روش جلب اعتماد مشتری + فیلم

روش جلب اعتماد مشتری به وسیله سایت بسیار ساده است، تنها کافیست از نظر ظاهری به سایت خود برسید و یک سایت حرفه ای برای بازدید مشتری های خود فراهم کنید.

نمایش موبایلی سایت

چیزی که ما آرادی ها دوباره اینجا به شما تاکید می ‌کنیم و خیلی مهم است بحث نمایش موبایلی است، ۷۰ درصد مشتری ‌های شما از طریق موبایل از سایت شما را دیدن می کنند، حالا نگاه کنید که در نمایش موبایلی چه چیزهایی خوب است و چه چیزهایی بد است.

پس یک بخشی راهنمای ماجرا است، یعنی یکی باید متخصص باشد که به ما بفهماند مثلا رنگ نوک مدادی خطوط با رنگ مشکی فرق دارد، یکی باید باشد که به ما بگوید فاصله بین کلمات و حروف ها در اینکه این مقاله خوانده شود یا خوانده نشود، تاثیر گذار هستند، اگر شما این مباحث را ندانید و فقط بخواهید محتوا تولید کنید فایده ای ندارد، درست است که محتوای طولانی هم تولید می کنید اما اصلا کسی آن را نمی ‌خواند و آن صفحه را نمی بیند چون شما ظاهر را رعایت نکردید، اول ظاهر مهم است و بعد وارد بطن و کیفیت کار شوید، پس ظاهر خیلی اهمیت دارد.

حالا ظاهر گوشی موبایل مهم تر از صفحه ای است که در دسکتاپ مشاهده می کنید، دوباره در پیج های مختلف و صفحات مختلف این موضوع اهمیت پیدا می ‌کند، اینکه صفحه اول چه تمی دارد مهم است، مثلا مشتری دو تا سایت، در مورد یک موضوع را باز می کند و تم های صفحه اول هر دو سایت را در نمایش دسکتاپی می بیند، در همین جا مشتری تصمیمش را می ‌گیرد، شاید به هر دو نفر زنگ بزند اما می‌ خواهد تصمیم بگیرد که به چه کسی اعتماد کند و کالا را از آن فرد خریداری کند، این نکته مهم است، شماره تماس هایی که در سایت ها وجود دارند را می بیند و همه این ها را در ذهن خودش تحلیل می‌ کند و این موضوعات خیلی برای مشتری اهمیت دارند.

ظاهر شما در جذب مشتری

در آداب مذاکرات تجاری حضوری، هم این موضوع مطرح است، یعنی گاهی اوقات شما می ‌خواهید در یک کافی شاپ یا در محیط شرکتی خیلی خوشگل یا ضعیف یا در یک رستوران با مشتری خارجی قرار بگذارید و صحبت کنید این ها همه تاثیر گذار هستند، حتی لباسی که شما در آن جلسه می پوشید هم مهم است و خیلی‌ ها ممکن است لباس آستین کوتاه بپوشند یا از کفش‌ های کتانی اسپرت استفاده کنند و وارد جلسات مذاکره شوند، این ها همه اشتباه است بعد می‌ گویند که مشتری آمد، با همدیگر در هتل صحبت کردیم ولی چرا قرار داد نبست، همه چیز که خوب بود؟

مهم‌ ترین چیزی که اهمیت دارد، ظاهر شما است که مثلاً با چه گوشی موبایلی در جلسه حضور پیدا کردید؟ از چه پوششی استفاده کردید؟ چه رنگ لباسی برای این جلسه انتخاب کردید؟ چه نوع کفشی پوشیدید؟ این ها همه مهم هستند، پس ظاهر خیلی خیلی اهمیت پیدا می ‌کند و در کسب و کار مهم است.

ظاهر سایت در جذب مشتری

در سایت هم همینطور است یعنی قبل از اینکه مشتری ارتباط بگیرد ظاهر وب سایت شما را می ‌بیند و بعد تصمیم می گیرد که ارتباط بگیرد و چه سوال‌ هایی از شما بپرسد، دیالوگ های شما بر اساس ظاهرتان می تواند متفاوت باشند، شما باید در زمان، این تجربه را کسب کنید و بفهمید که باید چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را انجام ندهید.

آپشن های قالب جدید آرادی ها

ما آرادی ها در قالب جدیدی که طراحی کردیم یک سری آپشن ها اضافه کردیم، مثلاً یک باکسی را برای همه وب سایت ها در قسمت بالای سایت ایجاد کردیم که مخاطب بتواند حرف دلخواه خودش را بزند، حرفی که خیلی برایش مهم است و این در اعتماد سازی و روانشناسی خیلی اهمیت دارد، در واقع متن موجود در این باکس یک تبلیغی برای ما محسوب می شود که به مشتری هایمان می فهمانیم که چه محصولی می خواهیم کار کنیم و چه کالایی را می ‌فروشیم و صفر تا صد ماجرا را در یک خط توضیح می دهیم.

مثلاً متنی که سایت چرم شروین در این باکس استفاده کرده است این می باشد که “مجموعه چرم شروین شما را به خرید بهترین محصولات چرم دعوت می نماید”، این یک شعار تبلیغاتی است که این فرد داشته است و بهترین جمله تبلیغاتی دنیا نیست بلکه یک جمله ای است که فروشنده این وب سایت یا این تاجر به ذهنش خطور کرده است که این جمله را بگوید و باید آن را تحلیل کند.

تحلیل کردن

تحلیل خیلی مهم است، باید بررسی کنید که وقتی این جمله را می گویید میزان مشتری هایتان چه تغییری می کنند؟ جمله تان را در ماه های مختلف عوض کنید و بعد بررسی کنید که تعداد مشتریتان کم شد یا زیاد شده است و این ها را نگه دارید بعد متوجه می شوید که بازی با کلمات و شعارهای تبلیغاتی در روند تعداد مشتری ‌های شما تاثیرگذار هستند، نگویید که این فقط یک متن است و به مدت مثلا ۱۰ سال آن را تغییر ندهید.

هر دفعه که متن را تغییر می دهید تحلیل کنید و بعد متوجه می‌ شوید که مثلاً این جمله چقدر خوب به شما مشتری می دهد یا تحلیل می ‌کنید و می گویید از وقتی که دارم از این تکنیک استفاده می کنم و جمله ‌بندی ام را در باکس تبلیغاتی ام تغییر دادم، مشتری راحت ‌تر خرید می ‌کند و اعتمادش بیشتر شده است.

پس در هر کسب و کاری که هستید، تحلیل در کسب و کار شما خیلی مهم است، شما مدیر هستید باید کسب و کار خودتان را مدیریت کنید و در ماه های مختلف آنالیز کنید که مثلا از وقتی که این جمله را استفاده می کنید مشتری ها راحت‌ تر از شما خرید می کنند یا سخت تر خرید می کنند؟ و وقتی این را تحلیل می کنید می دانید که اگر مشتری سخت خرید می کند جمله را به جمله قبلی بر می ‌گردانید تا یک جمله جدید به ذهنتان برسد یا اگر دیدید مشتری خیلی راحت تر خرید کرد خودتان را تحسین می کنید که جمله تان را تغییر دادید.

در قسمت پایین باکس یک عنوانی را مشاهده می ‌کنیم و بعد کادری وجود دارد که در آن عبارت “آنچه در این مقاله می خوانید” نوشته شده است و به ما می‌ گوید که این مقاله و این محتوا در رابطه با چه موضوعاتی بحث می کند.

ویدئو مارکتینگ

در آپدیت جدید آراد برندینگ حالت های قرار گیری منو متفاوت است که در آپدیت های جدید همه این ها را توضیح خواهیم داد، در قسمت پایین تر صفحه، فیلم و ویدئو را مشاهده می ‌کنیم، داشتن فیلم و ویدئو روی سایت خیلی تاثیر گذار می باشد، خیلی از شما ویدئو مارکتینگ تان کار نمی کند یا اصلاً ویدئو تولید نمی کنید در حالی که وقتی ما وارد آپارات کانال آراد برندینگ می شویم و در بخش ویدئوهای من وارد می شویم می بینیم دنیایی از ویدئو روی سایت قرار گرفته است و هر کدام از ویدئوها هم چندین بازدید دارند.

چیزی که اهمیت دارد این است که شما هر روز محتوای ویدئویی تولید کنید و ویدئو مارکتینگ یک بحث خیلی مهمی است که آرادی ها دو جلسه در رابطه با ویدئو مارکتینگ به شما آموزش داده اند، اینکه اصلاً چه دوربینی لازم است؟ چه سیستم نوری باید استفاده کنید؟ سیستم میکروفون تان باید چه طور باشد؟ پرده سبزها را به شما آموزش داده اند و صفر تا صد ویدئو مارکتینگ را در جلسات قبلی به شما یاد داده اند که فیلمش را می توانید از مشاورهای فنی تان بگیرید.

وقتی آمار بازدید ویدئوهای آراد برندینگ را مشاهده می کنیم متوجه می شویم که تعداد بازدید ویدئوها در یک روز 17 هزار نفر می باشد، یعنی در یک روز ۱۷ هزار نفر تمام ویدئوهای آراد را می ‌بینند و این عدد فوق ‌العاده بالایی است و چون عدد بازدیدها بالا می رود پس حجم مشتری ها خیلی زیاد می ‌شود، این همان برند سازی است و در واقع آرادی ها هر روز معروف تر می شوند و هر روز ۱۲ الی ۱۳ هزار نفر آدم جدید فقط از طریق آپارات با مجموعه آن ها آشنا می‌ شوند، در فیسبوک، یوتیوب و در سایت هم به همین شکل می باشد و هر روز در بسترها و مسیرهای مختلف کلی مشتری با مجموعه آن ها آشنا می ‌شود.

این باعث می ‌شود که شما برندتر و معروف‌ تر شوید و بیشتر هم بفروشید، شما امروز یک تکنیک را یاد می گیرید و پذیرفتنش با خودتان است، یعنی آرادی ها مسئولیت آموزش دادن به شما را دارند و اینکه شما می پذیرید و گوش می ‌دهید یا نمی دهید به خودتان بستگی دارد، عده ای می پذیرند و عده دیگری نمی پذیرند، آن هایی که می پذیرند، گام به گام مسیر را انجام می ‌دهند و بعد نتیجه اش را می بینند اما آن هایی که انجام نمی دهند یعنی آرادی ها به آن ها می‌ گویند که این کار خوب است و این کار بد است ولی آن افراد دقیقا کارهای بد را انجام می ‌دهند و کارهای خوب را انجام نمی ‌دهند و بعد می ‌گویند که چرا ما جواب نگرفتیم؟

و آرادی ها به آن ها می گویند آن جلساتی که ما داشتیم از خوب ها و بدها صحبت می ‌کردیم و درباره تکنیک های مذاکره و مشتری مداری و جذب مشتری صحبت می‌ کردیم شما حضور نداشتید یا اگر بودید اصلا گوش ندادید که یاد بگیرید.

پس ویدئو مارکتینگ در جذب اعتماد مشتری خیلی مهم است، سعی کنید ویدئوهای تبلیغاتی درست کنید که آرادی ها در هفته گذشته بحث اینستاگرام و ویدئو سازی را به شما آموزش دادند و سایت های مختلف را هم بررسی کردند که فیلم هایش هم موجود است و می ‌توانید از مشاوره فنی خود آن ها را دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 پاسخ
 1. بابک زارعی
  بابک زارعی گفته:

  منظورتون از فراهم کردن سایت حرفه ای برای بازدید مشتری ها چیه؟
  باید چه خصوصیاتی داشته باشه؟

  پاسخ
 2. امیرعلی شیرزاد
  امیرعلی شیرزاد گفته:

  دیگه خیلی کم پیش میاد مثه سابق کسی با کامپیوتر وارد سایت بشه
  معلولا تمامی کارها با موبایل انجام میشه

  پاسخ
 3. ساسان
  ساسان گفته:

  برای مدیریت کردن یک سایت و تبدیل شدن به یک سایت پربیننده باید از افراد باتجربه مشاوره گرفت

  پاسخ
 4. افشین اسماعیلی
  افشین اسماعیلی گفته:

  خیلی از سایتا مطالبای کوتاهی دارن که مخاطب مشتاقانه اونو دنبال میکنه و یا برعکس بعضی از مقالها بلندن ولی بی مخاطب و بی محتوا

  پاسخ
 5. نعمت کاظمی
  نعمت کاظمی گفته:

  ولی خیلی از سایتا برخلاف ظاهر بیخود و بدشون محتوای خوبی دارن و که میتونه بیننده رو راضی کنه

  پاسخ
 6. میثم کره ای
  میثم کره ای گفته:

  اینکه بشه نظرات و پیشنهاداتی رو در مورد موضع یا محتوای اون سایت به اشتراک گذاشت خیلی آپشن خوبیه که خوبه تو همه سایتا اعمال بشه

  پاسخ
 7. شهاب رستمان
  شهاب رستمان گفته:

  مشاوران آراد همیشه بهترین تکنیک هارو برای هر چه بهتر انجام شدن هر کاری ارائه میدن
  دمتون گرررررررررررررررم

  پاسخ
 8. ........
  ........ گفته:

  سلام و وقت بخیر
  همیشه از اموزشاتون استفاده میکنم و سپاس گذارم بابت وقت ارزشمندی که برای مخاطباتون میزارید
  باتشکر

  پاسخ
 9. مهرزاد کساییان
  مهرزاد کساییان گفته:

  تولید محتوا کردن رو هر فردی خودش میتونه انجام بده یا افراد سازنده سایت هم میتونن انجام بدن؟

  پاسخ