🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نحوه صادرات به عمان + فیلم

در ادامه بحث، به سراغ اقلام صادراتی عمان، می رویم. کشور عمان یکی از همسایگان جنوبی ایران بوده که ما از طریق دریا عمان با این کشور، ارتباط داریم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
ارتباط کشور عمان با ایران

کشور عمان، کشوری پادشاه نشین بوده و در طول تاریخ اتفاق های خوبی بین دولت ایران و عمان پیش آمده است. ما همیشه روابط سیاسی خوبی با هم داشتیم.
همان طورکه می دانید کشوری که روابط سیاسی خوبی با کشور دیگر داشته باشد، قطعا بحث های اقتصادی هم بین آن ها بسیار پر رنگ بوده و برای همکاری اقتصادی با یک دیگر، بیش تر مشتاق هستند.
درباره عمان نیز این موضوع صدق کرده و ما سالانه محصولات متنوعی را به این کشور ارسال می کنیم. ما فعالان اقتصادی، دوست داریم بدانیم که آن ها در چه زمینه هایی و به چه محصولاتی نیاز دارند.
ما حتی به دانستن ریز یک سری اقلام هم علاقه داریم که شاید محصول ما جزو این محصولات باشد تا از بازار آن کشور، تجاری را پیدا کرده و با آن ها همکاری کنیم.

 نفت، محصولی صادراتی به عمان

یکی از مهم ترین کالا هایی که ما به عمان ارسال کرده و آن ها خرید بالای هم از ما دارند، بحث سوخت های معدنی مانند نفت است. نفت ما زیاد بوده و سالیان سال است که آن را به کشور های زیادی ارسال می کنیم.
عمان نیز یکی از مقصد های مهم نفت ایران است. شاید این مورد خیلی با کار ما مرتبط نباشد چرا که، در زمینه نفت، خیلی فعال نیستیم.

حیوانات زنده و آهن هم، به کشور عمان صادر می شوند

محصول بعدی که به کشور عمان صادر می شود، حیوانات زنده ای مانند: پرندگان زینتی، مرغ، خروس، گوسفند، بز و هر نوع حیوانی است که چه برای مصرف گوشتی و چه برای تزئین، به آن ها نیاز دارند. طوطی یکی از پرندگان زینتی است که صادرات زیادی به عمان داشته است.

محصول بعدی، بحث آهن و فولاد، میلگرد، براده های آهن و پودر آهن است که خیلی به این کشور صادر می شود. باید اهدافشان را برای خرید این اجناس بررسی کنیم ولی کسانی که محصولشان در این زمینه است، می توانند با این کشور کار کنند.

محصول صادراتی دیگر به عمان

محصولات دیگری مانند: سبزیجات، انواع میوه، آجیل و خشکبار هم به این کشور صادر می شود. در این قسمت، ما صادرات فوق العاده بالایی داریم. ما حتی انواع سبزی ها مانند: سبزی تازه و فریز شده، سبزی خشک، کلم، کاهو، کلم بروکلی و سبزی های خوردن هم، به این کشور صادر می کنیم.
اصلی ترین محصولات آجیل و خشکبار، پسته و خرما است که به مقدار خیلی زیاد به این کشور صادر می شود. علاوه بر این، هر نوع خشکبار مانند: آجیل هفت مغز، آجیل عربی و انوع تخمه ها که ما استفاده می کنیم، برای آن ها هم صادر شده و مصرف می کنند.

سنگ های صادراتی به کشور عمان

مسئله مهم دیگر، انواع سنگ ها است. سنگ تراورتن، بورنیت، زئولیت و سنگ های ساختمانی و مصنوعی از دسته سنگ هایی هستند که به عمان صادر می شود.
این خرید ها حاکی از این است که کشور عمان در حال توسعه بوده و ساخت و ساز در آن، بسیار زیاد است. به همین علت، اگر دقت کنید اجناسی مانند: میلگرد، آهن و فولاد نیز، به این کشور خیلی صادر می شود و از طرفی سنگ، سیمان، خاکستر، سنگ های معدن و انواع سنگ های ساختمانی را هم از ما خرید می کنند.

ارسال شیرینی های مختلف به عمان

از آن جای که، عرب ها خیلی شیرینی جات دوست دارند، انواعی از شیرینی های معمولی که ما از قنادی ها خرید می کنیم، به کشور عمان نیز صادر می شود. انواع متفاوتی از بیسکوییت و ویفر ها، شکلات و آبنبات ها هم به مقدار زیاد به این کشور صادر می شود.

آمار صادراتی ما به کشور عمان

ما می خواهیم ببنیم در یک سال، میانگین آمار صادراتمان به این کشور چه قدر است. من با بررسی سال نود و هفت به این نتیجه رسیدم که ما در یک سال به کشور عمان، حدودا هفتصد و بیست و هشت میلیون دلار صادرات انجام می دهیم.
این عدد، برای یک کشور عدد خوبی است و نشان می دهد که ما با کشور عمان، مراودات اقتصادی خوبی داشته و می توانیم این ظرفیت را نیز بیش تر کنیم.

تمایل کشور عمان در خرید ماشین آلات صنعتی

من با دقت کردن متوجه شدم که این ها برای خرید ماشین آلاتی از ما مانند: صنایع غذایی، بذر خورد کن که در بسته بندی ها کاربرد دارد و یک سری محصولات دیگر که برای تولید ترازو ها استفاده می شود نیز، راغب هستند.
کشور عمان، برخی از محصولات خاص را خیلی خوب از ایران می خرد و این موضوع نشان می دهد که ما، این ظرفیت را هم داریم که از لحاظ صنعتی، در این کشور ورود کنیم. هرچند که تعداد آن کم و عددش پایین است اما امکان کار کردن در این حوزه وجود دارد.

راه های ارتباطی با کشور عمان

شاید برای شما سوال شود که اگر ما قصد کار کردن با عمان را داشته باشیم، باید از کجا بار ها ارسال شود؟ مهم ترین بندر ها کجا بوده و چه کنیم تا راحت تر محصولاتمان را به آن ها تحویل دهیم؟
ما معمولا ارتباطمان از بندر چابهار با عمان، خیلی راحت تر است. شهر جاسک نسبت به بقیه شهر ها مثل هرمزگان، به کشور عمان نزدیک تر بوده و این ارتباطمان را با آن ها راحت می کند.
از آن جا که هم کشور ایران و کشور های اطرافمان، و هم شهر هایی که در حاشیه دریا هستند، از لحاظ زیر ساختی خیلی مجهز نبوده و بنادر خیلی خوب و وسیع برای پهلو گرفتن کشتی های بزرگ و تخلیه بار ایجاد نشده است، یک سری ضعف هایی وجود دارد.

بندر السویق برای بار های کم حجم مناسب است

شما می توانید بندر السویق را برای بار های خرده و محصولاتی که به صورت لنج جا به جا می شود، در نظر بگیرید.
ممکن است شخصی قصد فرستادن یک بار پنج تنی را داشته باشد. برای مثال: من یک بار میخواستم روغن انار صادر کنم که از طریق بندر چابهار فرستاده و مشتری در بندر السویق از من تحویل گرفت.

من برای این کار از کانتینر استفاده نکردم چرا که حجم درخواستی آن شخص، چهار تن بود. در آن زمان قیمت روغن انار، کیلویی صد و بیست و پنج هزار تومان بود که من به آن ها تقریبا حدود صد و شصت هزار تومان فروختم.
بندر مسقط و بندر حاشیه استان مسندم که با همین اسم شناخته شده است، از بنادر مهم کشور عمان به حساب می آیند. اکثر بار های سنگین ابتدا در آن بنادر جا گرفته و سپس تخلیه می شوند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ