🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه شریک تجاری خوب پیدا کنیم

بسیاری از مشاغل و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، برای توسعه یافتن نیازمند وجود یک شریک تجاری هستند. شریک تجاری در مشاغل تجاری و شخصی به فردی اطلاق می­گردد که سه ویژگی عمده را داراست:

📞 برای اطلاع از شماره تماس مشاوران آراد و ارتباط با آنها کلیک نمایید.
  • به دنبال سرمایه­گذاری برای یک هدف مشخص است
  • در پی اشتراک­­گذاری مهارت­ها، منابع و تجارت شخصی خود با شماست
  • در فراز و نشیب­های تجارت و سود و زیان با شما سهیم است

این امر غیر قابل انکار است که کارآفرینی و کسب و کارهای کوچک به شریک تجاری نیاز دارند. مشارکت تجاری نوع خاصی از روابط حقوقی است که با توافق بین دو یا چند شخص برای انجام یک تجارت ایجاد می­شود. شرکای تجاری در یک یا چند موضوع خاص سرمایه­گذاری می کنند و هر سرمایه­گذار، شریک سهمی در سود و زیان دارد.

انواع شراکت­ های تجاری

بسته به نوع کسب و کار و تجارت و وسعت و بازدهی آن، شراکت­های تجاری به انواع مختلفی تقسیم می­شوند. مشارکت عمومی متشکل از شرکایی است که همگی در مدیریت تجارت شرکت می­کنند و هریک به عنوان صاحب بدهی­ها و دعاوی مسئولیت دارند. در تجارت محدود، شرکای محدودی وجود دارند و این شرکا، مسئولیتی را در قبال اقدامات سایر شرکا بر عهده نمی­گیرند. به این معنا که تنها به دنبال سرمایه­گذاری و دریافت سود هستند. نوع دیگر شراکت تجاری، مشارکت با مسئولیت محدود است و هر شریک تجاری، مسئولیتی محدود را بر عهده دارد.  

نکات لازم برای پیدا کردن یک شریک تجاری مناسب

برای انتخاب یک شریک تجاری باید نکاتی را مد نظر داشته باشیم. مهمترین این نکات در موارد زیر خلاصه می­شوند:

  • شریکی را پیدا کنید که بتواند مهارت و تجربه را برای تجارت به ارمغان آورد. یک شریک خوب باید مهارت­هایی داشته باشد که از شما و کسب و کارتان پشتیبانی کند. این مهارت­ها شامل مهارت­های مالی و فردی است. هرچه مهارت های بیشتری در شما و شریک کاریتان باشد، شروع کار، برنامه­ریزی ، رشد و اداره کردن مشاغل آسان­تر خواهد بود.
  • هیچ کسب و کاری بدون قدرت مالی قابل اجرا نیست. سرمایه و امکانات مالی، منبع تجارت است و بدون ثبات مالی، شرکت قطعاً شکست می­خورد. بنابراین ، به عنوان کارآفرین ، باید شریکی را انتخاب کنید که قدرت مالی داشته باشد.
  • شریک تجاری باید دارای چشم انداز و استراتژی درست و منظم باشد. دیدگاه و برنامه­های خود را با شما به اشتراک بگذارد و تعهد کاری داشته باشد.
  • شریک خلاق و پرشور یک سرمایه بزرگ برای هر شرکتی است. به دنبال کسی باشید که ایده­های جدید در سر می­پروراند. این ایده­ها هستند که موجب جذب مشتری و در نتیجه رشد تجارت می­شوند.
  • اگر به دنبال شریکی برای کسب و کار خود هستید ، بهتر است کسی را انتخاب کنید که تحمل بالایی در برابر ریسک داشته باشد. بدون ریسک­پذیری نمی­توان به چیزی در تجارت دست یافت.
  • بسته به آنچه که می­خواهید به عنوان یک شراکت با آن سر و کار داشته باشید، توصیه می­شود به دنبال شریکی باشید که دارای ارتباطات گسترده تجاری باشد. شما نباید به دنبال یک فرد آماتور باشید که چیزی را در تجارت نمی­شناسد.
🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.
📺 پخش زنده ما را از اینجا ببینید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ