نحوه جلب اعتماد مشتری با سایت + فیلم

نحوه جلب اعتماد مشتری با سایت صرف راه اندازی کردن آن نیست بلکه باید مدیریت کردن محتوا و سایت را کامل یاد بگیرید تا بتوانید از طریق یک سایت سئو شده قوی به سادگی اعتماد مشتریان خود را جلب کنید.

نوسانات قیمت بازار در سایت

روی سایتتان هرگز قیمت اعلام نکنید که بخواهید با نوسانات قیمت‌ ها را بالا و پایین کنید، اما این موضوع در رابطه با پیش فاکتور ها صحبت شده است مثلاً در شرکت آراد برندینگ در پیش فاکتوری که می زنند می نویسند که این پیش فاکتوری که زده شد فقط تا امروز معتبر است یعنی شاید فردا قیمت تغییر کند و ما این خدمات را با قیمت فردا به شما می فروشیم.

همه شرکت ‌ها امروز همین کار را انجام می‌ دهند، یعنی شما در پیش فاکتورتان باید اعلام کنید که این پیش فاکتور فقط برای تاریخ امروز اعتبار دارد و این طور نباشد که شما امروز پیش فاکتور می زنید بعد مشتری بخواهد یک ماه بعد، با همان قیمت پیش فاکتور قبلی که شما دادید واریز کند، این اشتباه است پس باید این موضوع را حتما اطلاع رسانی کنید.

معرفی خودمان در سایت صنعت پوشاک برای اعتماد سازی

چنانچه شما واقعا تولید کننده هستید، خودتان را تولیدی معرفی کنید در غیر این صورت به عنوان یک بازرگانی خودتان را معرفی کنید، در صنعت پوشاک اگر می خواهید در تجارت داخلی کار کنید حتما تولیدی باشید و خودتان را بازرگانی معرفی نکنید چون در صنعت پوشاک مناسب نیست.

خوب دیده نشدن سایت در گوشی موبایل

کسانی که می‌ گویند سایت من در گوشی جالب دیده نمی ‌شود باید یک تیکت بزنند و در تیکت همه جزئیات را بیان کنند مثلا اینکه گفته می شود سایت خوب دیده نمی شود نگاه ها متفاوت است، انسان ها متفاوت فکر می کنند، شما دلیل و معیارتان برای این که می ‌گویید سایتتان خوب دیده نمی شود را مشخص کنید و اگر حرف شما درست باشد این مشکل را واحد فنی رفع می کنند.

مثلاً اگر آرادی ها به شما بگویند که ۵۰ میلیون تومان در سایتتان هزینه کنید و شما آماتور باشید، به شکلی این مبلغ را هزینه می کنید که اشتباه است، ولی اگر حرفه ‌ای باشید طوری خرج می کنید که درست جواب بگیرید، پس اینکه شما می گویید سایتتان خوب دیده نمی ‌شود، این خوب دیده نشدن از نگاه چه کسی است؟

مثلا اگر شخصی که حرفه ای باشد بگوید از نگاه من اگر عکس در صفحه اول سایت نمایش داده شود بهتر است ولی اساتید آراد برندینگ بگویند که با این نظر آن ها مخالفت هستند، اینجا دو تا اتفاق می ‌افتد اول اینکه یا آن شخص روی رای خودش می ماند و می گوید که عکس باید نمایش داده شود که نیروهای آراد برندینگ رایگان این کار را برایش انجام می دهند، دوم اینکه این شخص به اساتید می گوید که شما با تجربه تر از من هستید و اطلاعاتتان بالاتر از من است نظر شما هر چه باشد من همان کار را انجام می دهم.

پس این که می گویید یک چیزی خوب یا بد است را اساتید آراد باید بررسی کنند چون این جالب بودن و خوب و بد بودن از نگاه هر فردی متفاوت است، گاهی اوقات شما از اساتید آراد نظر می خواهید که اگر هر چه آن ها گفتند شما هم همان کار را انجام دهید اما گاهی فقط می خواهید نظر خودتان اعمال شود که برای این کار باید به واحد فنی تیکت بزنید و واحد فنی از شما یک تعهد نامه می گیرند و شما تعهد می دهید هر چیزی که خودتان خواستید را آرادی ها به صورت رایگان برای شما انجام می ‌دهند ولی اگر بعدا جواب نگرفتید، نمی توانید شاکی باشید که چرا من جواب نگرفتم.

چون شما خودتان تعهد دادید که مثلا قالب سایتتان این شکلی باشد یا عکس های سایتتان این مدلی باشند، اگر شما متخصص هستید، هر چیزی که بلد هستید و فکر می کنید که درست است را بگویید تا واحد فنی دقیقا همان موضوع را برای شما انجام دهند و شما تعهد می دهید که مسئولیتش با خودتان است.

قرار دادن محتوا، عکس و فیلم توسط خود شخص در سایت

تیم فنی آراد برندینگ آن قدر تخصص دارند که اگر چیزی که می گویند را درست رعایت کنید شما هم مثل بقیه آرادی ها جواب خواهید گرفت پس اگر خودتان هم به درستی عکس، فیلم و محتوا را روی سایتتان قرار دهید حتما درست نتیجه می گیرید.

افزایش تعداد تماس ها

برای اینکه تعداد تماس هایتان زیاد شود می توانید زیاد تبلیغات کنید یا در گوگل در کلید واژه های مختلف جایگاه داشته باشید یا در شبکه های اجتماعی مختلف تبلیغ کنید، اگر سایتتان انگلیسی است می ‌توانید طرح شتابتان را بیشتر کنید این ها باعث می شوند که تعداد تماس های شما افزایش پیدا کنند.

لینک فالو دادن

هرگز کسی را فالو نکنید و لینک خارجی دادن به سایت های دیگر که برای خودتان است هم می تواند آسیب جدی به سایتتان وارد کند.

سفارش سایت به مجموعه آراد برندینگ

وقتی که شما به مجموعه آراد برندینگ سفارش سایت می ‌دهید همان روز یا نهایتا روز بعد برای شما تیکت و حتی پیامک هم ارسال می ‌شود و با شما تماس هم برقرار می شود و به شما آموزش می دهند که چگونه تیکتتان را جواب دهید و شما را راهنمایی می کنند، لحظه ای که شما تیکتتان را کامل جواب دهید، در کمتر از ۲۴ ساعت سایت شما آماده می شود، مهم این است که شما تیکت را سریع جواب دهید.

هزینه عوض کردن سایت تغییر دامنه

اگر بخواهید سایت تغییر دامنه از یک سایتی مثلاً ir به .com بدهید فقط باید هزینه .com آن را پرداخت کنید با هزینه اتصال این com که شما گرفتید به آن قبلی می خواهد دایرکت انجام شود، هزینه خاصی ندارد، فقط هزینه دامنه و هزینه انتقالش است.

هزینه ۱۰ میلیون برای ۶ ماه

افرادی که می‌ خواهند فقط ۱۰ میلیون تومان برای ۶ ماه هزینه کنند هرگز وارد صادرات نشوند چون هزینه صادراتی بالاتر از این هاست که با ۱۰ میلیون تومان برای 6 ماه بخواهید این کار را انجام دهید اما برای تجارت داخلی، ۲۰ میلیون تومان برای 6 ماه نیاز است اما می توانید ۱۰ میلیون تومان الان هزینه کنید و اگر می‌ گویید که ۱۰ میلیون تومان دیگر را ندارم مثلاً 3 تا 4 ماه از این 6 ماه را می شود با ۱۰ میلیون تومان تبلیغات کرد و مابقی آن 2 یا 3 ماه که می ‌ماند را می‌ گویید که من خودم می ‌خواهم کار کنم.

این دو حالت دارد اول اینکه یک یا چند نیرو برای شما کار کنند یا اینکه می گویید به من آموزش دهید تا خودم کارم را انجام دهم که نخواهم پول نیرو پرداخت کنم، این ها دو تا استراتژی می باشند، مثلا من به عنوان استاد آراد برندینگ هیچ کاری را انجام نمی ‌دهم یعنی به جای آن نیرو می گیرم، یک بار به او آموزش می دهم و بعد پول می دهم که برای من کار انجام دهد و خودم وقت نمی گذارم که انجام دهم اما گاهی اوقات شما می‌ گویید من پول ندارم که بخواهم مثل شما نیرو بگیرم و هزینه پرداخت کنم بلکه خودم فعلاً یاد می گیرم و بعدا که پول دار شدم نیرو می گیرم، ما آرادی ها با این نظریه هم موافق هستیم، این کار را هم می شود انجام داد.

و اگر بخواهید با 3 میلیون تومان شروع کنید هیچ اتفاق خاصی نمی افتد یعنی اگر بخواهید 3 میلیون تومان هزینه کنید و برای همیشه مشتری داشته باشید، هیچ وقت چنین اتفاقی نمی افتد چون ۲ میلیون تومان فقط پول طراحی سایتتان می ‌شود، ولی اگر بعدش خودتان روی سایتتان کار کنید، می ‌شود، ولی اینکه می گویید من ۳ میلیون تومان پول می ‌دهم تا مادام‌ العمر به خاطر وجود این 3 میلیون تومانی که امروز دادم برای من مشتری بیاید این اتفاق نمی ‌افتد.

عکس از محصول در سایت

اگر هیچ عکسی از محصول شما در گوگل وجود ندارد و محصول شما فصلی تولید می‌ شود و الان آن را موجود ندارید که عکس بگیرید فعلا زیاد آن را جدی نگیرید تا محصول به دست بیاید و مجدد برای عکس اصلاحیه بزنید و عکس را اصلاح کنید ولی اگر الان از محصولتان موجود دارید می توانید برای عکاسی بفرستید.

برگزاری همایش های آراد برندینگ

در حال حاضر به دلیل کرونا هیچ همایشی به صورت حضوری در تهران برگزار نمی شود، گاهی اوقات در قم مجبور می ‌شوند که مجوز بگیرند و برگزار کنند ولی به صورت آنلاین نمایش داده می شود.

درخواست تصویر یونیک و سایت جدید

این که کدام بهینه تر می باشد بستگی به شخصی دارد که این کار را انجام می دهد، اگر شخصی باشد که آرادی ها کاملاً او را می ‌شناسند و می دانند که در کارش حرفه ای است به او پیشنهاد می دهند که مثلاً تصویر یونیک بگیرد ولی برای شخصی که شناختی نسبت به او ندارند نمی توانند نظر بدهند و این شخص باید با مشاور تماس بگیرد تا سوالاتی که مد نظر اساتید است را از او بپرسند و بعد اساتید به او بگویند که چه کار کند.

استفاده ازGSM modem، سخت افزار ارسال اس ام اس با خط همراه به صورت انبوه

برای این کار بهتر است از سامانه استفاده شود، سامانه به صورت آماری دقیق به شما نشان می‌ دهد ولیGSM modem یک سری از این قابلیت‌ ها را ندارد اما اگر می خواهید هزینه تان زیاد نشود GSM modem هم خوب است، ما آرادی ها نمی ‌توانیم بگوییم که GSM modem بهترین ابزار برای پیامک انبوه است البته GSM modem با سیم کارت کار می کند و مخابرات سیم ‌کارت را مسدود می‌ کند باید حواستان به این معضل هم باشد حتی می توانند نسبت به خط شما شکایت کنند ولی در سامانه این اتفاق نمی ‌افتد.

افزایش طرح شتاب در سایت خارجی

برای این کار می توانید با مشاورتان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

 تعداد محتوا روی سایت و تعداد صفحات ایندکس شده

اگر مثلا تعداد محتوا روی سایت شما ۲۰۰ تا باشد ولی سرچ کنسول ۲۲۰ تا ایندکس شده نشان دهد، این مشکل محسوب نمی شود، خیلی از دسته ‌ها، تگ ها و برچسب هایی که استفاده می کنید به عنوان یک پیج هستند، مثلا اگر یک سایت شما 10 تا محتوا دارد حداقل دو تا برچسب هم دارد پس ۱۲ تا ایندکس می ‌شود، یکی هم صفحه اصلی سایت می باشد که می شود ۱۳ تا ایندکس، ۴ تا پیج دیگر هم دارید، مثلا صفحه تماس با ما و در باره ما و صفحه مقالات هم دارید که این ها همه پیج محسوب می شوند پس همیشه باید تعداد صفحات ایندکس شده شما بیشتر از تعداد صفحات محتوای شما باشند یعنی این مشکل محسوب نمی شود و اتفاقا خیلی هم خوب است، هر چقدر بیشتر باشد به نفع شما است.

تامین کننده در حوزه تجهیزات پزشکی

خیلی از آرادی ها در حوزه تجهیزات پزشکی کار می کنند اگر در این حوزه مشکل تامین کننده دارید، می توانید به مشاورتان اطلاع دهید که آن ها می توانند شماره افرادی که در این حوزه قوی هستند را به شما بدهند که با آن ها برای تامین ارتباط بگیرید.

در رابطه با پوشاک کدام مشاور بهتر است؟

همه مشاورها خوب هستند و اصلا چیزی به اسم مشاور بد نداریم، یک سری از مشاورها تخصص در یک محصول خاصی دارند و یک سری ها هم ندارند اما همه مشاورها زیر نظر خود اساتید آراد هستند یعنی آراد برندینگ مشاوری ندارد که بخواهد از خودش نظریه بدهد.

شما وقتی ارتباطتان با مشاورتان زیاد باشد مشاور به استاد می گوید که مثلاً آقای فلانی یا خانم فلانی امروز تماس گرفتند و اساتید این اسم ها را زیاد می شنوند و متوجه می شوند که چه افرادی زیاد ارتباط می‌ گیرند و بعد آن ها را راهنمایی می کنند.

یعنی مشاور به خودی خود هیچ نظریه ای در رابطه با خوب یا بد بودن یک موضوع ندارد، همه مشاورها، تماس هایی که با آنها برقرار می ‌شود را در جلسات به اساتید گزارش می دهند که مثلا آقای فلانی و یا خانم فلانی تماس گرفتند و این موضوع را مطرح کردند حالا ما باید چه جوابی به او بدهیم؟

گاهی اوقات سوالات شما تکراری هستند مثلا یک مشتری می ‌گوید که من اگر تعداد سایت هایم را بیشتر کنم بهتر است یا محتوای آن را بیشتر کنم؟ این یک جواب مشخص دارد، یعنی ما اساتید آراد می ‌گوییم که تعداد محتوای زیاد خیلی خوب است و چون مشاورین این سوال را زیاد از اساتید می‌ پرسند می دانند که جواب این سوال چه می باشد ولی اگر سوالی باشد که مشاور جواب آن را نمی داند، مستقیم از اساتید می ‌پرسد، پس اصلا نگران این موضوع نباشید که من کدام مشاور را انتخاب کنم، با هر مشاوری که حالتان با او خوب است و حس می کنید که برای شما بهتر است ارتباط بگیرید، جواب های همه آنها یکی است چون از یک منبع جواب را دریافت می ‌کنند و مثلا ۱۰ تا آدم نیستند که بخواهند به آنها جواب دهند تا شما بخواهید جواب های مختلفی بشنوید.

خطوط مورد استفاده در کار

اگر در محل کارتان همراه اول آنتن ندارد و مجبور شدید که از شماره ایرانسلتان استفاده کنید یا از خط مجازی تان بهره بگیرید باز خوب است، ما آرادی ها در رابطه با خط مجازی و سانترال در یک فیلم آموزشی صحبت کردیم حتما فیلمش را ببینید.

کسانی که می خواهند دو سبک کار کنند

آنهایی که می‌ خواهند دو سبک کار کنند یعنی یک جایی بخواهند بگویند که تولید کننده هستیم و یک برند خاصی را بخواهند تامین کنند.

از یک سمت دیگر می خواهند حواسشان به این ماجرا هم باشد می ‌توانند این برند سازیشان را با دو سایت مختلف انجام دهند یعنی در یک سایت بگویند که من تولید کننده هستم و فقط یک برند را کار کنند و روی سایت دیگرشان با یک اسم دیگری چندین برند را کار کنند که این دو تا با هم دیگر تداخلی نداشته باشند، پس از این تکنیک هم می توانید بهره بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

35 پاسخ
 1. شهرام خلج
  شهرام خلج گفته:

  نوع اطلاعات و نحوه نمایش ارتباط از نکات کلیدی این اعتماده
  حتما باید آدرس و شماره تلفن ذکر بشه
  بسیاری از شرکت ها بدلیل اینکه می خوان تجارت رو وابسته به وب نشان بدن و یا برخی از تیم هایی که در خانه کار می کنن به این آدرس و شماره تلفن اشاره نمی کنن
  شماره تماس و آدرس یکی از کلیدی ترین اصول برای جذب اعتماد مشتری و جذب پول بیشتر از طریق فروشه

  پاسخ
 2. سجادچراغی
  سجادچراغی گفته:

  بر خلاف نظر برخی من سلیقه ایرانی ها رو سایت های شلوغ و پر از بنر های تبلیغاتی همه رنگ نمی دونم
  ممکنه کاربران مدت بیشتری رو در اون صرف کنن و یا با جذابیت های کاذب ایجاد شده روی لینک های اون کلیک کنن ولی برای کسانی که تبلیغ میکنن درآمدزا نیست
  طراحی سنگین و شیک اعتماد ایجاد می کنه و با افزایش میزان اعتماد مشتری فروش هم افزایش پیدا میکنه

  پاسخ
 3. سعیدقلی زاده
  سعیدقلی زاده گفته:

  یکی از نکات دیگه در افزایش میزان فروش امنیت و استفاده از تراکنش های امن و یا همان پروتکل HTTPS هست
  شاید برای همه پیش اومده باشه که زمانی که می خوان پولی حواله کنن وقتی HTTPS رو می بیننن خیالشون راحت می شه
  حال اگه اون پروتکل رو حتی برای عضویت های خود فعال کنه خریدار اعتماد بیشتری می کنه و راحت تر خرید می کنه

  پاسخ
 4. صابراستیری
  صابراستیری گفته:

  هزاران بار شده که به خاطر کوچکترین پیغام خطا در یک سایت اون رو فورا بستیم
  مطمئن شیم سایت ما کوچک ترین خطایی از هر نوعی نداشته باشه
  مطمئن باشیم با کوچکترین خطا کاربرانمون رو برای همیشه از دست خواهیم داد

  پاسخ
 5. حمیدعابدی
  حمیدعابدی گفته:

  یکی از نکات مهم برای شروع کار اینه که کاربران ما کمترین ریسک رو برای کار با ما داشته باشن
  حال اگه به خریداران اعلام کنین که در صورت ناراضی بودن از محصول خریداری شده اون رو پس میگیرین ریسک رو کاهش داده و باعث افزایش تعداد فروش خواهیم شد…

  پاسخ
 6. سعیدکبیری
  سعیدکبیری گفته:

  تکرار در ذهن مخاطب اعتماد ایجاد می کنه و ناخود آگاه اونو به سمت سایت ما می کشونه
  در وبلاگ خودمون باید درباره خدمات و مزیت استفاده از اونها و محصولات جدیدمون بنویسیم
  وبلاگمون رو بروز رسانی کنیم
  سعی کنیم هم به مخاطبان بیاموزیم و هم اونها رو خوشحال کنیم
  مطمئن باشیم اونها هم در هنگام خرید ما رو به یاد میارن

  پاسخ
 7. حسین تنها
  حسین تنها گفته:

  صادق باشیم
  کاربران زیرک هستن
  بزرگنمایی هایشما رو متوجه میشن
  اونچه هستیم باشیم و سعی نکنیم بزرگنمایی کنیم

  پاسخ
 8. علیرضابختیاری
  علیرضابختیاری گفته:

  سوشیال مدیا کمک می کنه مشتریا شمارو حس کنن و با شما ارتباط برقرار کنن
  این به معنای اعتماده
  شرکت هایی که مدیران اونها در دسترس هستن و شما می تونین با اونها صحبت کنین و پرسش و پاسخ داشته باشین فروش بیشتری خواهند داشت
  .

  پاسخ
 9. امیرپورکیان
  امیرپورکیان گفته:

  جلب اعتماد مشتری قبل از خرید از اهمیت بالایی برخورداره
  اون‌ها باید اطمینان داشته باشن که پیام‌ها و تبلیغات ما واقعی هستن
  اونچه ما می‌فروشیم و ارائه می‌دیم مطابقت با چیزیه که می‌گیم و اگه هر مشکلی در معامله پیش بیاد از اون‌ها حمایت می‌کنیم

  پاسخ
 10. آدین بداعی
  آدین بداعی گفته:

  باید به مشتریا نشون داد که می‌تونه بر روی فروشنده حساب کنه و به‌راحتی برای اون‌ها ثابت بشه که قابل‌اطمینانه

  پاسخ
 11. محسن شاه محمدی
  محسن شاه محمدی گفته:

  شاید ساده به نظر برسه اما بسیاری از شرکت‌های بزرگ و کوچک هیچ اهمیتی به این قضیه نمی‌دن که چگونه با مشتریا رفتار کنن قبل از این‌که تبدیل به مشتریا همیشگی بشن

  پاسخ
 12. اصغرزائری
  اصغرزائری گفته:

  بسیاری از بازاریابا در برخی موارد تجربه کردن جلب اعتماد مشتری یک مورد بسیار مهمه و به‌گونه‌ای دیگه باعث می‌شه که مشتریا رو در کنار خودمون نگه‌داریم
  ارتقاء وفاداری مشتری باید در اولویت کار ما باشه زیرا مشتریاییو که به‌سختی به دست آوردیم اگه اعتماد اون‌ها رو به خود جلب نکنیم بدون این‌که متوجه بشیم ما رو ترک میکنن

  پاسخ
 13. غلامرضامیرزا صادقی
  غلامرضامیرزا صادقی گفته:

  اعتماد رو نمی‌توان به‌سرعت یا با شعبده‌بازی به دست آورد و حفظ کرد
  شرکت‌هایی که اعتماد مشتریا رو از دست دادن این رو به‌خوبی فهمیدن

  پاسخ
 14. پیام داوودنژاد
  پیام داوودنژاد گفته:

  مسئله اینجاست که اعتماد یک روزه و به‌راحتی به دست نمیاد و سازمان‌هایی که اعتماد مشتری‌هاشون رو از دست دادن به‌خوبی این رو درک می‌کنن
  اون‌ها هنگام تلاش برای بازسازی چهره و اعتبار از دست رفته‌ی خودشون درمی‌یابن که قوی‌ترین تبلیغات نیز در پاک کردن دید منفی مردم تأثیر چندانی نداره
  اعتماد رو نمی‌توان به مردم تحمیل کرد
  همچنین نمی‌توان مردم رو فریب داد

  پاسخ
 15. علی عبادت طلب
  علی عبادت طلب گفته:

  برای ایجاد ارتباط قوی با مشتریا باید ارزش‌های رو با اونا به اشتراک گذاشت

  پاسخ
 16. عادل جهان دیده
  عادل جهان دیده گفته:

  ارزش‌های مشترک مهم‌ترین دلیل برای برقراری ارتباطه
  باید با مشتریای وفادار در مورد برند صحبت بشه

  پاسخ
 17. محمددائی زاده
  محمددائی زاده گفته:

  یک خدمات عالی مشتریای مادام‌العمر رو به همراه خواهد داشت همچنین منجر به اجتناب از گفتار منفی شده و در رقابت‌ها ما رو متمایز جلوه می‌ده

  پاسخ
 18. نازی حسینی
  نازی حسینی گفته:

  برای شروع باید به حرف‌های مشتریا گوش داد و در زمان مناسبی به نگرانی‌های اون‌ها توجه کرد
  یک راه تماس ساده برای مشتریا به وجود آورد
  به‌طور واضح آدرس ایمیل، شماره تلفن وحساب رسانه‌های اجتماعی رو در معرض دید اون‌ها قرار داد
  باید اون‌ها رو به سمت خود سوق داد

  پاسخ
 19. محسن یحیایی
  محسن یحیایی گفته:

  وقتی مشتری مشکلی داشته باشه اعتمادش سست می‌شه اما اگه زمانی که مشتری مشکلی پیدا می‌کنه به‌سرعت خدماتی مفید دریافت کنه برای همیشه به‌عنوان یک برند قابل‌اعتماد به ما فکر میکنه

  پاسخ
 20. محمدبهشتی
  محمدبهشتی گفته:

  فقط ارائه‌ی بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل کافی نیست بلکه در کنار اون، مشتری باید احساس کنه که دیده می‌شه مشکلاتش شنیده می‌شه و از او قدردانی می‌شه

  پاسخ
 21. یداله صمدی
  یداله صمدی گفته:

  روزهایی پیش میاد که همه‌چیز اون‌طور که برنامه‌ریزی کرده بودیم پیش نرفت
  به‌جای انکار کردن مشکلات باید صادقانه مشتریا رو از وجود این مشکلات با خبر کرد

  پاسخ
 22. محمدعظیم نژاد
  محمدعظیم نژاد گفته:

  باوجود تعدادی از سیستم‌عامل‌های رسانه‌ای اجتماعی، هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفته نمی‌شه که نخواین یک گروه رو ایجاد کنین
  گروه‌ها یک راه مؤثر برای شروع گفتگو با مشتریا هستن و محتوای تولیدشده توسط کاربر رو تشویق می‌کنن

  پاسخ
 23. قبادشاهپوری
  قبادشاهپوری گفته:

  فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی فوایدی داره
  برند رو به نمایش بزاریم
  دنبال کننده‌ها و طرفداران بیشتری پیدا میکنیم و طرفداران احساس بهتری به هویت برند ما خواهند داشت
  هرچه بیشتر برند خودمون رو به نمایش بزاریم سریع‌تر می‌تونیم اعتماد سازی در مشتریا رو انجام بدیم

  پاسخ
 24. فرهاد مهادیان
  فرهاد مهادیان گفته:

  از نقاط قوت ایجاد حضور در رسانه‌های اجتماعی، انعطاف‌پذیری و دسترسی‌های مختلفه
  می‌توان وقت رو صرف دسته‌بندی و تغییر محتوای سایت کرد
  با دنبال‌کنندگان جدید و قبلی ارتباط برقرار کرد
  تصاویر و ویدئوهایی ارسال کرد یا مشتریا رو از اخبار و اطلاعیه‌های جدید مطلع ساخت
  نکته‌ی مهم، فعال بودن در قالب‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی و اینترنته

  پاسخ
 25. محسن شاهرخی
  محسن شاهرخی گفته:

  نباید مشتری رو در تاریکی و سردرگمی رها کرد
  هرچه بیشتر با مشتری تعامل و معاشرت داشت بهتره
  اگه با مشتری‌ها به‌صورت یک‌به‌یک دیدار و تعامل کر این قاعده بسیار کارآمدتر هست

  پاسخ
 26. علی هفته ای
  علی هفته ای گفته:

  باید در مورد اهداف و روند کار خود واضح و شفاف سخن بگیم
  اگه مشکلی وجود داشت در پی حل کردن اون باشیم و تنها با پاسخ دادن از اون نگذریم
  اگه جزئیات یا قسمت تعامل و ارتباطات رو نادیده بگیریم همه‌ی اعتمادی که ساختیم از دست می‌ره

  پاسخ
 27. علی الهیاری
  علی الهیاری گفته:

  یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با مشتریا استفاده از ایمیله
  بعد از خرید مشتریا آدرس ایمیل اون‌ها رو دریافت تا اون‌ها رو از به‌روزرسانی محصولات با خبر کرد و یا اینکه پیگیر اون‌ها بود که ببینی چه تجربه‌ای از محصول کسب کردهه ان
  این اطلاعات می‌تونه برای بهبود رضایت مشتریا ناراضی مورداستفاده قرار بگیره و مشتریان فعلی رو خوشحال نگه داره

  پاسخ
 28. یاسرزمانی
  یاسرزمانی گفته:

  مطالعات ثابت کرده که ایمیل‌های شخصی ۶ برابر باارزش‌تر از ایمیل‌های غیرشخصی هستن
  این ایمیل‌ها می‌تونن چیزهایی مثل تبریک تولد یا ارائه کوپن به مشتریانی که سالگرد مشتری شدنشون فرارسیده باشه
  مشتریا از پیام‌های شخصی که برایشان ارسال شده بسیار خوشحال می‌شن، زیرا این پیام‌ها باعث می‌شه که بین فروشنده و مشتری یک پیوند احساسی به وجود بیاد

  پاسخ
 29. حمیدداس دار
  حمیدداس دار گفته:

  هممون کلیشه‌ای که در کسب‌وکارها وجود داره رو شنیدیم
  باید به وعده خود عمل کرد و به‌موقع تحویل داد
  می‌توان به‌سادگی این کار رو انجام داد
  مشتری‌ها به‌اندازه‌ی گذشته به برندها اعتماد نمی‌کنن و دلیلش اینه که احساس می‌کنن در طول زمان فریب خورده‌ ان
  زمانی که مشتری احساس کنه به طریقی فریب‌خورده و وعده‌ی بی‌جا به او داده ‌شده، اون برند رو کنار میزاره

  پاسخ
 30. حسین سرلک خوانساری
  حسین سرلک خوانساری گفته:

  هنگامی‌که در حال تلاش کردن برای رسیدن به مشتریای جدید هستیم فراموش کردن مشتریای فعلی به‌راحتی قابل انجامه
  برای جلوگیری از خستگی مشتریای فعلی از ما اطمینان حاصل کنیم که از خاصیت محصول ما در طول زمان کاسته نمی‌شه

  پاسخ
 31. حسام شریعتمداری
  حسام شریعتمداری گفته:

  باید اول ترتیبی داده بشه تا مشتری‌ها با اطمینان خاطر خرید کنن حتی اگه فروش آنلاین نداشت
  مشتری‌ها همچنان باید بتونن وب‌سایت رو ببینن و برای تسهیل و تسریع در انجام کارهاشون از اون استفاده کنن که این خود باعث امنیت خاطر و در نهایت جلب اعتماد مشتری می‌شه

  پاسخ
 32. احسان مژدهی نیا
  احسان مژدهی نیا گفته:

  کارکنان برای ارتقای سطح وفاداری مشتریا به برند و جلب اعتماد مشتری بسیار مهم هستن
  هنگامی‌که کارکنان به فرهنگ فروش احترام می‌زارن احتمال بیشتری داره که دوستان و خانواده مشتریا هم ملحق بشن
  باید اطمینان حاصل کرد که کارکنا دارای آموزش و ابزار مناسب برای بهبود تجربه مشتریا هستن

  پاسخ
 33. عزیزروحی
  عزیزروحی گفته:

  باید برند رو شخصی‌سازی کرد
  نباید تقلید کرد
  باید خومون باشیم
  این در بازاریابی، جلب اعتماد مشتری، تبلیغات و همچنین در تعامل با مشتری‌ها بسیار مفیده
  پاسخ‌های تکراری و فرمول‌بندی شده رو رها کرده
  در عوض باید کارمندان رو تشویق کرد تا از صمیم قلبشان صحبت کنن و با مشتری‌ها صمیمی باشن تا بتونن اون‌ها رو جذب کنن

  پاسخ