین است صرفا به این معنی نیست که فقط از بخش الکترونیک آن استفاده می شود، تجارت آنلاین بر خلاف تصور، تنها یک سایت نیست بلکه متشکل از روش هایی برای پیشرفت کسب و کار در فضای مجازی می باشد.

برای اینکه بتوانید در تجارت آنلاین فعالیت کنید باید به روشهای که برای پیشبرد تجارتتان است توجه کنید و این چیزی است که مجموعه آراد برندینگ بر روی آن تأکید می کند.

تجارت الکترونیک زیر مجموعه تجارت آنلاین

نظر کارشناسان آراد برندینگ بر این است که شما از فضای اینترنت و فضای مجازی صرفا یه عنوان یک ابزار برای تجارت استفاده می کنید. و اگر روزی و به هر دلیلی این فضا نباشد باز هم می شود از روشهای دیگری برای تجارت استفاده کرد.
هرچند تجارت آنلاین بر روی بستر الکترونیک کار می کند، اما لزوما همه موفقیت شما در تجارت آنلاین به تجارت الکترونیک ختم نمی شود، و باید فاکتورهای دیگری را در نظر بگیرید.
در بحث های موفقیت در تجارت به این مسأله خواهیم پرداخت که بتوانید در تجارت موفق باشید. بنابراین فقط داشتن یک سایت برای موفقیت در تجارت کفایت نمی کند.

تجارت آنلاین B 2 B )  Business to Business)

در تجارت آنلاین اگر با نگاه تجارت اکترونیک به آن نگاه کنیم، چیزی که در مجموعه آراد برندینگ بر روی آن تاکید می شود بحث تجارت Business- to-Business است.
شما با روشهای دیگر تجارت که عمدتا یک بخشی از آنها عمده فروش باشد کاری ندارید، و قرار است که شما به صورت عمده تجارت کنید و از طریق فروش عمده در بازار داخلی و بازارهای خارجی سود خوبی داشه باشید.

بنابراین هدف آراد برندینگ در تجارت آنلاین، تجارت های B To B است.

تجارت  B 2 C) Business to Consumer)

تجارتBusiness to Consumer  به فروشگاه های اینترنتی مربوط می شود، که به مشتریان و مصرف کننده نهایی جنس می فرشد.

تجارت  C 2 B) Consumer to Business )

در این نوع تجارت به طور مثال فردی پروژه ای در نظر دارد و می خواهد پروژه انجام شود، آن را  بصورت آنلاین ارسال میکند و شرکت ها برای آن پروژه پیشنهاد قیمت می دهند و در نهایت شخص اولیه یا همان Consumer اولیه قیمت ها را بررسی می کند  و شرکت مورد نظر را انتخاب میکند.

تجارت  C 2 C) Consumer to Consumer

در این نوع تجارت افراد و مشتریان می توانند با هم کالا خرید فروش کنند مانند سایت معروف eBay
وقتی در مورد تجارت آنلاین صحبت می کنیم منظور همان تجارت آنلاین B 2 B می باشد که شما به عنوان تاجر با سایر تجار یا شرکت ها و موسسات وارد یک خرید و فروش می شوید.

چگونه وارد تجارت آنلاین شویم؟

به این مسأله از چند زاویه میتوان نگاه کرد. یک بخش آن بخش ظاهری قضیه می باشد که بخش الکترونیک قضیه است که باید آن را درنظر بگیرید، ولی بخش های مهمتری هم وجود دارد که وقتی شما وارد بخش تجارت آنلاین می شوید باید آنها را به عنوان اولین  قدم در نظر بگیرید تا بتوانید در کسب و کار خود موفق شوید:

قبل از شروع تجارت آنلاین این نکات را در نظر بگیرید

قبل از هر چیز چون تجارت آنلاین پایه ی الکترونیک دارد. طبیعتا شما باید یک سایت داشته باشید و هویت برای خود تعریف کنید.

۱-دامین و لوگو

خیلی مهم است که یک دامین مناسب برای سایتتان انتخاب کنید و یک لوگوی  شکیلی داشته باشید که بتواند معرف هویت کسب و کار شما باشد، این اولین چیزی است که باید برای راه اندازی تجارتی که بر مبنای الکترونیک است داشته باشید.

۲-هاست مناسب

سایتی که شما راه اندازی می کنید باید هاست مناسبی نیز داشته باشید، هاست ها با توجه به اینکه یک فضای ذخیره اطلاعات هستند اهمیت زیادی دارند، هاست از لحاظ ظرفیتی که به سایت شما اختصاص می دهد و هم ار لحاظ سیستم عاملی که سایت شما را ساپورت می کند اهمیت زیادی دارد،  تا در نهایت منجر به این شود که سایت شما سئو خوبی داشته باشد و براحتی بتوان از آنها استفاده کرد.

۳-ویترین زیبا و جذاب سایت

نکته دیگری که در موضوع سایت وجود دارد، این است که سایتی که شما کار می کنید سایت جذابی باشد.

در آینده و در بحث موفقیت در تجارت گفته خواهد شد که چه سایتی می تواند در جذب مخاطب تاثیر زیادی داشته باشد و کمک کند که تجارت بهتری داشته باشید.

۴-سایت سئو شده باشد

همان طور که می دانید سایت شما باید سئو شده باشد.
سایتی باشد که وقتی راه اندازی می شود، اگر کسی نمی داند که سایت شما با  یک دامین خاص روی هاست و  قابل دسترس است، بتواند کلید واژه های مد نظر خود را جستجو کند و در نهایت به شما برسد.

سایت شما باید از نظر سئو یک سایت قوی باشد، تا بتوانید به راحتی اطلاعاتی که مد نظرتان است را به مشتریان خود منتقل کنید. و کسانی که می خواهند کالایی را که مد نظر شما است و شما تاجر آن هستید را تهیه کنند، شما را براحتی پیدا کنند.

صرفا فقط داشتن یک سایت کافی نیست و نمی تواند کمک کننده باشد، و باید سایتی باشد که دیده شود یعنی مشتریان در سرچ موتورهای جستجو بتوانند شما را پیدا کنند و با شما ارتباط برقرار کنند.

۵-مطئن شوید که کسب و کار بر پایه پاسخ به نیاز باشد

اگر در حال فعالیت با مجموعه آراد برندینگ باشید، طبیعتا این بخش از قضیه را بخوبی می دانید و در جریان بحث سئو و کارهایی که برای سایتتان باید انجام شود، هستید.

اشتباهی که اکثر افراد برای شروع یک کار صادراتی می کنند این است که اصرار دارند یک سری محصولات خاصی را برای صادارت انتخاب کنند.
ولی شما باید مطمئن باشید، کاری که می خواهید انجام دهید بر پایه یک نیاز باشد.

به طور مثال در جامعه جهانی نیاز است که محصولی وارد شود و ممکن است تا بحال در جامعه ایران حداقل پاسخ دهنده خوبی برای آن پیدا نشده باشد.
چه بسا کشور همسایه ما یک محصولی را نیاز داشته باشد و ما در واقع در حال تولید آن محصول باشیم، اما آن محصول را در بازار جهانی به صورت مناسبی عرضه نکرده باشیم و خودرا معرفی نکرده باشیم.

مخاطبان شما باید بتوانند با سرچ هایی که در موتورهای جستجو انجام می دهند شما را پیدا کنند.
اگر شما برای آن محصول خاص این هدف و این کار را انجام نداده باشید، طبیعتا مخاطبین شما نمی توانند شما را پیدا کنند.

از طرفی دیگر محصولاتی هستند که شناخته شده هستند مانند زعفران، فرش ایرانی، و پسته،  اشخاص زیادی می دانند که باید این محصولات را از ایران خریداری کنند و تاجران زیادی نیز هستند که بر روی این محصولات کار می کنند.

وقتی شما وارد این محصولات می شوید عملا کسب و کار خود را بر مبنای یک نیاز بنا نکرده اید.
زیرا این نیاز از راه دیگری تأمین می شود و شما می خواهید به نوعی با افرادی در جامعه ایران و هموطنانی که این محصول را تأمین می کنند رقابت کنید، در حالی که محصولات دیگری نیز هستند، که جامعه جهانی به آنها نیاز دارد و ما عرضه کننده خوبی برای آن محصول هستیم ولی آن محصول را بدرستی معرفی نکرده ایم.

برای اینکه نیاز کشورهای دیگر را متوجه شوید و یا هر محصولی که مد نظرتان باشد، می توانید از طریق سایت www.trademap.org و سایتهایی که اطلاعات گمرک کشورهای دیگر را در اختیار شما قرار می دهند و نشان می دهند که هر کشوری در آخرین آمار خود چه محصولی را وارد کرده است و چه محصولی را صادر کرده است.

اگر شما بدانید که کشورهای دیگر چه محصولی را نیاز دارند که می توانید آن را تأمین کنید، و اینکه آن محصول تا به امروز از طرف ایران صادر نشده، و یا بخوبی صادر نشده است، و یا به هر دلیلی حجم صادرات آن کم بوده است،  مخصوصا اگر این نیاز در کشورهای همسایه باشد، گزینه خوبی است که شما کسب و کارتان را بر پایه آن بگذارید.

یک کسب کار موفق، کسب و کاری است که بر پایه نیاز تعریف شده باشد، نه محصولی که دیگران بر روی آن کار می کنند، زیرا وقتی شما وارد آن می شوید داستان اقیانوس سرخ و اقیانوس آبی پیش می آید.

وقتی شما وارد یک بازار پر رقیب می شوید مانند آن است که جنگ خونینی راه افتاده باشد و مانند آن است که وارد اقیانوس سرخی شده اید.
اگر محصول شما رقیب های جدی نداشته باشد و  قبلا رقیب های جدی در آن کار نکرده باشند، شما هم می توانید در ایران و در بازارهای بین المللی آن را معرف کنید و صادر کنید و ارز وارد کشور کنید و هم می توانید در صادرات خود بسیار موفق عمل کنید، زیرا رقبای سرسختی حداقل از داخل کشور ندارید.

چگونه تجارت را شروع کنیم

چگونه و با کمک چه کسانی می توانیم وارد تجارت شویم؟
هر فردی می تواند با پول و سرمایه ای که دارد وارد تجارت شود و در هر کجا که می خواهد سرمایه گذاری کند.
برایتان پیش آمده که چطور و چگونه در تجارتی که می خواهید باید سرمایه گذاری کنید؟
برای این که به درستی تجارتی را شروع کنید و کسب و کاری را برای خود راه اندازی کنید باید از افراد حرفه ای در این کار کمک بگیرید تا موفق شوید.

تاجر شدن از صفر

آیا هرکسی می تواند تاجر شود؟
برای تجارت به چقدر سرمایه نیاز است؟ چگونه می توانیم تاجر شویم؟ موضوعاتی از این قبیل بسیار زیاد در اینترنت سرچ می شود که تیم برندسازی استاد زیارکلائی کاملا حرفه ای به تمامی این سوالات پاسخ می دهد و شما را با امر تجارت و برندسازی آشنا می نماید. بله تاجر شدن از صفر ممکن است و روشهایی دارد که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

برای تاجر شدن چه رشته ای باید خواند؟

برخی از مردم علاقه به تجارت دارند و فکر میکنند با مطالعه و تحصیل در رشته های بازرگانی می توانند تاجر شوند. مهندسین صنایع نیز چنین طرز فکری داشتند ولی هیچکدام از این رشته ها نتوانستند تاجر شوند. تجارت با درس آمیخته نیست.
تجارت اصول و فنونی دارد که هر انسان بی سوادی هم که این اصول را بداند می تواند تجارت کند. در اینجا منظور از بی سواد این است که الزام به دانش دانشگاهی نیست و هرکس که الفبای تجارت را بداند هم می تواند تاجر شود.

تجارت چگونه است؟

تجارت به معنای خرید و فروش کالا از کشوری به کشور دیگر و یا در حد کوچکتر آن در بازار داخلی یک کشور گفته می شود. صادرات و واردات نوعی از بزرگترین تجارت ها است.

یک تاجر ابتدا بازاریابی می کند و پس از اینکه مشتری خود را پیدا کرد، محصولش را به وی می فروشد و سود می برد. حال این محصول می تواند توسط خودش تولید شده باشد و یا اینکه از تولید کننده گان دیگری خریداری کرده باشد و یا بعضا از تامین کنندگانی دریافت کند.

مراحل قانونی تاجر شدن

تاجر شدن هیچ مرحله قانونی ندارد و هرکس به شما گفت که باید مدرک قانونی داشته باشید تا تجارت کنید دروغ گفته است.
ارسال بار برای مشتری و ثبت مراحل گمرکی و حمل و نقل نیاز به مجوز قانونی دارد ولی اینکه شما بخواهید تاجر باشید نیاز نیست که مدرکی شخصا داشته باشید تا درس آن را خوانده باشید و …

تجارت بدون سرمایه ممکن است؟

چنانچه در امور تبلیغات و اینترنت اطلاعات داشته باشید و یا یک مشاور و مربی داشته باشید می توانید یاد بگیرید که چگونه می توانید بدون سرمایه تجارت کنید و در تجارت خود موفق شوید.
در غیر این صورت افرادی هستند که حق شما را خواهند خورد و شما را فریب می دهند و یا اگر بخواهید به شیوه سنتی عمل کنید، باید حداقل ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

خصوصیات یک تاجر موفق

تاجر موفق کسی است که از تجارت دیگران الگو بر میدارد و حرف مربیان خودش را گوش می دهد تا مسیر سخت را برای خودش آسان کند و سریعتر به مقصد برسد. اما در ادامه مهمترین نکات در تجارت موفق:

 • پایه و اساس را بسازید
 • روی کم کردن ترس‌ها کار کنید
 • آینده را یک روز مهم ببینید
 • برای جذب اطلاعات بیشتر مشتاق و پیگیر باشید
 • استرس و اضطراب را کنترل کنید
 • روی رشد شخصیت تمرکز کنید
 • شبکه ارتباطی داشته باشید

چه تجارتی خوب است؟

تجارتی خوب است که سود زیادی داشته باشد و کار آن نیز آسان باشد و رقیب هم نداشته باشد و محصول هم انحصاری باشد و به سادگی توسط مشتریان تهیه نشود. تجارت خوب شاخصه های مهمی دارد که نیاز هست در اختیار شما قرار دهیم.

چگونه تاجر شویم؟

کافی است همین حالا عدد ۱ را به شماره ۰۹۱۲۰۱۶۹۵۱۴ ارسال نمایید تا مشاورین ما به صورت رایگان با شما تماس حاصل نمایند و اطلاعات لازم در این زمینه را برایتان ارسال کنند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ
 1. Avatar
  امیر گفته:

  یک میوه سیب را با تزییناتی مثل چشم مصنوعی دست مصنوعی وبا یک لبخند مصنوعی آن را در اختیار مردم گذاشت تا بادوستان خود را خوشحال کنند

  پاسخ