📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

نحوه صادرات گوشت غاز

گوشت غاز سرشار از انرژی برای جسم و ذهن انسانها می باشد. البته ناگفته نماند که از نظر جنسی نیز تاثیرات مناسبی بر روی بدن خواهد داشت.

با در نظر گرفتن تمامی مواردی که ذکر شد می توان به دلیل داغ بودن بازار صادر نمودن گوشت غاز را انجام داد . اما نحوه صادرات گوشت غاز بسیار ساده خواهد بود.

امروزه استفاده از گوشت غاز به جای گوشت مرغ بسیار لذیذتر و بهتر خواهد بود. پرورش غاز هم دارای هزینه ی کمتری می باشد.

همچنین نگهداری از غاز بسیار آسانتر صورت می پذیرد. گوشت غاز یکی از گوشت ها بسیار لذیذ میباشد که دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد.

این گوشت از کلسترول بسیار کمی برخوردار می باشد. همچنین استفاده از این گوشت ، سبب می گردد کلسترول بد در خون شما نیز دفع گردد.

گوشت غاز سرشار از انرژی برای جسم و ذهن انسانها می باشد. البته ناگفته نماند که از نظر جنسی نیز تاثیرات مناسبی بر روی بدن خواهد داشت.

با در نظر گرفتن تمامی مواردی که ذکر شد می توان به دلیل داغ بودن بازار صادر نمودن گوشت غاز پی برد . اما نحوه صادرات گوشت غاز بسیار ساده خواهد بود.

بسیاری از پرورش دهندگان غاز در سراسر کشور در تلاش می باشند که با تولیدات مرغوب ، به درآمد بالایی دست پیدا کنند. پرورش غاز بسیار سودده و کم هزینه می باشد. شما با هزینه ی بسیار کمی می توانید برای پرورش غاز اقدام نموده و سپس با نحوه صادرات گوشت غاز آشنایی پیدا کرده و به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

نحوه صادرات گوشت غاز به کشورهای همسایه

نحوه صادرات گوشت غاز به کشورهای دیگر بسیار ساده صورت می پذیرد. گوشت غاز در کشورهای دیگر از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است.

شما با در نظر گرفتن برخی از موارد می توانید بسیار ساده این محصول را به تولید انبوه رسانده و در جهت صادرات آن برآیید.

از جمله کشورهایی که صادرات گوشت غاز به آنجا امکان پذیر می باشد کشور عراق و همچنین کشور روسیه میباشد. کشور روسیه به عنوان یکی از مهمترین کشورهایی می باشد که جزء شرکای ایران در تجارت محسوب می شود. بسیاری از صادرات کشور ایران به سمت روسیه روانه می شوند. روسیه کشور پهناوری می باشد که از کشاورزی بسیار کمی برخوردار است. از این رو محصولات کشاورزی ایران بسیار مورد توجه آن ها خواهد بود.

نحوه صادرات گوشت غاز به کشور عراق نیز از طریق سایتهای اینترنتی می باشد. افرادی که در این کار موفق هستند ، اقدام به پیش فروش کردن غازهای چند روزه می نمایند.

صادرات غاز به کشور عراق نیز بسیار مورد توجه افراد می باشد. برای صادرات گوشت غاز ، ابتدا بهتر است مشتریان مورد نظر در کشور های دیگر را مد نظر قرار داده و سپس اقدام به صادرات کالای مرغوب خود نمایند.

صادرات غاز

می خواهیم درباره پرورش غاز، بازار غاز ایران و صادرات غاز به خصوص به روسیه صحبت کنیم.

پرورش غاز

پرورش غاز نسبت به سایر طیور آسان تر و به صرفه تر است، در ایران در استان‌ های مازندران، گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی و اردبیل فضای مناسبی برای پرورش این پرنده وجود دارد، البته در ایران پرورش صنعتی این پرنده به صورت جدی وجود ندارد که شاید از مهم ترین دلایل آن عادت غذایی مردم و فرهنگ مصرفشان باشد این در حالی است که انواع غاز در روسیه، اروپای شرقی از جمله مجارستان و لهستان و در شرق آسیا به صورت صنعتی پرورش داده می شود.

 خواص غاز

گوشت غاز سرشار از پروتئین است و از قدیم به عنوان یک غذای با کیفیت مطرح بوده است، علاوه بر گوشت غاز از تخم و جگر غاز در تهیه غذاهای گران قیمت در بسیاری از کشورها استفاده می ‌شود و جنبه صادراتی دارد، کود غاز هم برای خوراک ماهی و هم برای تغذیه زمین های زراعی کاربرد دارد.

 روش های پرورش غاز

پرورش غاز به روش‌ های گوناگونی انجام می ‌شود که شامل پرورش غاز در سالن‌ بسته، در سالن و مرتع، به صورت سیستم باز، پرورش غاز در شالیزار و پرورش توام ماهی و غاز در استخرهای پرورش ماهی می باشد.

پرورش غاز می تواند به منظور پرورش نژاد گوشتی و یا نژاد تخم گذار باشد و یا به صورت دو منظوره برای تولید گوشت و تخم باشد که مورد اخیر بیشتر به صورت سنتی انجام می ‌شود.

پرورش غاز مادر برای تولید تخم نطفه دار و پرورش غاز با تغذیه اجباری برای تولید جگر حجیم انجام می‌ شود که در این روش با تغذیه خاص برای غاز کاری می‌ کنند که وزن جگر ۵ تا ۶ برابر حالت عادی افزایش پیدا کند.

نژادهای غاز

نژادهای امدن و تولوز از نژادهای گوشتی هستند و میزان تخم گذاری شان کم است، نژاد غاز اوکراینی از نژادهای گوشتی و تخمی بومی ایران بازدهی بهتری دارد، این نژاد از بهترین نژادهای غازها هستند و معمولا رنگ نوک آنها سیاه مایل به قرمز است.

جوجه کشی این غازها کار سختی است و معمولاً نیاز به تخصص ویژه دارد، اگر کسی بتواند مرحله جوجه کشی را به درستی انجام دهد، در کار خودش موفق می ‌شود و می‌ تواند به مرحله سود دهی برسد، جوجه کشی غاز های اوکراینی معمولاً ۳۵ روزه است در حالی که جوجه کشی غازهای معمولی ۳۰ روزه است.

در کل برای راه اندازی یک سالن پرورش غاز به یک محیط سوله مانند با متراژ حداقل ۳۰۰ یا ۴۰۰ متر نیاز است، راه اندازی یک واحد پرورش غاز با ۵۰۰ مولد نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه دارد اما برای پرورش 10 غاز مولد در حیاط خانه یا در محیط روستا سرمایه ۱۰ میلیون تومانی کفایت می ‌کند، دوره بازگشت سرمایه در حالت اول سه و نیم سال و در پرورش خانگی حدود ۵ ماه است.

سود آوری غاز

سود آوری غاز می تواند از فروش جوجه و یا فروش گوشت باشد البته فروش جوجه روش بهتری برای سود کردن است، سود جوجه می تواند بسیار مناسب باشد اگر روش های بازاریابی آن را بدانید و بتوانید بازار را به دست بگیرید.

بازار غاز در ایران

بازار غاز در ایران چندان شناخته شده نیست چون مصرف گوشت غاز در غذاهای ایرانی چندان مرسوم نیست اما می ‌شود غاز تولید شده در ایران را روانه بازارهای پر مصرف تر و بزرگ تر کرد، با استفاده از تجارت الکترونیک و راه اندازی سایت می ‌شود غاز ایران را به کشورهای دیگر معرفی کرد، البته برای تازه کارهای تجارت استفاده از یک مشاوره دلسوز برای پیشبرد اهداف تجاری شان ضروری است.

کل واردات دنیا و سرمایه گذاری در غاز

کل واردات دنیا برای جوجه تازه حدود ۲ میلیون دلار و برای گوشت تازه و یخ زده 100 میلیون دلار است، روسیه یکی از کشورهایی است که برای پرورش غاز به شکل صنعتی سرمایه گذاری کرده است و در حال حاضر کل واردات این کشور برای جوجه غاز حدود ۱۴ هزار دلار و برای گوشت یخ زده ۳ هزار دلار است که عمدتاً از کشور قزاقستان انجام می‌ شود.

اما اگر علاقمند به صادرات این محصول هستید کشورهای آلمان، اتریش، چکسلواکی، انگلستان و لهستان مهمترین وارد کنندگان این محصول هستند البته آلمان، اتریش و لهستان مهمترین صادر کنندگان غاز هم هستند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ