نحوه تولید محتوای جذاب چگونه است + فیلم

نحوه تولید محتوای جذاب چگونه است اینکه به چه شکل تولید محتوا را انجام داده و در قالب مقاله چه مواردی را استفاده کنید تا مخاطب به قول معروف میخکوب آن شده و دقایق بیشتری را در سایت شما صرف کرده و بماند تا شما امتیاز بیشتری از گوگل بگیرید.

تیترها و رنگ ها

تیترها و رنگ هایی که در محتوا استفاده می‌ شود در خوانایی متن تاثیرگذار هستند، پس وقتی یک تم و رنگی در سایت استفاده می شود و در واقع یک باکسی ایجاد می‌ شود و محتوا درون آن قرار می گیرد، این جذاب می ‌شود و در واقع کاری می کند که خواندن محتوا راحت تر شود، این باکس ها در واقع باکس های تبلیغاتی هستند که در دل متن قرار می گیرند و سعی کنید که حتما از این باکس ها در صفحاتتان استفاده کنید، تصاویر هم تاثیر گذار هستند.

آرادی ها یک باکس ویژه ای ایجاد کردند که برای آن ها تایپ می کند و این تکنیک هم باعث می ‌شود که مخاطب در این صفحه بماند و محتوا را بخواند، یعنی سریع پایین نیاید بلکه صبر می ‌کند تا ببیند این جمله ای که نوشته می شود چیست، یک سری جمله‌ های کلیدی که شما می ‌خواهید در محتوایتان استفاده کنید، یک سری شعارها بگویید یا حرف های مهم را بزنید در این باکس های نقل قول می توانید از این تکنیک بهره بگیرید و استفاده کنید که باعث می ‌شود مخاطب در این صفحه بیشتر بماند.

خیلی ها می گویند که ما دوست داریم محتواهایمان در گوگل ستاره دار نمایش داده شوند که این آپشن رتبه دادن را هم آرادی ها اضافه کردند، در قسمت پایین صفحه هم فرم های تماس و بخش کامنت ها و نظرها را می توانیم مشاهده کنیم که اینجا مخاطب می‌ تواند نظر خودش را ثبت کند، و در انتها یک دیزاین دیگری وجود دارد که حتی مخاطب می ‌تواند محتواهای قبلی و بعدی را هم مطالعه کند، مثلا مخاطب این محتوایی که روی سایت من است را خوانده است و من نمی ‌خواهم که از سایت من خارج شود و وارد سایت شرکت رقیب شود بلکه می خواهم محتواهای دیگر من را هم بخواند که با کلیک کردن روی هر کدام از گزینه ‌های موجود می ‌تواند وارد مقاله قبل و بعد من شود.

تمام هدف ها به این ختم می شود بعد از اینکه مخاطب از طریق گوگل یا شبکه‌ های اجتماعی مختلف وارد وب سایت من شد، به راحتی وب سایت من را ترک نکند و وارد یک سایت دیگری نشود و شما باید تلاش کنید که مخاطب تان را روی سایت خودتان نگه دارید و از هر تکنیکی که می توانید باید بهره بگیرید.

مثلا تکنیک های روانشناسی رنگ ها تأثیر گذار هستند، مقالاتی که استفاده می کنید، اسلایدها و دیزاین هایی که بهره می گیرید، فوتر چه رنگی باشد، همه این ها تأثیر گذار هستند، اینکه ما اسکرول را بالا می آوریم و نوار قرمز بالای صفحه بر می ‌گردد یا اگر اسکرول را پایین بیاوریم نوار قرمز بالای صفحه جلو می رود و این به ما می فهماند که چقدر از مقاله ما باقی مانده است تا تمام شود و دقیقاً به ما می ‌گوید که تا کجا باید بخوانیم و چقدر طول می کشد، همه را به ما اطلاع می ‌دهد و این ها برای مخاطب جذاب است و در صفحه شما می ماند، پس همه این مسائل را رعایت کند.

واتر مارک کردن

خیلی از افراد سلیقه خوبی دارند و تصاویر را واتر مارک می ‌کنند، آرادی ها در رابطه با واتر مارک چندین جلسه صحبت کردند، یکی از بحث‌ های اعتماد سازی همین واتر مارک است یعنی شما محتوا تولید می‌ کنید و لوگوی خودتان را روی تصاویری که روی سایت تان بهره می گیرید قرار می دهید و این کار دو تا مزیت دارد اول از لحاظ بحث اعتماد سازی در برند سازی و دوم اینکه کسی اجازه ندارد این عکس را از سایت شما کپی ‌کند و در سایت خودش قرار دهد یعنی این عکس، منحصر برای شما می شود.

و نکته جالبی که وجود دارد این است تصاویری که شما واتر مارک می ‌کنید با وجود اینکه حتی عکس را از گوگل گرفته باشید، گوگل این عکس جدید را یک تصویر جدید می‌ شناسد، خیلی ‌ها این بحث را مطرح می‌ کنند که چرا عکس هایی را که ما از گوگل می گیریم و روی سایتمان قرار می ‌دهیم، سایت ما جایگاه نمی گیرد؟ به این علت است که گوگل متوجه می شود که این عکس کپی برداری از سایت دیگر است و به سایت اولی که قوی بود و شما از آن کپی کردید، جایگاه داده است و الزامی ندارد که به شما هم جایگاه بدهد، چون شما مرجع نیستید، اما وقتی واتر مارک می‌ کنید این یک تصویر جدید شناخته می‌ شود و کسی هم اجازه کپی برداری ندارد چون برند شما دارد تبلیغ می ‌شود و شما یک تصویر یونیک را با جایگاه بهتر دریافت می کنید و این یک نکته ای است که خیلی ها نمی دانند.

ایمیل و جیمیل هایی که باید استفاده شود

در رابطه با ایمیل ها هم سعی کنید که ایمیل های یاهو و جیمیل استفاده نکنید بلکه درخواست دهید تا ایمیل شرکتی برایتان ساخته شود، ایمیل شرکتی خودتان را بسازید، ایمیلی که از جنس خود سایت شما است، این خیلی متفاوت است تا اینکه ایمیل یاهو استفاده کنید، ایمیل یاهو و جیمیل که استفاده می کنید باعث ایجاد عدم اعتماد می شود یعنی شما نمی توانید قانون شرکتی را اینجا رعایت کنید، پس سعی کنید که حتما از ایمیل شرکتی استفاده کنید تا مخاطب بتواند بهتر به شما اعتماد کند.

پادکست ها و فایل ها

پادکست ها و فایل های صوتی را هم ما آرادی ها آموزش دادیم و شما در سایت آراد برندینگ هم زیاد می بینید که یک محتوا با فایل صوتی وجود دارد، یعنی مخاطب می ‌تواند پلی کند و فایل را گوش دهد و ما آرادی ها در جلسات قبل، نمونه ‌هایی که پرسنل آراد ساختند را به شما نمایش داده بودیم که یک فایل صوتی چطوری می تواند ساخته شود، روی سایت قرار بگیرد و باعث می ‌شود که مخاطب زمان بیشتری روی صفحه سایت شما بماند.

دیده شدن و شناخته شدن

اول از همه زیاد دیده شدن مهم است در گام دوم به خوبی دیده شدن اهمیت دارد، شما زیاد دیده می ‌شوید اما مخاطب، شما را به عنوان یک برند و سایت حرفه ای نمی داند که ارتباط بگیرد، اما گاهی اوقات زیاد دیده می‌ شوید و شما را به عنوان یه سایت حرفه ای هم می دانند و این عالی است، گاهی اوقات هم زیاد دیده می شوید ولی شما را به بدی می شناسند و این خیلی خوب نیست.

اما گاهی اوقات خوب دیده نمی ‌شوید یعنی به خوبی شناخته می ‌شوید اما زیاد دیده نمی ‌شوید و این خیلی بد است، شما یک جنس با کیفیت دارید ولی آن را تبلیغ نمی ‌کنید و دیده نمی شود که این از حالت دوم هم بدتر است، شما اگر زیاد تبلیغ می‌ کردید و متوسط دیده می ‌شدید بهتر از این بود که خوب هستید اما دیده نمی شوید، دیده شدن مهم ترین شاخصه تجارت است، یعنی هر چقدر که شما می ‌خواهید میزان درآمدتان بیشتر شود باید تبلیغاتتان هم بیشتر دیده شود.

میزان دیده شدن در گوگل

اما نکته پایانی در رابطه با میزان دیده شدن در گوگل است، مثلا ما در گوگل عبارت خرید کیسه نانو را سرچ می کنیم و چند تا از سایت هایی که بالا می آیند را باز می کنیم و قسمت تماس با ما را نگاه می‌ کنیم می ‌بینیم که در همه آن ها اسم یک نفر درج شده است یعنی این شخص چندین سایت دارد و گوگل را قبضه کرده است، این هم یک تکنیک برند سازی و کسب اعتبار است، یعنی اول از همه کاری می ‌کند که رقیب ‌ها به چشم نیایند.

مثلا ما در صفحه چرم دیده بودیم که همه طراحی ‌ها توسط مجموعه آراد برندینگ انجام شده است اما نکته اینجا بود مشتری که نمی‌ داند طراحی این سایت ها توسط آراد انجام شده است بلکه بیشتر به اسم اشخاص دارنده سایت توجه می کند، اما اینجا هر سایتی که باز می کند آخرش به یک اسم ختم می شود، اینجا این فرد، شخص برند ماجرا است یعنی دارد خودش را برند سازی می کند و کاری می‌ کند که خودش معروف شود و این عالی است.

پس یک تکنیک این است که رقیب ها را کنار بگذارید و کاری کنید که آن ها در گوگل جایگاه نگیرند، برای این کار باید همه سایت هایتان را سئو و قوی کنید تا در گوگل دیده شوند، دوم برند سازی روی خود سایت مهم است و سوم اینکه محصولاتی که می ‌خواهید کار کنید تنوع داشته باشند و روی محصولات بیشتری مانور دهید، این ها همه موضوعاتی هستند که در کسب و کار و تجارت اهمیت پیدا می‌ کنند.

که این ها بستگی به بودجه تبلیغاتی شما دارند گاهی اوقات بودجه تبلیغاتی شما کم است، گاهی اوقات پول زیادی دارید، گاهی اصلا پولی ندارید و بستگی به بودجه خودتان کم کم می کارید، داشتن وب سایت شبیه به زمینی است که شما می خواهید آن را آباد کنید، چقدر می خواهید هزینه کنید؟

مثلا ابتدا با ۲۰ میلیون شروع می کنید و مقداری از آن را آباد می کنید، چند روز دیگر دوباره پول دستتان می آید و آن را بیشتر آباد می کنید و همین طور ادامه می دهید که زمینتان را آباد کنید، زمینتان را خیلی خوب آباد می‌ کنید و یک زمین دیگر را هم خریداری می کنید.

اینجا هم همین طور است یک سایت راه اندازی می کنید و همین طور سایت هایتان را آباد می کنید و یک برند جهانی و حتی در حد ایران را شما می توانید به راحتی شکل دهید و کسب و کار موفق تری داشته باشید.

اینجا همه کسب و کارها قابل رشد هستند، شما در مشاغل دیگر که نگاه می کنید متوجه می شوید که شغل به شکلی است که اصلاً رشد نمی ‌کند مثلاً یک شخصی 27 الی 30 سال کارمندی و کارگری می کند و مثل این است که برای این کار به دنیا آمده است و اصلا از مغزش استفاده نکرده است که مقداری پیشرفت و رشد کند.

در حالی که شما وقتی وارد عرصه تجاری می شوید می بینید که هر روز در حال رشد کردن هستید، هر روز چیزهای جدید یاد می گیرید و هر روز درآمدتان می‌ تواند بیشتر شود، کافی است که نکته ها را بپذیرید و انجام دهید، خیلی از افراد هستند که اصلاً نکته ها را یاد نگرفتند و بعد می ‌گویند که چرا ما در کسب و کارمان موفق نمی ‌شویم؟

شبیه همان دو تا موبایل فروش و مغازه داری هستند که یکی در بورس قرار می گیرد و خیلی خوب می فروشد ولی دیگری نمی تواند چیزی بفروشد و می ‌گوید که من موفق نشدم، پس اینکه شما چه کارهایی انجام می دهید و از چه تکنیک هایی استفاده می کنید تا حجم مشتری ها و درآمدتان بیشتر شود، همه این ها تاثیرگذار هستند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 پاسخ
 1. علی آقاجانی
  علی آقاجانی گفته:

  ولی تو اکثر وقتا این باکس های تبلیغاتی وسط خوندن متن خیلی اذیت کنندست و فکر میکنم کمتر بهش توجه بشه

  پاسخ
 2. amirreza
  amirreza گفته:

  محتواهایی که در گوگل ستاره دار نمایش داده میشن تو جایگاه گرفتن و یا از نظر افزایش بیننده چه تاثیری داره؟

  پاسخ
 3. متین خازنه
  متین خازنه گفته:

  دقیقا همینجوریه که میگید
  بعضی از سایت ها هستن که خیلی پر محتوان
  انقد چیزای خوب توش پیدا میشه که ساعتها وقتتو میگیره و کسل کننده نیست

  پاسخ
 4. آریا عبدالهی
  آریا عبدالهی گفته:

  اینکه آپشنی ایجاد شده که بشه تو سایتا کامنت و نظر گذاشته بشه خیلی خوب شده
  مثه سایتای درجه یک شما که همه چیش تکمیله

  پاسخ
 5. علی شعبانی
  علی شعبانی گفته:

  چقد خوب شده که یسری آپشن ها و دسترسی هایی برای راحتی و جذب مخاطب به سایتا اضافه شده
  یسری ها واقعا کاربردیه

  پاسخ
 6. داوود رضویان
  داوود رضویان گفته:

  ایمیل یاهو و جیمیل چه تفاوتی با ایمیل شرکتی از نظر بیننده و دسترسیش به سایت داره؟
  بیننده فقط میخواد که وارد سایت بشه حالا چه فرقی میکنه با چه ایمیلی باشه

  پاسخ
 7. محمد حسین جهانگیری
  محمد حسین جهانگیری گفته:

  ایمیل شرکتی رو هر کاربری میشه ازش استفاده کرد و برای سایت خود ایمیل شرکتی ثبت کرد؟

  پاسخ
 8. رامین غضنفری
  رامین غضنفری گفته:

  ایجاد پادکست ها و فایل های صوتی خیلی کار مخاطب رو راحت ترش کرده
  فقط با یه پلی کردن میتونه متن چند صفحه ای رو گوش بده
  مخاطب قطعا ازاین همه جدابیت خوشش میاد

  پاسخ
 9. یاسر
  یاسر گفته:

  دیگه خیلی از بینندها حوصله خوندن متن های زیاد و ندارن
  به نظر بجای گذاشتن متن های طولانی از پادکست و فایل صوتی استفاده بشه قابل توجه تره

  پاسخ
 10. milad bau
  milad bau گفته:

  به شرطی که پادکستها کامل و جالب با مفاهیم بالا باشد تا شنوندرو خسته نکنه
  از الفاظ و کلمات خوب و قشنگی استفاده کنه

  پاسخ
 11. حمیدرضازمانی
  حمیدرضازمانی گفته:

  خوب دیده شدن مهم تر از دیده شدنه
  اینکه مخاطب از سایتمون خوشش بیاد و پیگیر هر دفعه دیدن از سایتمون باشه

  پاسخ