ورود به دنیای تجارت چگونه امکان پذیر است + فیلم

برای ورود به دنیای تجارت همین که سایت داشته باشید و بر رویش تولید محتوا کنید کفایت نمی کند بلکه باید با مجموعه ای همکاری داشته باشید که راه پول در آوردن از سایت را نیز به شما آموزش دهد.

ورود به تجارت

اگر شما اثبات کردید پول در تجارت است یک سوال خیلی مهمی که پیش می آید این است، من چگونه می توانم وارد تجارت شوم؟ شما حرف های ما مشاورین آراد را گوش می دهید و بعد از اینکه صحبت ‌های ما تمام شد یک ماه یا دو ماه تحقیق می کنید بعد فکر می کنید که تجارت یعنی مثلاً یک اکانت داشته باشید، چند تا وبلاگ و سایت بزنید و در شبکه‌های اجتماعی تبلیغات کنید بعد هم واقعا می روید و این کار را انجام می دهید و بعد از مدتی می گویید چرا مشتری سراغ من نیامد؟

یاد گرفتن تکنیک ها

بازی را باید از بالا ببینید، قرار نیست هر کس که با سایتش پول درآورد، عوام مردم هم بتوانند این کار را انجام دهند، نه تکنیک ها و پشت پرده هایی دارد که این ها را هر کسی فاش نمی کند بلکه فقط آن چیزی که مشخص است را به همه می گویند.

مثلاً می گویند من از طریق سایت پول درآوردم، سایت شبیه یک مغازه است، یعنی مثلاً به شما می فهمانند که با مغازه داری یک پولی به دست می‌ آید اما این موضوع را نمی گویند که در کجا باید مغازه داشته باشم؟ چه محصولی باید بفروشم؟ آیا در یک کوچه بن بست مغازه داشته باشم درآمدم یکسان است با زمانی که همین مغازه را در مرکز شهر بزنم؟

 این را به ما یاد نمی دهند فقط به ما می فهمانند که باید مغازه داری کنید، اینکه چه جنسی بفروشم و چطوری مشتری پیدا کنم را نمی ‌دانم، یک سری کارها باید انجام شود، آیا من خودم باید این کارها را انجام دهم؟ نه، اینطور نیست.
تاجر خوب ساختن

ما در آراد بارها تاکید کردیم که در بحث بازاریابی و مارکتینگ خیلی ها در ایران توانمند تر از آراد هستند، در بحث طراحی سایت و شبکه های اجتماعی بسیاری از شرکت ها در ایران وجود دارند که از آراد قوی تر هستند.

اما ته بازی اینطور است که اگر با آن شرکت کار کنم چقدر دغدغه دارد تا من را پولدار کند یا من فقط به او پول می ‌دهم و یک سایتی برای من طراحی می ‌کند و تمام می ‌شود؟ و اگر با آراد کار کنم آیا به دنبال این است که به من سایت بفروشد یا از من یک تاجر بسازد؟

و حالا بررسی کنم که در ایران و در دنیا کدام شرکت ها تاجر می ‌سازند؟ هدف من این است که پول به دست بیاورم هدفم این نیست که چند تا سایت بخرم، این ها را باید بررسی کنم.

خیلی ها می فهمند و می گویند که اگر می خواهید در این محصول با آراد شروع کنید خوب است، محصول را رایگان از ما می ‌گیرد و بعد می‌ گوید که آراد چه خدماتی را به ما می‌ دهد، آراد مثلاً به او می گوید که این کارها را باید انجام دهید تا بتوانید در شروع کارتان موفق شوید بعد آرادی ها می پرسند که چقدر بودجه و سرمایه دارید که اگر ۱۰۰ میلیون سرمایه دارید باید این ساختار را بچینید و اگر ۱۰ میلیون تومان دارید ساختارتان باید کوچک تر شود.

بعد می‌ رود این خدمات را از گروه‌ ها و شرکت ‌های دیگری که در ایران هستند می ‌پرسد، شرکت‌ های دیگر هم چون می‌ دانند که قیمت آراد چقدر است قیمت شان را یک یا دو میلیون تومان پایین تر می گویند بعد آن فرد خوشحال می شود که دو میلیون تومان سود کرده است بعد مثلا با ۸ میلیون تومان شروع به کار می کند و بعد از مدتی پیش آرادی ها می آید و می گوید من اشتباه کردم که با شما شروع به کار نکردم.

قوی ترین شرکت تاجرساز در ایران

شرکت های زیادی در ایران هستند که خدمات مارکتینگ و تجارت های الکترونیک را برای شما انجام می دهند، ما آرادی ها هیچ وقت ادعا نکردیم که قوی ترین شرکت تجارت الکترونیک هستیم ولی ادعا کردیم که قوی ترین شرکت تاجرساز در ایران هستیم که صفر تا صد را روی یک پله هم برای شما بچینیم تا بتوانید در این حوزه تجارت کنید چون ما آرادی ها بلد هستیم که چگونه از یک لیوان هم پول به دست بیاوریم، این تجارت و هوش اقتصادی است.

ما در آراد می‌ گوییم که اگر پنج تا گام را شما برای شروع رعایت کنید خوب است.

ایجاد ساختار بازاریابی

یعنی می ‌گوییم اگر می‌ خواهید تجارت کنید و تاجر شوید اولین گام بازاریابی است، اما داستان را باید برعکس بچینیم وقتی صحبت از بازاریابی می شود منظورمان ویزیتوری نیست بلکه منظور ساختار تجاری است که مشتری از شما جنس خریداری کند نه اینکه شما دنبال مشتری بروید.

خیلی ‌ها می ‌گویند ما می ‌خواهیم صادرات کنیم مثلا مقداری زعفران را داخل یک چمدان قرار می دهیم و به کشورهای دیگر می بریم و آن ها را می فروشیم، بعد وقتی ما آرادی ها برای آنها چند تا مثال می زنیم و می گوییم افرادی بودند که این کار را قبل از شما انجام دادند ولی موفق نشدند، چون این افراد پشت پرده ها و تکنیک ها را نمی ‌دانستند و بعد وارد تجارت شدند، پس مدل بیزینسی خوب است که مشتری دنبال ما بگردد نه اینکه ما به دنبال مشتری بگردیم.

برندسازی و جلب اعتماد مشتری

مثلاً مشتری که زنگ می زند چه کار کنم که به من ۵۰ میلیون، ۱۰۰۰ دلار یا ۲۰۰۰ دلار پول بدهد؟ به این اعتمادسازی و برندسازی می گویند یعنی باید کاری کنم که مشتری ها ندیده و نشناخته به من پول بدهند.

آیا شما ندیده و نشناخته به سایت دیجی کالا یا اسنپ پول نمی‌ دهید؟ این ها شرکت ‌های خیلی پایینی هستند و ما می‌ خواهیم عددهای بالاتری را بگوییم، ما مثال های پایینی می ‌زنیم تا شما بدانید که می شود این کار را انجام داد فقط باید ساختارش را داشته باشید، باید ساختاری بسازید که مردم و مشتری ها به شما اعتماد کنند.

حال شما بروید تحقیق کنید که برندسازی چیست؟ کدام شرکت ها در ایران برندسازی می ‌کنند؟ برندسازی چه مزایایی دارد؟

برندسازی که می کنید کارخانه دار به شما می گوید که در این معامله چقدر سود کردید وقتی شما ‌بگویید که هیچ سودی نکردم کارخانه دار می ‌گوید شماره کارت بدهید تا من به شما سود بدهم.

مکاتبه و مذاکره با مشتری

اینکه چطوری با مشتری صحبت کنیم؟ مثلا اگر شما و مشتری هیچکدام انگلیسی بلد نباشید در این موقع شما باید فایل ها را آماده داشته باشید. تجارت یعنی اگر قرار باشد از امروز در این سنی که قرار دارم یاد بگیرم حداقل ۱۰ سال زمان می‌ برد، اما اگر فایل آماده داشته باشیم یعنی یکی باشد که به ما بگوید اگر مشتری این سوال را پرسید شما این پاسخ را به او بدهید و لازم نباشد که خودم تحقیق و تجربه کنم تا بخواهم این را به دست بیاورم زمان زیادی نمی برد.

عمرمان محدود است و تقریبا ۵۰ سال دیگر هیچ کداممان در این دنیا نیستیم به این موضوع فکر کنیم که در این عمر محدود می توانیم چه کارهایی انجام دهیم؟ رمز موفقیت استفاده از تجربه دیگران است.

 ایجاد ساختار فروش

ایرانی ها عاشق تولید هستند یعنی مثلاً وقتی به آن ها گفته می شود که بیایید تجارت آب معدنی به دست بگیرید می‌ پرسند یعنی از یک شرکت دیگر خریداری کنیم و بعد بفروشیم؟ اینکه دلالی و واسطه‌گری می ‌شود، نه، ابتدا با شرکت هایی که آب معدنی تولید می کنند همکاری می کنیم و همکاریمان هم این طور نیست که به آنها بگوییم ۲۰ میلیون تومان پول یا بارتان را به من بدهید تا من تجارت کنم، بلکه ما ساختارمان را می چینیم، مشتری هایمان را می آوریم اگر نتوانستید پول هم بگیرید پیش همین کارخانه‌دار بروید این ها پول گرفتن را بلد هستند فقط مشتری پیدا کردن را بلد نیستند و شما مشتری را می‌آورید.

باور غلط در ذهن ما این است که اگر مشتری را درب کارخانه ببرم آیا کارخانه دار من را فریب نمی دهد؟ نه شما را فریب نمی دهد چون قرار است شما یک آدم طلایی باشید یعنی امروز یک مشتری بردید فردا و روزهای بعد هم قرار است مشترهای دیگری ببرید این کارخانه دار دلیلی ندارد که شما را فریب دهد چون در این صورت مشتری های بعدی که شما پیدا می کنید را از دست می دهد.

تجار و کارخانه ‌دارها این طوری رفتار نمی کنند، آدم های ضعیف مغزهای ضعیفی هم دارند، اگر یک آماتور و تازه کاری باشد شما را فریب می دهد اما شرکتی که میلیاردها سرمایه دارد دنبال این چیزها نیست.

پس ساختار فروش باید ساختار باشد، باید خود مشتری پیش من بیاید و من باید یک ساختار نمایندگی داشته باشم، قرار نیست که خودم از این کشور به آن کشور بروم بلکه باید در کشورها و شهرهای مختلف نماینده داشته باشم و اگر از هر کشوری با من تماس گرفتند آنها را پیش نماینده بفرستم که به این کار ساختار فروش می گویند بعد می بینید که شما وقتی نمایندگی فروش داشته باشید درآمدهایتان هم چندین برابر خواهد شد.

تحویل کالا

چطوری باید بار را تحویل دهیم؟ حمل و نقل دریایی، زمینی یا هوایی است؟ گمرک چیست؟ هیچی نمی دانم، چه کسی قرار است این ها را به من یاد بدهد؟

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 پاسخ
 1. امیرفراهانیان
  امیرفراهانیان گفته:

  تجارت حوزه ای که در کنار ریسک پذیری بسیار زیاد به حسابگری نیازه و افراد غیر حسابگر اگه وارد حوزه تجارت شن حتما زمین می خورن

  پاسخ
 2. اصغرجبارپور
  اصغرجبارپور گفته:

  فردی که در این زمینه مشغول به کار می شن غیر از اینکه باید ریسک پذیر باشه نباید احساسی و هیجانی باشه ریسک پذیری این نیست که بدون محاسبه دست به هر کاری بزنیم

  پاسخ
 3. حسین آذرمی
  حسین آذرمی گفته:

  برای اینکه کسب‌وکار تازه‌ای راه بندازیم و یا در تجارت فعلی موفق شیم لازمه اصول و رازهای موفقیت در تجارت رو رعایت کنیم

  پاسخ
 4. عطاجهانگیری
  عطاجهانگیری گفته:

  یکی از مهمترین و اصلی‌ترین رازهای موفقیت در تجارت اینه که به شغلی که انتخاب کردیم عشق بورزیم

  پاسخ
 5. امین ساعی
  امین ساعی گفته:

  اگه عاشق کارمون باشیم گذر زمان و ساعات رو متوجه نمیشیم و با چنان انرژی‌ای کار می‌کنیم که هیچ چیز جلودارمون نیسن

  پاسخ
 6. اکبرقاسمی
  اکبرقاسمی گفته:

  فرقی نمی‌کنه کسب‌وکارمون در چه زمینه‌ایه بلکه تفاوت اصلی در ایجاد تجارتی با پایه و اساس محکمه

  پاسخ
 7. جلال فتحی
  جلال فتحی گفته:

  برای اینکه بتونیم فروش خوبی داشته باشیم باید مشخص کنیم که مصرف‌کننده‌های محصول ما دقیقا چه کسانی هستن و چه ویژگی‌هایی دارن

  پاسخ
 8. مهردادابراهیمی
  مهردادابراهیمی گفته:

  یک مدیر خوب باید یک شنونده‌ی خوبی باشه و باید همیشه خوب بشنه تا بتونه تجربه کسب کنه

  پاسخ
 9. مهدی زمانی
  مهدی زمانی گفته:

  مذاکره تجاری بخش جدایی ناپذیر زندگی امروزی محسوب می شه و در واقع نیت هرکسی از مذاکره دست یابی به اهداف مورد نظره

  پاسخ
 10. حسین آمویی
  حسین آمویی گفته:

  هر مذاکره ای که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تبعات مالی و اقتصادی داشته باشده مذاکره تجاری محسوب می شه

  پاسخ
 11. فرهادالیاسی
  فرهادالیاسی گفته:

  مذاکره نقطه عطفی در موفقیت یک شخص و یا یک گروه محسوب می شه و هرکسی برای داشتن یک مذاکره موفق به تکنیک هایی نیاز داره که رسیدن به هدف رو آسون کنه

  پاسخ
 12. مهسابیاتی
  مهسابیاتی گفته:

  بهترین مذاکره کنندگان کسانی هستن که به حرف های حریف گوش می دن تا هدف های کلیدی و محدودیت های اونارو بفهمن بعد یک پاسخ مناسب و فرموله رو آماده می کنن

  پاسخ
 13. مهرداد خسروی
  مهرداد خسروی گفته:

  بیرون زتونیست آنچه درتوست، ازکوزه همان به بیرون تراود که دراوست ..باانگیزه قوی هرچی رادنبال کنیم قطعا بهش میرسیم

  پاسخ